Şimdi Ara

Yeni Corsa 5 Kapı 1.2i Twinport Enjoy OTOMATİK VİTES benzinli tavsiye edermisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
16.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni Corsa 5 Kapı 1.2i Twinport Enjoy 23.541

Yeni Corsa 5 Kapı 1.2 ve 1.3 CDTi Dizel 90 HP modeller Easytronic Şanzıman 1.680

Yeni Corsa 5 Kapı Tüm modeller 1.3 Essentia hariç tüm modeller (Black & White ve OPC hariç) Metalik Renk 534

Yukarıda özelliklerini belirttiğim Opel Corsa Benzinli Easytronic Şanzımanlı aracı almak istiyorum.

Yıllık 10.000 km. civarı yol ve büyük bir ilçede kullanacağım, senede bir kaç defa büyük şehirlere gitmek dışında, fazla trafik görmeyecek araç. Eşimde kullanacağı için, mecburen manuel vites olmayacak.

Performans beklentim de fazla yok, yarı emekli otomobili olacak, yani.

Bu aracı tavsiye edermisiniz?

Maksimum 28.000 TL bütçe ayırabilirim, başka otomobil önerileriniz için.

• Konu albüm olmayacaktı, nasıl düzeltebilirim?

İlk defa, konu açtığım için, bilmiyorum. Özür dilerim.
  • beklentinizi karşılayacak model seçmişsiniz...
    motor olsun boya-kaporta olsun opel, yerlilerle kıyaslanmaz üstündür..
  • bence bu fiyat aralığında ford fiesta ve honda jazz gibi daha güncel, daha yeni kasalar da tercih edilebilir..

hatta 29 - 30 bin tl gibi bir rakama 1.6 105 hp DSG Seat İbiza sahibi olabilirsiniz..

Yeni Corsa 5 Kapı 1.2i Twinport Enjoy OTOMATİK VİTES benzinli tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: guardiola

bence bu fiyat aralığında ford fiesta ve honda jazz gibi daha güncel, daha yeni kasalar da tercih edilebilir..

hatta 29 - 30 bin tl gibi bir rakama 1.6 105 hp DSG Seat İbiza sahibi olabilirsiniz..

29 - 30 bin TL nerde 23.000 TL nerde. Aradaki farkı sen vereceksen alsın arkadaş.

Corsa 1.3 gayet uygundur hocam.

• max. 28 bin tl bütçem var demiş yukarıda, okudun mu dostum??

ben de 2 yıl önce bu şekilde düşünüp 1.3 yaris almıştım..ama insan daha sonra biraz daha verip şunu alsaydım keşke diyor..

yetmiyor zaman zaman..anlatabildim mi..?

iyi, her öneri yaptığım vatandaşa ''5000 lira da ben veriyim, git şunu al'' derim bundan sonra..yeter ki sen kızma..
  • Ordaki maksimum bütçeyi okudum. Mantıklı seçim yapmak kasmamak gerektiğini de biliyosundur.

Zaten bi tek bizim ülkede var şu kadar daha koy şunu al demek. 2 3 koya koya Mercedes S serisi alanlar da vardır kesin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

29 - 30 bin TL nerde 23.000 TL nerde. Aradaki farkı sen vereceksen alsın arkadaş.

Corsa 1.3 gayet uygundur hocam.

ayrıca vatandaşın almayı düşündüğü araba corsa 1.2 easytronic..fiyatı da toplamda 25.750'ye geliyor..23 değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [kalkedon] -- 20 Mart 2009; 14:58:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Ordaki maksimum bütçeyi okudum. Mantıklı seçim yapmak kasmamak gerektiğini de biliyosundur.

Zaten bi tek bizim ülkede var şu kadar daha koy şunu al demek. 2 3 koya koya Mercedes S serisi alanlar da vardır kesin.

bu zaten mantıklı bir seçim..daha sonra pişman olmaktansa 2-3 daha fazla vermek mantıklı..

bi sen ulaşırsın heralde 28 binden S serisine..bu mu mantıklı??
  • Bu araçı kullanmış biri olarak şunu söliim alırsan pişman olursun , araç zaten 1.2 motor bide easytronic olunca hiç gitmiyor , bayırda çekmez falan diyecek deilim ama kullanım zevki hiç yok araçta devamlı full gaz gitmen lazım, 1.4 olan klasik otomatik şanzımanlı modelini öneririm biraz daha veririm dersen ibiza dsg güsel bi secenek bencede
  • 24500 e 1.3-95 hp- 6 ileri tiptronik yeni mitsubishi colt öneririm.

yada diğer adı ile yavru köpekbalığı :)

www.yeni-colt.com

hem 3500 liran cebinde kalır hemde az yakan , performanslı ve çok ferah bir araca sahip olmuş olursun.

