Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.682
Cevap
102
Favori
477.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 )

Merkezi ısıtmadan bireysel ısınmaya geçiyoruz. Tesisatlar döşenmeye başladı, kombi tercihimi Daikin NDJ 24'ten yana kullandım. Umarım pişman olmayız, sorunsuz kullanırız.

Burayı da takibe alalım...

• yolcum kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın....

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Hayırlı olsun.

Kombi altı bağlantı seti, daha iyi sirkülasyon için plastik vana-filtre yerine, pirinç/metal tam geçişli vana-filtre olarak seçilmeli.

Tesisata yönelik detaylı bilgi için aşağıda ki konuyu incelemenizi tavsiye ederim.

https://forum.donanimhaber.com/kombi-ve-tesisat-oneri-sayfasi-ana-konu--63447066

• Arkadaslar bu kombiyi, mesela 1-2 gun evde yokuz sigortadan kapatsak bi sorun olurmu. Malum elektrikler bazen gidip gidip geliyor yüksek voltaja karsi. Sigortadan kapatmalimiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Koraytmnn K kullanıcısına yanıt

Bir iki günlüğüne sorun olmayabilir ama uzun süreli olarak kombilerin elektrik beslemeleri kesilmemelidir. Zaman zaman aktif olarak, su devri vs için, kombiyi olası sorunlardan korurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digi_think -- 13 Ağustos 2021; 13:10:59 >
  • mehmetsadikucar M kullanıcısına yanıt

Selamlar.

Ben kombi bakım ve onarım kursu aldım ve hemen ardından staja başladım. Meslekte henüz yeni olmama rağmen ilk ısı farkı çok dediğiniz zaman sorunun tesisattan kaynaklı olabileceğini düşündüm. Bu gibi durumlarda aslında ilk bakılması gereken tesisattır. Onun en kolay tespiti de filtre kontrolü ile ortaya çıkar. Sizin iletişime geçtiğiniz kişiler maalesef müşterinin problemini dinlemeyen veya anlayamayan kişilermiş.

Hocamızın en çok üzerinde durduğu nokta teknik kısımdan çok müşteri ile iletişim ve problemi tam olarak kavramaktı. Tahminim o ki piyasada çalışan arkadaşlar ya yoğunluktan ya da çok bilmişlikten kaynaklı, aslında her problemde yapmamız gereken problemin tespiti ve muhtemel sebepleri ile ilgili düşünmeden ezbere iş yapıyorlar.

Geçmiş olsun, bundan sonrasında beyni çalışan, dinleyen ve becerikli ustalara karşılaşmanızı temenni ederim.

• Fushicho kullanıcısına yanıt

Bulundugum yere yeni dogalgaz geldi evim 90 metre brüt toki evlerinde oturuyorum 2+1 yalıtım vs var toplamda 4 metre petek 1 de havlupan var daikin vz premix 24 kw kombi almayı düşünüyorum buna ek olarak oda termostatı ne önerirsiniz kombi hakkında ne düşünüyorsunuz bilgiye ihtiyacım var bulunduğum köyde doğalgaz yoktu doğalgazı kombiyi ve oda termostatini bilen yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kazimateş -- 22 Ağustos 2021; 8:18:11 >
  • Kazimateş K kullanıcısına yanıt
    Kombi hakkında yorum yapamayacağım ama bütçeniz yeterse oda termostatı netatmo öneririm.

• Koraytmnn K kullanıcısına yanıt

Şehir dişina 10 günlüğüne ciktigim vakit uyku moduna alip cikmişliğim var.Youtube da veya kullanma klavuzunda nasil yapilr yazar aklimda bulunsun

Vz cihazini kullanan başlik var bence bu soruyu oraya sorarsan cvp bulabilirsin vz ile ndj arasinda modulasyon farki var ama evinin boyutu peteklerine bakarsak vz icin öyle yüksek miktarlar ödemene gerek yok derim,1,2 bin tl daha uyguna diger markalara bak derim bütçene yazik o fark ile termostat alirsin.

Pişman olmazsin,ama bazi hatalar ile karşilaşirsan foruma gel biz kullanicilar olarak cok sık rastladigimiz baca hatasi alev kaybi hatasiyle karşilaştik,belki aldigin seride düzelmiştir.Ama güzel pratik kullanişli cihaz 24kw mi.?

• Arslan163 A kullanıcısına yanıt

Yaz modunda sadece sicak su kullanilir.örnegin evde değilsin evde kimse yok of konumuna alabilirsin şanteli kapatmamak şartiyla Kişin bi hafta süresen fazla evde olmayacagin vakit ise uyku kodu var.

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Va premix modeli anlaştığım cihaz daha takılmadı daikinci olduktan sonra burdan sizin tecrübelerinizden faydalanacağız artık

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

24 kw hocam cihaz siz kullandınız sanırım daikini yakıt tüketimi ve sesi nasıl acaba sık sık ariza veriyor mu acaba

Ndj serisi kullaniyorum modulasyonlu cihaz ama vz nasildir bilmem modulasyonun yüksek olmasindan kaynakli sıklıkla dur kalk yapmasi can sıkıcı vz yaparmi bilmem tüketimler hemen hemen 1,2 aşaği yukari ayni vz modeli farkli ,kullanimi farkli ancak sayfasini ziyaret ederek kullanicilardan faydanabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 22 Ağustos 2021; 15:22:5 >
  • Herkese merhaba, forumda yeniyim, bir sorum olacaktı sizlere. Daikin D2CND024 kombide kullanım suyu sıcaklığının set değerinin üzerine çıkmasını önleyen parametre var mıdır?

$imdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatherboard99 -- 29 Ağustos 2021; 18:59:41 >
  • fatherboard99 F kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Maalesef böyle bir limitleme parametresi bulunmuyor.

• Teşekkür ederim. Peki set değeri 35 iken giden su sıcaklığı ilk başta 41-42 dereceye çıkıp yaklasik 1.5 dakika sonra 37'ye düşmesi normal mi? Duş esnasında suyu sürekli kapatıp açtığımız için her yeni ateslemede su sıcaklığı 41 ya da 42 ye çıkıyor dolayısıyla haşlanma durumu oluşuyor. Yani ilk başta alev boyu gereksiz yüksek gibi. Soğuk suyu açmadan bunun önüne nasıl geçebilirim bilginiz var mı?

• fatherboard99 F kullanıcısına yanıt

Ayni sorunla 2 yildir kullaniyoruz yaz aylarinda erken isinma söz konusu ama kişin 42,43,45 yaptigin halde suyun bi süre soguk gelmesi ve set degerinde sabitlenmes 1 dk veya 2 dk ulaşicaktir.kisacasi yazin sorun kişin sorun değil:)

• İlk aklıma gelen şey algoritmada hata var gibi. Yazılım güncellemesi diye birşey de yok sanırım. Bundan önce baymak novadens (extra olmayan) vardı, müthiş bir sıcaklık stabilizasyonu mevcuttu. Onu sattigima pişmanim.

• 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.