Şimdi Ara

Yeni Corallla'da tıkırtı problemi (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
10.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar toyoto dan aradılar sağolsunlar .yine biz sixi yönlendireceğiz deyip kapattılar tıpkı siyasilerin seçim vaadleri gibi.ama bendecanla başla çalışıyorum edremitten bir toyota zede dahaçıkmasın diye haa kendimi anısatmadım pardon ....hertarafından tıkırtı gelen araç yavvuz sipahi rumuzlu TOYOTAZEDELER DERNEĞİ çalışmalarımız hızla ilerliyor. Yavuz Sipahi
  • Edremit ten olmasada Akçay dan bir tıkırtızede var; o da ben!

Ama şaka bir yana tıkırtı asla hayati bir problem değil,ben ne araçlardan ne problemler çıktığını gördüm Toyota nın tıkırtısına can kurban!
  • Hani bi söz vardır:

'sinek küçüktür ama mide bulandırır.'
  • Arkadaşlar Allah kaza, bela, daha büyük sorun vermesin. Toyota bölümünde sadece tıkırtıları konuşalım. :)

Bir arkadaşın dediği gibi, sonuçta bu araç hareket halinde yaklaşık 1,5 ton ağırlığında, içerisinde de bizim koyduğumuz birçok ufak tefek zımbırtı var. Bunların ses yapması da kaçınılmazdır. Bunları hesaplıyorsunuz değil mi? Bir de aynı rahatsızlığı aracınıza binen misafirleriniz de hissediyor mu?

Aslında ben de tıkırtı vs gibi özellikle tekrarlayan seslere çok duyarlıyım. Bir tıkırtı diyip geçemem, size hak veriyorum. Sonuna kadar hakkınızı arayın tabi. Yalnız merak ettiğim husus şu, acaba siz benden de hassas olduğunuz için mi aracınızdan tıkırtı vs duyuyorsunuz, yoksa benim araçtan mı ses çıkmıyor. Mersin'de olanınız varsa araçları denemeye veya benim aracı denetmeye hazırım.

• Bazı malzemelerde sanki adaptasyon hatası var;

Ön konsolun üzerinde göstergelerden başlayarak cama kadar devam eden tek parça yumuşak plastik son derece kaliteli bir malzeme,neredeyse avuç ayası gibi yumuşak ve etli,bir o kadarda dayanıklı ancak dikkat ederseniz parmağınızla bu malzemeyi yer yer yokladığınızda özellikle orta kısımlarda son derece gevşek olduğunu,neredeyse yarım santim oynadığını görüyorsunuz;sanki altta bir yere vidalıyken sonradan kopmuş kabarmış gibi.

Bence iç mekandaki tıkırtılara bu gevşek yapının farklı plastik aksamlarla temasıda ayrıca neden oluyor,bundan başka yolcu ve sürücü güneşliklerini aracı kaba asfaltta tıkırtı yaparken indirin,makyaj aydınlatması civarlarına kuvvetlice bastırın,buranında çıtırtı yaptığını eminim birçoğunuz farketmemiştir.

Bu sorunda olmasa insana gerçekten hiç eskimeyecekmiş gibi bir his aşılıyor o da ayrı bir konu..

• dün bir köpeğe çarptım. 110km hızım vardı. sol taraftan vurdum büyük bir gürültüyle çarptıktan sonra altımda kayboldu gitti. şoktan duramadım o an ve en az 5 km gittim. sonra kontrol ettiğimde araçta en ufak iz belirti bulamadım. hayvan için hala üzgünüm ama karanlıkta çok geç farkettim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1drader

dün bir köpeğe çarptım. 110km hızım vardı. sol taraftan vurdum büyük bir gürültüyle çarptıktan sonra altımda kayboldu gitti. şoktan duramadım o an ve en az 5 km gittim. sonra kontrol ettiğimde araçta en ufak iz belirti bulamadım. hayvan için hala üzgünüm ama karanlıkta çok geç farkettim..

Geçmiş olsun...

