Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 )

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
4.753
Cevap
68
Favori
246.542
Tıklama
Giriş
    201 Mesaj

c3 baca uzunluğu
    c4 minimum alev boyu

c4 değerini 0 a alın sıkıntı çıkmıyorsa öyle de bırakın. Çıkıyorsa önce fiziki çözümlere gitmeye çalışın, son çare c4 ü kademe kademe geri yükseltin

Şehzade hocamız önce kapalı peteklerini açtı 1167 çözüldü. Şimdi de peteklerini çapraza çevirtti ve petekleri eskisinden daha iyi ısınıyor. DHS si geldiğinde onu da takacak ve bir daha kazana değer girmek zorunda kalmayacak
    |
    |
    erkansiena kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fiyatı bilemiyorum. İnternetten bakmak lazım. 6 yıl garanti olayı 20 Aralığa kadar bayilere uzatıldığına dair yazı gelmez ise bitecek ve 3 yıla düşecek o kısmı doğru.
    |
    |
    Pedimento kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sanırsam c3 le biraz oynamanız doğrultusunda sorununuzun çözülme ihtimali var ama nasıl hesaplandığını bilmiyorum. Biraz aşağı çekin, 1 tık yukarı alın bir deneyin isterseniz. Sonuçta ilk duruma da geri alabilirsiniz.
    |
    |
    ugur399 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben tşk ettim boş olan 2 odadaki petekleri açmaktan kurtulup kullandigim petekleri capraz yaparak dur kalk yapmasini gözdügüme cok sevindim hanimdan biraz firca yedikk ama olsun:))tşk ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sag_serit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Daha detaylı bir çalışma yapacağım ama bir kaç görüşüm var

1) Dur kalk yapıp çok yakıp az ısınacağına, tüm odaları açın dur kalk bitsin, belki aynı faturayı belki daha azını ödeyin, ısı dalgalanması çözülsün, konforunuz artsın.

2) Hiç bir sorun olmamasına rağmen bir gün dediniz ki ya ben şu boş odaları bir açayım, baktınız 3. 4. günkü değerlere, eskisine nazaran az bir fark var (eğer dhs niz varsa, eğer elinizle kazan sıcaklığı ayarlıyorsanız faturanız kesinlikle yükselecektir) o zaman açık kalsın konforunuz artsın

3) Kesinlikle katılıyorum, peteğinizi uzatın yoğuşmasız kombiniz de daha az yaksın.

4) Önüne eşya arkasına yansıtıcı konusunu ayrıca vaktim olduğumda yazacağım.

5) Fiyat farkına baktım hem doğru hem yanlış. Türkiye de dizellere talep artınca fiyatları uçurdukları gibi. Halbuki yurt dışı fiyatlarını bir inceleyin aynı arabaların benzin dizel oradaki fiyatlarına bir bakın. Kombide ise daikin de 900 TL var. Yüzde 10 yoğuşma demek 400 liralık fatura da 40 TL demek. Yılda en fazla 200 TL demek. 10 yılda 2000 TL demek. 2000-900=1100 TL kardayız

6) Lütfen yapma hocam balkon evin dışı, duvarın ötesi şehir onu kim ısıtacak, iklim değişikliğine sebep olmak istemem:)

7) Evin içi evin bütününün sıcaklığını etkiler, odaları kullanımda olup peteğini kapatanlar var. İşte bu tam etkiler.

8) Yoğuşmanın atık baca gazına faydası yok. Sadece sıcaklığı dışarı kaçırmıyor o kadar. Verim aldığımız müddetçe de atmosferi yüzde 10-15 az kirletiyoruz. Avrupalı adamlar buna cidden dikkat ediyor. Bizim daha kat edecek çok yolumuz var. Önce bütçe sonra başka şeyler.

9) Pompaya zarar gelmez orda biraz yanlış anlaşılmış olabilirim. Belki biraz yorar ama o da çok uzun vade. Hatta yarından itibaren başka bir şey deneyeceğim. Kazan sıcaklıklarım çok düşük olduğu için bazı uzun peteklerimin her yeri yeterince ısınmıyor. Tüm odalarımın ısısından memnun olsam da çıkış vanalarına reglaj ayarı yaparak uzun peteklerimi daha eşit ısıtabilecek miyim onu deneyeceğim. Tesisat basıncını da 2 bara çıkaracağım. Bu tamamen bir tahmin, bakalım neler olacak.

10) Reklamı merak ettim. Gittikçe azalan bir kullanım miktarı modülasyonu belli bir seviyeye kadar arttırabilir ama bunun ideal bir noktası var. O geçildi mi kombi dur kalka başlıyor bu tescilli. Çok büyük alanı ısıtmakta pahalı ama çok az peteğin açık olması da sıkıntı.

