Şimdi Ara

Yeni doğmuş ve Yavru kedi bakım rehberi -konu sabitlenmeli- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
3
Favori
51.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Rindaman

hepsini denedim, hepsini!!

niye dellendin mi
  • PeaceDluffy kullanıcısına yanıt
    hayır kedilerime verirken baktım nası kaliteli mi diye. Sen yediğin şeyin en azından fiziksel kondisyonunun nasıl olduğunu anlamaz mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

hayır kedilerime verirken baktım nası kaliteli mi diye. Sen yediğin şeyin en azından fiziksel kondisyonunun nasıl olduğunu anlamaz mısın?

anlarım heralde de kediyle benim damak zevkimiz bir olmaz tabii bir de içine artık koydukları danayı şok vererek mi öldürdüler ne yaptılar bilemediğimden yemeyi pek tercih etmezdim. ( bi ara biraz kitten milk powder kalmıştı içmeyi düşündüm ama içmedim )
  • yaza doğru yavru bir kedi sahiplenmek istiyorum cinsi önemli değil çünkü kedileri genel olarak seviyorum sizden bir ricam var bu uzun yolda bana yön gösterici olabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PCMORS

yaza doğru yavru bir kedi sahiplenmek istiyorum cinsi önemli değil çünkü kedileri genel olarak seviyorum sizden bir ricam var bu uzun yolda bana yön gösterici olabilir misiniz ?

ben kendi kedimi 3 günlükten beri yetiştiriyorum 3.5 aylık falan oldu. Babam otobanda bulmuş. Eğer elimden gelecekse yardımcı olmaya çalışırım.
    hocam yaza doğru alıcam fakat şimdiden bilgi birikimi önemli.ygs lys için şuanlık düşünmüyorum.fakat bana nasıl davranılması gerektiğini ne yer ne içer gibi bilgileri bilmek önemli.dediğim gibi bilgi birikimi benim için çok önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: PCMORS

hocam yaza doğru alıcam fakat şimdiden bilgi birikimi önemli.ygs lys için şuanlık düşünmüyorum.fakat bana nasıl davranılması gerektiğini ne yer ne içer gibi bilgileri bilmek önemli.dediğim gibi bilgi birikimi benim için çok önemli

Bunlar 2 aylıktan sonra sütten kesiliyor. Zaten siz büyük olasılıkla 2 aylıkken alırsınız. Ama sabırlı olmak lazım kediler garip davranışlara sahip olabiliyor. Kuru mama ve konserve mamalar var ( konserveler yemek gibi lapa gibi düşün. kuru mamada kraker gibi ) ikisininde kalitelisi ve kalitesizi var. İhtiyaçlarını karşılarken fazla zarara girmek istemezseniz dikkatli olmalısınız pet shop'ların çoğu çok kazıkçı oluyor internetten almak daha mantıklı.
    sağol hocam yaza doğru yaklaştıkça sizin başınızı ağrıtıcam :)
  • Birsey sormak istiyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: merveeecan

Birsey sormak istiyorum?

Sor dostum
  • Yavru bir kedi buldum toz mamalardan aldım ve biberon tarifteki gibi yaptım biberonu elimle denedim geliyormu diye ugrastigim halde akitamadım

• quote:

Yavru bir kedi buldum toz mamalardan aldım ve biberon tarifteki gibi yaptım biberonu elimle denedim geliyormu diye ugrastigim halde akitamadım

Emdir eğer akmıyorsa lavobada su tut emzik kısmını çıkarıp su çıkmıyorsa deliksizdir iğnenin ucuyla küçük bir delik aç ama boğulmasın dikkat et hafif ucuyla del direk geçirme iğneyi.
  • Tamam deneyeceğim sağolun

• quote:

Tamam deneyeceğim sağolun

Önemli değil
  • Eğer yavru çok küçükse şırıngayla yavaş yavaş sıkarak vermeyi deneyin.
  • kedim hamile doğumun yaklaştığını nasıl anlayabilirim bir belirtisi var mı?
    o zamandan bu güne tek değişim çok yemek yemesi ve çok uyumasıydı
    son 1 haftadır değişik olan ise 24 saat uyuyor neredeyse. yemek yemesi azaldı wc için uyanıyor az mama yiyip uyuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejavu177

kedim hamile doğumun yaklaştığını nasıl anlayabilirim bir belirtisi var mı?
    o zamandan bu güne tek değişim çok yemek yemesi ve çok uyumasıydı
    son 1 haftadır değişik olan ise 24 saat uyuyor neredeyse. yemek yemesi azaldı wc için uyanıyor az mama yiyip uyuyor

Maalesef bir bilgim yok biz kedimizi otobanda bulmuştuk yeni doğmuş halde. Ancak yeni doğanlar hakkında bilgi sahibiyim üzügünüm :( Ama internette gerekli araştırma ile bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
  • konu çok faydalı, 2 günlük yavruya aynen uyguladım, şimdi 5 inci gündeyiz bir sorun yok. çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.