Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.682
Cevap
102
Favori
477.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekim ayında almış olduğum DOTROOMTHEAA oda termistatının videosunu ve kullanım klavuzunu aşağıda ekledim. Umarım faydalı olur.

iyi günler.
    https://youtu.be/2SG53r6oNYI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lkrycl -- 23 Aralık 2018; 12:38:28 >

• duplexer D kullanıcısına yanıt
    myctapha kullanıcısına yanıt
    Sabit hedef ısıda (22 C) kazan sıcaklığı hangi dereceler arasında değişiyor? Gece ve sabah (öğle) ortalama kaç derecelerde oluyor kazan?

@mycaptha

Son karar verdiğiniz sos ve ısı eğrisi kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cglynfrk -- 23 Aralık 2018; 15:32:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lkrycl kullanıcısına yanıt
    Acayip karışık geldi bana. Belki ben üstesinden gelebilirim fakat yaşlı insanlar bununla uğraşamazlar. Keşke videoda sesli anlatımda yapsaydın hocam.
  • cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Sos 23
    Isı Egrisi 8
    6-7 derecelerde 37kazan sicakligi
    -5 lerde 42 kazan sıcaklığı veriyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lkrycl kullanıcısına yanıt
    Modulasyonlu sanirim.eca nin boyle bir termostadi var.lago fb diye.memnunmusunuz.petekleriniz hep ilik mi

• PreDLoNa kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Klavuzdan anlaşılır diye sadece görüntü yükledim. Bende pek anlamıyorum aslında. Almadan önce kafamdaki, belli saat aralıklarında istediğim derecelere getirmek filandı ama bu o şekilde değil. Gündüz, Gece ve tatil değerleri için sadece tek bir sıcaklık ayarlanıyor.

İyi akşamlar.
  • Merhaba;

Çok memnunum. Ben tam uyumlu olsun ve ilerde kablosuz modülasyonu da entegre etmek için bunu aldım. Belki diğer markalarda bu şekildedir. Daha önce bu modelden başka termostat kullanmadım.

Şöyle anlatayım, Ev Ankara'da, Kuzey cephe ama yalıtımlı ara kat. Tüm gün sabah 6'dan akşam 12'ye kadar ayarlı 21/22 derece, gece sıcaklığı da 18 derecede ayarlı. Günlük yakılan doğal gaz 5.5/6 arasında seyrediyor. Sıcaklık ölçümü için ayrıca 2 farklı odada termometreler var odalar hep 22 derece çocuk olduğu için.

Yakıt sarfiyatı iyi veya kötü diyemiyorum kıyaslama yapamadığım için ancak geçmiş senelere göre yakıtta düşüş, konforda artışım var net olarak. Burada tecrübeli arkadaşlar daha net cevap verebilir benim tüketimime. Bu arada kombi stock ayarında özel bir ayar ve ekipman yok termostat haricinde. Kombi ile tek sıkıntım servisler, bunu her yerde söylüyorum ve yazıyorum.

Seneye dış ortam alıcısı ve kablosuz taktırmak istiyorum bakalım hayırlısı.

iyi akşamlar.

• myctapha kullanıcısına yanıt
    Ot kullanıyor musunuz?

• Evet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 276 tl gelmiş fatura 158m3 tüketim var. 12 gündür dhs takılı sanal oda sıcaklığını 23 yaptım hiç oynamıyorum gece gündüz aynı ayarda çalışıyor. yanlız peteklerin üst tarafları sıcakken alt taraflar ılık oluyor neden acaba?
  • İnterStyle kullanıcısına yanıt
    m3 fiyatı 1,75'e geliyor, oldukça yüksek. Hangi şehirdesiniz?

Aslında 23C için gayet iyi bir tüketim var. Isı eğrisi kaç yaptınız?

Sanal oda sıcaklığı 23 yaptığınızda odaların sıcaklığı ortalama kaç oluyor ölçtünüz mü? Bir ısı dalgalanması vs. hissettiniz mi?
  • Hatay/Dörtyolda oturuyorum. Ev doğu, güney ve batı cepheli yalıtımlı alt kat ve üst kat kombi kullanmıyor.

ısı eğrisini 10 yaptım. sıcaklığı hiç ölçmedim ısı dalgalanması felan olmuyor heryer aynı sıcaklıkta evin sıcaklığı gayet iyi ama peteklerin üst kısımları daha sıcakken alt taraflar ılık tüm peteklerde öyle
  • İnterStyle kullanıcısına yanıt
    Bu şartlarda gayet iyi tüketiminiz var. Özellikle alt komşunun kombi kullanmaması tahmininizden fazla etkiliyor.
    Kombimizin kıymetini bilelim. Modülasyon aralığının geniş olması sayesinde tüketimi oldukça düşürüyor.

Bir termostatla odaları ölçseniz keşke, 23 dereceyi sağlıyor mu?

Peteklerin üzerinin daha sıcak, altlarının ılık olması doğal bir durum. Üstten ısınan su girer, petek ısıyı çeker, alttan dönüş suyu kombiye gider, ısınıp tekrar üstten girer, petek ısıyı çeker dönüş suyu kombiye gider..... Bu şekilde devir daim eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Bu şartlarda gayet iyi tüketiminiz var. Özellikle alt komşunun kombi kullanmaması tahmininizden fazla etkiliyor.
    Kombimizin kıymetini bilelim. Modülasyon aralığının geniş olması sayesinde tüketimi oldukça düşürüyor.

