Şimdi Ara

Yeni Creative Zen Vision M (30 GB) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.218
Cevap
0
Favori
275.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    satmayı dusunursem haber salarım foruma ama hic sanmıyorum...
    su anda cin de bi arkadasım var istersen ona sordurabilirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: turuncu

evet bende zen var...
    satmayı dusunursem haber salarım foruma ama hic sanmıyorum...
    su anda cin de bi arkadasım var istersen ona sordurabilirim...

iyi olur bi sor bakalım sana zahmet kardeş.
  • senin yerin nerde peki?

bi de buyuk ihtimalle fiyatı 330 dolar
  • kardeş pm attım burayı ikinci ele veya sıcak fırsatlara çevirmeyelim uyarı alırız walla.
  • quote:

sony ericsson un su anda nokia nın yerinde olamamasının en onemli nedeni zamanında ericsson un saglamlıgı hep on plana cıkartarak dizaynı arka plana atmasından kaynaklanmakta. kuzey ulke markalarında bu hep boyledir.. kuzey ulkeleri yarattıkları markalarda islevsellik ve sadelikden yola cıkarak saglam esyalar uretmeyi amac edinirler.. ne varki ericsson zamanında bu amacla yola cıkmıs, onceleri basarılı da olmus, fakat yaptıgı dizayn ve reklam kampanyalarıyla gencleri es gecmistir. simdiki birlesmenin de (sony) en buyuk nedeni bence budur.

diger bir kuzeyli uretici olan nokia en buyuk tuketicisi duruma gelecek olan genc kitle konusunda ericsson dan daha uyanık davranmıs ve hem yaptigi reklamlar hem de daha iyi dizaynlarla rakibini geride bırakmıstır...

ama ericsson sony ile birlestikten sonra durum pek de shady_tr nin dedigi gibi degil.. hele hele "Çok belirgin bir farklılık varmı tasarımda acaba dostlar....Nokia'nın bir telefonu diğerine benzemiyor..." cumlesini okuyunca aklıma direk olarak ipod geldi... hani ipod tasarımda basarılıydı? (ki bence de basarılı) ipod un neredeyse her tasarımı birbirinin aynidir.. shuffle haric. e o da izin verin farklı olsun o kadarcık...
    tasarımda onemli olan her modelin ayrı telden calması degil, modellerde bir tutarlılıgın olmasıdır.... her marka kendi imajını yansıtacak karakteristik bir dizayn pesindedir..

ustelik fotograflarını gonderdigin telefonların bi cogu doneminin en prestijli odullerini kazanmıs modeller...

nokia'nın modelleri birbirine benzemiyor dedim çünkü SE'nin benziyor hemde çok....iPod'u Nokia'a benzetmemin 2 nedeni var...Mobile Phone piyasasının hakimi ve harika tasarım yapan bir şirket ipod gibi...Tasarımlarıyla benzetmedim ben iPod'la Nokia'yı...

• "Mobile Phone piyasasının hakimi ve harika tasarım yapan bir şirket ipod gibi...Tasarımlarıyla benzetmedim ben iPod'la Nokia'yı..."
    bu cumle kendi icinde yeterince celiski barındırıyor gibi...
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

neyse ya ben kendimi anlatamadım ya da sen beni anlamıyorsun.. polemige donecek gibi, uzatmaya gerek yok sanırım,sonucta bu topic bunlarla ilgili degil. bosuna karismisim telefon isine. aynen cekiliyorum...
  • Turuncu benim zen vision:m'in üstünde küçük çizikler oldu birkaç tane.Bu da ekranda çok küçük renk farkı olan bölümler oluştu.Bunu önlemek için ne yapmalıyım?

Şimdiden Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: batuak29

Turuncu benim zen vision:m'in üstünde küçük çizikler oldu birkaç tane.Bu da ekranda çok küçük renk farkı olan bölümler oluştu.Bunu önlemek için ne yapmalıyım?

Şimdiden Teşekkürler
    efet bi de bu sorunu var de mi.bence kumandaları kapladığımız gibi naylonla kaplayın.çizilmez ekranı.

