Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (299. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.682
Cevap
102
Favori
477.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sanirsam bu olay modulasyon ile alakali bi durum o yüzden bud urumu hissetmemiş olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese iyi akşamlar/hayırlı günler dilerim. Geçen hafta yaşadığım yerin yakınlarına kar yağınca petekler için kombiyi çalıştırmıştım. 1günlük çalışmadan sonra hava düzeldi ve kombiyi kapattım. (sıcak su akıyor) Bu gün yine hava sıcaklığı düşünce tekrar kombiyi çalıştırmak istediğimde çalışmadı. Videodaki ikaz işareti yanıp sönüyor. Önceden böyle miydi bilmiyorum. Kombiye bağlı termostat var. Onu da kökten iptal ettim. Değişen bir şey olmadı. Sıcak suda problem yok. Sorun petekler için kombi bir türlü çalışmıyor. Sıkıntı ne olabilir? Fikir verip yardımcı olabilecek herkese çok teşekkür ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • byycal B kullanıcısına yanıt

Hocamm kombin eko modunda ondan dolayi calişmiyo özelden yaz halledelim

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Özelinize yazdım. Selamlar

• Soner Muhammet KCFRM S kullanıcısına yanıt

Kombinin alev boyunu yükseltmis genelde servis geliyor öyle yapıyor.c3 olması lazmdı o değeri muhtemelen 3-4 falan yapmstr

• Herkese merhaba arkadaşlar,

Katalogda "gerçek kapasite değeri (%)" olarak belirtilmiş olan C08 değeri benim kombimde 0 olarak set edilmiş görünüyor. Bunun ne anlama geldiğini tam olarak bilen var mı acaba?

• fatherboard99 F kullanıcısına yanıt

hocam sana tavsiyem kombiye dokunma ayarlariyla oynama tasarruf istiyorsan ki kombinin önceliği tasarruflu isinmak honeywell veya netatmo gibi otlarla veirmli kullanir güzel isinirsin,ilk aylar takinti yapmiştim artik kombi de değil evde sorun olduguna kanaat getirdim

• Hocam haklisin çünkü servis dokümanı dahil hicbir yerde verilmeyen bilgiler muallakta kalınca maksimum verimde mi acaba diye takıntı yapıyoruz işte :)
    Biraz önce pislik tutucu temizleme ve hava alma işlemi yaptım kombi karakter değiştirdi resmen, yakıt/ısınma oranı belki de 5 kat arttı hem de kombi yanma ve modülasyon karakteristiği feci şekilde değişti. Sorun yaşayan herkese duyurulur, ÖNCE TESİSAT! :)

1/8 yakalamak modulasyonlu kombiler de hissedilir.1/8 ot ile kullanimlar da dönüş suyuna göre ev isisina göre hangi alev boyutun da yanicagini bildirir.Teknik verilerin olmamasi daha iyi ilk bi kaç sayfa da kitapcik verileri olabilir.Ama o veriler ilk ndj cikan kombilerin verileri bu süreçde ndj kombi modeli olarak 3-4 tane cikti o yüzden kafana takma:) tasarruf istiyen modulasyonlu ot,termostatik vana kullansin:)

• Hocam geç dönüşüm için kusuruma bakmayın. Teknik verileri buldum. Kombi modülasyonunda sorun yok, bu, kombiyi ve sayacı takip edince goruluyor. Biraz takintiliyim, evin tesisatı kombiyi zaman zaman sapittiriyor diye düşünüyorum bunun için önce tesisattaki bütün hataları gidermeye çalışıyorum. Su sirkülasyonu yavaş gibi, dönüş suyu sıcaklığı aşağılara düşünce bir yerden sonra dakikalarca sabit kalıyor dolayısıyla kombi devreye geç giriyor. Sanki radyatörler bir süre isı transferi yapmiyor. Baktım alt bağlantı dahil tüm vanalar kötü ve plastik kaynaklar kötü yapılmış. Pompa parametrelerini değişince degistiğim dogrultuda çalışıyor yani pompada sorun yok. Tüm vanaları ve alt bağlantı setini pirinç ve tam geçişli olanlarla degişecegim. Dün akşam radyatör temizliği yaptırdık sonrasında kombi isitma set degerinin normalde 7°C (sanırım P17 ya da P18 parametresi) üzerine kadar ısıtıp sonra modülasyona başlaması lazım ama en fazla set değerine kadar çıkıyordu. 1 saat bekledim hala aynıydı. Sonra kalibrasyon yaptım (şifresi 025 olan) , kalibrasyondan sonra düzeldi. 3 gün önce filtre temizliği yaptığımda da böyle olmuştu, o zaman ısıtma sıcaklık değeri set değerine kadar bile çıkmıyordu, dolayısıyla çok az ısıtıp çok az yakıyordu. O zaman da aynı kalibrasyonu yapıp duzeltmistim. Yani bu olay iki durumda da kazan ve eşanjördeki su bosaltildiginda meydana geldi. Bunun bir arıza mi, tesisattin yol actigi sıkıntı mı yoksa su boşaltıldığı icin normal bir durum mu oldugunu çözmeye çalışıyorum. O yüzden önce sağlıklı ve düzgün bir tesisat olması lazım, sonra kombiyi takip edeceğim. Bu arada yoğuşma gider kabı 2-3 günde doluyor, o da acayip. Biraz uzun oldu ama maksadim hem daha açıklayıcı olmak hem de benzer sorun yaşayan varsa sebep-sonuç ilişkisi kurmayip ezberden iş yapan ustaları çağırmadan önce çözüm yolu üretmek. İlginiz için çok teşekkür ederim.