11) Son olarak petek dediğimiz şey aslında ısıyı eve aktaran parça. Kimse bunları araştırıpta adam gibi petek yatırımı yapıyor mu Türkiye de? Yok. Mesela hem dekoratif olup hem de standart peteklere göre çok daha verimli cam petekler var. Direk faturaya etkileri var. Kullanan var mı aramızda?
    |
    |
    coolomar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    45 Mesaj

Erkansiena arkadasimiz da ayni sorundan servisi cagirip ayar yaptirdigini soylemis ve sorun kalmadigin yazmisti yukarida bende kendisinden rica edip c03 ve c04 paremetlerini kontrol etmesini istemistim ve tahmin ettigim gibi gelen servis direk alev yuksekligi yaparak cozume gitmis ben bunu dogru bulmadim bu bizim kombilerin minumum seviyede calismasina engel oluyor modulasyonu dusuruyor servisin yaptigi.
    C03 kitapcikta baca 20m ye ulasmak icin 3 yapilmali yaziyo
    C04 ise ruzgar cok alan yerde alev boyu yukseltin diyor
    Arkadasin kombide c03:3 C04:5 yapmis bu degerler cok yuksek gibi geliyor.
    Bu 1167 nin daha mantikli bir cozumu var gibi ben c03 baca ayari ile ilgili deneme yapiyorum fakat net degeri bulamadim birazdaha deneme yapacagim.

Sag_serit hocam sizin c03 de veya c04 de servis degisiklik yaptimi sizin degerler kac gosteriyor bakabilirmisiniz birde servis menusunde E degerleri var burda en son on adet verdigi hata kodunu gorebiliyoruz ordan bakabilirmisiniz hata vermismi diye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: sag_serit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör erkansiena

• Yüzbaşı
    715 Mesaj

ortak dur kalk meselesinin sadece ılıman havalarda yaptığını, bu sorunun sogukların artmasıyla, kombiye yada tesisata hiç bir müdahalede bulunmadan ortadan kalktığını, ılıman havalardada pompa hızını arttırarak çözdüğünü geçtiğimiz sene çokça gözlemlemiştik. dur kalkta çok yakmıyor, yakmadığı gibi azda ısıtmıyor. sadece psikolojik. petekler soğuk geliyor ve insanlar bundan rahatsız oluyor.

kullanılmayan odanın soğukluğunun, balkonun, hemen yanındaki odaya etkisinden, daha fazla etkisi olamaz anlamında söyledim. yani kullanılmayan odanın peteğinin kapalı olması, kapısı kapalı olduğu müddetçe evin genel ısısına etkisi gözle görülür birşey olamaz bence.

atık baca gazı ve yoğuşmayı araştır derim. faydalımı değilmi?

kombinin dur kalk yapması, petek boyuyla alakalı değil kesinlikle. filtren ve tesisatında tıkanıklık olmasın, pompa hızında ideal şartlarda olsun sadece 60 cm lik bir petekte bile düzgün çalışır, yeterki hava şartları uygun olsun. daikin ın kullandığı modülasyonlu pompa bu konuda işini düzgün yapmamıyor bence, yada yazılımında eksiklik var ve ılıman havalarda bize sorun gibi yansıyor.

sistem basıncını artırmayı dene ama pompa hızını artırmayıda benim için dene
    |
    |

• Teğmen
    241 Mesaj

Akşam saat 10 sabah saat 7 arası 5m3 yakmış evin bütün odaların hepsi nerdeyse 23° olmuş sıcaklık fazla olunca ısı eğrisini 10 olarak guncelledim. 23° ısı bunaltıcı oldu. Evin içi 22-22,5° gayet ideal bir ısı dhs ile bu değeri yakalamam gerek.

|
    |
  • Yüzbaşı
    715 Mesaj

yazılım üzerinde deneme yapmak yerine bacanızın eğimi ile ilgili denemeler yapmanızı öneririm.
    |
    |

Resimdeki gibi bir şapka kullanılsa sorun cozulmezmi rüzgar almasını engeller diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hivay -- 11 Aralık 2019; 8:51:39 >
    |
    |

Sorun ruzgar aldigindan 1167 hatasi vermesi degil boyle olsa dediginiz sapka mantikli fakat sorun net su sekilde mesela kombi 42 ye ayarli gidis suyu 42 donus suyu 35 olarak minimum alev seviyesinde yaniyor kombiyi 40 cektigim anda 1167 hatasi veriyor sadece minimum alevde sabit yanarken bunu yapiyor

|
    |
    hivay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    45 Mesaj

