Şimdi Ara

Yeni Duster 2 Media Nav da Video Oynatma (9.1.3)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
13.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2018 Mart ayında İlk 100 Duster Kampanyasından Prestige 4X4 araç aldım. Aracım Şu anda 21.000 km'de ve Allah'a şükür çok memnunum.
    15 gün önce remapping yöntemiyle aracıma yazılım attırdım. Performans olarak çok güzel oldu. Dyno teste tutmadım ama söylediklerine göre aracım 140 Hp civarında bir güce ve yaklaşık 360 Nm bir torka kavuştu. Gaza bastığımda koltuğa yapıştırıyor artık. Yakıt ortalaması da 5.8 lt şehiriçi şeklinde. Gelelim asıl konumuza;

Aracımın tek eksiği Media Nav'da video oynatmaktı.
    Aracımın Media Nav versiyonu 9.1.1, önce Medi@skin yükledim fakat memnun kalmadım cihaz çok kasıyordu ve bazen tamamıyla kapanmıyordu. Sonra aşağıdaki işlemleri yaparak versiyonu 9.1.3 e yükselttim ardından da bir eklenti daha kurarak artık orjinal ekranda da video oynatabiliyorum. Sizlerinde faydalanmanız için 9.1.1 den 9.1.3 e versiyon yükseltme ve Video eklenti dosyalarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Media Nav ımızı 9.1.1 den 9.1.3 e yükseltmemiz gerekiyor. Bunun için https://drive.google.com/open?id=1TmoibkztgWr-RJarn95qvKfvtqGUTLDv bu dosyayı indiriyoruz.

Sırasıyla;
    -Flash Disk'imizi FAT32 şeklinde biçimlendiriyoruz.
    -İndirdiğimiz dosyayı Flash Diskimize kopyalıyoruz. Not zip dosyasını açıp içindeki upgrade.lgu dosyasını kopyalıyoruz.
    -Aracımızı çalıştırıyoruz.İşlem bitip tekrar radyodan ses gelinceye kadar aracımızı kapatmıyoruz.
    -Flash Diski Media Nav'a takıyoruz.
    -Media Nav'ı açıyoruz.
    -Güncelleme ekranı geliyor ve tamam diyoruz.
    -İşlem esnasında Media Nav kapanıp tekrar açılacak hiç müdahele etmiyoruz.
    -İşlem bitince radyo açılacak ve ses gelecek.
    -Güncelleme işlemimiz bitiyor.

Şimdi sıra video oynatma eklentisini yüklemede;

İlk önce flashımızın içindeki dosyayı siliyoruz ve aşağıdaki dosyayı flash a kopyalıyoruz. Not klasörü açıp içindeki upgrade.lgu dosyasını kopyalıyoruz.
    https://drive.google.com/open?id=1nSOlJTkY_c_dDJ3Qm_UYtgdHIpnOb70a

Sonra yukarıda anlattığım şekilde bu güncellemeyi de yapıyoruz ve artık video dosyalarını oynatabiliyoruz.
    Dikkat etmemiz gereken yüklediğimiz video dosyalarının 800*480 veya 720*480 biçiminde olması.
    Video dosyalarını format factory programında avi dosyasına dönüştürüseniz kaliteli ve sorunsuz şekilde kullanmanız mümkün olur.

Kolay gelsin...

Örnek Videohttps://drive.google.com/open?id=1642zw_wdLZdVMirTMAo_qBuB5tSL-b6i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi livean -- 18 Mart 2019; 14:27:33 >

• Teşekkürler aynı araca sahibim kmde yakın sizinle:) Ben güncelleme dosyasını indirdim ama video izleme dosyası yok sanırım boş çıkıyor.
  • ALPEREN A. A kullanıcısına yanıt
    Gün içi tekrar yüklerim
  • ALPEREN A. A kullanıcısına yanıt
    ilk mesajdaki linki güncelledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: livean

ilk mesajdaki linki güncelledim
    Teşekkürler.
  • teşekkürler.
  • Merhaba. Konu hakkında bilginiz derin gibi. Ben de de mp3leri görmeme sorunu var yardımcı olabilir misin ? Konu açtım ama çok gören olmadı. Mesela albüm kapakları da başta çıkıyordu şimdi çıkmıyor .

