Şimdi Ara

Yeni DOBLO (165. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.039
Cevap
14
Favori
575.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bravaman
    @comboteam

Yazdıklarınızın tümünü soluksuz okudum. Çok ince detaylara değinmiş ve yerinde tespitlerde bulunmuşsunuz. Ben bir yeni kasa doblo kullanıcısıyım. Bu benim yeni kasa olarak ikinci kez aynı araca sahip oluşumdur. İlkini nisanda, ikincisini ise temmuzda aldım. Şu andaki aracım yaklaşık 2 aylık oldu ama inanın hertarafından kalitesizlik dökülüyor. Tıkırdamayan yeri yok gibi neredeyse. İki defa yolda kaldım, yol yardımı bile ilgilenmiyor, servisler vurdumduymaz ve bilgisiz. Cam tavan su akıtıyor, çare bulunamıyor. Yağmur sensörü sapıttı, kuru havada bile kendiliğinden silgeçler çalışmaya başlıyor. Far sensörü ise tam bir kabus, gecenin karanlığında farlar söndü nerdeyse kaza yapacaktık, Allah korudu. Ön kaput, aracın yağına bakarken kafama düştü, meğer kaputu tutan hidrolik pistonlarından birisi bozulmuş. Geçen çocuklar arkadan baba bak baba bak diye sesleniyordu bir de baktım arka orta koltuk sırtlığı geri yatmış resmen bagaja girmiş ne yaparsan yap geri kalkmıyor Bu arada arkadaki orta kol dayama yerinden fırlamış. En son yakıt almaya gittiğimde yakıt alamadım geri döndüm. Sürücü koltuğu yanındaki yakıt deposu açma kolunu bi çektim elimde kaldı. Bu kadar mı kalitesiz olur bir araba??? Birde gitmişler avrupada yılın van ı seçmişler: "van of the year 2011" jürisindeki uzmanların hepsi de malmış afedersin.

edit: Bir daha Doblo almak mı? Asla

Arkadaş Yeni Dobloyu kötülemek için bayağı çaba sarfetmiş, 9 dalda Oscar'a aday performans sergilemiş. O bahsetiği donanımlar hangi Yeni Doblo versiyonunda mevcut ben çözemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mgufer

quote:

@comboteam

Yazdıklarınızın tümünü soluksuz okudum. Çok ince detaylara değinmiş ve yerinde tespitlerde bulunmuşsunuz. Ben bir yeni kasa doblo kullanıcısıyım. Bu benim yeni kasa olarak ikinci kez aynı araca sahip oluşumdur. İlkini nisanda, ikincisini ise temmuzda aldım. Şu andaki aracım yaklaşık 2 aylık oldu ama inanın hertarafından kalitesizlik dökülüyor. Tıkırdamayan yeri yok gibi neredeyse. İki defa yolda kaldım, yol yardımı bile ilgilenmiyor, servisler vurdumduymaz ve bilgisiz. Cam tavan su akıtıyor, çare bulunamıyor. Yağmur sensörü sapıttı, kuru havada bile kendiliğinden silgeçler çalışmaya başlıyor. Far sensörü ise tam bir kabus, gecenin karanlığında farlar söndü nerdeyse kaza yapacaktık, Allah korudu. Ön kaput, aracın yağına bakarken kafama düştü, meğer kaputu tutan hidrolik pistonlarından birisi bozulmuş. Geçen çocuklar arkadan baba bak baba bak diye sesleniyordu bir de baktım arka orta koltuk sırtlığı geri yatmış resmen bagaja girmiş ne yaparsan yap geri kalkmıyor Bu arada arkadaki orta kol dayama yerinden fırlamış. En son yakıt almaya gittiğimde yakıt alamadım geri döndüm. Sürücü koltuğu yanındaki yakıt deposu açma kolunu bi çektim elimde kaldı. Bu kadar mı kalitesiz olur bir araba??? Birde gitmişler avrupada yılın van ı seçmişler: "van of the year 2011" jürisindeki uzmanların hepsi de malmış afedersin.

