Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
475.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cuma geldi 1 aylık 170 tl

Bir önceki ay 180 tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 Derecelerde, en fazla 35 derecelerde ısınmak nasıl bir duygu acaba? Hemde yoğuşmasız kombide.
    30 Derecede petekler ısınmaz bile yaw.
    Antalyada deniz suyu sıcaklığı bile 27-28 derece oluyor yazın 30 derece su sıcaklığı ne yaaaaw

Valla bravo
  • labkamil kullanıcısına yanıt
    Hocam hemen o kombinin yanına git, sağ ve sol gövdesine iki buse kondur. Bu derecede 22-24' e çıkıyorsanız o kombi anca öpülür, kollanır, şevkatle sarılıp sarmalanır
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Mesela şuan 32 ye ayarlı. Kullanmadığım ama petek açık olan salonun ısısı 22 derece (tabi termometrenin doğruluğuda önemli)
    Anladığım kadarıyla kendindeki suyu 32 ye getirmek için yakıyor. Yabi ben maksimum 32 olsun demiyorum. Bir nevi termostat mantığı ile çalışıyor.

Ayrıca önemli olan günlük yaktığı m3.

Faturaya baktım 153 m3/ 29 gün= 5.2 m3 günlük ortalama.

Benim derdim Cosa alsam mı almasam mı.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labkamil -- 22 Ocak 2018; 17:10:7 >

• Çok ilginç vallahi billahi çok ilginç.

Su sıcaklığıda gördüğüm kadarıyla 28'e ayarlı?

Siz bir an önce yoğuşmalı kombi alın ekonominin dibine dibine vurun.
    Bu düşük sıcaklıkları yoğuşmalı kombi çok ama çok sever

Vallahi şaştım kaldım
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hocam adam biraz daha zorlasa doğalgaz firmasından üste para alacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Hocam adam biraz daha zorlasa doğalgaz firmasından üste para alacak

Yani bu halde bile fazla fatura gelmiş.
    Termostat olsa heralde günlük 2-3 m3 yakacak bu da aylık 9-100 lira para yapar
    Aylık 100 liraya ısınmak vallaha bomba

isinmada kombinin payi en sonlarda gelmiyormu.niye bu kadar sasiriyorsunuz.ev yalitimi olabilir alt ust yakiyordur belkide ara kattir.kardesimin evi yakmadan 22 derece.en kisikta calisiyor viesmann kombi icerisi 25.5 oluyor.peteklere elleyince ilik likla sogukluk arasi diyebilirim.bu ayki faturalari 118 tl.iceride kısa kollu ile geziyorlar.

Benim evim gecen sene isi yalitimi yoktu alt garaj ust kat tek oda isitiyordu evimin 4 bir tarafı acik 21 dereceye gunde 8 m3 yakiyordum.gecen sene maksimum 390 tl vermistim.bu sene binaya 4 cephe ve alt garaja 5 cmlik izocam eps isi yalıtımı yaptirdim.soguktan okadar biktim ki bir odamin duvari apartman merdivenlerine denk geldigi halde oraya da merdiven boşluğundan isi yalitimi yaptirdim.sonuc gecen ay 189 tl odedim evin isitilan alani 75 m2.termostad cosa. Kombi eca confeo plus.gece gündüz 22 derece bazen aksamlari 22.5 yapiyorum gunluk tuketim banyo yapilmadi zaman 6.7 yi gecmedi.kombi kazan sicakligi 55.kombi calisinca 65 e kadar cikiyor.

Bence bu degerlere sasirmamak gerek.bu arada yalitima devam seneye salonuda isiticam orayada iceriden 3 cmlik xps yaptiricam.

Tabii ne yaparsaniz yapin alt ve ust katin sizi isitmasi kadar olmuyor en az ama en az 2 derecelik bir arti sagliyor size.bizimkisi sadece sogugu kesmek.oyle evler biliyorum akrabalarimda kombi yanmadigi halde icerisi 21. 22 derece.iyi aksamlar

Bu arada en soguklarda 6.7 m3 oldu.normal havalarda 4.7 ile 6. M3 arasi degisiyor .kombi balkonda degilde mutfakta olsa tuketim dahada duser.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 22 Ocak 2018; 17:49:52 >
    Yok su sıcaklığı min 40 derece. 40 a ayarlı. 28 derece o anki suyun ısısını gösteriyor.
    Ayrıca arkadasın dediği gibi ev ara kat üst altta emekli amca teyze var. Binada yalıtım var. Cephe kuzey doğu. Isı gayet yeterli. Üşümüyoruz yani.

