Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

Geçen yılki faturaya zan gelmiş olabilir

O yuzden m3 hesabına bakman lazim

buna bakacağım.tavsiyeniz için teşekkür ederim.
  • Dogalgaz tasarruf oranı kırmızı ve herhangi bir deger yok. Soru işareti var. Neden olabilir sebebini bilen varmi ? Bu arada geçen ay 169 m3 yakmisim 210 TL geldi. Neden her ilde fiyatlar farkli ? Ondan 1 ay öncede 144 m3 yakmisim 175 TL geldi. Neye göre değişiyor bu fatura anlamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almayı düşündüğüm bir cihazdı son burdan bakıyım dedim. Sunucu ile ilgili bişeyler okudum. Net olarak nedir bu problem. Bizim modem ve telefon harici kendi sistemleri ilede bağlantı halinde mi.

Son durumlara göre tavsiye edermisiniz. Yoksa seneye felan yeni cihaz çıkarma ihtimali varmıdır, duyum olarak.

• labkamil kullanıcısına yanıt
    yılda bir kez server sorunu yada güncelleme adı altında uzaktan erişim çalışmıyor. dün kü sorunda ben uzaktan bağlanamama dışında sorun yaşamadım. ben ev modu 23 derecede kullanıyorum. cihaz kendi kendine yine aynı çalışmasına devam etti. sadece uzaktan erişemedim. cihaz internet (evdeki modem) sayesinde kendi serverına ulaşıyor. veriler bulut server da yani. mobil uygulamada bulut servere erişmek için kullandığınız arayüz. server çalışmadığı için doğal olarak cep telefonundaki uygulamada çalışmıyor.

yeni yada eski cihaz olması farketmeyip, internet tabanlı çalıştığı müddetçe bu tarz sorunlar olabilecektir.
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    yakşalık 5-10 saat veri alamadığı için hesaplama yapamadığından öyle. bugün yarın yeni verileri işledikçe tekrar gösterir tasarruf oranınızı.
  • cempatik C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevabınıza.

Açıkcası kendi açımdan gerekliliğine tam karar veremedim.

cuma günü gelen faturam 170

Geçen ay 180

Kombim ferroli divatop micro.

Min ısı seviyesi 30 olarak ayarlanıyor. En fazla çıkardığım ısı 35 derece.

Havanın ısınıp soğuduğu zamanlarda ayar yapmamanın verdiği konfor var ama

dediğim gibi tasarruf konusunda karar veremedim.

• Yerden isitmami kullanıyorsunuz hocam ?

Ben mi :)

• Arkadaşlar sistem gidip gelince raporda dış sıcaklık seviyesini göstermiyor neden olabilir?

• Benim cihazla ikinci kışım ciddi anlamda tasarruf sağlıyorum. Üst komşum geçen ay 239 ödedi benim faturam 110 tl ki evlerimiz aynı ısıda bu arada ben bu kışın başında peteklerimi temizlettim bunun faydası çok büyük.
  • Merhaba, 4 aydır Cosa kullanıyorum. Kombim Viessmann Vitodens 100 yoğuşmalı teknik bir sorum var yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

Oda termostatsız kombinin çalışması ayarlanan sıcaklık 43 derece ise +-5 derece bandında ayarlıyor yani 38 de devreye giriyor 48 de çıkıyor, bu termostat bağlamadan önceki durum tabiki

Cosa yı montajladıktan sonra kombinin +-5 derece fark ile çalışmadığını kombi 43 dereceye ayarlı ise sürekli o sıcaklıkta kaldığını fark ettim. Bu durum kombinin kendi modülasyonunu yapmadığı ihtimalini aklıma getirdi ve kendi modülasyonunu yapmadığı için de tüketim değerlerim termostatsıza göre çok ta farklı değil.