Bende 20-30 km hızla çarpmıştım hata bendeydi köpeğin önüme çıkacağını anladım orta sert bir frenle dururum diye çok acele etmedim-frene dokunduğumdaysa araç neredeyse hiç yavaşlamadı göz göre göre köpeğe vurdum

• quote:

Orjinalden alıntı: birtasarimci

Arkadaşlar Allah kaza, bela, daha büyük sorun vermesin. Toyota bölümünde sadece tıkırtıları konuşalım. :)

Bir arkadaşın dediği gibi, sonuçta bu araç hareket halinde yaklaşık 1,5 ton ağırlığında, içerisinde de bizim koyduğumuz birçok ufak tefek zımbırtı var. Bunların ses yapması da kaçınılmazdır. Bunları hesaplıyorsunuz değil mi? Bir de aynı rahatsızlığı aracınıza binen misafirleriniz de hissediyor mu?

Aslında ben de tıkırtı vs gibi özellikle tekrarlayan seslere çok duyarlıyım. Bir tıkırtı diyip geçemem, size hak veriyorum. Sonuna kadar hakkınızı arayın tabi. Yalnız merak ettiğim husus şu, acaba siz benden de hassas olduğunuz için mi aracınızdan tıkırtı vs duyuyorsunuz, yoksa benim araçtan mı ses çıkmıyor. Mersin'de olanınız varsa araçları denemeye veya benim aracı denetmeye hazırım.

ses yapar diye torpidoya hiçbirşey koymuyorum. artık tik oldu. kemerin olduğu yerdeki ses artık dayanılmaz oldu. hâla bu arabayı seven varsa satabilirim. corollayada yabancı değilim. 2006 vardı sorunum yoktu 2007 nin kasası hoşuma gitti aldım. hayatımın hatası gibi. normalde bir arabanın yeni modelinde iyileşmeye gidilir ama toyota neden tersine gidiyo anlamadım.

• elegant 1.6 düz vites 2007 model,ne tıkırlı ne mıkırtı yağ gibi maşallah.Her hese iyi sürüşler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yavuz Sipahi

quote:

Orjinalden alıntı: birtasarimci

Arkadaşlar Allah kaza, bela, daha büyük sorun vermesin. Toyota bölümünde sadece tıkırtıları konuşalım. :)

ses yapar diye torpidoya hiçbirşey koymuyorum. artık tik oldu. kemerin olduğu yerdeki ses artık dayanılmaz oldu. hâla bu arabayı seven varsa satabilirim. corollayada yabancı değilim. 2006 vardı sorunum yoktu 2007 nin kasası hoşuma gitti aldım. hayatımın hatası gibi. normalde bir arabanın yeni modelinde iyileşmeye gidilir ama toyota neden tersine gidiyo anlamadım.

Yeni kasa henüz çok yeni ve olası problemleri tecrübe edilmemiş bir model.

Her markanın yeni modeli teknik manada ilerlesede genelde yerini aldığı olgunlaşmış eski modelden daha fazla probleme gebedir,araç üretimden kalkmasına yakın zamanlara doğru yapılan makyajlarla sorunlarından arındırılır.

Yeni Corolla bence bugüne kadar üretilmiş en çekici ve her manada olgun olan kasadır,yaygın olarak şikayet edilen problemlerin ilerleyen zamanlarda çözümleneceğini düşünüyorum belkide 2009 a kadar iyileştirmeler olursa 2009 modelle takasa girebilirim ki takası düşünecek kadar ciddi bir şikayetimde yok aslında.

• Arkadaşlar, yaklaşık 1,5-2 aydır bu forumu izliyorum.Yeni Corolla hakkında pek çok şeyi burada okudum.Ençok tıkırtı ve ses problemleri yönünde şikayetler okuyorum araçla ilgil, ama bu şikayetlere rağmen ya herru ya merru deyip (okuduğum pozitif unsurrlar daha ağır bastı.) ben de 1.6. comfort aldım.Aldığım günden bu yana her gün aracı kullanıyorum.Eşimin ailesi köyde oturuyor.Şehir içi-dışı + köy yollarında gitim araçla.Şu ana dek kronik çıtırtılar yok bende.Ses izolasyonu çok iyi.Ama sizlerin bu şikayetlerini gördükçe kulak kesiliyorum araca.Paranoya haline geldi artık çıtırtı hikayesi.

