Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeş şimdi soru cevapla durumu anlayamayız burda. Sen başına geleni tam anlamıyla anlatacaksın ki fikir yürütsün burdakiler.

Alev resmi var kombi çalışmıyordan kaç soru çıkartırım sana.
    1-uygulama da alev turuncu ünitede mavi yanıyor mu?( yanıyorsa 2.soruya geç yanmıyorasa büyük ihtimal kırmızı yanıyordur eşleşmemiş yada istasyonla arası uzak)
    2-kombi ünitesi mavi ise kombi çalışıyormu gaz ateşleyip alev sesi alıyormusum?(petekler ısınmış olması lazım, yanmıyorsa on/off termostat bağlantısı yapılmamış)

Sorun hedef sıcaklığa gelememesi ise istasyonun yeri mi ısınmıyor ya denemek için koyduğun odanın kapısını kapat yada elle arttırıp azaltarak devreye gir çık yaptırıp test et.

Yarına bırakcaksan tabiki ünitede alev butonuna basılı tutup eski şekilde kombiyi çalıştırabilirsin. Ama üniteden kabloyu çekip birbirine yapıştır diye öneririm. Olaki elektrik kesintisinden test butonu aktifliğini yitirebilir en garantisi kablo uçlarını şarteli kapatıp baglaman.

Öneri olarak kim sorununu yazacaksa cosa ile ilgili net açıklayıcı şekilde yazsın ki burda bilen yada yardım etmek isteyen kullanıcılar direk anlayıp cevaplasın. Öbür türlü soru cevap a döndümü iş uzuyor sonuç alması
    İyi geceler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Haklısınız kusura bakmayin yarın açıklamalı yazarım.hayirli geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 5 Ocak 2015; 0:47:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

@draco1987kardeş ben vuw serisinde birine bağladığımda 3 ve 4 e bağlamıştım. Bağladığım kombide tek köprü vardı onu söküp izledim petek ısınmadı elle takıp denedim gaz yandı sorunsuz çalışıyo. Seninkini bilemeyeceğim termostat yazıyor diyosun. Kombi model markayı cosa destege yaz istersen. Olmadı eski haline getir sonra 3-4 ü sök sıcak suyu aç bakalım sıcak suda sorun olcakmı. Dikkat et elektrik olur o köprülerde. Sonuç bildir alıntı yaparakta bırda karışıyor.

@ekostu@mynet.comkardeş uygulama ikonları bu resimde. Alem turuncuyasa kombi yanıyor demek gri ise sönük demek. Kombi yanına git bak ünitede lamba mavi ise kombi çalışıyor. Sönük ise durmuş gaz çalışmıyo demek.
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/10284/db350f4f-903d-4155-b5b9-848a1270de79.jpg

Tlf.daki alev simgesi turuncu ama kombi çalışmıyor.sicaklik 19.5 hedef 20.1 kombinin çalışması gerek değilmi?is yarın geceye kaldı.kombiyi termostadsiz kazan sicakligina göre çalıştırmak için kombiye bagli olan cosada alev simgesinemi basmanız mi gerekiyor iyi geceler

Eslesmede sorun yok.alev isaretinim rengi turuncu ise kombi calis komutunda.muhtemelen kombi termostat baglantisinda sorun var.gokhan arkadasimizin da dedigi gibi.kombi unitesindeki kablolari cikartip ikisini birlestirin.eger kombi yanmiyorsa.kombideki termostat baglantisini kontrol edin.eger yaniyorsa cosa kombi unitesindeki kablolari tam takilmamis olabilir.yine yanmiyorsa.cihazda sorun olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: engindmn

quote:

quote:

@draco1987kardeş ben vuw serisinde birine bağladığımda 3 ve 4 e bağlamıştım. Bağladığım kombide tek köprü vardı onu söküp izledim petek ısınmadı elle takıp denedim gaz yandı sorunsuz çalışıyo. Seninkini bilemeyeceğim termostat yazıyor diyosun. Kombi model markayı cosa destege yaz istersen. Olmadı eski haline getir sonra 3-4 ü sök sıcak suyu aç bakalım sıcak suda sorun olcakmı. Dikkat et elektrik olur o köprülerde. Sonuç bildir alıntı yaparakta bırda karışıyor.

