Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 )

3.201
Cevap
59
Favori
192.373
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    681 Mesaj
    Denemedim ancak klavuzda yazanlara göre OTRT ile DHS'nin birlikte çalışması lazım. Birlikte takılı olunca OTRT'nin tesbit edeceği kazan sıcaklığı algoritmasına DHS verisi de dahil oluyor.
    |
    |

Ne ilm ola ki ola intihası
    Ne kul ola ki olmaya hatası
  • Teğmen
    211 Mesaj
    Esasında geri dönüş ısısını max.30-35 derece olacak şekilde, kombi çıkış suyunu ayarlayan bir termostat olsa veya biz nasıl kombiden çıkış suyu derecesini ayarlayabiliyorsak aynı şekilde dönüş suyu ısısını 30-35 derece arası ayarlayabilseydik, modulasyona falan gerek kalmazdı diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi summer40 -- 2 Ocak 2019; 13:1:43 >

Kazandan cikan su, peteklerde ne kadar isi kaybederse, donen su o kadar sogur hocam. Bu evin yalitimi ve petek uzunluguyla alakali. Yogusmali kombilerde petek boylarinin uzun olmasi gerektigi prensibi bundan kaynakli. Ne kadar uzun petek olursa su sicakligini o olcude yayacak ve kazana geri donecek. 5 mt petege 50 derece su gonderirseniz 40-45 derece geri doner. 10 metre petege gonderirseniz 30-35 doner gibi dusunun.

Bu talebinizin yofusma veriminden faydalanmak icin oldugunu kabul ediyorum. Ama inanin oyle kayda deger bi tasarruf sagladigi kanaatinde degilim yogusmanin.

Bu arada adanada sabaha karsi 0-5 dereceler basladi. Kara kis yeni geldi. Isi egrisini 12 yaptim ev anca 23 oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    summer40 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yogusmadan ziyade modülasyon ile tasarruf sağlıyor.

Eskişehir'e kara kış geldiğinden beri OT'yi yüksek bir değere ayarlayarak kombiyi sürekli çalıştırıyorum. Kazan 41-43 derecelerde. OT ile kullanımdan daha tasarruflu oluyor.

OT aktif iken hedef derece 21.9 yapıyorum. 22de kombi durduğunda dışarısı -5 derecelerde olduğu için üşüme hissediliyordu. Ancak düşük kazan ısısında kombi sürekli çalışınca oda 21,4 C ama üşüme hissedilmiyor. Ilık Petek kara kışta daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    coolomar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    75 Mesaj
    Ben hataydayım sanal oda sıcaklığı 23'te ısı eğrisi 10'da şuan için ısı yeterli, ama yeterli gelmezse 24 veya 25 mi yapmalıyım yoksa ısı eğrisini mi yükseltmeliyim?

İkisi de olur.Ama benim kendi gözlemim ısı eğrisini 1 arttırınca kombi suyu 1 derece artıyor.
    Sanal oda ısısını 1 arttırınca kombi suyu 2 derece artıyor.
    |
    |
    İnterStyle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: PreDLoNa

Merhaba arkadaşlar bugün kombinin siparişini verdim. Pazartesi elimde olacak fakat 6 yıl garanti olayı yeni yıla kadarmış ve servis kurulumunun yeni yıldan önce yapılması halinde geçerli oluyormuş ve bu bilgi satın aldığım yerde yazmıyordu. Sonradan öğrendim ne yazık ki. Ekran görüntüsünü aldım. Daikin ile görüşeceğim cevap olumsuz olursa ekran görüntüsü ile hakem heyetine başvuruda bulunup garantinin 6 yıl olmasını talep edeceğim.

Termostat henüz alamadık. Önümüzdeki ay honeywell almayı düşünüyorum.
    Garanti işini ne yaptınız? Kurulumu yaptırabildiniz mi?

Sitesinde hala 6 yıl garanti yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cglynfrk -- 2 Ocak 2019; 18:39:53 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    603 Mesaj

Uyum sorunu yasamazsiniz. Gozunuz kapali alabilirsiniz bence. Dis hava sensoru ile kullanmanizi oneririm. 2 programiniz olasun. Gece ve gunduz. Gece kapatsin ki kapatayacak aslinda, u06 degeri sayesinde. Gunduzde 25 te kalsin kombi surekli dhs ye gore kendi calissin.

|
    |
    McJoe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ömer bey merhaba.sanal oda sıcaklığı için u05 i 23 yaptım.u06 yıl tam anlayamadığım için u06 yıda 23 yaptım.gece kombinin ısısının düşmesi için u06 yıl düşük değer mi yapmalıyım ve kombi geceyi gündüzü nasıl ayırtediyor.selamlar.

