Şimdi Ara

Yeni Dacia Spring, Avrupa'nın en ucuz elektrikli otomobili olmaya geldi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
7.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamam ucuz araç üretmeyi düşünüyorsun ama bu ne ya ..! Tasarım feleketi...

G.Amerika yada Afrika vs gibi yerlerde satabilirsin ama bunu tasarlayanlar Avrupa gibi bir kıtada bunu satabileceğini nasıl düşünür anlamıyorum.Sadece çok uygun fiyata satarsan alıcı bulabilir.

• Arabalar daha ne kadar ucuz olabilir ki? :D 18 yaşında elini kolunu sallayarak araba alabiliyorsun. Arkadaşım amcasının yanına gitti 17. ayında 2015 Porsche Cayenne aldı 100.000 km ye yakın 96.000 küsür falandı kilometresi tam hatırlamıyorum o yüzden 95-100 bin arası varsayabiliriz. 38.000 küsür euro verdi. Arkadaşımla whatsapp konuşmasını bitirince bir garip oldum ama. Ben bu ülkede eğer sırtımda büyük çanta falan varsa bu tür arabaların uzağından yürüyorum aralarında geçmiyorum olurda yanlışlıkla sürter falan tonla para çıkmasın diye... Halbuki ikimizde aynı saat ve aynı tempoda çalışıyoruz. İş dalı farkımız da yok...... Söylenecek söz çokta söylesen ne olur ki?

• Çok çirkin bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: TITAN

ya bu dacia arabalarında iç malzeme kalite amacı yok mu? her tarafı sert plastik arkadaş. şu hava çıkış yerlerine bakın fiorino'dakinin aynısı. bu ne arkadaş ya estetik açısından 0

Marka kendini alt segmentte ucuza araba satmak için konumlandırdığı için araçlar böyle. O adam da bilir kaliteli yapmayı sonra da daciaya bu para verilmez dersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrikli araçlar; diğerlerinden daha düşük maliyetli olması gerekirken hala çok pahalı, hem daha hafifler hem de mekanik aksamı daha az. Aslında normal araçların yarı fiyatı olması gerekirdi, yine de ne kadar ucuz olursa olsun ülkemizde 2 tane de devlete aldığımız için ucuz olmaz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 15 Ekim 2020; 23:30:16 >
  • Elektrikli araçlar ekonomik değil

• 295 kilometre tek kişi düz yolda bu km ise 4 kişi az yokuşta 80 km olur
    çinli elektrikli motorsikletlerden hallice bişey.. toog çıkmadan bu ülkede elektrikli araç tutmaz, şarj istasyonları ancak togg ile yaygınlaşır

• garajda bir ZOE var çalışırken yanınızdan at arabası geçiyormuş gibi sesli çalışmakta..

bunu düşünemiyorum....(

• tobepeople kullanıcısına yanıt
    Batarya pahalı 2023 global da elektrikli ile benzinli kafa kafaya denk gelecekti en fazla 2025 sonrası elektrikli araba daha ucuza satılacak benzinliye göre

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Citroen c3 benzemiş hatta ondan daha çirkin olmuş.

• kesinlikle şehir içinde eşinin kullanacağı bir araç olmuş. makul fiyatla çıkarsa 2. araç olarak tercih edilir.

• Tasarım olarak fena değil ama motoru çok vasat. Tabi ki ev-iş arasında yada şehir içinde her türlü iş görecektir.

• Araca bir şey koymazsan en ucuz araç olur tabi. Adamlar utanmasa motor ve direksiyon opsiyon diyecekler

• A.E.M. A kullanıcısına yanıt
    Firma sahibi olsam ben utanırım...

• bizde bu da pahalı olur

• Markanın algısı ve hedeflediği segment yüzünden malzeme kalitesi vs eleştirmeyeceğim. Ekran da koymasın tamam ama o motor gücü ve batarya paketiyle zaten ucuz olması lazım. Hani Türkiye de eğer günümüz piyasa koşullarında 100.000 TL altına çıkacaksa gene hepsi tamam. İşe git gel için dahi alınabilir olmuş. Ama akülü arabaya bi tık görsel eklemişler diye gene 100.000 TL veya üstüne satmaya çalışırlarsa ziyan olur. İstanbul yokuşlarında zaten kullanılabilirliği tartışılan bir model. Fiyat avantajlı olursa sadece başlangıç arabası olarak bile baya satar.

• Renault R9 spring 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir de kasetçalar olsaydı .

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.