Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.682
Cevap
102
Favori
477.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün kısa cevaplar vericem, hiç veremeyedebilirim. İşlerim yoğun. Pompa hızına bakacağım Sistem basıncını artırmak çözüm olmadı bu arada. Zaten benim peteklerle sıkıntım yokta sineğin kanadının yağı çıkar mı denemesiydi. Kombi o kadar düşük çalışıyor ki peteklerin sıcak kısımları bile sıcak değil zaten
  • ugur399 kullanıcısına yanıt
    c3 ve c4 te değişiklik yoktu. Taa ki bugün fırtına çıkana kadar. Kendim c4 ü 3 yaptım ama geri alacağım 0 a. Bir de coolomarın denememi istediği u00 ve min pompa hızı denemeleri yapacağım ama işlerim nedeniyle izmire gidiyorum. E değerlerine de sonra bakabilirim
  • coolomar C kullanıcısına yanıt
    Bugün fırtına çıktığında kombi ilk defa dur kalk yaptı. Ev soğuk değildi. Tüketim aynıydı. Ben yine de meraktan c4 ü 3 yaptım. Tüketim kabaca yine aynıydı. Denemelerim devam edecek ama İzmire gidiyorum işlerim dolayısıyla 2 gün yokum. Evi de 20 derece de bırakacağım. Hava kapanıp fırtına çıkınca psikolojik olarak üşüdüğümü farkettim. Termostat aynı değeri göstermesine rağmen güneşli bir güne göre üşümekteydim ben de yarım derece arttırarak dotu 22,5 yaptım
  • hivay H kullanıcısına yanıt
    Takipteyim
  • coolomar C kullanıcısına yanıt
    Çok mantıklı katılıyorum
  • hivay H kullanıcısına yanıt
    Bugün fırtına çıkınca böyle bir şey araştırasım geldi ama vaktim yoktu. Aynı şeyi düşünmüşüz.
  • ugur399 kullanıcısına yanıt
    Çalışırken kısmanız durumunda aslında ateşlemeyi kesmesi normal. Atıyorum 55 te çalıştırdık ve dönüş suyu oldu 45 ve biz kazanı 48 e çektik. Isıtmaya gerek yok diyerek kazanı kapayacaktır. Gerçi bu durumda 1167 vermeden kapanması lazım orası da var
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Benim ki değişik bir denemeydi yanlış anlaşılmasın. Tesisat basıncını arttırarak çıkış vanalarını kısmak. İç basıncı arttırarak suyu yaymaya çalışmak. Çok küçük bir ihtimal di tutmadı. Hatta saçmaydı bile Doğru reglaj ayarı yakından uzağa yapılır. Anlatanlar çok olmuş tekrara gerek yok. Forumda ayrı bir konusu bile var.
  • sag_serit S kullanıcısına yanıt
    Biraz mantikli geliyodu ama tamamen saçmalik mişşş:) yada bizde olmuyo:)) bi arkadaş hizi 100 kadar cikarmiş ama cok sesli caliştigini söyleyip 75 cekmiş sanirim öyle okudum gibi o olabilir sanki:) neyse bi kombi aldik orasiyla burasiyla oynayip duruyoruz:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızlıca baktım vaktim olmadığı için kısaca görüşlerimi yazıcam.

Cihazım yeni olmalı ki zaten 3 ay önce takıldı a13 2 haneli ve a8,a9 ile beraber 3 ü aynı değeri gösteriyorlar.

Ben a13 ten değil a8 den bakıyorum çünkü kazanın kapasite kullanım oranı, fan hızı değil.

c4 0 olmalı ki minimum olsun diye tahmin ediyorum. Yanlış hatırlamıyorsam 30 a kadar gidiyor. Demekki 30 a bölünmüş durumda. Bugün fırtınada deneme amaçlı arttırdım. Alev kaybını önlediği net. A8 i yükselttiği de net. Ama tüketim değişmedi o ilginç. Demek ki çokta minimum olmasına gerek yok. C4 ü 3 yapmıştım bu arada. Sürekli bakamadım ama a8 hep 22 iken bugün 30 du.

Bırakın c4 ü arttırmayı normalde bile 1-8 yaptığından şüphe duymaya başladım. max yüzde 100 ise ve ben 22 de kullanıyorsam düz 20 olsun 20/100=1-5 modülasyon demek. 1-8 için bu değerin 12-13 lere inmesi gerekiyor.

