Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SEHZADE63, coolomar, tkpn Daha Az
3 Kayıtlı Üye, 9 Misafir Kullanıcı, 10 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
3.601
Cevap
63
Favori
205.620
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    75 Mesaj

Hedef sicakliginiz kac.kombinizin kazan sıcaklığı kaç derece ve dalgalanma ne kadar.ornek 23.ayarli cosa 23.3 mu oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    summer40 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sizde sağolun hocam. Emin olun oda termostatini geçtigimiz kış sonu söktüm ve tekrar takmadım. Isi egrisi 10 sanal oda sıcaklığı 23. 24 saat böyle. Gecen sene kombiyi cozebilmek icin balkonda o soguklarda paket sigara tukettigim olmustu. Bu sene sadece video cekmek icin ciktim sadece. Dhs kombiyi unutturdu cok sukur. Gelecekte huzur verecekse basta cekilen sıkıntılar kutsaldır. Güle güle kullanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    summer40 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Isı dalgalanması tecrübelerime göre tamamen şehir efsanesi. Milimetrik hassasiyetler gerektiren konular var dogru. Ilac sanayii, yumurta ureticileri vs. Insanlar icin bu denli hassas derecelere bence gerek yok. Talep olmus birsekilde ki, ureticiler uretmis ama ne bileyim. Cok onemsenecek bisey degilmis bence. Evim 22 ile 24 arasinda degisiyor. Oturma odasi sabah uyandigimda 22 lerde oluyor. Ocakta biseyler pisiyorsa yada miaafir varsa 24 e kadar cikabiliyor. Ama ortalama 22.7 civarinda hep. Sadece dhs ile calisiyor. Petekler hic sogumuyor. Duvarlar, esyalar, zemin bile surekli sicak kaliyor. Tum ev boyle masallah. Ot konusunda sıkıcı olacaka ama yineliyorum; sadece gece uyumadan önce kapatacak, uyanmadan önce calıştıracak sekilde programlanirsa tasarrufa faydasi olur. Haricinde keainlikle gerek yok bence.

|
    |
    ekostu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sabah ilk isiniz servisin kapisina dayanip sizle gelip kurulumu yapana kadar caylarini icmek olsun, eger cagirmanizla gelmeyecek gibilerse. Oda olmadi bulundugunuz bolge daikin bayisinin nuarasini bulup iletisime gecin. Muhakkak olumlu yanit alirsiniz. Velevki ordada sikinti var urun iadesi tehdidiyle kesin cozersiniz. Kutuu acilmamis cihazi kesin iade hakkiniz var. (Kutudan kastim kullanilmamis cihaz) Tuketici haklari kanununa goz atin bilgili bir sekilde gorusun onlar tutuşsun. Ki bence gerek kalmayacaktirda. Yinede bilginiz olsun. Satis sorumlulari başaran ısı. Urunu kimden alirsaniz alin, onlara iade edebilirsiniz. Onlar bile cozer bu isi yeterki ne istediginizi bildiginizi gosterin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 28 Aralık 2018; 22:11:9 >
    |
    |
    PreDLoNa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    696 Mesaj

Pazartesi günü gelir gelmez montaj yaptırırsanız servis aynı gün kuruluma gelir. Tabi şehrinizdeki dogalgaz firmasının prosedürlerini de yerine getirerek.

|
    |
    PreDLoNa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne ilm ola ki ola intihası
    Ne kul ola ki olmaya hatası
  • Çavuş
    75 Mesaj

ECA confeo plus kombim var.dis hava sensörü destegide var ama ne kadarlık ntc sensör kullanıyor bilmiyorum.Bilsem hemen alıp takicam.su an cosa kullanıyorum.yuksek kazan sıcaklığında dalgalanma oluyor.dis hava sensörü kullanarak ısı dalgalanması mi minimum seviyeye çekebilir miyiz mesela sizde işi dalgalanması ne kadar

|
    |
    coolomar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kimisi de ot.icin hep aynı sıcaklıkta bırakın diyor.ac kapa yapınca daha fazla tüketim olur diyor.dis hava sensörü artı cosa kullanımını merak ediyorum

