Şimdi Ara

Yeni Corolla'ya BMW motoru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Toyota ve BMW arasında devam eden Alman-Japon ortaklığının sıkı bağları her geçen gün güçleniyor. Bu ortaklık ışığında yeni nesli iki yıl sonra tanıtılması planlanan Toyota Corolla’nın BMW motorlarıyla donatılacağı konuşuluyor. Corolla’ya 2.0 lt BMW motoru desteği. Japon devine yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, BMW’nin motorları Corolla’nın yalnızca üst donanımlarında görev alacak.

Şimdilik hangi motorların Corolla’da kullanılacağı bilinmiyor ancak adaylardan birinin 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli motor olduğu söyleniyor.

Alman motoruyla güçlenecek olan Corolla, Japon otomobil üreticisinin TNGA platformunda yükselecek. Yeni nesil Corolla böylelikle eski nesline göre daha güvenli, hafif ve çevik olacak. Yeni Corolla’nın boyutları da eski nesline göre artacak. Daha geniş dingil mesafesi ile yollara çıkacak olan otomobil, bu sayede kabinde daha ferah bir alan sunacak.

Yeni Corolla'ya BMW motoru

kaynak:http://otoajanda.com/corollaya-2-0-lt-bmw-motoru-destegi/

• Sa arkadaşlar 2017 model 1.33 corolla aracıma corus control aldım int.ten takdım ama aktif olmadı gösterge panelinde ışıkta yanmadı servisde aktif olabiliyormu yaptıran arkadaş varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz 1

Sa arkadaşlar 2017 model 1.33 corolla aracıma corus control aldım int.ten takdım ama aktif olmadı gösterge panelinde ışıkta yanmadı servisde aktif olabiliyormu yaptıran arkadaş varmı

konuyla alakası yok ama neyse auriste gösterge panelindeki ışık aktif oluyor fakat corolladaki aktif olmuyor.
  • Yavuz 1 Y kullanıcısına yanıt
    Işık yanmaz ama çalışır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motora falan lafımız yokda corolla böyle genişlemeye devam ederse D sınıfı standartlarına ulaşacak... 2.0 turbo motor ünite de üst donanım seviyesinde gelirse hem ÖTV hem MTV 2den dolayı pek rağbet görmeyecektir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.