P17 güzel bir çözüm olabilir ama olmayabilirde. Birincisi pompa neden min değeri standart 50 max değeri de standart 50. Bu pompa bu durumda modülasyon yapmadığı gibi hiçbir zaman hızlanıp yavaşlamıyor. Ve pompa hızını gösteren bir A değeri olmadığı için nasıl çalıştığını takip edemiyoruz. İkincisi kazana alev kes ya da başla demiyo. Pompaya yavaşla ya da hızlan diyo. Ki bence yavaşlayan pompa suyu daha çok petekte bıraktığı için ısının daha çok transfer olmasını sağlar ve gelen su soğumuş olur. Brülör den geçen su miktarı azaldığı için daha az alev suyu ısıtmaya yeter. İşte tam da bu nokta da daha da azalan ısı ihtiyacı kombiyi durduruyor. Çevrimi hızlandırsak bu sefer de su sıcak geliyor ve yine alev kesiyor. Gerçi dur kalka çözüm olduğu söyleniyor. Bunu bi deneyeceğim. Pompayı hızlandırmayı. Ayrıca sizin dediğiniz mantık ta pompayı hızlandırmak anlamına geliyor. Ben bu değerin kazana etkisi olduğunu düşünmüyorum. Özellikle de ateşleme yap ya da kes diyeceğini hiç zannetmiyorum.

C3 tamamen baca boyuyla alakalı bir parametre ve 3 olduğunda 20 metreyi desteklediği yazıyor. Artırıp arttırmamak çok fazla etkiler mi zannetmiyorum.

İlginç bir şey farkettim. Bacanın dışta kalan kısmı 5 cm olsun diyor, kuşluk öncesi kısmı tabiki de. Ona göre bacanın nasıl kesilip kısaltılacağını falan uzun uzun anlatmışlar. Bu kimde yapıldı bilmiyorum, yapan servis varsa elini öperim, çok şart olduğunu da zannetmiyorum ama böyle de bir ayar var. Tabi bizde de bacayı kestiği anda elinde kalacak ustalar var orası ayrı.

Kombi çıkalı 3 yıl oldu kurulum hala suyu doldur, basıncı 1,5 a getir, ateşleme yaptı mı kalorifer sıcak mı, musluktan sıcak su akıyor mu? Hepsini geçtim 1 bar bile yeterli neden 1,5. Kitapçığı öyle diyor. Tabi dublex triplex evi olanlar hariç.

c43x ve c53x tipi baca kurabilen varsa Türkiye de yine ellerinden öperim.

Bugünlük kısa oldu. İşlerim çok

Bugünkü özet tespitim hava kapanınca ev aynı olmasına rağmen psikolojik olarak üşüdük ve dereceyi yarım derece arttırdık. Bi ara dur kalk yaptı, tüketimi takip ettim değişmedi, evin ısısı da değişmedi. Sonra c4 ü 3 yaptım. Yine tüketim değişmedi, dur kalk çözüldü a8 yükseldi. Yarım derece evi arttırmak ile tüketim de gözle görülür bir farkta olmadı.

Kayıtlı hatalara bakıcam ama 2 gün yokum

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sag_serit -- 12 Aralık 2019; 1:45:17 >

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    O da ilginç. Suyu hızlı hızlı çevirince petekleri ısınmış
  • Ben zaten sırf orasıyla burasıyla oynanabildiğini gördüğüm için aldım ki

Napayım düz kombiyi. Canım sıkılır. Eskiden tüm oyuncaklarımın içini dağıtır geri toplardım. bir uzaktan kumandalı arabanın motoruyla asansör yapar, diğer uzaktan kumandalı arabayı o asansör ile masaya, çekyata falan çıkartırdım.

Kimse benden rahat durmamı beklemesin

• quote:

Orijinalden alıntı: sag_serit

Hızlıca baktım vaktim olmadığı için kısaca görüşlerimi yazıcam.

Cihazım yeni olmalı ki zaten 3 ay önce takıldı a13 2 haneli ve a8,a9 ile beraber 3 ü aynı değeri gösteriyorlar.

Ben a13 ten değil a8 den bakıyorum çünkü kazanın kapasite kullanım oranı, fan hızı değil.

c4 0 olmalı ki minimum olsun diye tahmin ediyorum. Yanlış hatırlamıyorsam 30 a kadar gidiyor. Demekki 30 a bölünmüş durumda. Bugün fırtınada deneme amaçlı arttırdım. Alev kaybını önlediği net. A8 i yükselttiği de net. Ama tüketim değişmedi o ilginç. Demek ki çokta minimum olmasına gerek yok. C4 ü 3 yapmıştım bu arada. Sürekli bakamadım ama a8 hep 22 iken bugün 30 du.

Bırakın c4 ü arttırmayı normalde bile 1-8 yaptığından şüphe duymaya başladım. max yüzde 100 ise ve ben 22 de kullanıyorsam düz 20 olsun 20/100=1-5 modülasyon demek. 1-8 için bu değerin 12-13 lere inmesi gerekiyor.

