Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.682
Cevap
102
Favori
477.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni tesisatin gözünü seveyim annemlere geldim ev hamam gibi Alt üstü isiniyo ayara baktim 46 derece 28kw demirdöküm modeli..keşke 28 alsamiydim düşüncesi oluştu..havalar soguk oldugunda 50 yapsam cep yakarmi kaç m3 fark eder mrk ettim.dhs ve ot takili olanlar 21-22 arasina ayarlandiginda kazan sicakliği 40-45 arasimi oluyo..? İşimiz dhs kaldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 12 Aralık 2019; 18:13:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi aksamlar Coşa v4 oda termostati aldım.bunu Daikin kombinin kaç numaralı girişlere bagliyoruz .

• quote:

Orijinalden alıntı: sag_serit

Tüketimin yükselip yükselmemesi farklı bir konu, daha az bir alevle çalışıp çalışamamak farklı bir konudur. Kavramları birbirine karıştırdığınız müddetçe sizinle anlaşamayız. Az alevle uzun süre çalışır aynı şeyi yakar, çok alevle az çalışır daha çok durur aynı yakabilir. Bu tüketimle alakalıdır. Ama daha az alevle çalışabilmek ise farklı bir konudur.
    Kusura bakmayın ama siz gerçekten ne okuduğunuzun farkında değilsiniz şunu anlamak çok mu zor randımanlı çalışmayan bir kombinin yakıt tüketimi az olur randımanlı çalışan bir kombinin tüketimi istenilen ortam ısısı na göre biraz daha yüksek olur bu kadar basit .

• quote:

Orijinalden alıntı: TheYengec1

hocam merhaba;
    lan adaptör hakkında bilgi alabilirmiyim.ne kadara aldınız modülasyonlu ot niz varmıydı.Bağlantısını yaptılar mı.Çok soru sordum kusura bakmayın bende almayı düşünüyorum artıları eksileri nelerdir.
    Merhaba ben kombi 24lük lan adaptör ve oda termostatını 6000 tlye aldım. Servis taktı lan adaptörü kombiye, oda termostatınıda kurdu. ancak modem kablosu olmadığı için kurulumu yapamadı. Zaten kurulumu da bilmiyordu daha önce kurmamış. ben bugün 7 metrelik modem kablosu aldım modemden kombiye çektim. google playdan da uygulamayı indirdim ve kurdum. kurulum kolay sadece kurulum sırasında mobil veriyi kapatıyoruz wifi ile baglanıyoruz, kombi kablo ile.
    Ben kurulumdan sonra sonra kabloyu çıkarırız sanıyordum ama sanırsam hep takılı kalacak sökünce komut gştmiyor bağlantı yok diyor.
    İnternet olmayınca hata vermesin diye t değerlerini girmemiz lazımmış da t değeri yok.
    T fonksiyonu için enerji tüketimi ölçme fonksiyonu aktif değilse görülmez diyor ama nereden nasıl açılacak bilgisi yok?
    acaba birkaç gün kendisi çalışınca mı aktif oluyor?

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komkarbey -- 12 Aralık 2019; 20:17:22 >

• Telefon uygulamsi ekran görüntüsü.
    Birde forumda arkadaşlar paylaşmıştı P A U değerleri ne işe yarar ne yapmamiz gerekir diye onuda bir tablo ile konuya sabitlesek çok iyi olur. Çünkü sayfa sayısı çok zor oluyor ulaşmak. Değerlerin anlamı fabrika verisi şu gibi. Yanına da forumdaki arkadaşların önerdiği değerler şu diyebiliriz zaten 3-4 arkadaş var bilgili. Konuyu açan arkadaş sabitlese başa.

Benim değerler:
    P DEĞERLERİ
    00 0
    01 0
    02 0 derece
    03 8 derece
    04 4 derece
    05 2
    06 62
    07 62
    08 100
    09 62
    15 70 derece
    16 1
    17 7 derece
    18 7 derece
    19 30 derece
    22 0
    A DEĞERLERİ

00 37 derece
    01 36 derece
    02 38 derece
    03 38 derece
    06 1.6
    07 0.0
    08 0
    09 0
    10 0
    11 1
    12 --
    13 0
    14 62

U DEĞERLERİ

00 20 derece
    01 20
    02 1
    03 0
    04 48 derece
    05 22 derece
    06 19
    07 51 derece
    08 37 derece
    09 1
    10 23 derece

C DEĞERLERİ
    00 0
    01 0
    02 0
    03 0
    04 0

evet arkadaşlar yorum alayım yanlış değerler yada düzeltmem gerekenler? 11 67 hatası alıyorum sürekli sıcaklığı düşürdüğümde
    birde saat ve tarih için t değeri yok kombide?(Kitapcıkta enerji ölçme aktif değilse ölçülmez yazıyor ama nasıl aktif oluyor bilgi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komkarbey -- 12 Aralık 2019; 20:48:2 >

• iyi aksamlar Coşa v4 oda termostati aldım.bunu Daikin kombinin kaç numaralı girişlere bagliyoruz

• 01Faruk01 0 kullanıcısına yanıt
    X2M'in 5 ve 6. portuna bağlıyorsunuz.