Arkadaş Yeni Dobloyu kötülemek için bayağı çaba sarfetmiş, 9 dalda Oscar'a aday performans sergilemiş. O bahsetiği donanımlar hangi Yeni Doblo versiyonunda mevcut ben çözemedim.

bu kadar mı sallanır ya. Nerden buldun bunu. Bi soralım Böyle donanıma sahip Dobloyu nerden satın almış.

• quote:

Orijinalden alıntı: mfaydin

quote:

quote:

@comboteam

bu kadar mı sallanır ya. Nerden buldun bunu. Bi soralım Böyle donanıma sahip Dobloyu nerden satın almış.

http://forum.donanimhaber.com/m_51492742/mpage_2/f_/key_//tm.htm#51817919

• quote:

quote:

quote:

quote:

@comboteam

Siz Yeni Doblodan bahsettiğinizden eminmisiniz? Bahsettiğiniz donanımların hiç biri Yeni Dobloda yok. Cam Tavan, Yağmur Sensörü, Far Sensörü, İçerden Açılabilen Yakıt Depo Kapağı, Arka Koltuklarda Orta Kol Dayama bunların hiç birisi Yeni Dobloda ne standarttır ne de Aksesuar Paketi Dahilindedir. Aynı zamanda ön kaputta hidrolik pistonlar yoktur, eski sistem çubuk vardır onunla sabitlersin. Lütfen yorumlarımızda ciddi olalım, 8 aydır imzamdaki Yeni Dobloya sahibim konfor, kalite, motor olarak çok güzel bir arabadır. Uzun yolda ve şehir içinde kullandığım zaman, ne bir yorgunluk ne de konforsuzluk hissettim ve içinden inmeyi hiç istemeden kullandım. Aracımı tasarım ve donanım olarak severek aldım. Halende severek kullanıyorum. Burdan Yeni Doblo almayı düşünen arkadaşlara gönül rahatlığıyla da tavsiye ediyorum. Hayırlı günler dilerim.
    Haklısınız, ben çocuk sevinsin demiştim

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0roni

Burda arkadaş gerçek manada söylemediğini, Yeni Dobloyu kötüleyenlere İroni yapmak için söylediğini belirtmiştir. Kusura bakmasın lütfen yanlış anlaşılma olmuş.

• @mgufer aracınızın plakası ve rengi ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

@mgufer aracınızın plakası ve rengi ne?

Aracın rengi imzamda mevcuttur, plakasını niye sordun ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgufer -- 18 Ağustos 2011; 17:13:58 >
  • ıspartada belki görmüşümdür ondan sordum. bu aralar çok doblo dolaşmaya başladı :D
  • Doblo için xenon farlar serviste satılıyor mu??
    Satılıyorsa fiyatını bilen varmı??
  • Merhaba arkadaşlar bende 2011 model eski kasa Fiat Doblo Safeline var. Bugun hafif bir bayırda araba park halindeyken el freni inik vites 1 de bıraktım ve arabanın sürekli aşağı doğru attıgını gördüm sürekli biraz gidiyor duruyor sonra tekrar ilerliyor. geri vites e atıpta denedim yine aynı olay oldu sürekli atıyor. Acaba bu normal mi ?
  • eğimde normaldir. motorun kompresi aracın ağırlığına yeterli gelmeyince bir sonraki piston basıncına kadar kayar, o da tutmayacaktır doğal olarak.. anlattığınız gibi atlaya atlaya ilerler. meyil biraz daha az olsaydı tutardı.
  • yeni aracımı alırken çok araştırma yaptım caddy bütçemi zorlayacağı için tepee ve doblo arasında kaldım. Doblonun beni cezbeden tek özelliği 6 vites olması ve arka camların otomatik olması diğer hiç bir özelliği teppeyi geçemedi ve bende tepee almaya karar verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: wordstoxic

yeni aracımı alırken çok araştırma yaptım caddy bütçemi zorlayacağı için tepee ve doblo arasında kaldım. Doblonun beni cezbeden tek özelliği 6 vites olması ve arka camların otomatik olması diğer hiç bir özelliği teppeyi geçemedi ve bende tepee almaya karar verdim

Aferin..
  • Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki sorunlardan dolayı aracımı biraz önce kozyatağı Arma servis'e bıraktım.