Neyse, geçen gün araçlardan anladığını düşündüğüm bir arkadaşıma aracımı kullandırdım.Kendisi, yeni kasa çıkar çıkmaz d4d comfort almıştı ve ilk günden itibaren tıkırtısı varmış.Geçen ay da serviste tıkırtı için izolasyon yaptı.

Hem dizel hem benzinli kullanan biri olarak aracımın çok sessiz olduğunu teyit etti.Ses problemi başta varsa hep devam eediyormuş, yoksa da bir daha çıkmıyormuş.

Sanırım 2008 modellerde yalıtım konusunda iyileştirmeler yapmışlar.Ne dersiniz?

• Orjinalden alıntı: esmerce

Geçmiş olsun...

Bende 20-30 km hızla çarpmıştım hata bendeydi köpeğin önüme çıkacağını anladım orta sert bir frenle dururum diye çok acele etmedim-frene dokunduğumdaysa araç neredeyse hiç yavaşlamadı göz göre göre köpeğe vurdum

saol esmerce. köpeğe hatta tilkiye çarpıpta hasar alan çok araba duydum. o hızda çarpmama rağmen araçta en ufak belirti yok. belki köşeden çarptığım içindir. bir köpek için bile insan nasıl üzülüyor. Allah beterinden saklasın. kaza düşmanımın bile başına gelmesini dilemeyeceğim birşeydir..
  • Arkadaşlar ben bu tıkırtı problemi olan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum sizin araçlar 2007 modelmi 2008 mi? Neden derseniz bende auris var hala bunlar yok, burda bir kaç arkadaşımda bizde yok demiş.. ayrıca şunu unutmayalım bunlar bebeklik hastalıkları.. Corollanınızın bebeklik hastalığı tıkırtılar.. Ama astraların özellikle otomatiklerinde bebeklik hastalıkları saymakla bitmezdi. otomatik şanzımanlarda sıkıntı vardı çoğu arkadaşım 2 milyara yakın servis parası verdi. Bunun gibi bir kaç sorun vardı ama bakın herkes astrasından memnun şu an. herkes astrayı övüyor. çünkü böyle hastalıklar araçlar ilk çıktığında normal. Araçlar ne kadar test edilirse edilsin bazı şeyleri asla kimse kullanıcı kadar göremez farkına varamaz. Biz Bora almıştık ilk çıktığı yıl bütün ön konsoldan ses geliyordu ve çözülmüyordu. Benim size tavsiyem bu sesleri dinlemeyin. Eğer müziği herşeyi kapayıp ses dinlerseniz 5 kasa da bile ses duyarsınız. Müziğinizi açın ya da kendinizi o seslere vermeyin. Siz dinledikçe onlar artıcaktır.. çünkü bu iş birazda psikolojik.. Kendimizi verdikçe sanki hergün artıyormuş gibi gelir...

• arkadaşlar aldığımız arabalar 40.000 ytl lik arabalr bunun sınıfında jettaya golfe bi binin bakalım 100.000 binde kayış değiştiriyorlar bi ton paraya ayrıca siz tıkırtı mıkırtı uğraşmayın bugün volkswagen 15 senelik motor teknolojisini kullanırken toyotaya bakın.ayrıca bugün avrupa da toyota auris 2.0 dizel 188 beygirlik motoruyla DÜNYANIN EN ÇEVRECİ MOTORU SEÇİLMİŞTİR.böle bi markaya böle lekeler atmak yanlış bence.
  • Ferostair biz leke atmak amacıyla değilde çok sevdiğimiz araçlarımızın problemlerini kendi aramızda çözebilmek için yazıyoruz yanlış anlama..

