Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 )

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
4.747
Cevap
68
Favori
245.964
Tıklama
Giriş
    133 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ugur399

Anladim peki cogu servis c04 ayarlamadan gidiyor cogu kisininkinde 0 olarak duruyordur bunlarda ayni hatayi vermesi lazim sonucta ama bircogunun kombisi balkonda ve bu hatayi verdigini gormuyordur guncel ariza a12 de cikmiyor cunku servis menusundeki e kodlarina buyuk bi ihtimal hatalari kaydediyodur diye dusunuyorum. Birde size bir sorum olacak p17 pompa modulasyonunu kacta kullaniyorsunuz?
    Sorduğunuz soruda yüzde yüz haklısınız neden servisler bu değeri ayarlamadan gidiyor çünkü eğitim aldıkları halde parametrelerin ne işe yaradıklarından haberleri yok A12 anlık hataları gösterir c paremetrelerine giriste hatalar saklanır ve buradan ulaşabilirsiniz pompa modülasyon ayarını 5 de kullanıyorum bu şu demektir kombiye gidiş dönüş su arasındaki sıcaklık farkı 5 dereceden fazla ise pompa devrini yükselt eğer düşük ise devri minimuma indir demektir ben dur kalk olayını 1167 hatasını sürekli alıyordum ilk günlerde servis defalarca kez gelip gitti ama çözüm bulamadı ben de kombiyi iade etmeye karar verdim ve müşteri hizmetlerini aradım iade talebinde bulundum onlarda haklı olarak nedenini sordular ve durumu anlattım daha sonra 3 kisilik bir ekip beni evimde ziyaret ettiler ve bütün ayarlar yapıldı ve yetkili en aon şunu söyledi biz burada iken takip edin hala çalışmasından memnun deyilseniz biz hemen kombiyi iade alacağız dediler yani ben burada laf olsun diye bir yorumda bulunmuyorum bir şeyleri tecrube ettim ve tecrübemi paylaşıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    715 Mesaj

inan bana ilk defa bugün c ayarlarına girdim. sırf c4 kaç diye bakmak için. onun haricinde sadece p06 yı düşürmek için girdim başkada ne merak ettim ne kurcaladım. ama nasıl bakıldığını tarif edersen bakarım.
    |
    |
    ugur399 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Servis menusune girince p degeri geliyor merkezi isitma dugmesi ile c degerine geliyosunuz sicak su dugmesi ile c degerleri icerisinde gezinebiliyorsunuz
    C03
    C04
    C05
    Bu degerlere bakabilirmisiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    coolomar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6451 Mesaj

Hocam umarim hatirladiniz beni.sizin verdiginiz ayarlar ile ev isindimi isindi ama tüketim baya artiş gösterdi 127 m3 yaktigim ekim kasimda şuan 15 günde 127 m3 yaktim dün tüm ayarladi sifirlayip petekleri capraz baglanti yaparak ortadan kaldirdim şuan 42 calişiyo dün akşamdan itibaren 4 m3 yakmişim..bilginiz olsun dedm

|
    |
    tkpn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sizin sorun yasayarak cozume ulastiginizi biliyorum kombide sorun oldugunu dusunmuyorum fakat parametre ayarinin dogru yapilmadigindan kaynakladigini dusunuyorum bunun icinde en mantikli cozumu bulma taraftariyim acikcasi.

Servisler kombiyi calistirip gidiyor ve kombiyi biz kullaniyoruz ne yaptini nasil calistigini biz takip ediyoruz.

Parametre konusunda herkesin ayarlari birbiri ile ayni olmamasi gorusundeyimde cunku
    Baca uzunlugu,evin yonune gore ruzgar alip almamasi,denizden yukseklik seviyelerine gore herkesinkinde bi farklilik gosterebilir saglikli yanma icin.

Genel olarak kimse servis menusundeki kalici ariza kodlarina bakmiyor tahminimce atiyorum gece uyurken kombi hata vermis tekrar yamaya gecmistir kombide normalde ariza gozukmez ama icine kaydetmistir.

P17 olayi durk kalk icin en mantikli cozum forumda genelde minimum pompa seviyesi artirilarak cozum bulundugu yonde ama benim kombide gelen su sicakligi yukseldimi durk kalk yapmaya basliyor ben yukseltmedim minimum pompa devrini sizin dediginiz gibi p17den sicaklik farkini dusurerek cozecegim. minimum pompa devri yukseltmek pompanin modulasyon araligini dusuruyor daha az enerji ile calismasini engelliyor.

C04 olayinda ise kombinin minimum fan seviyesi normalde a13-22 ile calismakta ama c04u 3 yaptigimizda ise a13-25 ile fan hizini calistirdigi icin 1/8 olayina cok kucuk bir etkisi vardir diye dusunuyorum.

|
    |

• Yüzbaşı
    599 Mesaj
    Bosch düşünüyordum ama 6 yıl garanti olayını duyunca Daikin'de düşünmeye başladım.

Acaba Daikin'in hangi modeli bosch condens 2500 ve buderus gb62 modellerine eş değer özellikte?

