Şimdi Ara

Yeni disk alındığında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
85
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler herjese merhaba benim durum biraz karışık simdi sizin anlayabileceğiniz en iyi şekilde anlatmaya çalışacağım

Şimdi bende iki adet bilgisayar vardı bunun maalesef anakart gitti ama ssd sağlam bu ssd de o bozulan pcnin sistemi kurulu ben bunu diğer bilgisayara taksam olmayacak nasıl bir yol izlemem gerekiyor ssd 120 gb orayı full sisteme ayırıp C diski yapmak istiyorum ve o sağlam olan pcde zaten olan hdd yi de full D diski yapmak istiyorum

Bunun için nasıl Bir yol izlemem gerekiyor

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ssdyi yeni pcye tak. Açılışta mavi ekran veya herhangi bir sorun olursa, Windows 7 live ı İSO olarak indir ve rufus programıyla flash belleğe bootable olarak yazdırıp pcyi bu aygıttan başlat. Masaüstü açılınca bilgisayara gir. İstediğin diskin üzerine gel ve sağ tıklayıp biçimlendir. Sonra pcyi tekrar başlat.

Bunun dışında disk klonlama yöntemiyle, eski windowsu ssdye klonlayıp, diğer diski biçimlendirerek kullanabilirsin.

Ancak yerinde olsam verileri yedekleyip, tüm diskleri yeniden şekillendirerek temiz kurulum yapardım. Seçim senin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 30 Temmuz 2017; 1:3:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

Ssdyi yeni pcye tak. Açılışta mavi ekran veya herhangi bir sorun olursa, Windows 7 live ı İSO olarak indir ve rufus programıyla flash belleğe bootable olarak yazdırıp pcyi bu aygıttan başlat. Masaüstü açılınca bilgisayara gir. İstediğin diskin üzerine gel ve sağ tıklayıp biçimlendir. Sonra pcyi tekrar başlat.

Bunun dışında disk klonlama yöntemiyle, eski windowsu ssdye klonlayıp, diğer diski biçimlendirerek kullanabilirsin.

Ancak yerinde olsam verileri yedekleyip, tüm diskleri yeniden şekillendirerek temiz kurulum yapardım. Seçim senin.

Hocam şimdi bu ssd diğer sistemde hem C hem D olarak ikiye ayırmıştım ben bunları nasıl birleştireceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWindows

quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

Ssdyi yeni pcye tak. Açılışta mavi ekran veya herhangi bir sorun olursa, Windows 7 live ı İSO olarak indir ve rufus programıyla flash belleğe bootable olarak yazdırıp pcyi bu aygıttan başlat. Masaüstü açılınca bilgisayara gir. İstediğin diskin üzerine gel ve sağ tıklayıp biçimlendir. Sonra pcyi tekrar başlat.

Hocam şimdi bu ssd diğer sistemde hem C hem D olarak ikiye ayırmıştım ben bunları nasıl birleştireceğim

Veri yedekleme işleminden sonra formata geç. Disk seçme ekranında önce tüm diskleri sil, ardından biçimlendir ve devam et. Boyutundan anlarsın ssdyi. Her bölümü tek tek sil. Tek parça olunca da biçimlendir ve devam et.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.