|
    |

modülasyonlu yada öğrenebilen on off yermostatların dışındaki termostatların tamamıyla ısı dalgalanması yaşarsınız. hatta onlarlada yaşarsınız ama bu minimum düzeyde olur. ısı dalgalanması olarak değerlendirmeyin meseleyi. on off oda termostatları kombiyi kapattığı için, kombi tekrar devreye girene kadar petekler oldukça soğuyor, bu durumda 0.1 hassasiyetli termostat bile kullanılsa, yalıtımı çok iyi olmayan evde eşyalar doğru dürüst ısınmıyor. termostat hava ısısına göre tepki verdikleri için, odada sadece hava sıcaklığı artıyor. ama koltuğunuz soğuk, halı soğuk, masa soğuk, kumanda soğuk v.s. dolayısıyla sizde düzgün ısınamıyorsunuz (en azından bende öyle oluyordu) ve minimum dalgalanma olsun istiyorsunuz doğal olarak. oda termostatsız kullanımda petekler hiç soğumuyor bundan dolayı ev, ısıyı içine sindiriyor tabiri caizse. koltuk sıcak/ılık, halı, masa vs. ılık/sıcak olunca bizde ısınıyoruz. ama bi sıkıntı var !? sabit kazan sıcaklığında (50 diyelim) gündüz ev 25 derece oluyor, akşam 23 oluyor, sabah namazı civarı 21 oluyor. dış hava sensörü tam olarak burda devreye giriyor. dış hava sıcaklığına göre kazan sıcaklığının otomatik olarak ayrlanmasını sağladığı için 24 saat ısı dalgalanması minimum düzeyde oluyor, duvarlarınız, halınız, koltuğunuz vs. ve dolayısıyla içiniz hep ısınıyor.
    oda termostatının kombiyi gece uyumadan kapatıp sabah uynamadan açması, tüketiminizi olumsuz yönde etkilemez. deneyip görebilirsiniz.
    bu arada, daikin kombi, termostat kapatsa bile, evi belirlediğimiz sıcaklıkta tutabiliyor. onun için gece termostatla kombi kapansa bile evimiz tamamen soğumuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 29 Aralık 2018; 8:59:14 >
    |
    |
    ekostu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yazdiklarinizda haklılık payiniz var.su sıcaklığına göre dalgalanma daha az.bende kazan sıcaklığını en düşüğe aldim.cosa yine devrede tabii.kombi ECA confeo plus hermetik kombi.41 dereceye ayarlı artı eksi 9 derece ye göre çalışıyor.yani 50 de duruyor 32 de yakıyor kombiyi bazen cosa kombiye müdahale ediyor bazen kombi kazan suyuna göre çalışıyor.petekler hep ilik oluyor.modulasyonlu veya öğrenme metodlu termostadlar daha iyi evet.

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    75 Mesaj

Normal benimde 7 lerden 10 cikti

|
    |
    myurttav kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1 adet Röle Kutusu (BDR91)

Sadece internet modülü yok ben programlama yapmak istemediğim için firma bana ürünü bu şekilde gönderdi sadece 10 gün kullandım aldığım fiyattan daha düşük bir fiyata vereceğim ilgilenen arkadaşlar özelden iletişim kurabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tkpn -- 2 Ocak 2019; 23:2:45 >
    |
    |
  • Onbaşı
    34 Mesaj

Merhabalar.. Bulunduğum semte dogalgazın gelmesiyle daikin kombi ye karar verdim. Daha önce kombi kullanmadığım için çevremdekilere sorduğumda değişik sıcaklıklarda kulla dıklarını öğreniyorum.dış hava sensörü takmaya karar verdim. (Elektronikçi de olunca:). Coolomar YouTube den videonuzu da izledim. Bayağı yardımcı oldu. Daikin servis sadece açma kapamayı gösterdi gitti. En kısa zamanda ntc yi takacağım.coolomar ntc 5_6 uygulama videosundan öğrendim teşekkürler. Kombiyi on off çalıştıracak klemens girişini bulamadım. Yardımınızı bekliyorum. Ayrıca bir sorum daha olacak Mersin iklim sıcak kombiyi gece 23 de kapatacak 05 de açacak bir şekilde bir zamanlayıcı ile kontrol edebilirmiyim. Ekonomik olurmu ? Uzaktan on off açıp kapatacak elektronik devrem de var. On off oda termostat kısmından girsem olurumu. Hangi klemensten girmeliyim@coolomar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cre4456 -- 30 Aralık 2018; 18:15:39 >
    |
    |
    Bahsedilenler: coolomar

Öncelikle hayırlı olsun gardaşım güle güle kullan.

Forumda okuduğum en mutlu edici yorumu okudum sayende. Hemen tanismaliyiz.

Zamanlaticilar konusunda bende senin yardimini istiyorum.