@ekostu@mynet.comkardeş uygulama ikonları bu resimde. Alem turuncuyasa kombi yanıyor demek gri ise sönük demek. Kombi yanına git bak ünitede lamba mavi ise kombi çalışıyor. Sönük ise durmuş gaz çalışmıyo demek.
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/10284/db350f4f-903d-4155-b5b9-848a1270de79.jpg

Tlf.daki alev simgesi turuncu ama kombi çalışmıyor.sicaklik 19.5 hedef 20.1 kombinin çalışması gerek değilmi?is yarın geceye kaldı.kombiyi termostadsiz kazan sicakligina göre çalıştırmak için kombiye bagli olan cosada alev simgesinemi basmanız mi gerekiyor iyi geceler

Eslesmede sorun yok.alev isaretinim rengi turuncu ise kombi calis komutunda.muhtemelen kombi termostat baglantisinda sorun var.gokhan arkadasimizin da dedigi gibi.kombi unitesindeki kablolari cikartip ikisini birlestirin.eger kombi yanmiyorsa.kombideki termostat baglantisini kontrol edin.eger yaniyorsa cosa kombi unitesindeki kablolari tam takilmamis olabilir.yine yanmiyorsa.cihazda sorun olabilir.

Kombi cosayi tanımıyor.kendi kazan sıcaklığına göre hareket ediyor hedef sıcaklık 19.4 ölçülen 18.5 ama kombi duruyor.mobil uygulamada alev simgesi turuncu.kosa kombi kiti nde mavi ışık yanıyor ancak kombi calismiyor.şoyle bir tespitim daha öldü.kombi çalışırken hedef sıcaklığı ortam sicakligininaltina düşürünce kombi çalışmayı kesiyor.tekrar hedef sıcaklığını olculen sicakliginin ustune cikarinca kombi calismiyor.mobil uygulamada turuncu alev simgesi yanıyor ama kombi ateslemiyor kombi kendi düğmesi üzerinden ayarlanan kazan sıcaklığına göre alev alıyor. nasıl is anlamış değilim eca 43 ayarladim kazanı 52 de calismayi kesti. Mobilde alev halen turuncu kosa kombi kitinde de mavi ışık yanar durumda.benim cosa arızalı mi arkadaşlar.yardimlarini esirgemeyen arkadaslara teşekkürü bir borç bilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 5 Ocak 2015; 2:24:50 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kombi cosayi tanımıyor.kendi kazan sıcaklığına göre hareket ediyor hedef sıcaklık 19.4 ölçülen 18.5 ama kombi duruyor.mobil uygulamada alev simgesi turuncu.kosa kombi kiti nde mavi ışık yanıyor ancak kombi calismiyor.şoyle bir tespitim daha öldü.kombi çalışırken hedef sıcaklığı ortam sicakligininaltina düşürünce kombi çalışmayı kesiyor.tekrar hedef sıcaklığını olculen sicakliginin ustune cikarinca kombi calismiyor.mobil uygulamada turuncu alev simgesi yanıyor ama kombi ateslemiyor kombi kendi düğmesi üzerinden ayarlanan kazan sıcaklığına göre alev alıyor. nasıl is anlamış değilim eca 43 ayarladim kazanı 52 de calismayi kesti. Mobilde alev halen turuncu kosa kombi kitinde de mavi ışık yanar durumda.benim cosa arızalı mi arkadaşlar.yardimlarini esirgemeyen arkadaslara teşekkürü bir borç bilirim

