Şimdi Ara

Commandos Serisi [ANA KONU] (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.499
Cevap
18
Favori
128.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: selsan

Bi dakika hamachiyi yükleyim.

versiyonunuda 1.0.2.5 e getirirsen problem çıkmaz.
  • Hamachi olayını beceremedim. Nasıl yapıcaz?
  • Arkadaşlar merhaba, bu yazıyı yazsammı yazmasam mı çok düşündüm aslında, belki yazdığım bir yazının tekrarı olabilir ama yinede yazmak istiyorum..

Bu gün oyunun cd'si ile birlikte kafeye gittim, bazı sebeblerden dolayı. Oyunu yükledim, ve oynarken bazı dedikodular duydum; yeni nesil gençlik olmalı " vay bee, milattan kalma oyun oynuyo çocuğa bak ", " biz bunu çocukken oynardık, 5-10 kere bitirmişliğim var " şeklinde laflar duymaya başladım; ki bunların hiç birisinin bu oyunu oynamadığına eminim. Bu oyun 5-10 kere bitirilecek bir oyun değil, bu oyun bir kere bitirilir, ilk bitirişinde de zaten mantık kullanarak bitirirsin. Diğerlerinde ezbere bitirirsiniz, harbiden halimize gülüyorum.. Yeni nesil oyunlara bakıyorumda, hangimiz hayal kurabiliyoruz oyunlarda?.. Tam olarak belli bir karakter var, kimseye benzemeyen film karakterlerinden başka. Tek bir yüz, hiç kimseye benzetemediğimiz.. Ama bu grafikli oyunlarda harbiden bazen green beret olma isteğim bile oldu içimde. Çok meraklıydım.. Ama prince of percia oynarken nefret ettim resmen. Sadece bir kişilik, belki hiç olmamış; belki olması imkansız bir kişilik..

Oyun hala böyle tanınıyor, yeni nesil grafiklere aldanan bütün herkes; yeni nesil tomb raider gibi mantık oyunlarına aldanan bütün herkes bu oyunları unutmuş halde. Bu halimizden üzüntü duyduğumu belirtmek isterim.. Eğer yaşayanlar varsa, beni anlarlar..

Bu yazıyı neden yazdım, sadece içimdekileri dökmek istedim.. Kendi içimde kalmasını istemedim, hepinizin duymasını istedim... Hepinize okuduğunuz için teşekkür ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: selsan

Hamachi olayını beceremedim. Nasıl yapıcaz?

İndir programı. Nasıl kurulacağı hakkında bir link var.

http://forum.donanimhaber.com/m_4454987/tm.htm

bu linkteki denilenleri harfiyen yap. Programın download linkide bu topicte mevcut.

Bunları yaptım, bende işe yaradı.

Edit: Haber ver halledince.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 14 Mart 2008; 22:57:02 >

• quote:

Orjinalden alıntı: SaLVaDo

Arkadaşlar merhaba, bu yazıyı yazsammı yazmasam mı çok düşündüm aslında, belki yazdığım bir yazının tekrarı olabilir ama yinede yazmak istiyorum..

Bu gün oyunun cd'si ile birlikte kafeye gittim, bazı sebeblerden dolayı. Oyunu yükledim, ve oynarken bazı dedikodular duydum; yeni nesil gençlik olmalı " vay bee, milattan kalma oyun oynuyo çocuğa bak ", " biz bunu çocukken oynardık, 5-10 kere bitirmişliğim var " şeklinde laflar duymaya başladım; ki bunların hiç birisinin bu oyunu oynamadığına eminim. Bu oyun 5-10 kere bitirilecek bir oyun değil, bu oyun bir kere bitirilir, ilk bitirişinde de zaten mantık kullanarak bitirirsin. Diğerlerinde ezbere bitirirsiniz, harbiden halimize gülüyorum.. Yeni nesil oyunlara bakıyorumda, hangimiz hayal kurabiliyoruz oyunlarda?.. Tam olarak belli bir karakter var, kimseye benzemeyen film karakterlerinden başka. Tek bir yüz, hiç kimseye benzetemediğimiz.. Ama bu grafikli oyunlarda harbiden bazen green beret olma isteğim bile oldu içimde. Çok meraklıydım.. Ama prince of percia oynarken nefret ettim resmen. Sadece bir kişilik, belki hiç olmamış; belki olması imkansız bir kişilik..

Oyun hala böyle tanınıyor, yeni nesil grafiklere aldanan bütün herkes; yeni nesil tomb raider gibi mantık oyunlarına aldanan bütün herkes bu oyunları unutmuş halde. Bu halimizden üzüntü duyduğumu belirtmek isterim.. Eğer yaşayanlar varsa, beni anlarlar..

Bu yazıyı neden yazdım, sadece içimdekileri dökmek istedim.. Kendi içimde kalmasını istemedim, hepinizin duymasını istedim... Hepinize okuduğunuz için teşekkür ederim.

Evet, commandos'u duymayan veya kendilerine beğenmeyen dallamalar var.

Dünyada gördüğüm en zor oyun bu bi kere. Tanımadan bilmeden konuşanlara uyuz oluyorum. Valla yeni nesil oyunlar süper, aklımızı alıyor ama commandos'a laf ettirmem valla.

Pyro studiosa bir mail attım. Yeni commandos istiyoruz diye. Stratji tarzında filan filan "bu oyun efsane devam etmeli" diye ing. yazdım bişiler. Bakalım nolacak? İnşallah bu oyun devam eder...