Teşekkür ederim hocam 🙏🏻

|
    |
    coolomar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

U06 oda termostati takili olupta kombiye kapan komutu verdigi zaman, termostatin pilinin bittigi zaman, termostatin baglantisinin koptugu zaman, evin cok sogumasini engellemek icin kazani calistirmaya devam ettiren deger. 18 yada 19 yapin. Termostatiniz yoksa bir islevi yok.

|
    |
    maşta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Öncelikle hersese selam. Ben Antalya dayım bir ay önce daikin kombi ile doğalgaz tesisatı döşedi evim 6 katlı 5 katındayım izolasyon yok, alt üst doğalgaz yok, cephe güney-batı-kuzey açık kullanım alanı 146m2 Havlu pan dahil 9.3 m radyatör var.

Öncelikle Coolomar teşekkür ederim baştan sona tüm yorumları bilgileri okudum Dış hava sensörü direç.net den aldım şu çıplak 1k olandan ancak termometre ile dendiğimde -5 yönünde fark oldu yani termometre (iki farklı ) 10 derece gösterirken kombi 5 derece gösteriyor. Buda çok fark yarattı gece normal hava 7 derece iken kombi 2 derece görüp suyu daha fazla ısıtıyor. Tabi buda günlük kullanımı 10 -11m3 yaptı. (Sanal oda 23 ısı eğrisi 10 )

Sonra 1k ntc yi bant ile sardım olmadı bir muhafaza kutusuna koydum olmadı. Buradan her yazılanı okudum kimsenin başına gelmemiş. 5k denedim fark uçtu.

Konu uzadı kusura bakmayın farklı nedenler veya çareler söylenmemesi için açıklama yapayım dedim.

Şimdi sorum kesin olarak doğru bir şekilde 1k ntc yi nasıl temin edebilirim veya yanlış yaptığım ntc yi ne şekilde yaparsam doğru değeri yakalarım? Doğru değeri yakalarsam tüketiminin 6 ile 8 m3 olacağını düşünüyorum.

Doğru çalışan NTC nerden temin edebilirim veya ntc yi ne yapmalıyım doğru değer için. Sorum bu.

• Teğmen
    211 Mesaj

Direnç.net ten ben de su geçirmez olanını alıp kullanmaya başladım.Gayet memnunum.
    Bende de + 4 fazla gösteriyordu.Kombinin servisçi ayarlarından dış havayla eşitlendi.
    (+4 veya -4 ayarlanabiliyor).
    Direnç.net'in malzemeleri gayet kaliteli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi summer40 -- 3 Ocak 2019; 13:3:17 >
    |
    |
    Zabıtaözgür kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    478 Mesaj
    Bende direnç netten aldım çok memnunum

|
    |
  • Yüzbaşı
    478 Mesaj
    İyi akşamlar herkese 320m2 yalıtımsız İzmir Güzelbahçede 4tarafı açık evimiz var 3katlı evde Daikin Kombi 35kw- 1k ntc- general ht400 oda termostatı var oda sıcaklığı 23derece kullanım suyu 45derecede her ay 320-380 TL arası ödüyorum daha tasarruflu ısınabilmem için ne yapabilirim

|
    |
  • Yüzbaşı
    478 Mesaj

Şu servis menüsüne nasıl erişebiliriz şifresi var

|
    |
    summer40 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    478 Mesaj

Ben kullanıyorum kombi ile rahat çalışıyor gönül rahatlığı ile alabilirsiniz yalnız termostatı kombini oradaki modemden uzağa yerleştirmeyin bağlantı kopabiliyor

|
    |
    McJoe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    11 Mesaj
    OT. yi çok yüksek değere ayarlarınca kombi OT yok gibi mı çalışır yoksa o sıcaklığa getirebilmek için sürekli yüksek alevdemi çalışır.Yani sokmeden OT yok gibi calistirabilirmiyiz.

Reklamlar
Bey Azura
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.