herhangi bir sorun yok hocam.termostati takınca kombinin termostatsiz çalışma prensibinden herhangi bir değişiklik olmuyor.normalde 43 c ye ayarladiniz kombi 52c de kapatır.suyun soğumasıni bekler.ardından tekrar ateşler isitir kapatır.bu döngü bu şekilde devam eder.siz kapattiginizda kazan sicakligi muhtemelen Artmış ve kombi bekleme moduna geçmiştir.önemli olan petekler isiniyormu.ve set edilen sıcaklığa evin Isısı çıkıyormu.cikmiyorsa kazan sıcaklığını arttırın.yine çıkmakta zorlaniyorsa,petek boyları yalıtım ve tesisat durumunu gözden geçirmelisiniz.kısaca termostat takıldıktan sonra kazan sürekli aynı derecede çalışmaz.tıpkı termostat takılmadan önceki gibi.modulasyonlu termostatlar hariç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engindmn -- 5 Ocak 2015; 2:54:02 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cosa kullanan biri olarak bence de durum normal. Csa kombi unitesinde mavi isik yansa bile kombi alev almayabilir cunku kazan sicakligi gerekli seviyeye ulasmistir.kazan soguyunca otomatik alev alacaktir.
    Mobil uygulamasinda alev rengi turuncu gosteriyor olsa bile kombi de alev olmayabilir. Ama kombi icindeki su soguyunca alev alacaktir . yani cosa durumu kontrol altina aliyor ortam isisi yukselene kadar kombinin calismasini denetliyor. Yukseldikten sonra ateslemeyi durduruyor 55-60 derece arasinda calistirmak mantikli

• engindmn E kullanıcısına yanıt
    Engin bey ve klavye bilgiler için teşekkürler kombi +9 -9 prensibinden çıkacak sandım.peki kazanı 65 yapsaydim kombi 74 kazan sıcaklığına ulaşmadan cosa hedef sıcaklığa ulasirsa kombiyi kapatırmi? 2.sorum hedef sıcaklık 17 ortam sıcaklığı. 18 olsun eca confeo plus kombi en düşük 31 kazan sıcaklığında devreye giriyor normalde.ortam ısısı hedef sıcaklığın altına dusmezse kombi kazan sıcaklığı 31 olsa bile kombi çalışırmi,çalışmaz mi.tekrar teşekürler.sabah iş var cosa heyecanı ile geceyi bitirdik.saygilar.

• quote:

Engin bey ve klavye bilgiler için teşekkürler kombi +9 -9 prensibinden çıkacak sandım.

1.peki kazanı 65 yapsaydim kombi 74 kazan sıcaklığına ulaşmadan cosa hedef sıcaklığa ulasirsa kombiyi kapatırmi?

2.sorum hedef sıcaklık 17 ortam sıcaklığı. 18 olsun eca confeo plus kombi en düşük 31 kazan sıcaklığında devreye giriyor normalde.ortam ısısı hedef sıcaklığın altına dusmezse kombi kazan sıcaklığı 31 olsa bile kombi çalışırmi,çalışmaz mi.tekrar teşekürler.sabah iş var cosa heyecanı ile geceyi bitirdik.saygilar.

1 nci soru evet. Hedef sıcaklığın + 0.4 derece üzerine geldiğinde kombiyi kapatır.Yani hedef sıcaklık 17 ayarlı ise oda ısısı 17.4 olunca kombiyi kapatır.

2 nci soru ortam ısısı hedef sıcaklığın altına inmedikçe hayır kombi çalışmaz.Yani hedef sıcaklık 17 ayarlı ise oda ısısı 16.9 a düşmedikçe çalışmaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kombi ısısını yükseltin. Cosa da sorun görünmüyor.

Şöyle açıklanabilir;

Şimdi biri patron o siz olun. Kontrol memuru Cosa olsun. Birde çalışanınız var kombi.

