Şimdi Ara

Yeni Corollayı Lütfeb Bu Başlıkta Elestirin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni corollayi lutfen bizlerib gunluk paylasimda bulundugu ana konusunda degil de bu baaslik altinda elestirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bastan soyleyeyim
    Cam dügmeleri isiksiz, ayna kapatma da isiksiz.
    Teker ustu davlunbaz yok gibi bir sey, yarim pacaliktan tornistan bir malzeme var
    Ön kapi ic cam kenari ve on gogus ici yumusak dolgulu suni der benzeri kaplamayken arka kapi kollari plastik.
    Plastik malzeme kalitesi dusuk.
    On emniyr0et kemeri hatti ses cikarmaya musait
    Guneslikler makyaj isigi dugmelerine carpip duruyor bozuk yolda
    Gunes gozlugu koyma yerindeki klipsler adi ve ses yapabiliyor hatta bir arkadas sesin kaynaginin burasi oldugunu anlayana kadar arabayi satiyordu
    Fren diskinin oldugu yer tozlandikca fren yapildiginda ses cikarmaya basliyor.
    Arka hoparlorler bagaj icinde igrenc siritiyor.
    Bagaj kapagi cok hafif actiktan sonra sert ruzgarda kafaniza inebilir.
    Tekerlek basinc uyarisi olan arabada cam suyu bitiyor isigi yok.

Simdilik bu kadar eklendikce eklerim.

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    Hocam tespitleriniz doğru da benim bildigim kadarıyla motor soğutma sıvısı ve cam suyu seviyesinin göstergeleri var ayri ayri. Kullanma klavuzunda yazıyordu sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

Yeni corollayi lutfen bizlerib gunluk paylasimda bulundugu ana konusunda degil de bu baaslik altinda elestirin.

Ya ben de eleştireyim bari ...o ne fiyat kardeşim resmen satılmasın diyolar.......
  • Birkaç tane de ben ekleyeyim :)

Sadece sürücü tarafı camı tek dokunuşla açma/kapama özelliğine sahip, geri kalan 3 cam için düğmeyi basılı tutmanız gerekiyor.
    Camlar açık iken uzaktan kumanda ile kapıları kilitlediğinizde, kilitleme tuşuna basılı tutmak vb. aksiyonlar aldığınızda açık olan camlar kapanmıyor, aynı şekilde uzaktan kumanda ile camları açmak ta mümkün değil.
    Katlanır aynalar sadece içerideki bir düğmeden açılıp kapanabiliyor.
    Not: saydığım bu son iki madde için yetkili serviste veya dışarıda iki ayrı modül taktırarak çözüm bulabiliyorsunuz, bu iki modülün maliyeti sizin pazarlık gücünüze bağlı olarak 250-450 TL arası değişiyor.
    Araç belli bir hıza ulaştıktan sonra kapıların otomatik olarak kilitlenmesi yok, bunu her seferinde düğmeye basarak yapmanız gerekiyor.
    Dizel modellerde Cruise Control yok.

Bu saydığım özellikler benim mevcut aracımda olan ancak satın aldığım Premium donanımındaki Corolloda olmayan özellikler. Marka polemiğine girmemek için mevcut aracımı burada söylemiyorum ancak Corolladan daha ucuz bir araç ve üstelik en üst donanım paketi bile değil.

Alırken bakmadın mı diye düşünecek olanlar için söyleyeyim;
    İnanın 2010 yılında aldığım bir araçta standart olan bu detayların Corolla gibi bir aracın en üst paketinde olmayacağını düşünmedim bile, Corollayı 2013 Ekim ayında aldığımda bunların eksik olduğu hiç bir yerde yazmıyordu, sadece CC nin olmadığını biliyordum ve bunu kabullenerek almıştım. Bu nedenle saydığım detayları kontrol etmek aklıma bile gelmedi.
    Bu özellikler yok diye aracı satacak değilim elbet, benim Corollayı alış amacım az yakan, sağlam bir sedan aracımın olmasıydı.

Asıl ihtiyacı karşıladığı için her ne kadar bu eleştirileri yapıyor olsam da (ki parasını verdiğim bir üründeki eksik noktaları eleştirmek hakkım diye düşünüyorum) araçtan yana bir şikayetim yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.