Şimdi Ara

Yeni Driver! Creative SB Z - Zx - ZxR Ses Kartları İncelemesi - Resimli Anlatımlar (27.09.19)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
697
Cevap
30
Favori
31.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 148
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 149
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 22 saat 30 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 3405
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 148
  • Favoriye Eklediklerim 30
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Holisticmax (7 mesaj) hitman (5 mesaj) YAZICIOĞLU (1 mesaj) zildjiann (1 mesaj) kimble01 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (271 mesaj) Mobil (93 mesaj) Tablet (19 mesaj) Mini (8 mesaj) Uygulama (14 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> PC Ses Sistemleri ve Ses Kartları >> Yeni Driver! Creative SB Z - Zx - ZxR Ses Kartları İncelemesi - Resimli Anlatımlar (27.09.19)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2863 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lavnerbros

arkadaşlar merhaba,
    soundblaster z için optik kablo aldım fakat bir türlü ses çıkmıyor optik kablo sağlam ses sistemim z906 onboard ses çıkışna taktiğimda ses alabiliyorum çözüm yöntemini bilen varmı?
    advanced features play streo işaretli , denetim ses yönetiminde hoparlör varsayılan iletişim aygıtı seçili, soundblaster spdıf out varsaytılan aygıt olarak seçili
    optik kullanacaksanız soundblaster z nin bir faydası kalmaz boşuna almış olursunuz kartı.Optik çıkış verdiğiniz an soundblaster pasif konuma geçip veriyi direk optik yoldan z906 nın çözücüsüne yollar.Kartı kullanmaz pc yani... O zaman soundblaster'a ihtiyacınız yok, direk anakartın ses çıkışına takın.
    Z97-PRO(Wi-Fi ac)-Intel i7 4790k-(4x4) 16gb RIPJAWS DDR3 1600-MSI Geforce GTX1080-Seasonic 850W-XSPC RAYSTORM 750 AX240 SIVI SOĞUTMA-COOLER MASTER HAF X942-Creative Sound Blaster ZX-CERATİVE THX 550 - Logitech Z-5500-RAZER MAMBA TOURNAMENT EDİTİON-RAZER BLACKWİDOW CHROMA KEYBOARD-RAZER FİREFLY-LOGİTECH DRİVİNG FORCE GT-Dell S2716DG 27" 1ms 144Hz QHD G-Sync-Samsung UE-65RU7400 4K QLED-PIONEER VSX 921 AVR-JAMO S426HCS5B-Pure Acoustics RB 1200-ZİDOO Z10 4K Media Player-DIGITURK-SAMSUNG GALAXY NOTE 8-R56 N18 Mini Cooper S
  • Er
    7 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Devian

optik kullanacaksanız soundblaster z nin bir faydası kalmaz boşuna almış olursunuz kartı.Optik çıkış verdiğiniz an soundblaster pasif konuma geçip veriyi direk optik yoldan z906 nın çözücüsüne yollar.Kartı kullanmaz pc yani... O zaman soundblaster'a ihtiyacınız yok, direk anakartın ses çıkışına takın.

Alıntıları Göster
    anladım hocam bilmiyordum bu şekilde olduğunu teşekkürler bilgi için normal şekilde kullanmaya devam
    |
    |
    soundblaster mikfronu ayrı satılıyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay1074 -- 2 Haziran 2020; 21:14:18 >
    |
    |
    Ryzen 7 2700x | Gigabyte X470 AORUS GAMING 7 | PowerColor AMD Radeon RX 5700 XT Red Devil 8GB | GSKILL Trident Z RGB Led 16GB (2x8) DDR4 3600MHz CL16 | EVGA 120-G2-1000-XR SuperNOVA 1000W 80+ Gold PSU | Samsung 970 Evo NVMe 500gb M.2 | Adata XPG SX8200 Pro 1TB | WD Caviar Black 4 TB/7200 | RAIJİNTEK TRİTON 360M | Corsair 780T FULL TOWER | Samsung LC27HG70QQMXUF 144Hz | Steelseries Rival 710 | Gigabyte Aorus M3 | Corsair Gaming K95 RGB Platinum Cherry MX Brown | ASTRO Gaming A50 GEN4 | beyerdynamic DT 990 PRO | Logitech G935 |
  • Binbaşı
    1031 Mesaj
    Bugün PC’nin yıllık bakımını yaparken ilk defa bizim canavarında içi kirlenmiştir diye açtım. Biraz kırmızı Demir plaka toz olmustu onun dışında tertemizdi. Zamanında iyiki almışım bu ürünü logitech z623 ile çok güzel çalışıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    72587 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Aynı ikili, EF SA NE.
    |
    |
    Resurrectionn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gerçekten öyle.