Üstadim bacayi kontrol ettim egimini contalarini hicbir problem gozukmuyor normalde minimum alevde surekli yanarak hata vermeden stabil sekilde calisiyor fakat bu sekilde calisirken kazan derecesini 2 veya 3 derece dusurur dusurmez kombi daha cok alevi kismak istiyor fakat minimum alevde oldugu icin kisamiyor direk 1167 hatasi veriyor ve sonra kendi kendine tekrar atesleyerek hata kayboluyor.

|
    |
  • Teğmen
    134 Mesaj

Akşam baktım u00 20 de ayarlı haftasonu dhs'yi takıp 21 yada 22 yapip öyle denerim şuan otde var artık çalışmamazlık yapmaz herhalde :)
    |
    |
    Bir yorum da ben ekleyeyim son günlerde parametreler çok konuşulur olmuş burada insanların bu kombi ile ilgili çözüm bulmaya çalıştığı 2 konu var birincisi 1167 hatası ikincisi dur kalk ama bakıyorum da konu epey bir dağılmış herkes tüketim değerlerini paylaşmaya başlamış son günlerde uzun uzun yorum yazan bir arkadaş var bilemiyorum elinde servis klavuzu varmı yokmu ama ben sırasıyla bazı değerleri açıklamaya çalışayım ilk başlık 1167 hatasının nedeni son yorumlarda meşhur olmuş bir değer var C04 bu değer kombinin alev boyunu yani modülasyon aralığını belirleyen bir parametre fabrika bu değeri 0 olarak gönderiyor ama diyor ki bu kombiyi üretenler kombi tüketiciye standart ayarlar ile gönderilir ve bu değer fabrikasyon olarak 0 olarak gönderilir ki servis bu değeri kombinin kurulacağı yere göre ayarlasın bu kombinin minimum değeri 3kw olarak ayarlanmalı yani 0 da bırakılmamalı 0 da bırakıldığı taktirde 1167 gibi alev kaybı hataları vermektedir bu hatayı vermesinin nedeni bacadan içeri yanma odasına hava basınç yaptığı için alev kaybı oluşuyor ve kombi hata veriyor bu nedenle servis bu değeri minimum 3kw olarak ayarlamalı hata devam ederse kademeli olarak arttırılmalı şimdi kombisi 0 da olan arkadaslar düştükleri bir hata var A12 değeri anlık hatayı gösterir yani hafizada tutmaz bazı arkadaslar var aman sakın bu değeri 3 yapmayın yoksa kombi 1.8 modulasyon özelliği yitirir diyorlar çok yanlış kesinlikle katılmıyorum katılmama sebebim ben bizzat yüzyüze 3 tane yetkili ile kendi evimde evimi ziyaret ettiler görüştüm ve bu konuları bir bir anlattılar servis eğitimlerinin devam ettiğini bu tip sorunlar nedeniyle çok üzgün olduklarını ve benim ısrarım sonucunda kombiyi yerinde gormek istedikleri icin ziyaretye bulundular tekrarlıyorum eğer 1167 hatası almak istemiyorsanız C04 değerini 3kw ya yükseltin A12 menüsü güncel anlık hatayı gösterir asıl hata kodları servis menüsünde gösterilir inanmayan arkaslar elinde servis klavuzu olanlar bakabilirler kac defa 1167 hatası vermiş kombileri dur kalk olayı için ise pompanın modulasyonlu çalışmasını sağlayan değer ayarlanmalı ve pompa gidiş dönüş sıcaklık farkına göre kendi devrini kendisi ayarlamalı şuan dur kalk sorunu yaşayan herkesin pompa çalışma şekli şöyle kombi ateşleme yapar pompa yüksek devirden çalışmaya başlar ve gidiş dönüş sıcaklık farkına bakmaksızın minimum değere 50 ye iner ve bir daha otomatik olarak yükselmez ve sistem içerisindeki su yeterince sirkülasyon olmadığı için kombi tesisattaki suyu ısıttım zannederek Alevi keser ve durur bu durum her seferinde aynı şekilde tekrarlar bunun olmaması için pompa modülasyon değeri ayarlanmalı ve pompa gidiş dönüş sıcaklık farkına gore kendi devrini arttırmalı veya azaltmalıdır geleyim bir sonraki konuya P06 bu deger kalorifer maximum değerini belirler ilk çıkan kombilerde %100 olarak görünüyor ama daha sonra çıkanlarda ise %91 olarak görünüyor şimdi ben kombinin ateşleme yaptığı zaman gazı kokleyip ısıyı anlık olarak aniden yükseltmemesi için 50 ye düşürdüm ve böyle kullanıyorum tavsiye ederim faydasını mutlaka görürsünüz son olarak akıllarda ki soru işaretleri kalkması için bu değerlerde kullanıldığı zaman ne kadar tüketim oluyor bende paylaşayım benim evimde 6.5 metre petek var yalıtım çok iyi değil kombiyi 40 derecede çalıştırıyorum ortam ısısı 25 derece oda termostatını iptal ettim bir nedenden dolayı Tekirdağ da yaşıyorum trakyanın soğuğunu bilen bilir sivas ve erzurumu aratmaz suan günlük tüketim 4.5 metreküp .