- Patron kontrol memuruna dedi ki oda ısısını sürekli ölçeceksin ve çalışana bu sıcaklığa göre dur kalk diyeceksin.
    - Aynı patron çalışana da bir emir vermiş. Demiş ki kazan ısın benim dediğim ısıya gelince bekle motorun soğusun, azcık dinlen sonra kaldığın yerden devam edersin.
    - Patron emirleri verdi odasında çay-kahvesini içiyor.
    -Cosa oda ısısını ölçtü baktı ki patronun istediğinin altında hemen kombiye yan dedi.
    -Kombi başladı yanmaya.Yandı yandı yandı patronun kombiye verdiği talimat aklına geldi, bu durumda baktı cosa dan ses yok cosa kim oluyor dedi ben patronu dinlerim patron bana dinlen motorunu soğut demişti. ve başladı dinlenmeye. dinlenince devam ederim dedi kendi kendine.
    -Bu arada patron odasında son teknoloji ile baktı ki oda ısısı düşük. Kim işini aksatıyor acaba derken baktı cosa emiri vermiş çünkü alev resmi turuncu, kombiye bakmış çalışmıyor.işini tamamlamadan dinlenmeye geçmiş.
    -Bu arada birden aklına geliyor ben buna arada dinlen demiştim. şunun çalışma zamanını biraz daha uzatayım, çok mola veriyor diyor ve kazan ısısını yani çalışma süresini uzatıyor, işler yoluna giriyor.

Patron mutlu, cosa mutlu, kombi mutlu geçinip gidiyorlar.

biraz mizah ekleyeyim dedim umarım kızmazsınız.

• xpress34 X kullanıcısına yanıt
    Patron mutlu son istiyor

Sorun yok anladığım kadarıyla. Kazan sıcaklığını 60 yapcak arkadaş sonra peteklerde ısınıyorsa cosa istasyonda düzgün bi yerdeyse ısıyı algılayacak bir yer örn sehpa vs gibi bir yerdeyse oda sıcaklığının biraz üstünde set edip test etçek. Sonrada çayını kahvesini içecek

Çok yaşa sen xpress34 :))

• Benim kombi yoğuşmalı olduğundan kombi sıcaklığını 50 dereceye ayarladım. 60 dereceye ayarlasam kombi yoğuşma yapmayacak yada az yoğuşma yapacaktır diye düşündüm. Şimdi şöyle bir durum var örneğin cosayı 23 dereceye ayarladım, bu sıcaklığa çıkması için misal kombi 50 derecede 60 dakka çalışacak 60 derecede 45 dakka. Buna göre sizce hangisi daha ekonomik olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 5 Ocak 2015; 9:44:26 >
  • Güzel bir konuya değinmişsiniz. 50 yi geçmeyin diyorlar ama bende sizin gibi düşünüyorum. Arkadaşta denedik 70e aldık iki gün test ettik 50 ile 70 arasında 70 daha az yakmış. Bence sizde deneyin bu dediğinizi aynı hava sıcaklıklarında iki ayrı günde test edin sonucu bekliyoruz merakla.
  • Yeni sayfamız hayırlı olsun.Güzel olmuş.Tatil nedeniyle pek giremedik foruma.
    Yılbaşında dostlar bizde toplandık,Cosa ile havamı attım.Ahada telefondan böyle ayarlıyorum,ne sıcakmı oldu ahada dereceyi düşüyorum derken bir baktım oda ünitesi kırmızı yanıyor.Çaktırmadan eşleşme falan yaptım 5 dakika çalışıyor tekrar kırmızı.Tekrar eşleştir,bir balkona kombi ünitesine git,bir modemi resetle falan derken yeni yıla böyle girdik.En son yatarken normal modda iken sabah kalktığımda ev hafiften soğumuş ve ünite yine kırmızıydı.Tekrar fiş çek-tak,üniteleri eşleştir,modemi eşleştir uğraş dur.Çalışır durumda evden çıktık,gezerken telefondan bir duruma göz atayım dedim.Haydaaa yine kombi ile eşleşme hatası veriyor ve ev 19 dereceye düşmüş.Bütün keyfim kaçtı eve gelince tekrar eşleştirdim.Şİmdilik çalışıyor ama bu eşleştirmelerden gına geldi.Bir daha aynı sorun olursa paketleyip göndereceğim Cosaya.
    Arkadaşlara da meth ettik ,ya alıp aynı sorunu yaşarlarsa başımın etini yerler valla.

