Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.682
Cevap
102
Favori
477.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eski tip kombilerde sokete bastırıp kabloyu sokuyoruz, yeni tiplerde soket yerinden çıkıyormuş onu bilmiyorum. dilediğinizi sorun
  • erkanforum kullanıcısına yanıt
    dhs tak birde yanında şunu

https://tr.aliexpress.com/item/4000089805053.html?spm=a2g0o.detail.1000060.1.30dd5ad7uTks3a&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=6d47dc25-7240-48a3-8242-afdfb4e89413

al ve gece kapatıp sabah açacak şekilde programla. sonra bana dua et. başkada masraf etme.

oda termostatının kralını da alsan, kombinin kapasiteside belli evin ısıyı tutma durumu da belli. minimum masrafla optimum ısınma şekli bu bence. hem tasarruflu hem konforlu.
    ot filan alma. dhs + veridğim linkteki wifi kartı al tak

• coolomar C kullanıcısına yanıt
    Ben şu p17 cözemedim gerci 5 yaptim ama bilmiyorum ayrica p06 halen cözmüş değilim dün gece saat 23:30 da baktim 249 iken 11:30 baktigimda 253 yaziyodu..bnm kafami kurcaliyan halen mantik yürütmeye caliştigim mevzu mutfak girişinde ve mutfak agzinda petek var hangisini kapatsam diye düşünüyorum.ikisi acik kalip 42-43 mü yapsam yoksa birini kapatip 45 mi yapsam halen düşünüyorum.yatak odam biraz soguk gibi ne yapsam cözemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    0,75 kablo olur değil mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    İlginize teşekkür ediyorum. Bakacam bu önerinize şu dhs haledeyim :) kablo aldım 0,75 birde sensörle kabloyu resimdeki soketle bağladım. İnşallah olmuştur. Birde sensöre su girmesin diye önceden flörasan lambalarda olan bir şey var fotoda görünüyor. Onu kullandım :)

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 )

Ömer bey kablo uçlarını kombiye nasıl takacam. Düşüyorlar. İçine mi girecek uçları

Yeni modelse soketi cekin yerinden çıkacaktır. Bağlantıyı yapınca geri takarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyg -- 13 Aralık 2019; 12:29:56 >
  • orhanyg kullanıcısına yanıt
    Yeni değil eski galiba çıkmıyor onla uğraşıyorum :)

Kombinin alt kisimdakini sokuyorsunuz değil mi? Benim ki hemen çekince gelmişti.

• orhanyg kullanıcısına yanıt
    Sizinki bundan mı?

Hayır benimkinde yeşil bir soket takılı oraya

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    bence p17 yi 7 yapın. p06 ya kafa yorma 70 yap sonra unut gitsin. 42-43 ve 45 arasında yakıt farkı mı olacağını sanıyorsunuz. hangi petek odanın ısınmasına daha az katkı sağlıyorsa onu ya kapatın yada trv takıp 3 e alın. yatak odası için, önce diğer tüm odalardaki petekleri sonuna kadar kapatın sadece yatak odası peteği açık kalsın. bak bakalım ısınacakmı? petek ısınıyor ama odayı ısıtmaya yetmiyorsa birsürü seçenek var. reglaj ayarı, pompa hızını artırmak, petek uzunluğunu arttırmak, o odanın yalıtımını kontrol etmek v.s. petek bu halde bile ısınmıyorsa giriş çıkışları kontrol et ve çapraz bağlat.
    olur
    soketteki her pin in önünde kürda benzeri birşeyle içeri itmeniz gereken bir kilit sistemi var. kürdanla o deliğe bastırın sonra kabloyu önündeki deliğe sokun ve kürdanı geri çekin kilitlenir. hafifçe kabloyu çekin gelmiyorsa oturmuş demektir.
    Sensörü nihayet bağladım. Kılavuz önümde ama anlamadım. Şimdi ben hangi ayarları aktif edecem acaba?

Bendeki değerler

• U00 bende 20

u01 10 olarak ayarlı ama kombi evi ısıtmıyorsa onu 11 yada 12 yapıp evin ısınacağı değeri bulunca orda bırakın diğerlerini değiştirmenize gerek yok dhs eğer doğru ölçüm yapıyorsa
  • İnterStyle kullanıcısına yanıt
    U01 9 yaptım. İlerleyen günlerde netleşir değerler.
    Kombi odanın ısısını nerden ölçüpte çalışıyor bilemiyorum.
    Tahminime göre evdeki herhangi bir derece ile oda sıcaklığını takip edip parametrelerle oynayıp sonuç olarak ortalama bir ayarı kombiye biz verecez.
    Baktık parametreleri değişe değişe ideal sıcaklığı bulduk kombi ile oynamayı bırakacaz.

• Dhs yi geçici olarak böyle montaj ettim :)

• kombi dış hava sıcaklığına göre evin ısısını belirliyor çok soğuk bir yerde oturuyorsanız 9 az olabilir. birde eksik söylemişim u05 değerini evin kaç derece olmasını istiyorsanız o değeri girin sanal oda sıcaklığı bende 23te ayarlı u05
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.