2.2 D4D 177hp motoru biliyordum ama 2.0 188hp duymamıştım,gerçeten muazzam bir rakam,bu motor çift turbolu mu acaba? Türkiye ye gelmesi olası mıdır?
  • Orjinalden alıntı: esmerce

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Geçmiş olsun...

saol esmerce. köpeğe hatta tilkiye çarpıpta hasar alan çok araba duydum. o hızda çarpmama rağmen araçta en ufak belirti yok. belki köşeden çarptığım içindir. bir köpek için bile insan nasıl üzülüyor. Allah beterinden saklasın. kaza düşmanımın bile başına gelmesini dilemeyeceğim birşeydir..

Çok haklısın..

Bu arada tıkırtı konusunda tecrübeyle sabit;plastik aksamların ve kokpitin camla birleşim aralıklarını tozdan mümkün olduğunca uzak tutmak ve mümkünse bu aralıkları sık sık basınçlı hava ile temizlemek son derece faydalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 2 Mart 2008; 18:10:57 >

• Arkadaşlar selamlar;
    98 gli de özellikle 100 km/sa hızdan sonra sürtünmeye benzer ses gelmekte.Hız artışında ses te artmakta.Nedeni ne olabilir?Teşkler
  • kim nederse desin yeni bir araçtan ne marka olursa olsun böyle tıkırtı veya diğer arızaları (olur böyle şeyler)deyip vurdumduymazlık yapmamakıyız .adamlar tanımışlar bizleri 20-25 gün evvel koskocaTOYOTA SA sizi enkısa zamanda arayacağız dedi. haklıysanız TÜKETİCİ HAKLARI-TSE-TSEK-ALDIKLARITESCİL İSO larından yardım isteyelim diyorum.bengünün birinde şofpen aldım.sık sık sönüyordu. 5 kez tamir ettiler bu bukadar dediler durumu TSE ye yazınca servis hemen yenisini taktı ..daha bunun gibi birçokörnekleyebilirim.
  • Yavuz aslında herkes birazcık hakkını aramakta ısrarlı olsa Türkiye de çok şey değişirdi.

Ama bu tıkırtı mevzusu farklı bir durum.

Aracın hatalı üretilmiş bir parçası vs değiştirilebilir,ama bir tıkırtıyı gidermek bir parça değiştirmek gibi kolay ve standart adımları olan rutin bir işlem değildir,neticesinde sonuç daha kötüde olabileceğinden riskli ve başarı payı yarı yarıya olan bir işlemdir.

Bu yüzden bu konuyu çok önemsemiyorum,zaten aracın her yerindende tıkırtı gelmiyor,benim önceki aracım Laguna II,Brava ve kullanmış olduğum Megane II,Astra hb de benzer fiyatlarda olmasına rağmen aracın kullanım şekline bağlı olarak çok daha fazla ses yapabiliyorlar.
  • quote:

kim nederse desin yeni bir araçtan ne marka olursa olsun böyle tıkırtı veya diğer arızaları (olur böyle şeyler)deyip vurdumduymazlık yapmamakıyız .adamlar tanımışlar bizleri 20-25 gün evvel koskocaTOYOTA SA sizi enkısa zamanda arayacağız dedi. haklıysanız TÜKETİCİ HAKLARI-TSE-TSEK-ALDIKLARITESCİL İSO larından yardım isteyelim diyorum.bengünün birinde şofpen aldım.sık sık sönüyordu. 5 kez tamir ettiler bu bukadar dediler durumu TSE ye yazınca servis hemen yenisini taktı ..daha bunun gibi birçokörnekleyebilirim.

aynı fikirde değilim. Sanırım tek kaldın bu tıkırtıyla mücadele timinde. şofbeninizdeki problem teknik bir arıza ve giderilmiş sonuçta. tıkırtı mevzuu ise bir problem veya arıza değil. ben de olur böyle şeyler deyip beyninizi bu önemsiz mesele için yormayın diyorum.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.