Şimdi Ara

yeni cpu fanı anakart tanımadı ancak her zaman %100 de çalışıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeni fan ve heatsink aldim taktim biosta sadece cpu gözüküyor max ve low olarak.rpm diye birşey yok. indirdiğim hiçbir programda rpm gözükmüyor... sadece sıcaklıklar. işlemciyi yüzde 2 de kullansa yüzde 100 de kullansa hep max rpm de çalışıyor. bilerek düşük güç moduna geçirdim pcyi macunu fanı heatsink i yeni oldugundan cpu artık 20 derecede çalışmaya başladı güç modunda. o kadar sesli ki %100 de salondan duyuluyor vırıltı. bios pilini çıkarmayı deneyeceğim şimdi lütfen öneri pls.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winchester34 -- 30 Kasım 2017; 18:0:16 >

• bios pili işe yaramadı beyler.
  • Fanın modeli nedir?
  • ehhalil kullanıcısına yanıt
    XIGMATEK TYR SD962 hocam. suan 3 pinli küçük kasa fanını bağladım soğutucuya sessiz 60 derecede calisiyor ancak fazla gitmez böyle... anakartım çin malı Afox IH61-MA
  • Eski soğutucunuzun fanı da sürekli aynı devirde mi dönüyordu?

Yanıtınız EVET ise >>>> Çin malı anakartınızda sorun vardır

Yanıtınız HAYIR ise >>>> Yeni aldığınız soğutucuda sorun vardır.

____

Ek yorum: Bu soğutucuya verdiğiniz paraya yazık. Üç beş kuruş fazla verip daha güzel bir şey alsanız iyi olur.
  • ehhalil kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba bugün bi üst segment olan xigmatek janus aldım. gayet güzel sessiz çalışıyor ancak anakartın arka somunlarından biri kayıp. 3 somunu bayağı sıktım termal macundan sonra açtım pc yi sıcaklık masaüstünde iken bile 55 65 derece oluyor... üstüne üstük arka somunları sıktıktan sonra ram yuvalarından biri 4 bip hata kodu ile ram i kabul etmemeye başladı... ne yapacagım bilmiyorum daha da beter oldu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.