Şimdi Ara

YENİ DV6 SERİSİ ANA KONUSU -YENİ KULLANICI İNCELEMELERİ EKLENDİ 4 FARKLI İNCELEME! (302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.079
Cevap
7
Favori
293.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: speedman

kaç yıllık dostum?

2.5-3 sene oldu galiba.Hiç servis görmedi.İçi hiç açılmadı.1 kez recovery yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

quote:

Orijinalden alıntı: speedman

kaç yıllık dostum?

2.5-3 sene oldu galiba.Hiç servis görmedi.İçi hiç açılmadı.1 kez recovery yaptım.

bu ağustos da 3 yıl olacak benimde.
    1 servis gördü.
    toplamda 30 kez falan formatladım sanırım

artık ısınmaya başladı.termal macunda sıkıntı var sanırım
  • hp'nin dv6'sı bendede var. şu çift ekran kartlı olan...
    ya arkadaş ekran kartının güncellemesi yıllardır çıkmadı.
    var mı böyle bişey. normalde on kere güncellemesi lazım. ATİ HD 5650 benimki. bakıyorum bir sürü güncellemesi çıkmış
    HP beyefendinin dizüstü çift ekran kartlı ya, kalkıpta bir kez uyarlamamış kendine.
    indir kur derseniz, olmuyor.
    illa hp kendi driverını istiyor. milattan önceki sürümü yani
    var mı bir çözüm bilen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamingmaster

hp'nin dv6'sı bendede var. şu çift ekran kartlı olan...
    ya arkadaş ekran kartının güncellemesi yıllardır çıkmadı.
    var mı böyle bişey. normalde on kere güncellemesi lazım. ATİ HD 5650 benimki. bakıyorum bir sürü güncellemesi çıkmış
    HP beyefendinin dizüstü çift ekran kartlı ya, kalkıpta bir kez uyarlamamış kendine.
    indir kur derseniz, olmuyor.
    illa hp kendi driverını istiyor. milattan önceki sürümü yani
    var mı bir çözüm bilen?

Bende aynı durumdayım Eğer atinin sitesinden güncellemeye kalksam olmuyor ,ewski driver yüzünden bazı oyunlarda sıkıntı oluyor .HPden ses seda yok napıcağımı bilemedim .

• kurdunuz mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamingmaster

çözümü buldum
    http://leshcatlabs.net/category/unifl/

aynen şuan beta 2 yi kurdum
  • merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 2.5 3 senedir dv6 3005et kullanıyorum. ati radeon hd 5650 ekran kartı ve i5 450M işlemci var. Aşırı bi ısınma problemim var. %80 ayarlı olmasına rağmen sıcaklıklar 96 97 dereceleri görüyor.%100 yapınca coretemp. programı max. 105 ölçüyor ve bu sıcaklıklara kadar ulaşıyor. ne yapmalıyım.
    2. sorumda çift ekran kartım var ve bi türlü driver güncelleyemiyorum ne yapmalıyım ?
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)
  • Dostlar acil olarak dv6 3040st modelinin recovery cd si lazim,yardimci olabilecek olan varmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya benim bi kaç sorum olacak da. ilk sorum bende de pavilion dv6 var garantisi 1 ay önce bitti galiba tam bilmiyorum çünkü. bilgisayarın içinde "RECOVERY" diski var. bunla bilgisayar ilk gün ki haline mi gelecek? bi de bunu nasıl kurabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klacidx23

ya benim bi kaç sorum olacak da. ilk sorum bende de pavilion dv6 var garantisi 1 ay önce bitti galiba tam bilmiyorum çünkü. bilgisayarın içinde "RECOVERY" diski var. bunla bilgisayar ilk gün ki haline mi gelecek? bi de bunu nasıl kurabilirim?

F10 ile recovery bölümüne girip bilgisayarını ilk aldığın günki haline döndürebilirsim ortalama 20 ila 30 dakika arasında sürer .
  • 3 yıldan fazladır kullandığım pc dün ilk defa sıcaktan kapandı.Bataryası da öldü.
    Bu aralar projeler ödevler falan derken çok lazım oluyor. 3 hafta sonra ara tatilde açacağım içini ilk defa ya elimize alıcaz ya da biraz daha idare edecek bizi.
  • quote:

3 yıldan fazladır kullandığım pc dün ilk defa sıcaktan kapandı.Bataryası da öldü.
    Bu aralar projeler ödevler falan derken çok lazım oluyor. 3 hafta sonra ara tatilde açacağım içini ilk defa ya elimize alıcaz ya da biraz daha idare edecek bizi.

Belirli aralıklarda içini açıp temizlemekte fayda var. Bu işlemi yapmaktan korkmayın bence az çok becerikliyseniz ve biraz da titizseniz rahatlıkla yaparsınız.

Bu video yardımcı olacaktır.

