Şimdi Ara

Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU] (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
35
Favori
42.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk sayfada attığım yere iyi bakın.

Control panel'in versiyonu kendi adı altında yayınlanıyor olabilir, paket sürümü olarak yazdığım doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 1 Şubat 2017; 18:1:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cetin_50 kullanıcısına yanıt
    Eskisi falan herhalde.
  • Merhaba,

Bende ZX buldum sıfır ve uygun fiyata.
    Birde ikinci el Z var. 275TL istiyor 1 aylık ürün. Yurtdışından gelme.

Z mi ZX mi? Yukarıdaki ürünlerin fiyat farkı da 220TL kadar.
    ZX'teki kontrol ünitesi üzerinde mikrofon mevcut mu? Ben mi yanlış anladım.
    Bir de anakart ve ekran kartımdan dolayı ses kartını taktığımda ekran kartı 1 fanı hava alamayacak gibi duruyor. Pci-Ex 1x Riser Uzatma kablosu ile kullansam bir sorun teşkil eder mi acaba?
    Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 9 Şubat 2017; 15:48:33 >

• Sıfırı 286 TL zaten, pazarlık yap 230 TL'ye bırakıyorsa al sonuçta 2.el artık.

https://www.amazon.de/Creative-PCI-Express-leistungsstarker-Kopfhörerverstärker-Beamforming/dp/B009RPQA2G

Mevcut olması lazım, ünitenin sağına soluna bakarsanız delikleri görürsünüz.

Mini anakartların sıkıntıları ortaya çıkıyor böyle durumlarda, deneyin sorun çıkmaz da kalite vs. düşmez umarım.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Çok iyi araştırmamışım. Başka bir konu altında şu siteyi gördüm. http://www.nanokatalog.com/Ses-Karti-Creative-Sound-Blaster-Z-PCIe,PR-99797.html?gclid=Cj0KEQiA2uDEBRDxurOO77Cp-7kBEiQAOUgKV0UQRV7fkzYx97TTaiN4yZurnO4VGQfeB135Ar0-oikaAi9k8P8HAQ&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Yurtdışı uğraşıp bekleyeceğime bu daha mantıklı hemde taksitle ödeyebileceğim.

Ekleme: Bu ürünüde Almanya stoklarından getireceklermiş. 15-20 gün içinde elinizde olur diyorlar kısaca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 9 Şubat 2017; 16:56:12 >

• Bana göre 2. El piyasası 200 lira olması gerek fazlası etmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z ile ZX farkı sadece o kontrol ünitesi. Evet şekil filan masa üzerinde güzel durur. Ama aradaki fiyat farkına değermi? Pek değmez gibi duruyor.

Bulduğum ZX altın kapasitörlü.
    Diğer bulduğum Z'ler acaba öyle mi sormak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Driver linkleri patlamış bilginiz olsun.

Linkin sonuna donanimhaber zımbırtıları ekleniyorsa silin ondandır, zira o linklerde sorun olması zor Creative'in sabit - resmi linkleri.
  • Konu içinde arama yapamıyorum ama ses sistemini analog mu yoksa dijital mi bağlamak daha verimli?

Başka konularda film ve müzik için analog film için kullanacaksan dijital deniliyor.

Sizce?

Düzenleme: Televizyona kulaklık çıkışından bağlı Logitech X530 bulunmakta. X530 masamda sıkıntı olur diye 2.1 ses sistemi alırım diye düşünüyorum. Ama uzatma kablosu ile yeni ses kartıma x530'u bağlasam çok daha verimli olacak gibi geliyor. 2.1 ses sistemini de televizyona bağlarım.

Görüşleriniz ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 10 Şubat 2017; 12:9:51 >
  • 2.1 ses sistemi için o ses kartını alman çok yersiz olur bence benim tavsiyem x530 u bağlaman yönünde olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetin_50

2.1 ses sistemi için o ses kartını alman çok yersiz olur bence benim tavsiyem x530 u bağlaman yönünde olur

Öyle demeyin illa çok fazla kolon mu olacak anlayabilmek için, tamam 5.1'de falan daha iyi olur ama o kadar da değil bariz normal anakartların(gaming vs. hepsi dahil) ses kartına göre fark oluyor, böyle olmasa zaten bütün dünyada kimse extra bu kadar para vermez bu ürünü almak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 10 Şubat 2017; 12:47:36 >
  • 2.1 Ses sistemi için Trust GXT638 baya övgü almış. Ne dersiniz?
    Alırsam iki sistemi de yeni ses kartı ile denerim. İstediğim zaman bir kablo uzatma ile x530 da takabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: cetin_50

2.1 ses sistemi için o ses kartını alman çok yersiz olur bence benim tavsiyem x530 u bağlaman yönünde olur

Öyle demeyin illa çok fazla kolon mu olacak anlayabilmek için, tamam 5.1'de falan daha iyi olur ama o kadar da değil bariz normal anakartların(gaming vs. hepsi dahil) ses kartına göre fark oluyor, böyle olmasa zaten bütün dünyada kimse extra bu kadar para vermez bu ürünü almak için.

söylemek istediğim yanlış anlaşılmış illaki aynı kalmaz ses fakat alacağı ses kartı 300 lira diye düşünürsek 300 liralık bir performans artısı olmaz yani ses kartının hakkını vermez :)

• Sahibinden.com'daki ilana 250TL nakit istiyor. Ne yapsam bilemedim? GeT 'te açmıyor. Güvenemiyorum da ve olduğu şehirde tanıdığım da mevcut değil.
    ZX ise 480TL'ye alabiliyorum Türkiye'den hemen teslim. Evin yanındaki elektronik markette hemde.
  • Bu arada anakartımdan dolayı ekran kartının hava almasını engelleyecek diye bugün tesadüfen İzmir'de bir ürün buldum ve aldım.https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-pci-express-riser-x1-x16-usb-3-eth-btc-xmr-etc-son-version-394734113/detay/

Çokta değişik bir ortamı görmüş oldum. Bitcoin madencilik yapan bir üs gördüm. İçerde gördüklerime inanamıyorum. 4 tane RX480 takılı pc vardı :D

• Arkadaşlar merhaba, bende yeni ZXR sahibi oldum.