Cosa on off mantığında çalıştığı için kombinin modülasyonuna müdahale etme durumu var mı? Su sıcaklığını sabit kalmasının nedeni nedir? Tecrübeli arkadaşlar soruma yardımcı olabilir mi?
  • 1967mustang kullanıcısına yanıt
    Böyle bir durumun olmasına ihtimal vermiyorum. Çünkü cosa on off termostat yani sadece 2 yolu köprülüyor.

Yani şu anda cosayı sökerseniz yapmanız gereken o iki kabloyu elle köprülemek..

Tabi bir şekilde termostatın kurulumu esnasında kombi yazılımına müdahele edilmiyorsa....yada kombiniz comfort modda olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 22 Ocak 2018; 8:53:23 >
    Evet hocam
  • css2005 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Termostat kurulumu sırasında kombi yazılımına herhangi bir müdahale olmadı, comfort modun aktif olup olmadığını nasıl anlayabilirim kontrolünü sağlayayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1967mustang

Merhaba, 4 aydır Cosa kullanıyorum. Kombim Viessmann Vitodens 100 yoğuşmalı teknik bir sorum var yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

Oda termostatsız kombinin çalışması ayarlanan sıcaklık 43 derece ise +-5 derece bandında ayarlıyor yani 38 de devreye giriyor 48 de çıkıyor, bu termostat bağlamadan önceki durum tabiki

Cosa yı montajladıktan sonra kombinin +-5 derece fark ile çalışmadığını kombi 43 dereceye ayarlı ise sürekli o sıcaklıkta kaldığını fark ettim. Bu durum kombinin kendi modülasyonunu yapmadığı ihtimalini aklıma getirdi ve kendi modülasyonunu yapmadığı için de tüketim değerlerim termostatsıza göre çok ta farklı değil.

Cosa on off mantığında çalıştığı için kombinin modülasyonuna müdahale etme durumu var mı? Su sıcaklığını sabit kalmasının nedeni nedir? Tecrübeli arkadaşlar soruma yardımcı olabilir mi?

Hocam kombinizin modülasyon yapıp yapmadığını, ilk çalışma anındaki alev boyu, fan ve pompa hızına(eğer değişken oranlıysa) bakarak anlayabilirsiniz. Belkide asıl modülasyonu şimdi yapıyor dur-kalksız çalışarak.

Tüketimi düşürmek için kazan sıcaklığını yükseltmenizi tavsiye ederim 50-60 derece aralığına ayarlarsanız ev daha çabuk ısınıp kombi daha erken kapanacak bu sürede yoğuşma veriminden kayıp çok çok az olur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gktgsyn -- 22 Ocak 2018; 14:32:56 >

• 1967mustang kullanıcısına yanıt
    Kombinizin tam model uzantısını bilmiyorum ancak vitodens 100 olarak aşağıdaki videolar yardımcı olur umarım..

https://youtu.be/Kx9zuSgaPj8

https://youtu.be/cVQ7s2SBE3g

Yok hocam normal kombi.

Önceki mesajımdada sorduğum;

Açıkcası kendi açımdan gerekliliğine tam karar veremedim.

Son gelen faturam 170

Geçen ay 180

Kombim ferroli divatop micro.

Kombinin ayarlandığı Min ısı seviyesi 30 olarak ayarlanıyor. En fazla çıkardığım ısı 35 derece.

Havanın ısınıp soğuduğu zamanlarda ayar yapmamanın verdiği konfor var ama

Sormak istediğim tasarruf konusunda karar veremedim almalımıyım almamalımı?

Teşekkürler.

30 - 35 derece yerden ısıtma olmayan tesisatta nasıl ısınıyorsunuz hocam ? Yoğşmalıda 45-55 , normal kombide 60-70 derece tavsiye edilir.
  • Kombiyi alalı böyle bende anlamadım.

Çok soğuklarda 34 e çıkartıyorum. Normalde 32. Evde kimse olmadığı zamanlarda 30.

Ev ısısı 22-24 arası oluyor.

Sipariş vereceğim de karar veremedim açıkcası
    fatura ne geliyor acaba.
  • 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.