Ben yılda bir iki defa açar fanı temizlerim, bizim pclerde malesef fana ulaşmak için pcyi komple dağıtmak gerekiyor. Dikkatli açıp neyi nerden çıkardığınızı bildikten sonra sorun olmaz

En son birkaç gün önce açtım, epeydir açmıyordum, fandan keçeleşmiş ızgaraları kapatmış şekilde şerit şerit toz çıktı. Ayrıca fanı ve bakır soğutucuları söküp termal macunu yeniledim. Kaliteli bir macun kullandım ve kesinlikle bilgisayar ilk günkinden daha serin çalışmaya başladı. Ortalama 13-15 derecelik bir azalma oldu, ses soluk kalmadı alette, bu termal macun işini daha önce yapmadığıma pişman oldum, pc resmen kendine geldi

Daha önce içini açmadıysanız tavsiyem önce Youtube da biraz araştırma yapın. Bataryayı çıkarmayı unutmayın, ilk kapağı açtıktan sonra bios pilini de pili tutan zayıf siyah plastiği kırmadan çıkarmanızı tavsiye ederim. Ben pilin tırnağını kırdım, kağıt falan sıkıştırarak tutturdum kapatırken

Ayrıca sökerken karıştırabileceğiniz yerlerin resmini çekin ki montaj esnasında yararı olur.

• @c_a_l_99

Teşekkür ederim tavsiyelerin için.Az kaldı 10 gün sonra sınavlar bitince dalıcam direk

Termal Macun ne kullandınız? Var mı önerdiğiniz bir marka falan?
  • Kerasuslu K kullanıcısına yanıt
    Arctic Cooling mx4 macunun adı, bir arkadaştan emanet kullandım tavsiye ederim.

http://www.arctic.ac/us_en/products/cooling/thermal-compound/mx-4.html
  • quote:

3 yıldan fazladır kullandığım pc dün ilk defa sıcaktan kapandı.Bataryası da öldü.

benimde cihaz 3040st
    3.yılının yazında haziran gibi sıcaktan kapandı
    bisikletçiye götürdüm kompresörle hava tuttum.bi ataç buldum.onuda düzelttim açtım.fan arasına soktum dönmemesi için
    ardından o üfletmekle hala devam ediyor.sorunsuz bakalım

• @speedman @c_a_l_99

Dün bilgisayarın içini açtım.Korkacak birşey yokmuş aslında
    Fana kadar söktüm, beklediğim kadar toz toprak çıkmadı ama biraz yumak olmuş toz vardı.Hepsini temizledim fanın üzerindeki tozları sildim.
    Yanlız termal macun resmen bitmiş.Bu kadar az olması normal mi yoksa sorun mu var anlamadım.Macun alıp tekrar açacağım içini öğrendim nasıl olsa.
    Bir de aydınlatmalı klavyesi olanlar dikkat etsin 2 tane soket var.Videodaki adamın tek soketi var az kalsın alıyodum elime

Yanlız şimdi çok can sıkıcı bir problemim var.Şu çift ekran kartı yüzünden güncelleme yapamıyorum.O zamanlar burdan bir arkadaşın verdiği linkten bi güncelleme yapmıştım.Siz nasıl güncelleme yaptınız?

• quote:

@speedman @c_a_l_99

Dün bilgisayarın içini açtım.Korkacak birşey yokmuş aslında
    Fana kadar söktüm, beklediğim kadar toz toprak çıkmadı ama biraz yumak olmuş toz vardı.Hepsini temizledim fanın üzerindeki tozları sildim.
    Yanlız termal macun resmen bitmiş.Bu kadar az olması normal mi yoksa sorun mu var anlamadım.Macun alıp tekrar açacağım içini öğrendim nasıl olsa.
    Bir de aydınlatmalı klavyesi olanlar dikkat etsin 2 tane soket var.Videodaki adamın tek soketi var az kalsın alıyodum elime

Yanlız şimdi çok can sıkıcı bir problemim var.Şu çift ekran kartı yüzünden güncelleme yapamıyorum.O zamanlar burdan bir arkadaşın verdiği linkten bi güncelleme yapmıştım.Siz nasıl güncelleme yaptınız?

Bende tek ekran kartı var nasıl yapıldığını bilmiyorum hocam :)

Termal macunun bitmesi normal ki zaten bizim pcler normalden fazla ısınıyor, yıllar sonra azalıp tükenmesi normaldir. Belki de hiç koymamışlardı
    Ben de pcyi toplarken en zor klavyeyi takıyorum, filmler çok narin, bi kırılsa klavye çöp

• arkadaşlar bendeki dv6-6010 bozuldu anakart malum çipset sorunu oldu amd 6770 ile ilgili şimdi yeni laptop almak istemiyorum acaba bu dv6-6c04et anakartını alıp benim kasaya sokarsam sıkıntı olmaz dimi giriş çıkışlar aynı anakartta aynı üstündeki soketlerde aynıdır herhalde
  • Arkadaşlar yanlışlıkla laptop' un üst kapağına bastım ve camı kırıldı, yarısında görüntü var yarısında yok. Üst kısmı nasıl ve nerede değiştirebilirim? Tahminen çok tuzludur, help pls
  • 
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.