Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
475.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kanal değiştirdikten sonra hemen netice alamazsınız. 24 saatlik bağlantı kalitesine göre iyi yada kötü tü diyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba aylık rapor alabiliyorum ve bir ay boyunca kombinin toplam çalışmasını veriyor fakat ne kadar metreküp doğalgaz kullandığını yazmıyor . sanırım yazmaması gerekiyor değilmi ?
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    m3 yazmaması normal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka konuda da yazdım ama buradan da sorayım istedim

Vitopend 100 le birlikte Cosa kullananlar var mı varsa resimdeki yerde mi degerleriniz?

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Ortam istenilen sıcaklığa geldiği halde cosa bunu algilayamayip hala kombiyi çalıştırıyorsa bir yerlerden soğuk alıyor demektir. Sürekli soğuk aldığı için set değerine ulaşamadığını sanıp kombiyi sürekli çalıştırır. Odalardan sıcak soğuk dalgalanması daha az olan ve daha istikrarlı sıcaklık değerleri bulunan yeri seçin.

• Soğuk almaktan dolayı değilde cosanın set edilen değere gelen evin ısısını geç algılamasından dolayı diye düşünüyor arkadaş. Bugün bende biraz takip ettim dediğiniz gibi @Cloud Nine termometre göre Cosa geç farkediyor ısınmayı. Sonrada set edilen değeri aşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labkamil -- 25 Ocak 2018; 23:46:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: system_25

Ortam istenilen sıcaklığa geldiği halde cosa bunu algilayamayip hala kombiyi çalıştırıyorsa bir yerlerden soğuk alıyor demektir. Sürekli soğuk aldığı için set değerine ulaşamadığını sanıp kombiyi sürekli çalıştırır. Odalardan sıcak soğuk dalgalanması daha az olan ve daha istikrarlı sıcaklık değerleri bulunan yeri seçin.

3 yıldır termostat kullanıyorum hocam biliyorum çalışma mantıklarını.
    Ya ben anlatamadım.
    Yada siz anlayamadınız.

Honeywell CMT727, Loobex, Cosa yanyana.
    Honeywell yükselirken ısıyı algılarken Cosa'nın algılamamasında sizce sıkıntı yok mu? Loobex zaten hassas termometre o zaten ısıyı her türlü algılıyor, bir yerlerden soğuk alacak olsa ilk Loobex alır ekrana yansıtır sıcaklık düşük gözükür...

• quote:

Orijinalden alıntı: labkamil

Soğuk almaktan dolayı değilde cosanın set edilen değere gelen evin ısısını geç algılamasından dolayı diye düşünüyor arkadaş. Bugün bende biraz takip ettim dediğiniz gibi @Cloud Nine termometre göre Cosa geç farkediyor ısınmayı. Sonrada set edilen değeri aşıyor.

Aynen öyle.
    Zaten termometre ile oda termostatı aynı tepkiyi veremez bu bilinen birşey.
    Oda termostatları yavaş algılar ısıyı.
    Ama bu kadarda yavaş değil.

Evet cosa geç algılıyor. Algılama sorunu var bana göre son arızadan sonra.

Hadi diyelim ki yanılıyorum Honeywell CMT727 de var bende onuda yanına koyuyorum o algılaması gereken sürede algılıyor. Loobexte zaten sıkıntı yok.
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    benim güncellemeden sonra 02 03 derece geçmiyor aslında ben o anki örneği vermiştim aksamları benim 1 2 derece de geçiyor
  • Sorunmu var arkadaşlar ev sıcaklığı 0.6 derece birden sert bir şekilde düşmüş. Bu kadar sert düşüş olmazdı.
  • Cosa ilgili son günlerde ben de sorun yaşadığımı düşünüyorum. 60C de 24 saat çalışıyor neredeyse, e ben bu ortam sıcaklığını 45C de ye sabitleyerek Cosa sız yapabiliyordum zaten. Tasarruf yaptıracağız diye iyice arttırdık sanki tüketimi.
  • Havaların soğuması nedeniyle devreye sıklıkla girdiğini rapordan görüyoruz. Kazan sıcaklığı 60C tek Ev modu ve 22.8C ayarlı. En düşük 22.7-en yüksek 23.0 arası çıkıp inmekte. 0.1-0.1 aralığında çalıştırıyorum.