• Kombinin sıcak su konfor modunu kullanıp deneyimleyen oldu mu? Termostat veya güneş enerjisi gibi hemen sıcak suyu musluğa ulastirabiliyor mu acaba?

Peteklerini girişe değilde cikişi sağ alt köşeden baglanti şekli mantikli yani (capraz) olmasi daha iyi ben öyle yaptim ayrica kombi altina tam gecişli pirinç değiştirmek forumdaki ustanin ve olmasi gereken baglanti türüdür diyolar haklilardir.Kalibrasyon i kere yapman daha mantikli yani her zaman yapman gereken bi olay değil,ayrica p17-18 bende tm hatirliyamadim kombi şuan calişirsa ki havalar tm sogumadi +7 farki şöyle aciklim ayari 40 yapip 47 kapatiyor olmasi gerekir bu calişma prensimi bumu değilmi bilmiyorum,havalar tm soguyunca eksilere düşünce 47 cikmasi saatler aliyor hatta günler bile sürebilir ne zaman dinlenme moduna giriyor denk gelmedim buda dönüş suyu ile alakali yada ev isi ile alakali oldugunu düşünüyorum yani dönüş suyu sogudu için calişmaya dvm ediyor.Dönüş sicak olursa 47 kaptirmi gözlemlemek lazim eksili havalar da kapatarmi araştirmak kontrol etmek lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 6 Ekim 2021; 22:49:42 >

• silenter kullanıcısına yanıt

Tavsiye etmem kullanan olmuştur ama pek olumlu yorumlar görmedim,bence en iyisi normal kullanim.

Teşekkür ederim

• silenter kullanıcısına yanıt

Ric edrm sezon acilmadi acilmasi an meselesi:)sıkıntı olursa yardimlaşmaya variz

• Arkadaşlar merhaba.forumda yeniyim.daikin kombi ndj 24 kW modelini taktırdım bizim şehirde doğal gaz hattı yeni yapıldı.kombi takıldıktan sonra günde 3-4 kere (benim gördüğüm)11 67 hatası veriyor sonra kendiliğinden düzeliyor.servise sordum hat yeni olduğu için boruların içersinde hava olduğundan veriyor dedi.sizce normalmi

• ikMeg İ kullanıcısına yanıt

Normal değil bacadan kaynakli kronik yani bu sorunu bacadan bi parca sökerek cözdük yada parametre ayarlarini modulasyonu yükselterek cözebilirsin,eger daikin servisi sana böyle birşey söylediyse cahillik etmiştir kndirmaya calişan bi servisin en son söyliyecegi bi laf yaziklar olsun diyorum,bidaha böyle bir şey söylerse iiyi bi laf sok derim gerekirse bölge müdürüne ulaş derim

Teşekkürler cevabınız için.servise gereken cevabı vereceğim 👍👍peki parametre ayarını nasıl yapacağım

• ikMeg İ kullanıcısına yanıt

Servis yaparsa daha iiyi,sizde yapabilirsiniz ama herhangi bi sorun olursa garanti dişi kalabilir bahane olur sizi suclarlar siz bu durumu kronik oldugunu kullanicilarinda ayni sorunla karşilaşip bazi şeyleri yaptigina dar kanit var yazilar var diyin gerekeni yaparlar bi dnaişin geri dönüş sağlarsiniz

Tamam servisle çözmeye çalışayım.

• 
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.