Şimdi Ara

Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
35
Favori
42.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anlamanın bir yolu varmı acaba ? Mesela dün tüm driverları sildikten sonra ses birden gelmeye başladı z5500 ile kullanıyorum yapılandırmaya girdiğimde sadece stereo vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetin_50

anlamanın bir yolu varmı acaba ? Mesela dün tüm driverları sildikten sonra ses birden gelmeye başladı z5500 ile kullanıyorum yapılandırmaya girdiğimde sadece stereo vardı

Başka bilgisayarda deneyin aynı saçmalıklar varsa ve çözülmüyorsa öyledir.
  • sbx pro studio bass butonu aktif yapamıyorum inaktfi şekilde duruyor nasıl düzeltebilirm onu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay1074

sbx pro studio bass butonu aktif yapamıyorum inaktfi şekilde duruyor nasıl düzeltebilirm onu?

Kabloyu doğru girişe taktığına emin ol.

Sonra ayarlardan 2.1 veya 5.1 hangisini kullanıyorsan onu seç buton aktifleşir normali bu olmuyorsa farklı bir şeydir araştırırsın google da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.1 yapınca aktifleşiyor fakat 5.1'i secince olmuoyor yanlış bağlantımı .S
  • Creative, X-Fi MB3 Yazılımını 29.99$'dan satışa sundu !

http://software.store.creative.com/p/software/sound-blaster-x-fi-mb3

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Creative, X-Fi MB3 Yazılımını 29.99$'dan satışa sundu !

Yazılım Z/ZX üzerinden kullansak ne gibi artıları olur, denediniz mi hocam?

• hitman kullanıcısına yanıt
    Yok kardeşim, yabancı forumlarda araştırabilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba,

z906 sistemim karta optik kablo bağlı. ayarlar bu şekilde iken windows hoparlör ayarından ses seviyesi kontrolü yapamıyorum. Yani ses çubuğunu hangi yöne oynatırsam oynatayım ses kısılmıyor ya da artmıyor sadece ses sisteminini konsolu ya da kumandasından yapılabiliyor.

Bunu nasıl aşabilirim? Sizde de durum böyle mi?

• HAAltuntas kullanıcısına yanıt
    No Encoder seçili olunca sorun geçiyorsa onu kapatabilirsin zaten normalde bunların açık olmasına gerek olduğunu sanmıyorum anca destekleyen bir film izlerken falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

Arkadaşlar merhaba,

z906 sistemim karta optik kablo bağlı. ayarlar bu şekilde iken windows hoparlör ayarından ses seviyesi kontrolü yapamıyorum. Yani ses çubuğunu hangi yöne oynatırsam oynatayım ses kısılmıyor ya da artmıyor sadece ses sisteminini konsolu ya da kumandasından yapılabiliyor.

Dijital bağlantıda durum böyledir.
    Yani ses kartı devre dışı kalır.
    Sesi tamamem z906 decoderi çözür ve ses kartından kontrol edemezsiniz.

• aykutx kullanıcısına yanıt
    MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitman

quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Creative, X-Fi MB3 Yazılımını 29.99$'dan satışa sundu !

Yazılım Z/ZX üzerinden kullansak ne gibi artıları olur, denediniz mi hocam?

Herhangi bir artısı olmayacak. Yazılmış zaten, on-board audio yada farklı dac/amp setupları olanlar için bir nevi Creative kiti.

Bizde(Z,Zx,ZXR kullanıcıları) zaten bunlar var, farklı bir arayüzle sadece.

Ha mesela harika bir dac/amp setin vardır ancak Virtual Surround alman için herhangi bir yazılımın yoktur, sistemin tamamen pasif ve temizdir, işte oyunlar için olsun filmler için olsun böyle bir yazılım alınabilir.

Zira bayağı bir benzeri var. Ancak bilinmiyor. Creative daha bilindik. OSS OVS gibi amatör yazılımlarda var.

Kulaklıktan çevresel ses alma vs gibi şeylerin alayı yazılımsal zaten. Gimmick. İyi çalışanı var kötü çalışanı var. En azından Creative'in bir standardı var ve SBX'i bir Realtek üstünden de deneyim edebilecek olmak (ki aslında artık on-board çözümler bayağı bir yeterli gelmeye başladı) güzel bir çözüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 23 Mayıs 2017; 4:14:44 >

• Beyler analog kulaklık ile kullanan var mı? Özellikle oyuncu kulaklıklarıyla, örneğin Kraken Pro v2, Logitech G serisi, Siberia falan?
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,

optik bağlayınca ses kartı çözücüsü off oluyor direk ellenmemiş digital sesi gönderiyor alete... Optik kullanma bence bu kartın çözücüsü z906 dan çok iyi.Yok kullanacaksan kartı sat gitsin boşuna durmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raydr1c

Beyler analog kulaklık ile kullanan var mı? Özellikle oyuncu kulaklıklarıyla, örneğin Kraken Pro v2, Logitech G serisi, Siberia falan?

