Şimdi Ara

Yeni değişen pil sağlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefonum iphone 5. Geçen hafta bir telefoncuya pil taktırdım. Sanki hızlı bitiyormuş gibi geldi. Battery doc adlı bir uygulama ile baktığımda yüzde 10 kayıp gösteriyor. Bu uygulama ne kadar güvenilir bilmiyorum. Pilin iyi olup olmadığını anlamamın bir yolu ya da programı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufd84 -- 12 Nisan 2018; 1:46:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• [

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufd84 -- 12 Nisan 2018; 1:49:51 >
  • Doğru gösteriyor en fazl 1 2 oynama oluyor git o telefoncuya tekrardan değiştirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haftaya gidip pili değiştirmesini isteyeceğim. umarım yaa bu zamanla düzelir tarzı birşey söylemez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İbackupbot programını deneyin birde

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Onda da yüzde 10 kayıp gösterdi. Bu cihazdan sonra hep orjinal kullanacağım. Mecburen yine telefoncuya gideceğim. Bakalım hatayı kabul mü edecek yoksa başka bir nedene mi bağlayacak.

• yusufd84 Y kullanıcısına yanıt
    Pili tekrar değiştirin ama devam ederse u2 arızası olabilir birde programla test etmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufd84

Onda da yüzde 10 kayıp gösterdi. Bu cihazdan sonra hep orjinal kullanacağım. Mecburen yine telefoncuya gideceğim. Bakalım hatayı kabul mü edecek yoksa başka bir nedene mi bağlayacak.
    Tabi kabul etmeyecek ya program yanlış gösteriyor diyecek yada başka bişey uyduracak haftaya felan gitme yoksa adam der kardeşim bir hafta kullanmışsın daha ne diye getirdin diye bilir. Bende zamanında iphone 4 te aynı sıkıntıyı yaşamıştım adama tam 4 batarya değiştirttim hepside farklı farklı yüzde veriyordu üstelik şarj etme sayısıda 0 değildi bu şekilde 4 batarya değişti adam 5. De %100 kapasitede 0 sarj edilmiş bataryayı bulduda taktı.

• hocam iyi olup olmadığını anlamanın yolu var

eğer pil sahteyse ,ki sahte çünkü telefoncu takmış. kötü performans sergilemesi çok normal

• iBackup dan şarj döngüsüne baktınız mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba
    ben de geçen hafta telefonumun (iPhone 5S) pilini değiştirdim. Pilin şarj döngüsü 14'tü ve kapasitesi %80'di. Kullandığım süre boyunca kapasite değişmedi. Kullanım süresi bariz olarak eski pilden çok çok daha iyi. Eski pil varken powerbankle arkadaş olmuştuk.
    pil kapasitesi ile değil de kullanım süreniz ile değerlendirin bence.
  • Siz Kullanım olarak bakın mesela program iyi dese ama siz kullanımda verim alamadığınızı düşünün siz aldığınız yere bugün Tlfff açıp bilgi verin Satıcı telefonda cevap verir. programla karar vermeyin 1haftadır kullanıyorsunuz nasıl gittiğine karar vermişsinizdir Değişim yaparlar 10 gun 20 gün daha önceki bataryamızda şişme olduysa bundan dolayı u2 veya anakart yapıyo olabilir bunda göz ardı etmemek gerek

• Ben de 20 liralık pil alıp değiştirdim 5s'in pilini. Onda da aynı şekilde %90 gösteriyor kapasiteyi. Ama telefonu kullanmadığımdan dolayı performans hakkında yorum yapamıycam.
  • Bilmediğiniz yerlerden telefona müdahale edilmesi bence yanlış hele pil konusunda asla. Biraz tuzlu ama teknik servise verilmeli. Ayrıca bir hafta beklemeyin adam çamura yatar 1 hafta kadar nerdeydin diye

• yorum yazan herkese teşekkür ederim. cep telefonum zaten eskidiğinden 1.5 sene kadar önce pili değiştirilmişti ve o pil gayet iyiydi. appleın piline yakın bir şekilde çalışıyordu. appleda eğer telefonda çizik vb varsa bir nedenle sadece pil masrafı çıkarmıyor bozuk bu deyip yeni telefon parası istiyor. zaten iphonex iyi bir cihaz olsaydı onu alacaktım. ama hem ios 11 çok kötü hem iphonex kalitesi oldukça düşük. android çakması olma yolunda ilerliyor maalesef. şimdilik sadece app store uygulama ağı androidden ilerde. burda bu pil sağlığını sordum çünkü uygulamalar eskilere göre daha fazla güç tüketebilir ve bunun etkisi olur mu ve bu pil sağlığını göstersin diye kullandığım uygulamalar doğru oranı gösterir mi diye sizlerden de yardım almak istedim. önceki pile göre daha çabuk bitiyor ve yarın büyük ihtimalle telefoncuya gideceğim. belki de dediğiniz gibi u2 hatası ya da başka bir hata da olmuş olabilir. telefoncu güvendiğim biridir. bakalım ne olacak?

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    iBackupBot programında hangisi pil sağlığı oluyor hocam?
  • HellRazor H kullanıcısına yanıt
    kusura bakma biraz geç oluyor cevabını yazalı. devşces kısmında bulunan iphone tıkla sağda more information linkini tıkla orada tüm bilgiler yazar.
    http://www.icopybot.com/blog/check-ipad-iphone-battery-charge-cycle-count-without-jailbreaking.htm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.