Geçtiğimiz haftalarda ki sunucu sorununa diğer yaşadığınız problemleri bağlamayın çünkü geçmişte de oldu ve yılda bir kaç kere olabiliyor. Bu aksaklığın ısı okuması çalışma algoritması değiştirdiğini görmedim ve sanmıyorum. Her marka termostatın belirli bir hesabı ortalama alması vardır. uzun süre petekler çalışmamışken ve sıcaklık aynı seyrederken (değişken değilken) kıyaslama yapabilirsiniz ama bu günlerde biraz zor olur. Kombi çalışmıyor petekler soğukken loobex derecemle aynı gidiyor, petekler çalıştığından birkaç dakika sonra derecem hemen haraket ederken cosa ortalama aldığı için yavaş yavaş yükseliyor. Bu tüm oda termostatlarında görülür. Aksi takdirde yanına gittiğimiz termostat nefesimizden etkilenip derecesini arttırır.

Bu konuda sorun yaşayan yada sorun olduğunu düşünen varsa müşteri hizmetleriyle görüşüp raporları incelettirebilir yada teste gönderebilir.

İnternet bağlantı sorunları yaşayan arkadaşlar yine bu sunucu sorunu nedeni olmamıştır, modem kanal ayarı otomatikte olabilir yada bulunduğu kanalda sinyal kalitesizliği kalabalıklığı olmuş olabilir. Tüm cihazlar giriyor ama sorun yok diye düşünebilirsiniz ama maalesef cosa 7 gün 24 saat kesintisiz modemde bağlı kalmak zorunda ve kanal ayarlarından sıkıntı çıkartabiliyor. Bu nedenle modem kanal ayarlarını değişip tekrar bir kaç gün takipte kalmalısınız. Genelde en kapsamlı çalışan 1,6,11 kanalları diye makalelerde okumuştum ve müşteri hizmetleri de bunu öneriyor.

Eşleşme sorunu yaşayan arkadaşlar uzun süre kullanıp bu sorunu da yaşayabilirsiniz. Bulunduğunuz konumda sinyalin ulaşamamasını sağlayan etkenler olabilir. Kombi ünitesini kombiden biraz uzaklaştırmak, balkondaysa kablosunu uzatarak içeri alıp denemek ve konumu değiştikten sonra yeniden eşleştirmek faydalı olacaktır.

Öncedende yazmıştım şimdide belirteyim hali hazırda kullandığımız Cosa çevrimdışı olarak ta kullanılmalı. Uygulama aynı ağdayken çalışıp sıcaklığı görmeli mod değiştirmeli ve set ayarlarına müdahale edilebilmeli. Diğer bir özellikte öğrenme modu olmalı. Bunların dışında benim pek bir isteğim kalmadı ekran olsa da olur olmasada olur yeter ki çevrimdışı cihaza ulaşabilmeliyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Havaların soğuması nedeniyle devreye sıklıkla girdiğini rapordan görüyoruz. Kazan sıcaklığı 60C tek Ev modu ve 22.8C ayarlı. En düşük 22.7-en yüksek 23.0 arası çıkıp inmekte. 0.1-0.1 aralığında çalıştırıyorum.

Geçtiğimiz haftalarda ki sunucu sorununa diğer yaşadığınız problemleri bağlamayın çünkü geçmişte de oldu ve yılda bir kaç kere olabiliyor. Bu aksaklığın ısı okuması çalışma algoritması değiştirdiğini görmedim ve sanmıyorum. Her marka termostatın belirli bir hesabı ortalama alması vardır. uzun süre petekler çalışmamışken ve sıcaklık aynı seyrederken (değişken değilken) kıyaslama yapabilirsiniz ama bu günlerde biraz zor olur. Kombi çalışmıyor petekler soğukken loobex derecemle aynı gidiyor, petekler çalıştığından birkaç dakika sonra derecem hemen haraket ederken cosa ortalama aldığı için yavaş yavaş yükseliyor. Bu tüm oda termostatlarında görülür. Aksi takdirde yanına gittiğimiz termostat nefesimizden etkilenip derecesini arttırır.

Bu konuda sorun yaşayan yada sorun olduğunu düşünen varsa müşteri hizmetleriyle görüşüp raporları incelettirebilir yada teste gönderebilir.

İnternet bağlantı sorunları yaşayan arkadaşlar yine bu sunucu sorunu nedeni olmamıştır, modem kanal ayarı otomatikte olabilir yada bulunduğu kanalda sinyal kalitesizliği kalabalıklığı olmuş olabilir. Tüm cihazlar giriyor ama sorun yok diye düşünebilirsiniz ama maalesef cosa 7 gün 24 saat kesintisiz modemde bağlı kalmak zorunda ve kanal ayarlarından sıkıntı çıkartabiliyor. Bu nedenle modem kanal ayarlarını değişip tekrar bir kaç gün takipte kalmalısınız. Genelde en kapsamlı çalışan 1,6,11 kanalları diye makalelerde okumuştum ve müşteri hizmetleri de bunu öneriyor.

