Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu pencereyi daraltsalarda bi an önce işimize gücümüze baksak. Programla oynamaktan yoruldum. :) Kendi haline bırakamadım bir türlü :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Termostat uçlarını hangi konnektöre bağladığınızı yazarak başlayınız.

Yazdım ama görmediniz sanırım.

Babamın evine bağladım ancak haftasonu gönderebileceğim..

O zaman rahatsız ederim sizi teşşekür ederim..

İnternette bulabilsem bağlantı şeması paylaşırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • draco1987 D kullanıcısına yanıt
    Alın size şema. Buradan hatırlayabilirseniz bir bakın bakalım. ECA confeo plus idi yanlış hatırlamıyorsam.
    Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
  • Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum.
    Forumu yaklaşık bir haftadır takip ediyorum ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
    Bugün itibariyle bende cosa siparişi verdim umarım iki içinde elimde olucak
    Arkadaşlardan demirdöküm nitron model kombide cosa kullanan varmı acaba eğer varsa sıkıntı yaşayıp yaşamadığını ve uyumunu merak ediyorum ?
    Ve son olarak bu konuyu açan gökhan kardeşimize de ayrıca teşekkürler ilgi ve alakasından dolayı ...
  • quote:

Alın size şema. Buradan hatırlayabilirseniz bir bakın bakalım. ECA confeo plus idi yanlış hatırlamıyorsam.

Yok yanlış hatırlıyorsunuz..

Vaillant vuw356-7 duvar tipi Yoğuşmalı kombi..

• kybele85 K kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Nitron kombi on/off bağlantısı kolaydır. Bağlantı ucu klemensle kart dışına taşınmıştır. Sadece alttaki iki vidayı sökmeniz ve ön kapağı çıkarmanız bağlantıya ulaşmanız için yeterlidir. Bir problem yaşayacağınızı sanmam. Kombi ayarını 55C, 60C gibi ayarlayın.
  • kybele85 K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Nitron için direk bağlayacaksınız parametre ayarları falan yok. Nitron kullanıp oda termostatı kullanan çok vardır forumda. Cosa kombiye göre değişkenlik göstermediğinden on/off uyumlu kombilerde kullanılıyor.
    Elinize ulaşsın burda gördüklerimiz tecrübelerimiz ve en büyük sorun kurulum ve sonrasında sorun yaşamamak için modem wifi kanalı sabit olmalı otomatikte olmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: draco1987

quote:

Yok yanlış hatırlıyorsunuz..

Vaillant vuw356-7 duvar tipi Yoğuşmalı kombi..

hocam şimdi sakinleşelim sharp61 de sorun vardı galiba ortalık iyice karıştı. ben onun kombisinden bahsediyordum.

Haklısınız.
    Bu kombi sharp61 indi. Onda da sorun yaşandı sonra konu sizin konuya doğru kaydı. Yani karıştı birşeyler. Neyse gittiğinizde bir foto alın da bir bakalım. Vaillantlar genelde kendi termostatından başka termostatlarda sorun çıkarabiliyorlar. Umarım öyle bir şey yoktu. Saygılar.
  • xpress34 X kullanıcısına yanıt
    Evet xspres34 aynen öyle oldu.
    Son durum ne ki?iz karşılıklı konuşup duruyoruz. Sonra işin içine draco1987 yi karıştırdım.

Neyse artık ben çıkıyorum. Yarın dersim var. Yarın akşam görüşürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 4 Ocak 2015; 23:13:58 >
  • quote:

Evet xspres34 aynen öyle oldu.
    Son durum ne ki?iz karşılıklı konuşup duruyoruz. Sonra işin içine draco1987 yi karıştırdım.

Neyse artık ben çıkıyorum. Yarın dersim var. Yarın akşam görüşürüz.

internette semayi buldum sanirim.

en soldaki 24V yazan yerin soluna taktim ben cosayi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draco1987 -- 4 Ocak 2015; 23:19:21 >

• Tekrar teşekkür ederim dediğim gibi iki gün içinde elimde olmasını bekliyorum. Cihaz geldikten sonra bağlantı ve kullanım aşamasındaki sıkıntı yaşarsam yardımcı olacağınızdan hiç şüphem yok.
    Herkese iyi geceler
    xpress34 X kullanıcısına yanıt
    Kardeş eminmisin? Viallantlarda 3 ve 4 nolu köprü diye biliyorum.

@xpress34 Sağlam çuvalladık
    Bende karıştırdım eca ile kullanma sıcak su sorunu ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanTR -- 4 Ocak 2015; 23:46:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

quote:

Orijinalden alıntı: narec

Cosa ve taşınabilir usb sarj cihazi

Usb kablosu sayesinde daha önce demiştim oda içerisinde taşıma yada farklı odada kullanmak için taşınabilir şarj cihazı kullanılabilinir diye iyi oldu resim eklemen dostum. Şimdi senden bişey rica edeceğim bu taşınabilir şarj cihazın kaç mAh acaba? Tam dolu olduğuna emin olup test edermisin kaç saat gidecek yada kaç gün gidecek. Burada bunu da netleştirmiş oluruz ihtiyacı olan olur taşımak isteyen olur senin sonuçlarınla aydınlanacak.