Siberia 650 ile kullanıyorum kendi ses kartına göre level atlıyor özellikle basslar çok güçleniyor oyunlardada performans iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devian

quote:

Arkadaşlar merhaba,

optik bağlayınca ses kartı çözücüsü off oluyor direk ellenmemiş digital sesi gönderiyor alete... Optik kullanma bence bu kartın çözücüsü z906 dan çok iyi.Yok kullanacaksan kartı sat gitsin boşuna durmasın.

Anladım hocam optik kullanma derken DTS aktif yapma mı demek istediniz?

Bir de optik bağlı dts aktif değilken ekolayzır ayarlarını program üzerinden yapamıyorum dts aktifken oluyor ama pasifken olmuyor. Bunun sebebi ne olabilir?

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Bir de optik bağlı dts aktif değilken ekolayzır ayarlarını program üzerinden yapamıyorum dts aktifken oluyor ama pasifken olmuyor. Bunun sebebi ne olabilir?

dts bir kodek dir.Optik bağlantı ise bağlantı çeşidi bi alakaları yok..Optik sesin digital verisinin hiç çözülmeden direk ses sistemine gitmesi.. Çözme işini Z906 yapıyor.Dolby dts veya pro logic onu z906 ayarlıyor artık.Eğer optik değil normal çıkıştan bağlarsan bu defa veriyi çözme işini ses kartı yapıyor , z906 ise sadece kanallara giden sesi yükseltiyor o kadar.

Ben diyorum ki optik bağlama.Senin ses kartın z906 nın işlemcisinden daha iyi.Direk ses kartının arkasından yeşil tutuncu siyah çıkışlardan gir z906 ya.. Daha kaliteli muzik dinlersin film izlersin.

Bende optik bağlayınca DTS hep aktif.Şu anda eko ayarları yapabiliyorum ama dts den çıkaramıyorum z5500 benimki.O yüzden bakamadım bende dts hep aktif nedense.

edit: Creative pro studio üstünden cinematic menüsünden dts den çıkardım "No encoder" dedim bu defa z5500 no input diyor hiç çalışmıyor.Dolby Digital veya DTS seçince optik baglantı çalışıyor bende.

edit 2: Bende de optik bağlıyken windows üstünden hiçbirşekilde ses ayarı yapılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 8 Haziran 2017; 21:13:7 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

dts bir kodek dir.Optik bağlantı ise bağlantı çeşidi bi alakaları yok..Optik sesin digital verisinin hiç çözülmeden direk ses sistemine gitmesi.. Çözme işini Z906 yapıyor.Dolby dts veya pro logic onu z906 ayarlıyor artık.Eğer optik değil normal çıkıştan bağlarsan bu defa veriyi çözme işini ses kartı yapıyor , z906 ise sadece kanallara giden sesi yükseltiyor o kadar.

Ben diyorum ki optik bağlama.Senin ses kartın z906 nın işlemcisinden daha iyi.Direk ses kartının arkasından yeşil tutuncu siyah çıkışlardan gir z906 ya.. Daha kaliteli muzik dinlersin film izlersin.

Bende optik bağlayınca DTS hep aktif.Şu anda eko ayarları yapabiliyorum ama dts den çıkaramıyorum z5500 benimki.O yüzden bakamadım bende dts hep aktif nedense.

edit: Creative pro studio üstünden cinematic menüsünden dts den çıkardım "No encoder" dedim bu defa z5500 no input diyor hiç çalışmıyor.Dolby Digital veya DTS seçince optik baglantı çalışıyor bende.

edit 2: Bende de optik bağlıyken windows üstünden hiçbirşekilde ses ayarı yapılmıyor.

İlk olarak öyle başlamıştım sonra optik deneyeyim dedim. dts kapalıyken bile ses daha tatmin ediciydi özellikle tizler o yüzden optikte kaldım.

Müsait bir vakitte tekrar diğerine döner bakarım.

Teşekkürler bilgilendirmeler için.

• creative z ses kartı aldım
    hoparlör ile kulaklıgı baglıyorum programdan speakers headphones secenegi altından hoparlör ile kulaklık arasında geçiş yapıyorum hoparlör steore 2,0 ayarladım test edince çalıyor sorun yok

kulaklığa geçince test edince ses felan yok arkadan çıkartıyorum kulaklığı önden bağlıyorum otomatik headphones geciyor test edince çalışıyor

bir ayarımı var yardımcı olur musunuz
    driver kendi sitesinden indirdim
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.