• pikalos kullanıcısına yanıt
    Kötü olmuş ya çalışırken gitmesi sorun. Acaba ünite istasyon arası uzak mı? Tespit yapabildiniz mi hiç. Neden olabilir mesela günlerce kullanıp sonra mı sorun çıktı? İnşallah çözülür yoksa iade etmemek elde değil öyle durumda

• 5 gün sorunsuz çalıştı.Ne olduysa 31 aralık-1 ocak gecesi oldu.Arkadaşların nazarımı değdi ne :) Şimdilik sorun yok ama beni baya uğraştırdı.
  • quote:

Engin bey ve klavye bilgiler için teşekkürler kombi +9 -9 prensibinden çıkacak sandım.peki kazanı 65 yapsaydim kombi 74 kazan sıcaklığına ulaşmadan cosa hedef sıcaklığa ulasirsa kombiyi kapatırmi? 2.sorum hedef sıcaklık 17 ortam sıcaklığı. 18 olsun eca confeo plus kombi en düşük 31 kazan sıcaklığında devreye giriyor normalde.ortam ısısı hedef sıcaklığın altına dusmezse kombi kazan sıcaklığı 31 olsa bile kombi çalışırmi,çalışmaz mi.tekrar teşekürler.sabah iş var cosa heyecanı ile geceyi bitirdik.saygilar.

merhaba bende eca confeo plus kullanıyorum 55 dereceye set ettım termostatı

benım kombıde cıhaz 55 en fazla 58 derece oluyor kazan sıcaklıgı +9 -9 yapmıyor oda ıstenenen sıcaklıga gelene kadar
    bendemı bır problem var acaba

yalnız eskıden kombıyı hep 40-45 calıstırırdım termostat yokken sımdı 55 de calıstırıyorum
    kombı hedef sıcaklıgı yakalayıp kapanınca seslı bır sekılde POFFFF yapmaya basladı bu durumdan bıraz endıselenmeye basladım

servısıde cagıramıyorum cunkı onlar gelmeden cosayı cıkarmam lazım bu sefer vay efendım sen bızden habersız bunu nasıl taktın deyıp garantımı ıptal ederler dıye.
    cunkı eca sadece honeywell marka ıcın destek verıyor..

Bu arada evım 100 m2 kombı ıle yatak odası arasında 15 mt fark ve 3 duvar var ama cosayı yatak odasına koyunca cekmıyor keske alıcısı bıraz daha guclu olsaydı.

sunuda farkettım benım evımde yalıtım yok altım bos dukkan ustum ogrencı yan daırem boş oda termostatı pek bana yaramadımı daha fazla yakar oldum :)

ama onada soyle bır cozum buldum haftalık proglamadan her saatte 15 dakıka calıstırıyorum gece uyurken donmamak ıcın

evde olmadıgım zamanlarda yıne aynı sekıl yapıyorum bakalım tasarruf ve konforu aynı sekılde hıssedebılcekmıyım.

• hassasiyet 0.1 geldi.aralık değeri -0,1 + 0,1 yapabiliyormuyuz yani dereceyi 22 ye ayarladık 21.9 da devreye girip 22.1 de devreden çıkıyormu.
    birde şu mod eklenebilir mi?kombi eski halinde yani termostatsız şekilde çalışsın.
  • sn.akoca dün gece 03.te yattım.bu gece daha kapsamlı kullanıcam.yalıtım yok evet tüketim arttirir.kombiniz +9 -9 çalışmamasinin sebebi kombi hedef sıcakligi yakalıyor demekki.misal cosadan hedefi 25 derece yapsanız kombi 55 derece de hedefi yakalayamayacagi için 55+9 çalışacak.

• merhaba. sonunda halen birkaç ufak teke problemim olsa da bağlamayı başardımeca confeo plus. resimdeki boş olan 1 no lu girişe bağladım.
    Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharp61 -- 5 Ocak 2015; 13:04:08 >
  • azazel_666 A kullanıcısına yanıt
    aralık değerine şuanda müdahale edemiyoruz. Ama güncelleme ile müdahale şansımız olacak. Kombiye bağladığınız ünitedeki alev resmine basarsanız eski haline almış gibi olacaktır. Yani uçları kısa devre yapacaktır. Başka bir seçenek olarak; set değerini maksimum yaparsanız yine sizin istediğiniz işi görecektir.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.