1- Sabahları araç çalıştığında hemen stop etmesi
    2- Trafikte beklediğimde Start&Stop devreye girdiğinde bazen aracın stop etmesi
    3- Sağ ve sol kapıların çok zor açılıp kapanması
    4- Dikiz aynasının içi lakır lakır oynaması

Randevusuz gittiğim için acelemin olmadığını çarşamba - perşembe alacağımı belirttim.
  • quote:

yeni aracımı alırken çok araştırma yaptım caddy bütçemi zorlayacağı için tepee ve doblo arasında kaldım. Doblonun beni cezbeden tek özelliği 6 vites olması ve arka camların otomatik olması diğer hiç bir özelliği teppeyi geçemedi ve bende tepee almaya karar verdim

"diğer hiçbir özelliği tepee yi geçemedi" demişsiniz.

Temmuzda 2.715 adet doblo, 691 adet tepee satılmış. Yani neredeyse 4 katı bir satış adedi.

Eğer sizin dedikleriniz ve karşılaştırma kriterleriniz doğru ise Doblo alan okadar insan, tam Aziz Nesin'lik.

İsterseniz kendinizi haklı çıkarmak için şu Doblo nun geri kalıp, Tepee nin geçtiği detayları tek tek yazabilirmisiniz. İçimde müthiş bir merak uyandı da.

• quote:

quote:

"diğer hiçbir özelliği tepee yi geçemedi" demişsiniz.

Temmuzda 2.715 adet doblo, 691 adet tepee satılmış. Yani neredeyse 4 katı bir satış adedi.

Eğer sizin dedikleriniz ve karşılaştırma kriterleriniz doğru ise Doblo alan okadar insan, tam Aziz Nesin'lik.

İsterseniz kendinizi haklı çıkarmak için şu Doblo nun geri kalıp, Tepee nin geçtiği detayları tek tek yazabilirmisiniz. İçimde müthiş bir merak uyandı da.

ya bırak kendi haline abicim ne kurcalıyorsun. o şimdi aklınca "doblo forumuna bombayı bıraktım kaçtım" diyordur. incelesen "benim olmayan ciğer mundardır" hissiyatı çıkacak altından.

@porti arma için daha önce olumlu birkaç cümle duymuştum, servis kalitesini de inceleyip yorum yaparsan seviniriz.
    bir de sabahları stop etmesi start&stop ile mi alakalı yoksa yakıt besleme sorunu mu?

• @Akineton
    S&S ile ilgili olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: portiwashere

2- Trafikte beklediğimde Start&Stop devreye girdiğinde bazen aracın stop etmesi

@portiwashere, bunu biraz daha açar msın lütfen, yani sorunun tam olarak ne olduğunu?

normalde Sart&Stop devredeyken araç durursa zaten aracın stop etmesi gerekmiyor mu? kastettiğin şey aracın tekrar çalışmadan stop halinde kalması ve tekrar kontak çevirmen gerektiği mi acaba ?
  • Ben aracı her çalıştırdığımda start&stop özelliğini kapatıyorum. sevmiyorum o özelliği acaba serviste sürekli kapalı konuma alınabilinirmi ben istediğim zaman tekrar açayım yani şuanki durumun tam tersi gibi olabilir mi acaba???
  • @melrock araç Start&Stop devredeyken beklediğimde stop ediyor bunda sıkıntı yok ama akabinde aracı komple kapatıyor ışıklar gelip gidiyor. Kontağı kapatıp tekrardan açmak durumunda kalıyorsun. Sabah aracı çalıştırdım ve hemen stop etti. Sonra yeniden çalıştırdım boyle bir sıkıntı var.
  • anladım. çok sinir bozucu bir durum gerçekten. umarım sorunu hallederler.
    bende genelde araca binip motoru çalıştırır çalıştırmaz kapatıyorum bu özelliği. şehir içi trafikte çok sinir bozucu olabiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.