Eşleşme sorunu yaşayan arkadaşlar uzun süre kullanıp bu sorunu da yaşayabilirsiniz. Bulunduğunuz konumda sinyalin ulaşamamasını sağlayan etkenler olabilir. Kombi ünitesini kombiden biraz uzaklaştırmak, balkondaysa kablosunu uzatarak içeri alıp denemek ve konumu değiştikten sonra yeniden eşleştirmek faydalı olacaktır.

Öncedende yazmıştım şimdide belirteyim hali hazırda kullandığımız Cosa çevrimdışı olarak ta kullanılmalı. Uygulama aynı ağdayken çalışıp sıcaklığı görmeli mod değiştirmeli ve set ayarlarına müdahale edilebilmeli. Diğer bir özellikte öğrenme modu olmalı. Bunların dışında benim pek bir isteğim kalmadı ekran olsa da olur olmasada olur yeter ki çevrimdışı cihaza ulaşabilmeliyiz.

ne yazık ki yazdıklarınıza katılamayacağım sunucu hatası evet geçen senede olmuştu kendi yaygaramız dışında mağdur olan pek olmamıştı ama bu sene ki sunucu hatası çok büyük hatalarla bağıra bağıra öncesinde ve sonrasında geldi aslında.

sunucu hatasından 2 gün önce falan gaz tüketimimin arttığını görünce şüpheye düşmüştüm günlük tüketimim 4 m3 den 8m3 çıktı (bu tüketimi ben termostat kullanmadan,kombi sürekli açık ve 40 dereceye ayarladığımda oda içi 25-26 derece olduğunda kara kışta görüyordum ki şuan ev sıcaklığı 24 dereceye ayarlı) ve bu olaydan 2 gün sonrada zaten bu sunucu hatası meydana geldi ve hala devam ediyor aynı yaşadığım problem.fazla yakma problemi yaşayan kişi epey fazla kara kışla hava soğumasıyla alakası yok yaşanılan şeylerin.

• Valla ben kendi yaşadığıma bakıyorum.
    Cosa bende son arızadan sonra geç algılıyor ısıyı.

Oda termostatları geç algılar ever biliyorum.
    Peki o zaman Honeywell neden geç algılamıyor?
    Yada COSA arızadan önce neden geç algılamıyordu?

Tekrar tekrar üstüne basa basa yazıyorum.
    Honeywell ile yan yana. Soğuk hava dalgası alacak olsa Honeywell alır Loobex alır.
    Hadi Loobex'i çıkardım aradan. Termometre ile termostat aynı hızda ölçemez denilecek çünki yine.

Yine diyorum son arızdan önce böyle bir sorunum yoktu...

Belli ki bir sıkıntı var.

Cosa'yı kötüleyecekmiyim hayır, göründüğü gibi halen kullanmaya devam ediyorum.
  • Cosa yı nasıl devredışı bırakabilirim. Kombi ünitesini çıkarmak mı gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybayankara

Cosa yı nasıl devredışı bırakabilirim. Kombi ünitesini çıkarmak mı gerekiyor ?

Neden devre dışı bırakmak istiyorsunuz?

Kombi ünitesindeki alev butonu olan yere bir iğne yardımıyla basın kombi termostatsız olarak çalışmaya devam eder.
  • Ben hemen hemen her gün sabah çıktığımda sayaca bakarım günlük tüketim için. Karşı komşunun sayacı ile yan yana. Ben bir fark göremedim tüketim açısından.

İçeride de sıcaklık dalgalanması önceki gibi. Loobex termometre ile karşılaştırdım o da aynı. 0.2 ile 0.5 arasında fark oluyor bu fark zaten daha önce de vardı.

Benim kullanımımda bir değişiklik yok. Yada ben hissetmedim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

quote:

Kombi ünitesindeki alev butonu olan yere bir iğne yardımıyla basın kombi termostatsız olarak çalışmaya devam eder.

Bir problem olduğunu düşünüyorm.Gece 4 ten beri çalışıyor yaklaşık 7 saattir 1 derece artmış evin sıcaklığı :)
  • quote:

quote:

quote:

Bir problem olduğunu düşünüyorm.Gece 4 ten beri çalışıyor yaklaşık 7 saattir 1 derece artmış evin sıcaklığı :)

Kombi tesisat suyu sıcaklığı kaç derece?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kombi tesisat suyu sıcaklığı kaç derece?

60 derece hocam. Kasımda aldım Cosayı o zamandan beri aynı.

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.