15 haziran 2020 tarihi itibariyle forumdan ayrıldım.
  • Çavuş
    45 Mesaj

iki kombiye eş değer özellikte aşağıdaki kombiye bakabilirsin
    Daikin Condense D2CSC024AATRhttps://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Daikin-Kombi/Yogusmali-Condense-Kombiler/Daikin-Condense-D2csc024aatr#Urun_Ozellikleri_1
    |
    |
    rapidos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Hocam umarim hatirladiniz beni.sizin verdiginiz ayarlar ile ev isindimi isindi ama tüketim baya artiş gösterdi 127 m3 yaktigim ekim kasimda şuan 15 günde 127 m3 yaktim dün tüm ayarladi sifirlayip petekleri capraz baglanti yaparak ortadan kaldirdim şuan 42 calişiyo dün akşamdan itibaren 4 m3 yakmişim..bilginiz olsun dedm
    Yani söylediğiniz imkansız çünkü biz gecen hafta görüştük zaten ben koskoca 1 ayda 120 metreküp yaktım sizin bana en son belirttiğiniz deger 110 metreküp civarında idi valla elinizde servis klavuzu var istediğiniz değeri ayarlayın kombi sizin karar sizin iyi günler.

Bu bildiğim kadarıyla yari yoğusmalı. Es değer değil yani daikin vz serisi yada daylux premix olabilir yada airfel premix

|
    |
  • Çavuş
    45 Mesaj

bosch 2500 ve gb062 de premix kombi değil teknik bilgilerine bakabilirseniz.
    |
    |
    orhanyg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sizin sorun yasayarak cozume ulastiginizi biliyorum kombide sorun oldugunu dusunmuyorum fakat parametre ayarinin dogru yapilmadigindan kaynakladigini dusunuyorum bunun icinde en mantikli cozumu bulma taraftariyim acikcasi.

Servisler kombiyi calistirip gidiyor ve kombiyi biz kullaniyoruz ne yaptini nasil calistigini biz takip ediyoruz.

Parametre konusunda herkesin ayarlari birbiri ile ayni olmamasi gorusundeyimde cunku
    Baca uzunlugu,evin yonune gore ruzgar alip almamasi,denizden yukseklik seviyelerine gore herkesinkinde bi farklilik gosterebilir saglikli yanma icin.

Genel olarak kimse servis menusundeki kalici ariza kodlarina bakmiyor tahminimce atiyorum gece uyurken kombi hata vermis tekrar yamaya gecmistir kombide normalde ariza gozukmez ama icine kaydetmistir.

P17 olayi durk kalk icin en mantikli cozum forumda genelde minimum pompa seviyesi artirilarak cozum bulundugu yonde ama benim kombide gelen su sicakligi yukseldimi durk kalk yapmaya basliyor ben yukseltmedim minimum pompa devrini sizin dediginiz gibi p17den sicaklik farkini dusurerek cozecegim. minimum pompa devri yukseltmek pompanin modulasyon araligini dusuruyor daha az enerji ile calismasini engelliyor.

C04 olayinda ise kombinin minimum fan seviyesi normalde a13-22 ile calismakta ama c04u 3 yaptigimizda ise a13-25 ile fan hizini calistirdigi icin 1/8 olayina cok kucuk bir etkisi vardir diye dusunuyorum.
    C04 paremetre ile ilgili düşündüğünüz yanlış ben iddaa ediyorum benim bu bilgimi çürütecek varsa çıksın anlatsın altını çizerek söylüyorum C04 parametresi 3 olmak zorunda başka ve 3 olduğu takdirde 1.8 modulasyonu etkilemiyor aksine suan problemli olarak kullanmaya çalışanlar 1.8 den daha yuksek modulasyon oranı ile kullanmaya çalışıyorlar bu kesin ve net. Pompanın modulasyonlu çalışması için p17 değerinin minimum 5 yapılması gerekiyor bugun insanlara cevap vermekten yoruldum sonkez söylüyorum 1167 hatasını önlemek için C04 değeri 3 olmalı dur kalk olayı için pompanın modulasyonlu çalışması için p17 minimum 5 e indirilmeli gereksiz ani ısı yükselmesi için p06 minimum 50 ye düşürülmeli artik kimseye cevap vermeyeceğim çünkü insanlar ellerindeki klavuzu dahi okumuyorlar okuyun okumaktan korkmayın herkese iyi günler.