Bahsettiğim konu buhttps://forum.donanimhaber.com/duster-flash-bellekten-sarkilarin-cogunu-gormuyor-birkac-yontem-denendi--138612683
  • Merhaba arkadaşlar kolay gelsin.
    İnternette araştırma yaptım ama sorunumla ilgili bir çözüm bulamadım ve sizin paylaşımınız gördüm.
    Benim sorum şu arkadaşlar;
    2013 model dacia stepway araç aldım. İlk aldığımızda flash ı taktığımızda müzikler çalıyordu daha sonra ne oldu bilmiyorum ama bi kaç gün sonra çalışmıyor ve direk radyo açılıyor. Ne kadar flash denedim ise de flashtan bir türlü müzik çalmıyor. Medya nav açıldığında büyük dacia logosu ve sağ alt köşede LG logosu ile açılıyor, yazılım versilonu 2.0.9. Navigasyona girdiğimizde kabul ediyorum pasif durumda. Ayarlardan saat ayarını yaptığımızda sağ üst köşedeki saat hiç bir şekilde değişmiyor. Fabrika ayarlarına sıfırladım kaç kere saat dil ayarı yapsakta her açıp kapamada sıfırlanıyor hiç bi şekilde ayarlı kalmıyor. Şimdi yardımlarınızı bekliyorum. Nasıl ayarlayabilirm, güncelleme mi yapmalıyım. Acil yardımlarınızı bekliyorum. Flash ı takıp müzik dinleyeyim yeter. Video filan izlemesemde olur. Şimdiden teşekkürler.
  • Yeni Duster 1.0 Tce motor comfort donanım araç satın aldım henuz teslim almadım. 3-4 gün içinde teslim edileceği söyleniyor. Araca bayii de orjinal Navigasyon Media Nav+Geri Görüş kamerası içinde anlaştık 3500 tl ye. Acaba bayide taktırmak mı mantıklı orjinal ürünü. Yoksa dışarda daha uygun fiyatlı ürünlerle aynı performansı alabilirmiyiz.

Memnunmusunuz üründen. Video oynatma da problem varmı?
  • mr.nfyc M kullanıcısına yanıt
    Orjinal ürün her zaman daha iyidir, çin malı tablet gibi olan yansanayi ürünlere para vermeyin. Fakat bence orjinal de olsa yansanayi de olsa eğer Android Auto ve Apple Car desteği yoksa pek de bir anlamı kalmıyor. Media Nav 2'ler bunları destekliyor ama sizinki Media Nav 2 mi bakmanız lazım.
  • Merhaba, bu yeni duster için

Dacia Media NAV Multimedya Sistemi 3.250 ₺
    Dacia Media NAV Multimedya Sistemi + Geri Görüş Kamerası 3.750 ₺

fiyat var listede bayi ye sorunca bunları burada takıyoruz üzerinde takılı olarak fabrikadan gelmiyor dedi. Geri görüş kamerası olanı da işçilik dahil 4000 tl dediler. Siz ne kadara taktırdınız 500 tl daha fazla verip geri görüş kamerası taktırmaya değer mi sizce ?
  • Linklerin içi boş ustam. güncelleyebilir misiniz
  • Linkleri Güncellermisiniz Lütfen
  • Harita güncelleme konusunda da paylaşım yapabilir misiniz?
  • Merhaba linkleri güncelleme şansınız varmı acaba? Teşekkürler

• Merhaba hocam teşekkürler. Uzun zamandır kullanıyorum da şimdi son sürüm nedir bilmiyorum fakat sürüm güncellesek özelliği kaybeder miyiz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.