Şimdi Ara

Yeni Corolla ile Eski Corolla

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bir modelin çıkması eski modelinin ikinci el pazarını iki şekilde etkileyebilir.

Birincisi yeni model tutulursa eski modelin ikinci el fiyatları aşağı düşer.
    İkincisi yeni model tutulmazsa eski modelim ikinci el fiyatı yükselir.

Yeni Corolla çıkmadan önce eski Corolla sahipleri yeni modeli bu yüzden sabırsızlıkla beklemişlerdir. Ben de gittim yeni modeli inceledim. Kesnilikle işte araba bu dedirtecek bir izlenimim olmadı. Zevkler ve renkler tartışılmaz ama eski modeller daha oturaklı duruyor. Yeni modelinde büyük fiyatu çurumuna rağmen çok küçük yenilikler var. Arka diz mesafesi daha kısa. Daha pahalı. Ben beğenmedim Yeni corolla'yı. Eski Corolla bence çok daha iyi.

Kişisel kanaatimce bu ikinci el Corolla'nın pazarını güçlendirir.

Saygılar...

• al bendende o kadar
  • Yeni kasa corolla motor hariç
    Eski kasa corolla
  • Eskisinin yerini hakkıyla doldurdumu sorusuna cevabım hayır ama nede olsa güvenlikte ve donanımda daha üstün o yüzden yeni corolla
  • bende test ettim yeni corollayı eski kasa bence daha iyi ayrıca fiyat farkıda baya var
  • yapmayın arkadaşlar ya. yeni model arabayı kötü olsa piyasaya sürerler mi? o kadar testler şunlar bunlar. sonra piyasaya sürülür. re tabi fiyatı da biraz pahalı olur.

benim gönlümde ikinci elin fiyatının düşmemesinden yana ama naapalım ben alalı 2 sene oldu.
  • Corolla sol donanımı yeni versiyonda gram gram altın tartar gibi paraya çevriliyor. Bizim bir sözümüz var hepiniz bilirsiniz... Ne kadar ekmek o kadar köfte...derler...Yani çeyrek ekmege 20 köfte koyulmaz. Yeni Toyota da öyle diyor. Bunların kafa hiç basmıyor Japon kafası...En üst donanıma 35 diyecek hemen 6 aylık kuyruk olacak....Al parayı yaz sırayı....Renault 12 almak için azmı sıra bekledik ? Full aksesuar arabayı 33 e alırken en alt zögürt versiyonu 35 ten başlıyor....Sol donanımı kaç lira ? 43 .000 lira..Aynı özelliklere sahip arabada yeni model farkı 10.000 lira...Yada en çıplak modelini 35 e almaya razı olacaksın.... Bekle satarsın.....Yok satarsın ama ben almam. Alan hayrını görsün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 16 Şubat 2007; 11:31:35 >

• quote:

Orjinalden alıntı: dfa80

yapmayın arkadaşlar ya. yeni model arabayı kötü olsa piyasaya sürerler mi? o kadar testler şunlar bunlar. sonra piyasaya sürülür. re tabi fiyatı da biraz pahalı olur.

benim gönlümde ikinci elin fiyatının düşmemesinden yana ama naapalım ben alalı 2 sene oldu.

Geçmişte bilirsiniz 98 de corolla efsane kasayı değiştirdiğinde epey bocalamıştı, toyota 2-3 yıl eski satış rakamlarını rüyasında bile göremedi. Yani iyi olan her zaman eskisi kadar başarılı olamıyor, zaman gösterecek. Tutulmazsa ya da yeni fiyatlarında 2-3bin ytl indirim yapılmazsa eski kasanın 2.el değeri yükselir. Ayrıca benim gördüğüm şudur ki, eski kasanın malzeme kalitesi yenisinden iyi. Yenisinde bir ilgimi çeken kısım ise eskisinde tüm camlarda olan AUTO modunun sadece sürücü tarafında bulunması. Maliyet kaygısı

• guvenlikte ve donanımda yeni corolla daha iyi fakat nedense tipi yuzunden bana soguk geliyor
  • Ben yeni Corolla çıktığında hemen test sürüşüne katılmıştım ve otoparkta yeni araçları görünce yıkılmıştım ve hemen kafadan infaz etmiştim. Fakat bugün bir işim için servise gittim ve araçları bu sürede yeniden inceledim ve araç gözüme daha hoş geldi, tabi içide. Tahminim araç çıkmadan intrnette sürekli Auris resimlerini gördük ve sedan versiyonu da ona benzer aykırı bir araç olarak hayal ettik ve çıktığında biraz haksızlık yaptık. Servis otoparkında Camry ile yanyana duruyordu ve Camry kadar hoştu.Özellikle laciverti. Yani kısacası yeni aracı kafamızda çok farklı hayal ettik ve görünce infaz ettik. ( Sadece benim fikrim )
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi step-team -- 15 Şubat 2007; 21:49:32 >
  • bendede 2006 corolla var arkadslar fıyatın yuksek olmasının sebebı hala eskı kasanın satılıyo olması 5aya kendıen gelir fiyatlar hele şu auris bil gelsede gzöümüz gönlümüz açılsa 124 hp motor cok ii ama araç ağar eski kasa daha seri fakat max hızı 5 km daha az sonuçta yeni y yeni gibisi var mı
  • merhaba arkadaşlar,
    bir astra kullanıcısı olarak toyota markasına ve japonlara karşı sempatimden toyota ile ilgili konulara göz atarım. ( auris'i beklemeye dayanamayan ve astra alan bir kişi olarak) yeni corolla nın çıktığını duyduğumda da merak ettim ve geçenlerde test sürüşüne gittim.arkadaşlar internette gördüğümde güzel gelmişti ama araba yanındayken tek kelimeyle berbat olmuş. kişisel görüşüm tabii ama arkadaşlar arabada hiç bir bütünlük yok gibi. ön ve arka farlar dışarı çıkmış felaket olmuş. arka bagaj kapağı çok dandik geldi bana. iç plastik kalitesi de keza kötü. sonuç olarak bence eski kasa motor seçenekleri dışında çok daha güzel.