özellikle beyaz yeni colt çok sportif duruyor.

şayet 3 kapı tercih edersen aynı aracı 23500 e de alabiliyorsun.

incelemeni öneririm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serty23

Bu araçı kullanmış biri olarak şunu söliim alırsan pişman olursun , araç zaten 1.2 motor bide easytronic olunca hiç gitmiyor , bayırda çekmez falan diyecek deilim ama kullanım zevki hiç yok araçta devamlı full gaz gitmen lazım, 1.4 olan klasik otomatik şanzımanlı modelini öneririm biraz daha veririm dersen ibiza dsg güsel bi secenek bencede

çok yanlış bir yorum... 1.2 easytronic, 1.4 klasik otomatikten daha seri.corsa alınacaksa klasik otomatikten uzak durulmalı...
  • Araba yokki piyasada.ellerinde varsa satmiyorlar mi yoksa gercekten bitti mi anlamadim..
  • BERAT23 kardeşim 1.2 nin 1.4 den daha seri olduğunu söylemişsin hangi veriye dayanarak bunu söylüyorsun onu merak ettim bana sallıyorsun gibi geldi çünkü opelin sitesindeki teknik özelikkler seni yalanlıyor 0-100 değerleri 1.4 otomatik şanzımanın 1.2 easytronicten daha iyi , ha daha fazla yakar dersen ona söliyecek sözüm yok , yorum yaparken araştırıp öle yapasanız daha yararlı bi form olur
  • Bende 1.2 Easytronic var memnunum. Daha öncede Easytronic kullanıyordum. Opel easytronic olayını olduğkça oturttu.
    Manuelleştirilmiş otomatik şanzımanı ilk kullanan markalardan biri. Vites geçiş sarsıntıları oldukça azaldı. Araç derseniz 1.2
    performans özellikle şehir içi için yeterli. Araç sessiz ve yumuşak bir araç. Alman kalitesini her noktasında görebileceğiniz bir araç.
    Tüketim makul.

Başlangıçta opelin gelişim aşamasında yaşadığı birtakım sorunlaru şu an Toyota(MMT) , Renault(Quickshift) ve Honda(i-shift)
    ile şanzımanlarında yaşıyor (özellikle ısınma) . Zaten artık B sınıfı araçta tork konvertörlü otomatik araç pek kalmadı.

0-100 den ziyade 1.4 lerin tork konvertörü yüzünden bazen ara hızlanmalarda baydığı söyleniyor.
    1.2 lerde kavrama olduğu için ara hızlanmalarda bir miktar avantajlı

quote:

BERAT23 kardeşim 1.2 nin 1.4 den daha seri olduğunu söylemişsin hangi veriye dayanarak bunu söylüyorsun onu merak ettim bana sallıyorsun gibi geldi çünkü opelin sitesindeki teknik özelikkler seni yalanlıyor 0-100 değerleri 1.4 otomatik şanzımanın 1.2 easytronicten daha iyi , ha daha fazla yakar dersen ona söliyecek sözüm yok , yorum yaparken araştırıp öle yapasanız daha yararlı bi form olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 21 Mart 2009; 12:52:28 >

• quote:

Bu araçı kullanmış biri olarak şunu söliim alırsan pişman olursun , araç zaten 1.2 motor bide easytronic olunca hiç gitmiyor , bayırda çekmez falan diyecek deilim ama kullanım zevki hiç yok araçta devamlı full gaz gitmen lazım, 1.4 olan klasik otomatik şanzımanlı modelini öneririm biraz daha veririm dersen ibiza dsg güsel bi secenek bencede

1.4 tam otomatigi kullandiniz mi veya kullanan var mi ? nasil ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.