Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (267. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Sanırım Cosa kullanımı ay ortadan girdiniz. Yani faturanın yarısı Cosa diğer yarısı termostatsız. Biraz daha düşebilirsiniz hedef sıcaklıkları üşümeyeceğiniz seviyelere.

Hocam sıkıntıda orda zaten..

Ev içi sıcaklığı 22.5 C akşamları

Cosa 22 C olduğu için kombi yanmıyor ama ev soğuk gibi

23C yapıyoruz mecburen sabaha kadar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 Ocak saat 21 de kombiyi 80C'ye cikarip evi 25 dereceye kadar isittim. 25 e ulasmasi 2.5 saat falan surdu. Butun kapi ve petekleride actim.

Sonra kombiyi 65C'ye dusurup ev 23, gece 22.5 ve disariyida 22 yaptim. 4 Ocak sabah saat 8 de evden ciktim ve cikarken disaro moduna aldim Cosa'yi.

2 gun eve gelmedim.

Bugun saat 21 de eve geldim. Ev sicakligi gayet iyiydi. Hemen telefonumdan baglanip kontrol ettim, 22.4C. Gayet iyi.

2.5 saat 80C de calisan kombi 7mt3 gaz harcamis.

Toplamda ise 48 saatte 22mt3 gaz harcamisim.

Yatak odam yine diger odalara gore serin. Hafta sonu evde oldugum icin kullanim degisik olacagindan tam olcum yapamam ama pazartesi itibariyle b7 sekilde testlerime devam edecegim.

Bakalim Pazartesi-Cumartesi araligi nasil olacak?

Saniyorum hergecen gun gaz tuketimim dahada dusecek.

Birde internet baglanirsa cok daha net sonuclar alabilecegim.

Acaba birde dis sicaklik termostati mi baglatsam diyorum ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada birsey sormak istiyorum.

Kombiyi ECO'dan COMFORT'a aldim. Bir de boyle deneyeyim dedim. Eca Proteus Premix icin bu modlar kullanim suyu sicakligi icin diyorlar. Dogrumudur?

Petek suyunda herhangi bir etkisi yok mu?

Varsa da ne ise yariyor?

Bilen birilerinden bilgi rica edebilirmiyim?

Tesekkur ederim.

Saygilarimla.

• infoofis İ kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

ECA Scot kullanıyorum. Benzerdir diye düşünüyorum.

Eco mod ve Standart Mod var. Bunlar petek suyu kullanımı için , Eco modda ilk 5 dakika minumum modulasyonda ön ısıtma yapıyor daha sonra set edilen ısıtma sıcaklığına çıkıyor. Standart modda ise hemen set edilen sıcaklığa çıkıyor.

Comfort mod ise kullanım suyu sıcaklığı ile ilgili , kombi 24 saat boyunca kullanım suyu takibi yapıyor ve sıcak suyu belirli bir derecede hazır tutuyor.

Eco mod ve comfort modu birbiri ile bağlantılı değil yani.

• 5 Aralık- 5 Ocak dönemi faturası 121 m3 kullanım karşılığında 124,27 TL geldi.

Ev net 98 m2, 3+1 kuzey-doğu cephe, ara kat daire. Tüm petekler açık. 4 tanesinde TRV takılı. Ayrıca hepsine alt vanalar ile reglaj ayarı da yaptım.

Aynı cephe bir alt komşuma 243 TL, yan komşuma (ki arka odaları güney cephedir) 236 TL geldi.

Cosa raporu ektedir.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Cosa'yı ilk çıktığından beri 3 yıldır kullanıyorum. Denemediğim senaryo kalmadı. Tüm teorilerin tersine kazan sıcaklığını (yoğuşmalı kombi değil) 45 derecede kullanıyorum. Bunun, en azından benim dairem için en doğru olduğunu düşünüyorum.

• cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Hocam 121m3 cok iyiymis. Ben simdi eve gidiyorum. Saniyorum benimde gaz faturam gelmistir. Birazdan bakicam tutara. Sizin rakamlara ulasmam simdilik zor ama bende bogusuyorum Cosa'nin ayarlariyla.

Eger fatura gelmisse paylasirim birazdan ;)

• 258 M3
    07 Aralık-05 Ocak
    302 TL
    190 M2 dubleks daire
    6.kat ,4+1 ,kuzey batı cephe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 6 Ocak 2018; 18:19:43 >

• 169 m3. 210 TL. Fiyatlar her ilde degisiyor sanirim. Adam 121 m3 kullanmis 125 TL ödemiş bize gelen faturaya bak.

• cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Slm.lar bende cosa kullaniyorum.kombide hermetik.kazan sicakligi dusuk olunca mi az yakiyorsunuz.yuksek oluncami.benim 60 da yaniyor.sizin senaryolarinizd nasil sonuclar cikti.

• ot kullananlar için yüksek kazan sıcaklığı daha tasarruflu olduğu kanaatindeyim. düşük kazan sıcaklığında ot nin set değere ulaşması için kombi 2 saat yanacak, saatte ortalama 0,3 m3 tüketse 2 saatte 0,6 yakar. 2 saatte beklese 4 saatte 0,6 m3. günde 6 saat çalışan kombi ortalama 6*0,6= 3,6m3 yakar. kazan sıcaklığı yüksek olursa ot set değere 1 saatte çıksa ve 1 saatte yüksek alevden kaynaklı 0,4 m3 yaksa 2 saat dursa, 3 saatte 0,4 m3 yakar. günde 8 saat çalışan kombi ortalama 8*0,4= 3,2m3 yakar.

bu rakamlar afaki rakamlar. 2 olur 12 olur herkes kendi evinde denesin görsün. ilk 24 saat 45 derecede çalıştırın. ikinci 24 saatte 55 derecede çalıştırın. hatta 60 -70 bile deneyip görün. yanılıyorsam, en fazla 3-5 m3 fazla yakarsınız 2 günde. ama haklıysam günlük birkaç m3 ten ayda bilmem kaç m3 karınız olur.
  • COSA AKILLI KOMBİ KİTİ AKILLI ODA TERMOSTATI (YENİ SÜRÜM) 349,00 TL yerine 250,00 TL

https://urun.n11.com/termostat/cosa-akilli-kombi-kiti-akilli-oda-termostati-yeni-surum-P164233042

Nem ölçer li yeni sürüm paketi çıkmış

• Her türlü dereceleri denedim 80 de bile çalıştırdım. 3 yıllık denemeler ve tecrübe sonucunda ben düşükte kullanıyorum.

Her evin durumu farklıdır. Ben idealini böyle buldum. Bunları denerken ayrıca pencere contalarina kadar yalıtıma da önem verdigimi belirteyim.

• Simdiye kadar elde edebildigim en uzin soluklu rapor bu sekilde ustatlarim.

Bi yerlerde saglam bi isi kacagi var sanirsam degil mi?

Saat 17 den sonrasini alabildim ancak. :(

• Sonunda 24 saat boyunca cep telefonumu evde birakip adam akilli bir rapor alabildim.

Bi goz atarsaniz sevinirim.

Kombi 55C de, Cosa'da sadece 22C disari modunda calisti.

Konfor açısından güzel evi 22c de tutmuş. Tasarruf açısından çok sık devreye girmiş. Hava biryerlerden kaçıyor gibi. Eskiye göre günlük tüketim düştü mü bakın hocam. Ona göre karar verin.

• quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Konfor açısından güzel evi 22c de tutmuş. Tasarruf açısından çok sık devreye girmiş. Hava biryerlerden kaçıyor gibi. Eskiye göre günlük tüketim düştü mü bakın hocam. Ona göre karar verin.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 3 Temmuz 2020; 17:17:45 >
  • Hocam 3 modeli var.

İlk modeli sadece sıcaklık gösteriyordu

İkinci çıkan modele nem ölçer eklediler

Son çıkan modele ir kumanda özelliği ekleyip yazılımla klimayı kumanda edebilme özelliği kattılar. Aslında şuan üretilen tüm cihazlarda ir kumanda var fakat paket tanımlaması yapılınca çalışmaktadır. Klima olarak aldığınız cihazı müşteri hizmetleri ile görüşüp bedelini ödeyince uzaktan yetki verirler ve klimada da kullanılır. Bu son çıkan yani klimayı da kumanda edebilecek versiyonu uygulamadan cosa ayarlar menüsünde cosa modeli “cosa 3.0” olarak yazanlarda bulunur.

Şunu da belirteyim 3 cihazı da kullandım hepsi aynı performansta sadece özellik farkı bulunuyor. Isı ölçümü veya çalışması aynı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Cok sık yanmis.gunde kac m3 yakiyorsunuz.evde isi yalitimi yok sanirim

• Isi yalitimi var ama bina sifir. Daha 1 aylik. Bu yil boyle geciricez sanirim. Gunluk ortalama 10mt3 ten az olmuyor tuketim.

• GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Malesef Gokhan bey. Tuketim eskiye gore henuz dusmedi.

Bir kac gun daha bu sekilde deneyip ozaman net sonucu paylasirim.

• 
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.