Oldukça detaylı denemelerle, testlerle, yine rehberler eşliğinde çok güzel bir tat yakaladım.

Aklımda var olan bir kaç soru hariç, ki bu konuda yardımlarınızı bekliyorum...

DTS ve DD filmlerde önceki Sony HW-700DS kulaklıklarım decoderleri sayesinde herhangi bir bilgi almak istediğimde tuşuna bastığımda, o an oynatılan medyanın DTS mi DD'mi olduğunu söylüyor, kaç kanalın aktif olduğunu söylüyordu yine.

Maalesef bu bilgileri SB ZXR'da görüntüleyebilmek adına bir arayüz keşfedemedim henüz. Ve kafamdaki asıl soru buradan doğuyor.

Ben bu kartın DTS çözdüğünü nereden bileceğim ? Yani o anda DTS codec'inin aktif olduğunu nereden bilebilirim ?

Ben bu kart yokken de DTS filmlerden VLC ile ses alıyordum, yine 2.1 klasik hoparlörlerimle sesi kayıpsız bir şekilde alıyordum. Aynı şekilde klasik media player DTS'i çözemiyordu mesela, yine çözemiyor. Ama Sony'deyken bütün kontrolü o decoder aldığı için nereden açarsam açayım DTS'i yada DD'yi görüyor ve sesi alıyordum.

Ayrıca, kulaklıkla kullandığım için Cinematic sekmesi altındaki encoderlerin benimle bir ilgileri yok sanırsam, zira sese de bir etkileri yok. O kısım optic çıkış için sanırsam, bir AVR'ye falan oradan herhangi bir sesi DTS yada DD formatında kodlayıp yolluyor böylece ev sinema sisteminiz varsa sesin çalınmasını sağlıyor. Zaten DTS yada DD Live'a tıkladığım anda otomatikman hoparlör düzenine atıyor.

Ben burada Virtual Surrond kullanmak istediğimden ve HW700DS'den özlem duyduğumdan ötürü, kartın DSP'sini yani bu sanal sesi kodlayan kısmını tam olarak kullanmak istiyorum.

Windows ses panelinden 5.1 seçili zaten. Daha önceki DSP, VSS'lerin çalışma mantığı ile aynı olduğu için var olan kanalları stereo'ya downmix edeceğini biliyorum.

Ancak sistem bana bir kanıt sunmuyor. DD mi aktif DTS mi aktif, ne oluyor ne bitiyor, sesi LPCM olarak mı alıyor, yoksa dolby'nin kodlamasını çözüyor mu vs vs vs ... Sony'nin kulaklık sisteminde bunların hepsi vardı.

Ki bu şu işe yarıyordu; sistemde herhangi bir sıkıntı varsa, yada bir şans o anda DTS devreye girmediyse (belki playerdan yada başka kronik bir problemden, yada 7.1-5.1-stereo ayarını unuttuysanız) bunu görebileceğiniz ve hah şunu yapmamışım demenize olanak sağlayan yada filmi tekrar açıp Dolby'i çözmesini sağlamak gibi çözümlere olanak sağlıyordu.

Ne dinlediğinizi, kaç kaynaktan/kanaldan dinlediğinizi/sesin geldiğini biliyordunuz yani.

Neticede, Creative'in yazılımı üzerinde Surround etiketi dışında bir şey yok. Onu filmden filme bir sağa bir sola çekiyorum, bu kadar. Klasik stereo deneyimlerde bile ses sahnesini genişletiyor ve görevini yerine getiriyor. Dolayısı ile ben arka kanalları alıyor muyum bilmiyorum.

Kulaklıktan çevresel ses ve Dolby-DTS gibi filmler için optimal kurulum ve ayarlar nedir ? Birde hangi kanaldan ne kadar ses geldiğini gösteren programlar var mıdır ? Bir zamanlar öyle bir arayüzü bir programda hatırlıyorum ancak şu an aklıma gelmiyor.

Zaman ayırıpta ilgilenecek, okuyacak olan arkadaşlara şimdiden müteşekkirim. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 25 Şubat 2017; 21:29:44 >

• Selam arkadaşlar. Bir süredir ses kartı arayışındayım.

SB z
    SB zx
    SB zxr arasında ciddi ses farkı oluyor mu? Hangisi en son codecleri destekliyor? Gom player ile bir video açtığım zaman 500-600tl'lik bir kulaklık ile DTS sesleri fark eder miyim?

saygılar.
  • Lütfen biri yardımcı olsun...

1 hafta kadar önce zx modelini aldım taktım pc yi açtığımda ses gelmiyor video açtığımda açtığım videolar ağır çekimde oynamaya başlıyor yazılımsal mı donanımsal mı anlamadım

işletim sistemim win 8.1

biraz uğraştıktan sonra ; driver sil tekrar kur,pc yi kapat aç yaptıktan sonra ses geliyor
  • cetin_50 kullanıcısına yanıt
    Donanımsal sıkıntı olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.