On off köprüsü kombinin icinde. Ust kapagi ac once. Sonra ekran kapagini ac. Solda kalmblo demetinin girdigi bi kutucuk var tek vidali. O kapagi acinca hemen karsinda kopru. Eski sayfalarda resmi var. Telefonla girdigim icin bulmam zor ama var resmi. Koprunun bacaklarina role tetiklemeli diledigin zamanlayiciyi baglayabilirsin. Isminin termostat yada zamanlayici olmasi farketmez. Ekonomik ne demek. Ekonominin dibine vurursun hem ntc hem gece kapatinca. Ismim omer bende adanadayim muhakkak goruselim gardasim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 20 Mart 2019; 11:59:11 >
    |
    |
    cre4456 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar merhaba.ilçemize doğalgaz geldi.buradan yorumları okuyarak daikın kombi kurdurdum.Colomar üstadın ısrarlı tavsiyeleriyle daha önceden 1k ntc dış hava sensörünü internetten satın almıştım.geçen pazartesi servis kombiyi çalıştırdı tarif etti ve gitti.dış hava sensörünü kendim taktım.oda termostatı montajında ve termostatın 0.5 hassasiyette 0.2 hassasiyete düşürülmesinde colomar beyden yardım aldım.cihazım sorunsuz sıkıntısız hatasız 1 haftadır çalışıyor.32 metreküp gaz yakmışız.ısı eğrisi 12 sanal oda sıcaklığı 23 oda termostatı set değeri 24.02 . ev 23.7 ve 24 arası sıcaklıkta oluyor termostat dur emri veremeden stabil sakin gece gündüz aynı ayarda çalışıyor.bu günler gündüzleri güneşli olsa da geceleri -6 -7 leri görüyoruz.iyiki bu cihazı almışım çok donanımlı kaliteli kullanımı zevkli bir alet.burada deneyimlerini anlatarak forumun düzeyini yükselten,katkıda bulunan tüm arkadaşlara ve özellikle Colomar üstada teşekkür ederim.bende artık daikın ailesindenim.selamlar.

Güle güle kullanın hocam. Teşekkür ederim.

|
    |
    maşta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bulundugu bolgede bulamadigi icin internetten getirten arkadaslar olmustu. Bulamazsaniz, 20 tl ye de mal olsa, Internettnen getirtmeniz sonrasi icin sizi asla uzmez.

|
    |
    eray_p800 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Daikin kombi kullanma kılavuzunda "DOTT ya da OTRT ile dış hava sensörünün aynı anda kazana bağlı olduğu durumlarda, Kazan + DOTT veya Kazan + OTRT koşulları geçerlidir. Bu durumda dış hava sensoru termostata dış hava bilgisini sağlayarak termostatin daha doğru hedef sıcaklık değeri hesaplamasını sağlar" yazılmış.

Yani demek istiyor ki dhs+ modülasyonlu ot takıldığında dhs ısı eğrisi devre disidir ve kazan suyu sıcaklığı kumandası için dhs görev yapmaz ve tüm kumanda modülasyonlu ot üzerinden yapılır. Eyvallah..

Iki şey önemli.

1. Bu olay gerçekten opentherm üzerinden böyle çalışıyor ve dhs, modülasyonlu ot ye söylendiği şekilde destek verebiliyorsa hakikaten takdire şayan bir yetenek.

2. Dhs, modülasyonlu ot ye özellikle sabaha karşı olan çok düşük ve eksilerde bulunan sıcaklık bilgisini gonderip kombinin daha fazla gaz sarfiyatı oluşturmasına mi yol açar? Ya da tam tersine mot gelen bu düşük sıcaklık bilgisini, tasarruf - konfor anlaminda olumlu sekilde mi yorumlar? Yine tam tersi dış sıcaklık bilgisinde (Söz gelimi u00 sıcaklık değerinden yüksek dış sıcaklıkta kombinin, odanın mesela mot üzerinde set edilmiş 22 dereceye bir sekilde gelememiş olmasına rağmen çalışamayacak olasılığı dezavantaj değil midir?

Kılavuzdaki bu açıklamayı okuduktan sonra dhs + mot destekli çalışmanın daha da verimli olacağını düşünmeye başladım. Bilmem konu hakkında uzman olan arkadaşlar nasıl degerlendirir? Bu konuyu araştırmak lazım?

otrt = markası daikin olmayan modülasyonlu oda termostatı
    dott = markası daikin olan modülasyonlu oda termostatı

bunlardan biri bağlıysa kombi dış hava sensöründen aldığı bilgiyle çalışmıyor. kazan sıcaklığına göre çalışıyor. kazan sıcaklığını bunlar belirliyor, odanın sıcaklığına göre.

ama ot+dhs bağlıysa, yada sadece dhs bağlıysa; kazan sıcaklığını dhs ye göre ayarlıyor.

dott yada otrt ile birlikte dhs kullanmanın hiç bir avantajı yok malesef.

bundan dolayı bastıra bastıra çok fazla masrafa gerek yok, basit prglanabilir bir ot ile dhs mükemmel iş çıkarır diyorum. kullanıcı ayar menüsünde okuduysanız ; "u10 : dott tarafından kullanılan gece oda sıcaklığı değeri : 18" yazıyor. kısacası adamlar fabrika değerini gece kombiyi (kısmen) kapatacak ve tasarruf ettirecek şekilde ayarlamışlar.

bende diyorumki dhs takın, ucuz bir prg ot ile geceleri kapatacak şekilde ayarlayın. konfor ve tasarrufun kralını yaşayın
    |
    |
    duplexer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
haberler
Mobilya Takımları
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.