• Yarbay
    6451 Mesaj

Dur kalk yapan kombi sizin ayarlarinizla dogru cözüldü ama tüketim arti şuan sizinle görüştügümde 140m3 idi şuan 239 m3 olmuş şuana kadsr 45 üstüne ciktigim olmamişti daha sonra içime sinmeyip tüm ayarlari sifirladim.. 2 odanin açmadigim petekleri açtim deniyim dedim dur kalk cözüldü tekrar kapatinca dur kalk yapmaya başladi.dün capraz baglati yaptirdim 4 petege,!ve sorun cözüldü diger odalari kapattim şuan toplamda 5 petek calişiyo..sıkıntı yok dünden beri 4-5 m3 yakmişim

|
    |

bosch 2500 ve gb062 de premix kombi değil teknik bilgilerine bakabilirseniz.
    Evet teknik bilgilerde sadece yoğuşmalı yazıyor. @disintegration 'ın kombi tesisat öneri sayfasında premix kombiler arasında geçtiği için aklımda öyle kalmış. Yanlışım olabilir.

kombimin servis ayarlarıyla oynanmadı. sadece p06 yı 70 yaptım p7 yi 60 yapmıştım. bunun haricinde 1 kez pompa sıkışmasından dolayı servis gelip düzeltti. hamdolsun başkada bir sorunla karşılaşmadım. alev kaybı yaşamadım hiç (kaldıki benim ilk yılım kombi başında deneme süreciyle geçti. saatlerce hemde) dur kalk olayını sadece ılıman bahar günlerinde gözlemledim, pompa hızını 60 yaptım öyle kaldı.

c03 0
    c04 0
    c05 29

e1 ..... e9 = h901

bunlardan ne anlamalıyız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 11 Aralık 2019; 18:8:44 >
    |
    |

o paraları vereceksen daikin i almanı tavsiye ederim kardeşim.
    |
    |
    orhanyg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

iki kombiye eş değer özellikte aşağıdaki kombiye bakabilirsin
    Daikin Condense D2CSC024AATRhttps://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Daikin-Kombi/Yogusmali-Condense-Kombiler/Daikin-Condense-D2csc024aatr#Urun_Ozellikleri_1
    Teşekkür ederim. Daikin Condense D2CSC024AATR modeline de bakmaya başladım kendinden 6 sene garantisi varmış.
    |
    |
    Bahsedilenler: ugur399

• Yüzbaşı
    758 Mesaj

Bu cihaz tam (Premix) yoğuşmalı değil yarı yoğuşmalı cihaz. Verim oranı düşüktür. Bunu değil Daikin NDJ modelini alın. Ona bütçe yetmiyorsa Daikin Condense alacağınıza Airfel Digifel Premix alın.
    |
    |
    rapidos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne ilm ola ki ola intihası
    Ne kul ola ki olmaya hatası
  • Yüzbaşı
    464 Mesaj

Meslektaş bende zaten ndj var. Başka birisi sormuş ona istinaden yazmıştım.

|
    |
    coolomar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    599 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Bu cihaz tam (Premix) yoğuşmalı değil yarı yoğuşmalı cihaz. Verim oranı düşüktür. Bunu değil Daikin NDJ modelini alın. Ona bütçe yetmiyorsa Daikin Condense alacağınıza Airfel Digifel Premix alın.
    Bütçe yükseltmeye gerek varsa yükseltebilirim. Sorunsuz çalışması, servisinin iyi olması ve garanti süresinin uzun olması tercih nedenim olacak.

Daha önce garanti bittikten sonra çıkan arızalar sebebiyle mevcut kombiye bir kombi parası kadar servis parası harcadım. Ağzım kombiden çok yandığı için sorunsuz bir kombi almaya çalışıyorum.

Airfel'de sanırım ek garanti mevcut değil. Sitesine baktım ama bulamadım. Kombide bir sıkıntı çıktığında 300 liradan aşağıya kapıyı açmadıkları için garanti süresi ve ek garanti hizmeti de benim için çok önemli.
    |
    |
    Bahsedilenler: cglynfrk

• Yüzbaşı
    715 Mesaj

öncelikle teşekkür ederim. p17 20 idi hemen 7 yaptım. kesinlikle doğru tespit. o yetkilileri de kutluyorum. aydınlattığın içinde seni kutluyorum.
    p06 tespitiminde yerinde olduğunu onayladıkları için mutluyum.
    ancak c04 bende kesinlikle 0
    daikin kombiyi ilk alanlardan biriyim. özünde birinci nesil diyebiliriz. alev kesme hatası şikayetleri üzerine 2. nesil kombinin yazılımında, 3 yapıp öyle piyasaya sürmüş olabilirler.

eski nesil ve yeni nesil kombi ayrımı, en kolay A13 değerine bakılarak anlaşılır. eski nesilde a13 223 gibi 3 rakamlı bir değer. yeni nesilde ise 22 gibi 2 rakamlı bir değer.

klavuzu ilk okuyan servis olmayan ilk birkaç kişiden biriyim. üstelik teknik bir insanım, ancak sıkıntı yaşamadığım hususları hiç kurcalamadım. okumak konusunda haklısın. ama ben bile o değeri hiç düşünmediysem kontrol kalemi kullanmamış arkadaşların bu kadar teknik bilgiyi anlamasını beklemek yanlış olur. ve tek derdimiz bu konulara uzak olan kullanıcıları bi nebze aydınlatmak. görüyorumki bir günde yüreğin tükendi. kimseye kızma lütfen. uçak mühendisi de var, doktorda var, inşaat ustasıda var aramızda. neyse aydınlattığın için herkes adına teşekkür ederim.
    |
    |

Reklamlar
Media Sözlük
bankalar.org
kolayoto.com
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.