• shady nin actigi topic den bir link veriyim sana batuak... bu linke biraz bak...
    http://estore.apple.com.tr/cgi-bin/WebObjects/AppleStore.woa/wa/urunList?grup_id=226280&list_mode=s

baska pasta cila urunleri bulursam buraya yazarım... ekranın kolay cizilmemesi icin koruyucu filmi cıkarmamak en iyisi aslında. cıkarttıysan da ek bir film alıp yapıstırmalısın ve o ekran boyutunda bir film su anda sanırım tr de yok... bi de iyi bi tasıma cantası alabilirsin... eger case logic canta alacaksanız dikkat!!!!!!!!! aletlerin bayaz alanına boya bırakıyorlar. case logic gibi bir firmaya yakısmıyor.... ustelik ek temizleyici solusyon almadan gecirmek de cok zor bu lekeleri....cok sevdigim bir markaydı case logic ama cok basit ve tuhaf bir falso yaptı....

• quote:

shady nin actigi topic den bir link veriyim sana batuak... bu linke biraz bak...
    http://estore.apple.com.tr/cgi-bin/WebObjects/AppleStore.woa/wa/urunList?grup_id=226280&list_mode=s

baska pasta cila urunleri bulursam buraya yazarım... ekranın kolay cizilmemesi icin koruyucu filmi cıkarmamak en iyisi aslında. cıkarttıysan da ek bir film alıp yapıstırmalısın ve o ekran boyutunda bir film su anda sanırım tr de yok... bi de iyi bi tasıma cantası alabilirsin... eger case logic canta alacaksanız dikkat!!!!!!!!! aletlerin bayaz alanına boya bırakıyorlar. case logic gibi bir firmaya yakısmıyor.... ustelik ek temizleyici solusyon almadan gecirmek de cok zor bu lekeleri....cok sevdigim bir markaydı case logic ama cok basit ve tuhaf bir falso yaptı....

o ürün çok başarılı....Mutlaka öneririm...

• oyle gozukuyor ama tr de bulunuyor mu? ya da sen de varsa sen nerden aldın shady?

bu arada ipod kullananlar slikon kılıflara 50-60 ytl vermek istemiyorlarsa, sirinevler gold da 21 ytl ye silikon kılıflar var hem de oldukca kaliteli.. ben belki vision a uydurabilirim diye aldım ama vision ipod a göre kalın tabii o yuzden tam uymadı :)

simdi kılıfın bir de 60 gb lık modelini deniycem... ee gulu seven dikenine katlanır diycez naapalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu -- 14 Şubat 2006 22:03:34 >
  • quote:

oyle gozukuyor ama tr de bulunuyor mu? ya da sen de varsa sen nerden aldın shady?

bu arada ipod kullananlar slikon kılıflara 50-60 ytl vermek istemiyorlarsa, sirinevler gold da 21 ytl ye silikon kılıflar var hem de oldukca kaliteli.. ben belki vision a uydurabilirim diye aldım ama vision ipod a göre kalın tabii o yuzden tam uymadı :)

simdi kılıfın bir de 60 gb lık modelini deniycem... ee gulu seven dikenine katlanır diycez naapalım...

tr'de var...O sitede bilkomda yani var..Apple store'ı arayıp bir sorun isterseniz ama büyük ihtimalle vardı....Tabiki bu seçenek online alışveriş yapmak istemeyenler içindir....İst.'da 2 tane Apple Store var:

Bağdat Caddesi Apple Store birde Şişli Artı Apple Store...
  • benim verdigim link i-nique' in vision icin urettigi kılıfla ilgiliydi. apple storelarda ipodlar icin uretilenler vardır sadece...
  • Merhaba turuncu
    Sana bir şey sorucam
    Bu artist adlarını falan yazılım olmadan nasıl değiştirebiliyorsun?
    Şimdiden teşekkürler

Not:Bu arada ben eski jelatini her koşula karşı saklıyodum ve şu anda aletin üstünde hiçbir sorun kalmadı renk değişimi ile ilgili.Tavsiyen için de sağolasın
  • sarkıların kimlik bilgilerini tek tek degistirmek cok zahmet verici olur.. zaten bi cok sarkının id bilgisine kendiliginden ulasamazsın, ulassan da degistiremeyebilirsin.
    illa elle degistirecegim dersen sarkının uzerine sag tıkla ve en ustte genelin yanından ozete gel. orada sana sarkının bilgilerini getirecek, istedigin sekmeye gelip degisikligi yapabilir ya da yapamayabilirsin...

tavsiyem bir program kullanmam: mediamonkey ya da creative mediatoolbox icindeki "auto tag cleaner" isini gorur. creative in yazılımı basarılı. internet uzerinden sarkı kimligini arayıp direk eski sarkı adının altına kırmızı ile getiriyor, sonuclar geldikten sonra ileri deyince de uzerine yazıyor... ileri demezsen, kırmızıyla yazılmıs yeni id tag ın uzerine tıkla ve sen ne istiyorson onu yaz...