Bir termostatla odaları ölçseniz keşke, 23 dereceyi sağlıyor mu?

Peteklerin üzerinin daha sıcak, altlarının ılık olması doğal bir durum. Üstten ısınan su girer, petek ısıyı çeker, alttan dönüş suyu kombiye gider, ısınıp tekrar üstten girer, petek ısıyı çeker dönüş suyu kombiye gider..... Bu şekilde devir daim eder.
    Karşı 5 dairenin tamamı kullanıyor bizim tarafta 1,2 ve 4 kullanıyor 3 ve 5 kullanmıyor ben 4te oturuyorum

Bugun sıcak oldu uyuyamadım gece 1 gibi 22 dereceye düşürdüm kombi kazan sıcaklığı 39 derecedeydi donuş suyuda 34 derecede dhs değeride 14 dereceyi gösteriyordu.

• merhaba, dünden beri daikin forumlarını okuyorum. baska markalarında okudum, okuyorum. ama artık kafam kazan, okuduklarım çorba gibi oldu. uşak'ta yeni bir eve taşınıyorum. kuzey, doğu ve güney cepheli 4. kat arakat yeni bir daire. alt üst şimdilik boş. alt katı yurtdışında yaşayan birisi almış, döşenecekmiş ama ancak yaz tatilinde gelir sanırım. yani alt katım boş. üst katta ne zaman taşınır belli değil. ev 4+1 brütte 200 m2. net ısıtılacak alan 145 m2. dıştan yalıtımlı. toplam 8,7 metre eca petek var, termostatik vana yok. yatak odası kuzey, bir oda kuzey, çocuk odası kuzeydoğu, salon güneydoğu, oo ve mutfak güney cephe. çocuk odası ve oo+salona açılan balkona cam balkon yapılacak. hesabıma göre 17600kcal enerji ihtiyacım var. petekler 19900 kcal enerji verebilir. havlu panlar dahil değil. buderus gb072 24 kw almayı düşünüyordum, ancak tesisatçı 24kw yetmez dedi. sorduğum bir makine mühendisi yeterli dedi. üşüyen ve sıcak seven bir aileyiz. 2 yaşına girecek bir kızım var. kullanım suyununda dalgalanmaması sabit olması en büyük şartlarımızdan. daikin gözüme çarptı forumları okumaya devam ediyorum, şikayet.var dada son modeli için çok bir şikayet göremedim. genel itibariyle sorunlarda çözülmüş. ancak şimdi esas soru bana yardımcı olmak isteyenler için;
    bana 24 kw yetermi
    yetmezse 28 kw mi yoksa daha büyükmü?
    daikinin 24 olanındaki özellikle modülasyon olayı diğerlerinde yok anladığım. seside 24 kadar az değilse diğer boyları iş görürmü
    sürekli bir devir daimden sıkıntı var anladığım kadarıyla, doğrumudur?
    teşekkür ederim saygılar :)

• mb26 M kullanıcısına yanıt
    Kardeş öncelikle burda verdiğim konuda konuyla ilgili çok tecrübe ve bilgi sahibi disintegration arkadaş var petek boyları ve kombi yeterlilik gibi konuları ona sorarsan daha net cevap alırsın.https://forum.donanimhaber.com/kombi-ve-tesisat-oneri-sayfasi-ana-konu--63447066-608#136451157

Benim evimde 9m petek var ve 24'lük olan takılı çokta memnunum, ısınması,sesi ve tasarrufu gayet güzel.
    devirdaim de sıkıntı yok bazı arkadaşlar kombinin çalışma şekliyle alakalı sıkıntıları oldu onlarda pompa gücünü yükselterek çözüm buldurlar benim ayarlarım şuan fabrika verilerinde gayet güzel çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 27 Aralık 2018; 14:58:53 >

Bandırma'da oturuyorum.Evim kuzey cepheli,yalıtımlı,100 m2 tabanlı dubleks(toplam 200 m2?,müstakil.Petek metresini bilmiyorum.
    Dış hava sensörü ve cosa on/off ot ile çok konforlu,ısı dalgalanması olmadan ekonomik bir şekilde ısınıyorum.Tavsiye ederim kesinlikle.
    Hocam petek kalori hesabınızı 75/65/20 ∆T:50'ye göre mi yaptınız? Çünkü bu hesaba göre tip22 60 cm. yükseklik 100 cm. genişlikte panel radyatör için ortalama
    kcal değeri 1500, sizin hesabınıza göre 1 metrelik radyatörünüzün kcal değeri 2287, radyatörlerinizin yüksekliği 90cm. mi yoksa tip 33 (dkek) model mi?
  • cokoy kullanıcısına yanıt
    Hocam internetten baktım.muhendis değilim. 1metre petek ortalama 2200kcal gibi hesapladim. Petek ECA. Standart petek yüksekliği var.acikcasi ölcmedim.ama 60cm olabilir. İçi sık döşeli karşılıklı saçlar var. Tipi? Bölge katsayısı 45olarak daire yüksekliğini 2,7 olarak aldim

Komple evin kcal değerini hesaplamaktansa oda oda hesaplamaniz daha sağlıklı olur, anladığım kadarıyla petekleriniz tip 22, yani en çok kullanılan, ayrıca 45 katsayısı eğer yanlış hatırlamıyorsam bulunduğunuz bölgedeki ev eğer ara kat izolasyonu ve güney cephe ise.

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.