Bir çok ses sistemine papuç bırakmaz.

Ben eq ayarlarıyla da seneler sonra ilk defa oynadım. Normalde EQ yapmıyorum fakat eq çok güzel tepki veriyor cihaz.

Standart ayarlarında Akustik eq ile hiç denediniz mi bilmiyorum fakat denemenizi tavsiye ederim.
    Cihazın bas tarafı zaten malum oldukça kuvvetli. Akustik eq aldığınız zaman tiz ve vokalleri çok az 2 db yukarı alıyor ve ses özellikle müzikler de daha tatlı hale gelebiliyor.

Surruound ve crystalizer açık standart diğerleri kapalı.
    |
    |
    MühendisMurat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sağolasın, yaptım.

Smart, Normalde açık bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 28 Mayıs 2020; 3:47:56 >
    |
    |
    Resurrectionn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4435 Mesaj
    Arkadaşlar buraya yazıyorum çünkü ne olursa olsun ses kartımdan ayrı düşmek istemiyorum..

Creative SB ZX ses kartım mevcut, yıllardır da öyle memnun şekilde kullanıyorum ki kullanan bilir zaten.. Bu zamana kadar hep kendi 5+1 ses sistemimde filmlerin dizilerin müziklerin dibine vurdum durdum ama son zamanlarda mecburen kaliteli bir kulaklık almak zorunda kaldım ama ne almalıyım bilmiyorum.. Film dizi müzik dinleme amaçlı kaliteli bir kulaklık almak istiyorum oyun moyun umurumda değil.. Biraz piyasayı araştırdım ve küfür etmeden gerçekten duramadım.. Piyasaya resmen b.ktan rgb li dandik oyuncu kulakları kusmuş pisletmiş resmen, nereye baksam saçma sapan rgb saçma sapan gaming kulaklık.. Yok mu şöyle adam akıllı kulağı komple içine alan, bass tiz mid dengesiyle öne çıkan kaliteli bir kulaklık.. Alacağım kulaklığıda tabiki mümkünse ses kartimla kullanmak istiyorum ama kulaklığın ses kalitesi beni memnun edecekse her tür bağlantı seçeneğine açığım. Bütçem maksimum 1500 TL.

Not : Saçma sapan oyuncu kulaklığı önerecek olanlar yazmasın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

. . . . >>> . . . Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene . . . <<< . . . .

• Teğmen
    206 Mesaj

hocam sound blaster z almayı dusunuyorum fiyatı 450 tl altın kapasitörleri var kulaklıgım hyperx cloud alpha + 5.1 ses sisteminde kullanmayı dusunuyorum alınırmı sizce değermi
    |
    |
    Konu Sahibine Özel

Kulaklığın kendi ses kartı var ise ikisi aynı anda olmaz yok ise tartışmasız al zaten Z yi sonra bana dua edersin.

|
    |
    movistar73 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    206 Mesaj

450 tl verilirmi
    |
    |
    Konu Sahibine Özel

Bu dolara göre verilir.

|
    |
    movistar73 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    206 Mesaj

eywl hocam fikrin için bugun yarın alıcam insallah kısmetse
    |
    |

HOCAM SON BİSEY SORUCAM MÜZİK PERFORMANSI NASIL OYUN VE FİLM İCİN İYİ DİYORLAR MÜZİK PERFORMANSINI MERAK ETTİM

SES KARTINI YARIN ALIYORUM KISMETSE
    |
    |
    Arkadaşlar merhaba, yeni 2. el aldığım zxr yi bir türlü win10 a kuramadım hata veriyor sisteminiz bu ürünü desteklemiyor diyor. slotları değiştim olmadı, sürücü imza devre dışı bıraktım olmadı, format attım olmadı, aygıt yöneticisinde zxr görünüyor ama ses yok ve yazılım kurulmuyor, ne yapmalıyım bir yardım lütfen..
    72587 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ekstra bir ayarı yok ki, direkt tanımalı...

Sen onu aldığın yere geri ver sıkıntılı sanırım.

|
    |
    mahemir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    403 Mesaj
    Cevap için teşekkürler hocam ve evet kartın bozuk olduğunu 3 ayrı pc de denedikten sonra anladım. 2.el sarı siteden aldım satan kişi telefonlarıma çıkmıyor. bende tüketici hakem heyetine müracaat ettim bakalım sonuç ne olacak. kişinin adı Furkan Kartal, sakın bu kişiden birşey almayın..
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
bankalar.org
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.