Sonuç olarak Cosa kombi termostat alıyım mı tavsiye edermisiniz. Bulaşmayayım mı yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labkamil -- 22 Ocak 2018; 18:1:23 >
  • labkamil kullanıcısına yanıt
    Termostad al kardesim. ev isi yalitimli ve ara kat olunca daha iyi tasarruf edersiniz.termostad isiyi sabit tutar ilik havalarda kombiniz.hic yanmaz.bence cosa veya baska bir termostadda alabilirsiniz.santek te iyidir.karar sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 22 Ocak 2018; 18:8:22 >
  • Son 1 aydır devamlı Cosa WiFi den kopuyor

Bütün kanalları denedim. Çok can sıkmaya başladı sebebini anlayamıyorum

• Bugun 30 gunluk faturam geldi.bursa 3 katli mustakil ev ben zemin ustuyum.yanlarim ve ustum dolu.kuzey guney cephe.isitma alani 70m2 .125 tl.uyku 22c.ev 22.5.disari 21.5 c ye ayarli.iki cephede de mantolama var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engindmn -- 22 Ocak 2018; 19:41:23 >
  • engindmn E kullanıcısına yanıt
    Tuketiminiz Cok iyi engin bey.cosa nasil iyimi.hatirladimizmi beni baglarbasinda bir alisverisimiz olmustu sizinle😊

• Bedava gelmiş

• Bende 7 Ocak, 19 ocak ve 20 Ocak 2018 de kopma olmuş. Art arda 2 gün kopması ilk defa oluyor.

Genel olarak çok memnunum. Bu ay 200 TL fatura geldi.

Ev Modu: 24,8 (11:45-00:00 arası)
    Uyku Modu: 24,7 (00:00-08:00 arası)
    Dışarıda Modu: 22 (08:00-11:45 arası)
  • gktgsyn G kullanıcısına yanıt
    İlk çalışma anındaki alev boyu 1. kademede oluyor. Kazan sıcaklığını yerden ısıtma olduğu için 60 lara çıkaramıyorum. 38-42 derecelerde kullanıyorum. Daha fazla yükseltildiğinde yer parkelerinde sorun oluyor.
  • şuana kadar hiç başıma böyle bişey gelmemişti. evin içi sabit 23.5 dereceye ayarlı. az önce bakayım dedim 23.2 dereceye kadar düşmüş sıcaklık çalışmaya başlamış herhalde cam falan açık dedim evde cam falanda açık değil. 55 dereceye ayarlı kombi. çok sık devreye giriyor. normalde ot'siz en düşük sıcaklıkta kombi sürekli kendi haline yansa ev 25 dereceyi buluyor. evi ısıtamıyor desem değil. başka bir problem mi var acaba.

• fantastik74 kullanıcısına yanıt
    Cosa kombiye yan demis ama kombiniz calismamis muhtemelen.

• 1967mustang kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam yerden ısıtmada yapabileceğiniz ayarlamalar şöyle olsun daha verimli olacağını düşünüyorum, cosa kombi ayar menüsünden çalışma-0.0, durma-0.1 aralığını ayarlayın, kombinizin kazan sıcaklığını en fazla 45 derece olacak şekilde cosa rapor grafiğinden bakarak(ısı dalgalanmasının ve evinizin set değerine ulaşma süresinin en uygun olduğu kazan sıcaklığını bularak) konforu ve ekonomiyi sağlayacağınıza inanıyorum, eğer kombinizin çalışma şeklinin cosa bağlantısından önce farklı olduğuna eminseniz servisin vereceği bir cevap olmalı bu duruma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gktgsyn -- 23 Ocak 2018; 15:27:58 >
  • 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.