• teşekürler

• Hayret 2 saattir yazan yok ben yazıyım.
    Sabah saat 08:12 doğalgaz sayacı 1851
    Gece 23:20 sayaç 1855
    4/m3 yakmış.
    Kazan derecesi 38 dur kalk hiç yok.
    Dhs yok
    Ot yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • erkanforum kullanıcısına yanıt
    Banada bu lazim ama bazilari memnun bazilari memnun değil hangi marka aldiniz degerler dogrulari yansitiryo mu.?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Ben memnunum. Çok hassas. İnternette çok çeşitleri var. Alman malı olması iyi olur :)

O derece dışarının ısısını mı gösteriyor, ilk bakışta nem ölçerli sandım ama resmi büyütünce in out yazdığını gördüm, dış ortama sensör ucunu nerden çıkarttınız kablo uzunluğu ne kadar tam markası nedir.
  • webnettr kullanıcısına yanıt
    Evet alttaki dışarının ısısı. Kablo uzunluğu 3m. Balkon kapısından dışarıya gönderdim. Kapı PVC olduğu için kapı fitiller kabloyu kesmiyor. İslediğim zaman odalara da alıyorum. İnternette çok var. Çeşitleri çok.

• coolomar C kullanıcısına yanıt
    Coolomar geçen yıldan beri sizi takip ediyorum.
    Sizden biraz yardım isteyecem.
    Ben bugün 1k ntc dış hava sensörü aldım.
    YouTube de videolarınızı izledim.
    Videoda 5 ve 6. soketlere bağlantı yapılacağını söylüyorsunuz.
    Bilmediğim için soruyorum.
    5-6 ya dhs yi bağlarsam oda termostatı aldığımda onları kaça bağlamamız gerekiyor.
    Oda termostatlarıda 5 ve 6 değil mi?
    D2CND024A0AA kombi. Yardım ederseniz sevinirim. Servislere para vermeyelim şimdi:)

DHs x1m’ye baglaniyor. Kombinin altından baktığınızda görebilirsiniz. On/off termostat ise x2m’ye bağlanıyor. Kombinin kapağını açıp paneli indirin, iki vida ile açılan bir kapak olacak. Bağlantı yapılacak olan yer koprulenmis vaziyette olacak.
    Velhasıl ikisinin bağlantı portu farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyg -- 13 Aralık 2019; 11:19:26 >
    kombide 2 farklı soket grubu var. birisi kombiye alttan baktığınız zaman ön uç ortada bulunan soket grubu. burada 5 ve 6 numaralı pinlere dış hava sensörü takılıyor. 3 ve 4 numaralı pinlere modülasyonlu oda termostatı takılıyor.

diğer soket grubu ise kombinin içinde. buradaki 5 ve 6 numaralı pinlere on-off oda termostatı takılıyor. zaten açarsanız köprü bağlantısını görürsünüz. körüyü söküp yerine ot bağlantısını yapacaksınız. geçmiş mesajlarda resimleri mevcuttu. bazı arkadaşlar sağolsunlar yüklemişlerdi.

kombinizin kullanım kitapçığında bu bilgiler devre şemasıyla birlikte açıklanmış.

güle güle kullanın
  • coolomar C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :) takıldığım yerlerde sizi meşgul ederim burdan :) kablo uçlarını sokete hafifçe bastırıp içeri girmesini mi sağlayacaz acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanforum -- 13 Aralık 2019; 11:30:28 >
    kombimiz endüşük alev boyunda (a13=22) çalıştığı zaman 1 saatte yaklaşık 0,3 m3 gaz tüketiyor.15 saat aralıksız çalışmış 15*0,3=4,5 yapar normalde. ama kombi giden dönen su sıcaklık farkına göre alev kesebiliyor. 0,5 lik farkın burdan doğduğunu varsayarsak gayet normal bir tüketim.
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.