P17 güzel bir çözüm olabilir ama olmayabilirde. Birincisi pompa neden min değeri standart 50 max değeri de standart 50. Bu pompa bu durumda modülasyon yapmadığı gibi hiçbir zaman hızlanıp yavaşlamıyor. Ve pompa hızını gösteren bir A değeri olmadığı için nasıl çalıştığını takip edemiyoruz. İkincisi kazana alev kes ya da başla demiyo. Pompaya yavaşla ya da hızlan diyo. Ki bence yavaşlayan pompa suyu daha çok petekte bıraktığı için ısının daha çok transfer olmasını sağlar ve gelen su soğumuş olur. Brülör den geçen su miktarı azaldığı için daha az alev suyu ısıtmaya yeter. İşte tam da bu nokta da daha da azalan ısı ihtiyacı kombiyi durduruyor. Çevrimi hızlandırsak bu sefer de su sıcak geliyor ve yine alev kesiyor. Gerçi dur kalka çözüm olduğu söyleniyor. Bunu bi deneyeceğim. Pompayı hızlandırmayı. Ayrıca sizin dediğiniz mantık ta pompayı hızlandırmak anlamına geliyor. Ben bu değerin kazana etkisi olduğunu düşünmüyorum. Özellikle de ateşleme yap ya da kes diyeceğini hiç zannetmiyorum.

C3 tamamen baca boyuyla alakalı bir parametre ve 3 olduğunda 20 metreyi desteklediği yazıyor. Artırıp arttırmamak çok fazla etkiler mi zannetmiyorum.

İlginç bir şey farkettim. Bacanın dışta kalan kısmı 5 cm olsun diyor, kuşluk öncesi kısmı tabiki de. Ona göre bacanın nasıl kesilip kısaltılacağını falan uzun uzun anlatmışlar. Bu kimde yapıldı bilmiyorum, yapan servis varsa elini öperim, çok şart olduğunu da zannetmiyorum ama böyle de bir ayar var. Tabi bizde de bacayı kestiği anda elinde kalacak ustalar var orası ayrı.

Kombi çıkalı 3 yıl oldu kurulum hala suyu doldur, basıncı 1,5 a getir, ateşleme yaptı mı kalorifer sıcak mı, musluktan sıcak su akıyor mu? Hepsini geçtim 1 bar bile yeterli neden 1,5. Kitapçığı öyle diyor. Tabi dublex triplex evi olanlar hariç.

c43x ve c53x tipi baca kurabilen varsa Türkiye de yine ellerinden öperim.

Bugünlük kısa oldu. İşlerim çok

Bugünkü özet tespitim hava kapanınca ev aynı olmasına rağmen psikolojik olarak üşüdük ve dereceyi yarım derece arttırdık. Bi ara dur kalk yaptı, tüketimi takip ettim değişmedi, evin ısısı da değişmedi. Sonra c4 ü 3 yaptım. Yine tüketim değişmedi, dur kalk çözüldü a8 yükseldi. Yarım derece evi arttırmak ile tüketim de gözle görülür bir farkta olmadı.

Kayıtlı hatalara bakıcam ama 2 gün yokum

Saygılar...
    C04 0 olmamalı işte dünden beri bas bas bağırdım üzerine basarak anlatmaya çalıştığım bir konu diyorumki ben bizzat bu kombiyi uretenlerle kendi evimde görüştüm birinci ağızdan alınan bilgi diyorum ama anlatamıyorum neyse geleyim pompaya eğer ben dün burada pompanın modülasyon lu çalışmasını sağlayan değeri paylasmasam kimsenin haberi bile olmayacaktı pompanın kendi devrini kendisinin ayarladığından pompanın devrini a14 den takip edilir yani sizin de yanlış bildiğiniz üzere a14 pompa devrini gösterir daha burada yorum yapanların öğrenecekleri çok şey var sizler denemelerinize devam edin ben size ortalığı karıştıracak bir sey daha söyleyeyim kombiyi oyle bir ayarlarimki 24 saat hic durmadan alev kesilmeden çalışır bunu benden baska bu forumda yapabilen varsa bende yapıyorum desin yeterli benim için ozaman anlarım kombiyi parametreleri çözmüş insanları hadi herkese hayırlı günler

• komkarbey K kullanıcısına yanıt
    Anladım. İnşallah hallolur kısa sürede

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tkpn T kullanıcısına yanıt
    Benim kombi 24 saat hiç durmadan çalışıyor. İyi bir şey mi kötü mü bilemiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • komkarbey K kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba;
    lan adaptör hakkında bilgi alabilirmiyim.ne kadara aldınız modülasyonlu ot niz varmıydı.Bağlantısını yaptılar mı.Çok soru sordum kusura bakmayın bende almayı düşünüyorum artıları eksileri nelerdir.
  • erkanforum kullanıcısına yanıt
    Hiç mi durmuyo.? Durup bellki bi dkka sonra tekrar calişmasi lazim..

• cglynfrk kullanıcısına yanıt
    p17 yi düşürünce p06 ya gerek kalmıyor. 50 de kalması yeterli hatta petek uzunluklarınız çok uzun değilse ve trv kullanıyorsanız 40 bile yapabilirsiniz.
    peteklerin daha iyi ısınması için (tesisatta tıkanıklık ters bağlantı vs. yoksa) pompa hızının arttırılması daha sağlıklı sonuç verir bence. kolay gelsin ortak
    fırtınada dur kalk yapması enteresan. alev kaybı hatası demek istemiş olabilirmisin ?
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.