• Çavuş
    45 Mesaj

C04 ile ilgili olarak size ekledigim resme bakmanizi tavsiye ederim C04 0 kombi minimum kapasitesi 3kw diyor egerki kuvvetli ruzgar alinan noktada alev kaybi oluyor ise ayarlanmalidir diyor. Yani bu degeri yukselttikce kombi minimum 3 kw da calismayacak birazdaha yuksek kapasitede calisacaktir bu yuzden modulasyonu etkiliyor. Benim kombideki olay ruzgar alip hata vermesi degil kazan set degerini dusurunce vermesiydi kombi 3 kw calisirken dusurunce hataya dusuyor.
    Kombisi balkonda olanlarin cogunda belki 1167 veriyoduf ama guncel ariza kodunda gostermediginden ve kendi kendine tekrar ateslediginden kimse bunu gormuyor olabilir.
    Servis menusunden E ile baslayan parametrede kombinin son on adet ariza koduna bakabilirler. Burdan degerlendirilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur399 -- 11 Aralık 2019; 12:18:34 >
    |
    |
    tkpn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    715 Mesaj

bu durumda aklıma 3 çözüm yolu geliyor.
    1 servis çağırıp sorunu düzelttrin (sorunsa) olmadı kombiye değişim talep edin. (haklarınızı iyi bilin eşşek gibi değiştirmek zorundalar)
    2 dhs ile kullanın ve artık ısıya o müdahale etsin
    3 bu duruma alışın
    |
    |

dilerseniz 30 bile yapıp bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz. sonuçta dhs kazan sıcaklığını ılıman havalarda iyice düşürüyor gerekirse kapatıyor ve ilkbahara gelince kombiyi biz tamamen kapatıyoruz. o özelliği yokmuş varsaymak en iyisi
    |
    |
    İnterStyle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

üstad senin kombideki son arıza kodlarına baktınmı hiç servis menüsünde e ile başlayan on adet son arıza kodları var.
    sizin kombide balkonda idi sanırım.
    |
    |

Orijinalden alıntı: ugur399

C04 ile ilgili olarak size ekledigim resme bakmanizi tavsiye ederim C04 0 kombi minimum kapasitesi 3kw diyor egerki kuvvetli ruzgar alinan noktada alev kaybi oluyor ise ayarlanmalidir diyor. Yani bu degeri yukselttikce kombi minimum 3 kw da calismayacak birazdaha yuksek kapasitede calisacaktir bu yuzden modulasyonu etkiliyor. Benim kombideki olay ruzgar alip hata vermesi degil kazan set degerini dusurunce vermesiydi kombi 3 kw calisirken dusurunce hataya dusuyor.
    Kombisi balkonda olanlarin cogunda belki 1167 veriyoduf ama guncel ariza kodunda gostermediginden ve kendi kendine tekrar ateslediginden kimse bunu gormuyor olabilir.
    Servis menusunden E ile baslayan parametrede kombinin son on adet ariza koduna bakabilirler. Burdan degerlendirilebilir.
    Siz bu şekilde düşünmeye devam edin benim yorumumu dikkatlice okuyunuz size bu kombiyi uretenlerle bizzat görüştüm diyorum sizler bu sekilde kullanmaya ve burada çözüm aramaya devam edin bende keyfini süreyim.

• Çavuş
    45 Mesaj

Anladim peki cogu servis c04 ayarlamadan gidiyor cogu kisininkinde 0 olarak duruyordur bunlarda ayni hatayi vermesi lazim sonucta ama bircogunun kombisi balkonda ve bu hatayi verdigini gormuyordur guncel ariza a12 de cikmiyor cunku servis menusundeki e kodlarina buyuk bi ihtimal hatalari kaydediyodur diye dusunuyorum. Birde size bir sorum olacak p17 pompa modulasyonunu kacta kullaniyorsunuz?

|
    |
    tkpn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Sohbet
Canlı Tv izle
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.