sarkıya kendin yazabilmen ozellikle kendi yaptıgın toplamalarda ise yarayacaktır, cunku bir toplama yaptıgında , ornegin 30 sarkılık bir toplamaysa bu 30 sarkının da ait oldugu albumler muhtemelen farklı olacakları icin alettde album sekmesinin altında 30 tane icinde sadece birer tane sarkı olan ama adı album olan klasorun olur... e bu da pek bi duzenli olmaz...

tavsiyem "auto tag cleaner" i ac istedigin album veya sarkıyı sec, internetden tarat ( o zaten kendisi gerekli yere baglanıp taramayı yapıyor) eger begenmedigin ya da yanlıs gelen bir sarki ismi olursa uzerine gelip istedigini yaz... ben genelde toplamalarım icin artist ve album adını bir yapıyorum... boylece artist e ya da albume tıkladıgımda, örnegin "best of indie diyelim", karsıma 30 adet ya da icinde ne kadar sarkı varsa o toplama klasorundeki o kadar sarkı derli toplu geliyor...

tek bir sanatcıya ait albumlerini de ayni yolla denetle ama dedigim gibi bir iki sarkıyı internetden yanlıs getirebilir bu tarz programlar... cunku ayni sarki sanatcinin baska albumlerinde ya da o sanatcının bir best of albumunde de yer alabilir. bu durumda 12 sarkının bilgileri bir albumden, 3 sarkının ki bir baska albumden, 2 sarkınınki de baska bir akbumden gelebilir... bu durumda o sarkıların uzerine tıılayarak kendin de yazabilirsin...

bir baska metod da,
    media explorerdan music klasorune gel ve istedigin album ya da sarkıyı secip sag tıkla, edit tag gibi bir komut olmalı, acılan pencere sana gerekli secenekleri sunacaktır...kolay gelsin... karisiklik olursa yine bakarız...

• eski sormus oldugun turkce karakter donusturucusune de cevap vermeye calisayim..
    bu ozellige de diger destek birimlerinde oldugu gibi yine mediatoolbox dan ulasabilirsin... convert basligi altındaki tag format converter isini gorecektir.. turkce taglarin alt ve ust noktalarini ingilizce olarak kodluyor (hedef dili sen secebiliyorsun, sanirim 10 adet dil var)... yalniz her zaman basarili oldugu soylenemez... benim farkettigim kadarıyla vision m sadece alt noktalari okuyamiyor.. yani -ş- ya da -ç- harflerini...
  • arkadaşlar bu ürünü gecen kadıköyd eyazıcıoğlunda sordum 600 $ artı KDV dediler ısrarla sordum ürün doğrumu diye gercekden öyleymiş bu tam bir soygun demek. yani türkiyeye gelmiş ama yurt dısında 320 dolar olan ürün türkiyede 600 dolar artı kdv b kadar pahalı olacağını beklemiyordum BU ÜRÜNÜ MUTLAKA ALICAM NE OLURSA OLSUN
    YURT DISIND AGETİRTECEK KİMSE Yİ BULAMADIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: seksi_erkek

arkadaşlar bu ürünü gecen kadıköyd eyazıcıoğlunda sordum 600 $ artı KDV dediler ısrarla sordum ürün doğrumu diye gercekden öyleymiş bu tam bir soygun demek. yani türkiyeye gelmiş ama yurt dısında 320 dolar olan ürün türkiyede 600 dolar artı kdv b kadar pahalı olacağını beklemiyordum BU ÜRÜNÜ MUTLAKA ALICAM NE OLURSA OLSUN
    YURT DISIND AGETİRTECEK KİMSE Yİ BULAMADIM

600 DOLAR + KDV olmaması gerekir...En fazla 700...Ama sadece onların elinde var ise bunun sayesinde piyasayı sömürüyor olabilirler.....
  • Bu akşam Creative mp3 çalarlarının Türkiye dağıtıcısı olan Multimedia'ya email attım, sağolsunlar hızlıca cevap verdiler. Alet mart sonu itibarıyla Türkiye'de satışa sunulacakmış, o yüzden şimdiden fahiş fiyata alıp doğubanktaki/kadıköydeki çakalları sevindirmektense biraz daha beklemek daha makul gibi görünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.