içerideki görevli tanıdıktı, test sürüşü sonunda anketi doldururken filan 3 arkadaş izlenimlerimizi aktardık. orada şöyle bir ifade kullandım. sizlerle de paylaşmak istedim.

" toyota markasını seviyorum. belki de japonların sadece kendi işleriyle uğraşmalarından filan bu markayı seviyorum. ayrıca sorunsuzluk vb. konularda gerçekten üzerine yoktur ama araç dizaynı, tasarım konularına gereken önemi vermiyor. eğer şöyle güzel bir tasarım, iç dizayn olsa diğer artılarıyla beraber toyota markası tutulamaz" dedim.

bilmiyorum siz ne dersiniz ama toyota tasarım konusunda çok zayıf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shnbrs -- 18 Şubat 2007; 18:33:34 >

• tasarım konusunda malesef haklısınız.ama plastik kalitesi olsun iç dizayn olsun gayet iyi olmuş.
  • eski corollanın tasarımı daha iyiyidi diyen birisinin sanırım tasarım yorumları fazla dikkate alınmaz

en azından ben almam.

quote:

Orjinalden alıntı: shnbrs

merhaba arkadaşlar,
    bir astra kullanıcısı olarak toyota markasına ve japonlara karşı sempatimden toyota ile ilgili konulara göz atarım. ( auris'i beklemeye dayanamayan ve astra alan bir kişi olarak) yeni corolla nın çıktığını duyduğumda da merak ettim ve geçenlerde test sürüşüne gittim.arkadaşlar internette gördüğümde güzel gelmişti ama araba yanındayken tek kelimeyle berbat olmuş. kişisel görüşüm tabii ama arkadaşlar arabada hiç bir bütünlük yok gibi. ön ve arka farlar dışarı çıkmış felaket olmuş. arka bagaj kapağı çok dandik geldi bana. iç plastik kalitesi de keza kötü. sonuç olarak bence eski kasa motor seçenekleri dışında çok daha güzel.

içerideki görevli tanıdıktı, test sürüşü sonunda anketi doldururken filan 3 arkadaş izlenimlerimizi aktardık. orada şöyle bir ifade kullandım. sizlerle de paylaşmak istedim.

" toyota markasını seviyorum. belki de japonların sadece kendi işleriyle uğraşmalarından filan bu markayı seviyorum. ayrıca sorunsuzluk vb. konularda gerçekten üzerine yoktur ama araç dizaynı, tasarım konularına gereken önemi vermiyor. eğer şöyle güzel bir tasarım, iç dizayn olsa diğer artılarıyla beraber toyota markası tutulamaz" dedim.

bilmiyorum siz ne dersiniz ama toyota tasarım konusunda çok zayıf.

• quote:

Orjinalden alıntı: LTBA_36R

tasarım konusunda malesef haklısınız.ama plastik kalitesi olsun iç dizayn olsun gayet iyi olmuş.

iç dizayn konusu tabii ki kişisel ama bana yol bilgisayarının konumu hakkında güzel diyebilirmisiniz. yolculuk sırasında kolunuzu direksiyonun arasından uzatacaksınız da yol bilgisayarını değiştireceksiniz. direk kaza sebebi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shnbrs -- 18 Şubat 2007; 19:19:16 >
  • haklısınız yol bilgisayarının değiştirmeside çok saçma olmuş.ama göstergeler ve plastik kalitesi bana baya iyi gibi geldi.
  • kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş arkadaşlar hatırlatayım.
  • Eski kasa HB Corolla'nın tasarımı oldukça güzel. Sedanın ki HB kadar iyi olmasa da fena değil bence. Tasarımı o kadar kötü olsaydı bu kadar çok tutulmazdı....
  • quote:

Orjinalden alıntı: turusan

kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş arkadaşlar hatırlatayım.

• yeni corollada çeşitli donanımlarla zenginleştirilmiş! örnegin xenon far, VSC, Cruise control vesaire! Lakin en donanımlısı 44- 45 milyar! ben şahsen vermem gider passat trendline 1.6 102 beygir alırım yada ikinci el 4*4 jeep alırdım! yeni corollanın iç dizaynı güzel ama arkadan görünüşü hayal kırıklığı ! haa fiyat 32 - 38 milyar arası olsa kuyruk olur toyotada!25 milyardan bbaşlayan yarisin satış rakamlarına baksanıza ... son sırada !
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.