Şimdi Ara

Yeni Dağtım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni bir Gnu dağıtımı arıyorum bir süredir Mint yanında Windows 10 kullanmaktayım fakat artık sıkıldım. Daha değişik birşeyler denemek istiyorum masaüstü ortamı bana farketmez ama sanırım Kde, Xfce, Cinnamon ve belki Gnome bana daha uygun.

• Görünüm istiyorsan : Elementary OS veya Deepin
    Arch tabanlı Distro istiyorsan : Manjora KDE, XFCE
    Debian tabanlı ama düşük sistem gerektirsin diyorsan : Ubuntu Mate, Xubuntu veya MX Linux
    Windows görünümü olsun diyorsan : Zorin OS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirusBro -- 2 Ocak 2019; 1:15:10 >
  • Manjaro ve Elementary os'u çok beğendim fakat bir türlü kuramadım Usb'yi takıyorum fakat "Unknown Filesystem" diye bir hata veriyor varmı bunun bir çözümü ?
  • ayberk352000 A kullanıcısına yanıt
    MANJARO nun iso sunu usb ye yazarken RUFUS ile... enson yazma adımında 2 li bir pencere açılıyor
    alttaki DD yapısını seçip yazdırmanız gerek. aksi halde ISO usb ye hatalı yazıyor..

Yeni Dağtım

arch linux benim çok ilgimi çeken bir dağıtım
    bunun yerli bir dağıtımı da mevcud ki adı ArchMan olarakhttp://archman.org/ adresinde ve http://archman.org/forum adresinde de güzel paylaşım ve bilgilerin olduğu bir forumları da mevcud

çok fedakar arkadaşların çalışması ve oldukça da başarılı bir dağıtım.

paket yöneticisi deepin kadar görsel değil. veya bir debian/ubuntu paket sayısı kadar olmasa bile oldukça stabil paketler içeriyor.
    hatta birçok yabancı arkadaş Arch Installer scriptleri ve dağıtımları da mevcud. yani siz adım adım kendi seçiminiz doğrultusunda temel yapıyı kurgulayabiliyorsunuz.

denenmesi ve kullanılması... daha da önemlisi DESTEK OLUNMASI GEREKEN güzel bir Linux dağıtımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosuntosun -- 2 Ocak 2019; 8:39:12 >

• Teşekkürler. Eve gidince hemen deneyeceğim.
  • Teşekkürler denedim. Manjaro çok güzel çalışıyor. Sonunda aradığım dağıtımı buldum çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.