Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (297. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.682
Cevap
102
Favori
477.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkür ederim.

Şunu öğrendim bu yaşta: Aldığınız üründen çok, satan/hizmet verecek olan firma önemliymiş.

• umutsen U kullanıcısına yanıt

Elektronik işi biraz şans işi diyelim,daikin klima ve marka algisi yüzünden almiştim 6 yil garantili olmasida cabasi,balkonda duruyo kronik hatasi var ses konusunda balkondan dolayi duyamiyorum belki ama balkona cikip sigara içmemden dolayi öyle rahatsiz edici sese denk gelmedim.Bir servisin sorunu bulup cözmesi varken 3,4 servisin gelip kafalarina göre bişeylerle oynamasi daha kötü cok kurcalamişlar gibime geliyor.Neyse bölge müdürü yada tüketici heyeti cözersin bu tehlikeli durum.kly gelsin grşz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim kombi de nadiren ses oluyor, ama bir arkadaşımda Daikin üretimi olan daylux var. Ses nedeniyle neredeyse kombinin içini tamamen değiştirdiler.
    Yalnız ses öyle böyle değil. Sokağı pencereye dikiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyg -- 16 Nisan 2021; 9:27:0 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Daikin ndj kombi ışıkları söndü çalışmıyor ekranda birşey görünmüyor. Oda termostatı çalışıyor gibi rakamlar gösteriyor ancak kombi yanmıyor. Şalterden açınca 20 saniye kadar ışıkları yanıyor çalışıyor gibi ses geliyor sonra yine komple gidiyor kapanıyor. Kombi üzetinde hiçbir yazı ışık yok şu anda. Servis çağırdık ama pazartesi den önce zor diyor. Böyle bir durum yaşayan, arıza hakkında fikri olan var mı?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Belki de bölge müdüründen kaynaklanıyor bütün bunlar, red cevabını servis veremez. Ama burnu büyük adamlar, oysa kendi arasa, sorsa sorunumuzu anlasa ve beni ikna etse daha iyi olmaz mı!

Bu arada Şikayetvar'da yığınla şikayet oluşmuş..

Artık gerçek şu: Daikin'ler bu kadar para etmez. O kadar kişi Buderus almamı önerdi ki, keşke dinleseydim.

• Güneş enerjisini açmak için hangi vanaları kapatıyoruz arkadaşlar??

• Benimki soldan ikinci kapalı diğerleri açık güneş enerjisi kullanımda.

• quote:

Orijinalden alıntı: komkarbey

Benimki soldan ikinci kapalı diğerleri açık güneş enerjisi kullanımda.

Servis soldan 3.kapat dediler 2.kapatınca kombi su almıyor mesela benimkinde

• Su basinci ni arttirmak icin mavi renkli vanayi acmaya calistim. Sıkışmıştı. Biraz zorladim. İsaretli yerden su gelmeye başladı. Kombiyi hemen kapattim. 2 lt civarinda su akti.

Neden olmuştur. Ne yapmaliyim.

Teşekkürler

• Ayni olay basima geldi. Soyle bir sorun olustu bende, su basinc vanasi bozukmus ya da bozulmus. Nasil oldugunu hakkinda bir fikrim yok. Muhtemelen reglaj yaparken doldur bosalt vs yaparken cok sikistirdim.

Bar 1.4 e birakiyordum, 2 gun sonra 1.7 ye cikiyordu. Ustune bir de yogusma oldugunda 2.3 seviyelerine firliyordu. Tekrar bosaltiyordum vs bunsekilde gidiyordu. 3-5 gun takip etmedim, benim kombi disarida evin icinde degil yani. Kombinin oldugu yerin azcik gerisinde oturma alani var, biranda fosur fosur ordan su akitmaya basladi. Panikledim, firlayip kombinin sigortasini indirdim hemen.

Servis cagirdim, durum su sekilde, basinc tupu mudur nedir icinde hava bitmis (2 3 aylik kombi) ve o basinc vanasi bozulmus. Ister istemez su basiyormus, bunyuzden basinc yukseliyormus, o basinc tupu mudur neyse o da icindeki buhar daha sonra suya donustugu icin kombinin bari ister istemez yukseliyormus. Kombide calismaya basladiginda otomatik olarak ordan fazla suyu tahliye ediyormus.

Yapman gereken; bari kontrol et, dusme veya cikma varmi, yogusma esnasinda 2-3 bar yukselebilir sorun etme.

