Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (275. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
475.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birde dediğiniz gibi deniyecegim iç sıcaklık önerinin varmı nasıl olmali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Cati yalıtımı değilde içerden tavana yapılan desenli strafor uygulaması yapsam bana bir faydası olurmu peki.

• Bozüyük11 B kullanıcısına yanıt
    Zamanla nemden küf yada düşme yapabiliyor onlar. Ama bir miktar faydalı olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Anladım ustam suan ki raporda bu 21.3 ° de yakiyorum kombiyi çıkarken 58 dereceye almıştım 0.1/0.1 de ve yaklaşık 21.6 ve 21.7 ye kadar çıkıyor sonra tabiki hali ile düşüyor düşüş çok çabuk oluyor zannedersem.

Tavana desenli strafor uygulaması yapsam bana bir faydası olurmu peki sıcaklığı hapsermi tum odalara.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Hocam illa ki hiçten iyi olur ama sen bu konuyu yalıtım bölümünde istişare et. Cosa olmasa rapor görmeyecektin ve ay sonu yüksek faturayla karşılaşacaktın. Bir an evvel müdahale etmen gerekli yalıtım işine.

2 veya 3 cm sert xps yaptir veya 5 cm eps gri karbonlu yaptir desenli olanlar tam isi yalitimi saglamaz

• gktgsyn G kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, 23.5 dereceye çıkarttığı gün dış sıcaklık gece -2 gündüz 6 dereceymiş 24 saatte 7,07 metreküp yakmış hocam. Dediğiniz kadar uzun süre çalışmadı. İşin gerçeği çalışma stilini de çözemedim henüz. Bazen ısı ihtiyacı yokken abuk subuk sık sık kombiyi yakıp söndürüyor bazen de ayarlanan dereceden 0.5 derece düşük oluyor ama kombiyi ateşleyip ısıtayım demiyor =) (0.5 derecelik düşüş evi havalandırırken fln olan olay yoksa dalgalanma yok.)
    Sıcaklık beklentiniz olmasın. Ne kadar isinirsa artık. Siz yalıtıma odaklanın.

• cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Dış Yalıtımım 4 cephede de ama yinede nerden gidiyor sıcaklık anlamadim.

• TürkünYıldızı T kullanıcısına yanıt
    Peki kombiniz gidiş suyu sıcaklığını 38 dereceye sabitliyor mu? Sabitlemiyor fazla ısıtıyorsa 38 den kaça kadar yükseltip duruyor?

Ben soğuk havalarda 38-40 ayarladımmı petekler kendini zor ısıtıyor ama ayarladığım kazan sıcaklığını geçmiyor kombi.

Şartlarınıza göre çok güzel tüketiminiz var maşallah 23 derece ev 7m3 tüketim 11 mt. petekle çok iyi gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: Bozüyük11

Dış Yalıtımım 4 cephede de ama yinede nerden gidiyor sıcaklık anlamadim.

Sizin için çatı yalıtımı çok çok önemli.
    Biliyorsunuz ısınan hava yükselir.
    Tavanda ısıyı tutacak herhangi bir yalıtım olmadığı içinde beton ısıyı yutuyor ısı kaybolup gidiyor.
    Ara kat olsanız her türlü konfor sağlarsınız ama son kat olunca işler değişiyor.

Çatıya İzocam marka taş yünü çatı şiltesi sermenizi tavsiye ederim.

En az 1,5-2 derecelik bir ısı konforu sağlar.
    Zaten yeni binalarda son birkaç yıldır çatıda bu malzemeden yoksa yapı kullanım izni verilmiyor. En azından Eskişehir'de böyle...

1 sene kadar önce sattığım evim 4 katlı binanın 4. katıydı. Biraz eski binaydı, dış yalıtım çatı yalıtımı vs yoktu. Yaklaşık 16-17 yıllık bina. Aile büyükleri zamanında almış evlenince bana kalmıştı.
    İnanın evi ısıtmak için atmadığım taklalar yapmadığım şeyler kalmadı. Tavana ev içinden folyo çekecektim ısıyı geri yansıtsın diye, artık o derece kafayı yemiştim.
    En son apartman olarak karar alındı mantolama ve çatı yalıtımı yapıldı. Ondan sonra ohhh be dedim. Bu kadar farketmez derdim ama kendim gördüm kendim yaşadım.

Şimdi bu evi sattım yeni aldığım ev sıfır olduğu için yalıtımı vs muazzam.
    Çatıda izocam taşyünü çatı şiltesi var.
    Müteahhit sermiş biraz kalmış bende onları aldım çatıya biraz daha serdim

İşin özü ne kombi ne petek ne termostat... Önce yalıtım, yalıtım, yalıtım....
    Isıyı koruyamadıktan sonra herşeyi yapın ama sonuç alamazsınız...
  • gktgsyn G kullanıcısına yanıt
    Termostat takılı iken 38 dereceye sabitliyor bazen max 40 dereceye çıkıyor. Ama termostat yok iken 38 dereceye ayarladığımızda +9 derece koyuyordu üstüne
  • Uygulamaya erişebilen varmi? Yada bendemi sıkıntı var?

Uygulama açılmıyor. Telefonu bile açtım kapattim :)

Web uzerindede erişemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 19 Ocak 2018; 14:54:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Uygulamaya erişebilen varmi? Yada bendemi sıkıntı var?

Uygulama açılmıyor. Telefonu bile açtım kapattim :)

Web uzerindede erişemiyorum.

Bende de yok
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    şu anda aynı sorun bende de var. telefondan bağlanamayınca foruma bakayım dedim ve mesajınızı gördüm.
  • bendede problem var kırmızı ışık yanıyor sürekli
  • Bide bakıyoruz, öğrenme modunu ekliyorlar.
    Sonra herkese mail, "Kullanıcılarımız istedi biz yaptık Öğrenme Modu'nu ürünümüze ekledik" şeklinde.

Abooovvv ne güzel olur yaw.
  • mail geldi şimdi. acaba ne yapacaklar

• Detaylı tüketim raporu r + öğrenme modu, halk bunu istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 19 Ocak 2018; 15:12:38 >
  • Bir de sunucuya bağlı olarak çalışmasa :-) kendi hafızasından çalışsa, patent falan mı var acaba?
  • 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.