@ekostu@mynet.com Mübarek sende buraya yazana kadar Cosa Destek ekibine telefonla ulaşsana üşüteceksin ev halkını yada çıkar kabloları birbirine bantla sonra kurulum işlemlerini bitir en son kombiden gelen kablonu üniteye bağlarsın

Gökhan bey cosa destek hattını aradım.once ulaşamadım.sonra ulaştım.konustum tam kurmaya çalışırken misafirim geldi yarım bıraktım kurulumu.destek hattıda 23.30 gibi son musait kendime göre bir kurulum.sunu merak ediyorum.tlf.daki uygulamada kombinin devreye girdiğini anlayabiliyor muyuz.bende uygulamada ev simgesinin yanında turuncu renk alev isareti var kombi ateslediginde bu renk degisiyormu.

• quote:

Emin degilim size soruyorum

En soldakinde thermostat yazinca direk oraya caktim burada sicak su sorunu disinda calisiyordu 3-4 diyorsaniz cuma oraya takacagiz tabi ;)

• quote:

Modem kanalını 11 yaptım otomatik pozisyon dayı.

• quote:

quote:

En soldakinde thermostat yazinca direk oraya caktim burada sicak su sorunu disinda calisiyordu 3-4 diyorsaniz cuma oraya takacagiz tabi ;)

Confeo plus ta 1 nolu soket on off termostad arkadaşlarla acinca kombiyi yazıyor

• @draco1987kardeş ben vuw serisinde birine bağladığımda 3 ve 4 e bağlamıştım. Bağladığım kombide tek köprü vardı onu söküp izledim petek ısınmadı elle takıp denedim gaz yandı sorunsuz çalışıyo. Seninkini bilemeyeceğim termostat yazıyor diyosun. Kombi model markayı cosa destege yaz istersen. Olmadı eski haline getir sonra 3-4 ü sök sıcak suyu aç bakalım sıcak suda sorun olcakmı. Dikkat et elektrik olur o köprülerde. Sonuç bildir alıntı yaparakta bırda karışıyor.

@ekostu@mynet.comkardeş uygulama ikonları bu resimde. Alem turuncuyasa kombi yanıyor demek gri ise sönük demek. Kombi yanına git bak ünitede lamba mavi ise kombi çalışıyor. Sönük ise durmuş gaz çalışmıyo demek.
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/10284/db350f4f-903d-4155-b5b9-848a1270de79.jpg

• quote:

quote:

bende emin değilim ama bildiğim elektrik ve elektronik bilgisi ile sadece yorum yaptım. Mantık fikrimi yürüttüm.

Kesin emin olmak için kontrol kalemi ile dediğiniz uçları kontrol ederek deneyebilirsiniz. Yani termostat off iken uçların birinde faz var diğerinde yoksa ve bu durumda sıcak su vermiyorsa eğer, termostatı on konuma getirin diğer uçta kontrol kalemi ile elektrik geliyorsa ve sıcak su normal çalışıyorsa diğer köprü termostat bağlantısı olabilir.

dediğim gibi sadece bu benim fikrim. öncelikle emin olun sonra diğer köprüyü kontrol edin. Verdiğiniz resimde çünkü ikinci bir köprü var.

aynı kontrolü kontrol kalemi veya multimetre kullanarak bağlantılarını ayırıp deneyin. sonucu paylaşırsınız.

• quote:

@draco1987kardeş ben vuw serisinde birine bağladığımda 3 ve 4 e bağlamıştım. Bağladığım kombide tek köprü vardı onu söküp izledim petek ısınmadı elle takıp denedim gaz yandı sorunsuz çalışıyo. Seninkini bilemeyeceğim termostat yazıyor diyosun. Kombi model markayı cosa destege yaz istersen. Olmadı eski haline getir sonra 3-4 ü sök sıcak suyu aç bakalım sıcak suda sorun olcakmı. Dikkat et elektrik olur o köprülerde. Sonuç bildir alıntı yaparakta bırda karışıyor.

@ekostu@mynet.comkardeş uygulama ikonları bu resimde. Alem turuncuyasa kombi yanıyor demek gri ise sönük demek. Kombi yanına git bak ünitede lamba mavi ise kombi çalışıyor. Sönük ise durmuş gaz çalışmıyo demek.
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/10284/db350f4f-903d-4155-b5b9-848a1270de79.jpg

Tlf.daki alev simgesi turuncu ama kombi çalışmıyor.sicaklik 19.5 hedef 20.1 kombinin çalışması gerek değilmi?is yarın geceye kaldı.kombiyi termostadsiz kazan sicakligina göre çalıştırmak için kombiye bagli olan cosada alev simgesinemi basmanız mi gerekiyor iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 5 Ocak 2015; 0:27:13 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.