Diger bir secenek ise, peteklerin birinden veya tahliye vanasi varsa, suyu azcik bosaltman. Bar seviyesi 1.4 - 1.6 arasi iyidir. Ideal 1.5 diyorlar. Sen karar ver. Belki kombinde fazla su basmis olabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: ikiy

Ayni olay basima geldi. Soyle bir sorun olustu bende, su basinc vanasi bozukmus ya da bozulmus. Nasil oldugunu hakkinda bir fikrim yok. Muhtemelen reglaj yaparken doldur bosalt vs yaparken cok sikistirdim.

Bar 1.4 e birakiyordum, 2 gun sonra 1.7 ye cikiyordu. Ustune bir de yogusma oldugunda 2.3 seviyelerine firliyordu. Tekrar bosaltiyordum vs bunsekilde gidiyordu. 3-5 gun takip etmedim, benim kombi disarida evin icinde degil yani. Kombinin oldugu yerin azcik gerisinde oturma alani var, biranda fosur fosur ordan su akitmaya basladi. Panikledim, firlayip kombinin sigortasini indirdim hemen.

Servis cagirdim, durum su sekilde, basinc tupu mudur nedir icinde hava bitmis (2 3 aylik kombi) ve o basinc vanasi bozulmus. Ister istemez su basiyormus, bunyuzden basinc yukseliyormus, o basinc tupu mudur neyse o da icindeki buhar daha sonra suya donustugu icin kombinin bari ister istemez yukseliyormus. Kombide calismaya basladiginda otomatik olarak ordan fazla suyu tahliye ediyormus.

Yapman gereken; bari kontrol et, dusme veya cikma varmi, yogusma esnasinda 2-3 bar yukselebilir sorun etme.

Diger bir secenek ise, peteklerin birinden veya tahliye vanasi varsa, suyu azcik bosaltman. Bar seviyesi 1.4 - 1.6 arasi iyidir. Ideal 1.5 diyorlar. Sen karar ver. Belki kombinde fazla su basmis olabilirsin

Evet vana tam kapanmamış ve basınç arttığı için fazla su oradan tahliye olmuş.

Peteklerden fazla suyu çıkartıp bar 1,5 seviyelerine getirip tekrar çalıştırdım.

Sorun kalmadı gibi.

Teşekkürler.

• Sevindim. Benim o vanayi garantiden degistirdiler. Cok fazla sikistirmiycan. Cok hafif kapaman gerek. Birde 2-3 gune basinci kontrol et. Bizim peteklik bir prob kalmadi bu ay basindan beri, havalar 20 derece. Kasim sonu aralik ayina kadar iptal.

• Kombim 1364 hatası veriyor bir kaç kez resetlememe rağmen düzelmedi, bu hatayı alan var mı ne yapmalıyız

• help21 kullanıcısına yanıt
    Ortadakilerini kapatacan kalın boruların vanaları açık konumda olacak ortada olan biraz daha ince onları kapatıp güneş enerjisini açabilirsin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Daikin 13 64 hatası alan arkadaşlar sorun aşağıdaki resimdeki parçadan kaynaklıymış. Bu parça kombinin fanındaymış dışarıdan hava almak için yapılmış, kombi gerektiği kadar havayı alıp geri kapatıyormuş ,servis kopan parçayı fandan çıkardı sorun bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webnettr -- 24 Nisan 2021; 19:19:48 >

• webnettr kullanıcısına yanıt

Hayirli olsun gecen sene bende kesmiştim hata filan almazsin kafan rahat artk

• Ndj kombi var benim. Yaz modu nasıl oluyor? Kaloriferi kapatıp sadece sıcak suyu mu bırakıyoruz? Bekleme modu var mı ayrı?

• Arslan163 A kullanıcısına yanıt

Aynen sicak su moduna alman kafif bekleme modu şehir dişi haftalik aylik cikişlar için tercih edilebilir

• Daikin premix vz mi arkadaslar buderus g620 mı yoksa demirdöküm nitromix mi hepsi 24 kw lık tavsiyeniz hangisi

• Sahin_87 S kullanıcısına yanıt

Hiç biri:) Ndj alabilirsin vz ile ndj arasinda fark var sanirsam modulasyon farki olabilir.6 yil garantisi ol asi avantaj digerleri ek ucret karşiliği ile yapabilirsin sen en iyisi evinin yalitimi,m2 si Evin yönü kaç mt petek var onu kombi tavsiye bölümündeki konu sahibi işin ehlidir kendisine yazarsan sana uygun kombi önerir

• 
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.