• ya beyler cidden hepiniz hile kullanmışsınız ama ben 1 kere olsun kullanmadım

oyun pc yi aldığımda orjinal cd(beyond the cod) olarak verilmişti yaşım 7 di.ogünden beridir en sevdiğim oyundur

1 kere bile hile kullanmadım kullanmamda çünki zevki çıkmaz.
  • jansay msn vatsa at dostum pm den yarın hamachiden yapalım commandos 2 multi
  • quote:

Orjinalden alıntı: offtopic

jansay msn vatsa at dostum pm den yarın hamachiden yapalım commandos 2 multi

Attım

yarın gündüz saatleri olur. Saat 3,5 ile 6-7 arası filan. Ağ adı şifre üstte yazıyor.
  • demin selsan'la bi behind enemy lines oynadık. Ama güzel değildi. Chat işi filan zor, save olayı yok. En iyisi man of courage valla. Singleda da, multide de.

offtopic yarın 3,5-7 arası bi yere kaybolma hamachi ağından man of courage yapak
  • comandos hayranı olarak yazmadan edemedim ..bende günlerce başından kalkmadım hatta saatlerce ..tarihi bir oyun bence ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: DiLoN

comandos hayranı olarak yazmadan edemedim ..bende günlerce başından kalkmadım hatta saatlerce ..tarihi bir oyun bence ..

evet.

Böyle güzel bir oyunu düşünüp hayata geçirdiği için Paco MENÉNDEZ'e çok teşekkür ediyorum.

Edit: bu arada arkadaşlar man of courage'de chat yok yahu. Yani ben bulamadım. Ama olması lazım, behind enemy lines'ta bile vardı bunda kesin olması lazım. Ama yoksa kötü haa.

offtopic ben orada bir görev buldum gayet zevkle oynadığım güzel bir görevdi. Görevin ayrıntılı açıklaması:

İsmi: "das boot, silent killers". Görev gündüz vakti denizde başlıyor. Green Beret, Diver, Sapper, Spy, Thief ve köpeği var. Geçen görevden kalan thief, görevde bir yatakhanede arkadaşlarının onu kurtarmasını bekliyor. Green Beret ise, oyunda bir binadaki radyoyu kullanarak paraşütle istediğimiz bir yere çağırmamız gerekiyor. Kas yığını bi naziden anahtar bulup büyük savaş gemisinin bulunduğu depoya girip esir denizci dostlarımızı ve kaptanlarını kurtarmamız gerekiyor. Dışarıda olduğumuz için mayınları atlatmak sappera düşüyor, ayrıca spy bir subay üniforması(kahverengi olan) giymesi ve bazı kağıtlar alması lazım. Sonra büyük deponun kapısını açacağız.

Bu bilgiler ışığında; hangi komandoları istiyorsun? Benim için hiç farketmez çünki maksat eğlence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 15 Mart 2008; 0:51:02 >

• arkadaşlar bende commandos 3 ü kurmaya çalışıyorum yeniden ama 2. cd de data3.cab adlı dosyada veri dongusel atık sorunu gibi bir hata veriyor .. bunun nedeni nedir nasıl düzelir bilen ve yardımcı olacak birilerine ihtiyacım var. .. : ))
  • Beyler Commandos: Beyond the Call of Duty'i indirdim(müzikler yok ama) ve oynuyorum. 3. görevdeyim. 1. bölüm hakkında ipucu vermek istiyorum. Benim taktiğim şöyle:

Sadece kaçış taktiği vereceğim, yoksa tam bir tam çözüm havası olur(ha tam çözüm isteyen söylesin yazarım). Şimdi, sapper'da 4 bomba var. Ayrıca 3 tane varil var. Oyunda bize asansörden gitmenin iyi olacağı hakkında ipucu vermiş ama ben onu beceremedim. Çünki ben son ana kadar alarm çıkartmamak istiyorum. Ve asansörden ininceki 2 düşman askerini öldürmem lazım. Öldürmek kolay ama devriye gezen 3 dallamadan saklayamadığım için, asansör iptal.

Şimdi, sapperin uzaktan kontrollü bombalarını, deniz fenerinin ve yanındaki uçaksavarın yanına(1 taşla iki kuş), bir tanesini en sağdaki antenli binaya,(merdivenlerinden çıkında koyun), ve 2 tanesini de, sol taraflardaki 2 uçaksavara. Haritanın enn sağında, bir tane merdivenden çıkınca köşede, öbürü merdivenin altında olan uçaksavar kaldı. 1 varili 1 uçaksavara, öbürünü öbürüne, ve 1 varilde alttaki uçaksavarın hemen çaprazındaki binaya.(orada almanlar alarm çalınca patlatıcaz onları). Green Beret amcamla alttaki uçak savara ateş edin, sonra binaya. Binadan çıkanlar ölecek biri sağ kalacak onuda tabancayla halledin. Sonra green bereti saklayın. Etraf yatışınca merdivenden çıkıp kalan uçaksavarı varille patlatın ve tam gaz sağa doğru gidin merdivenden aşağı inin.

Orada bir şişme bot bekletin ve sapper hariç herkesi bindirin. Green Berette gelirken sapperla bombalarınızı patlatın ve şenlik tamamlansın. Sonra diver'ın kollarına kuvvet, haritanın en sınırlarından gidin, gidin gidin sola doğru. Karşınıza bir sürü mayın gelecek. Burada sniper görev alıyor.

Sniper'ı kesinlikle yerdeki düşmanlar için kullanmayın. Bir kulede 2 tane asker var, onları indirin sadece. Böylece 4 tane kurşununuz kalacak. 2'siyle mayın temizleyin ve 2'siyle gideceğiniz noktaya doğru bakan o iki dallamayı öldürün(o devriye geçen 3 dallamaya gözükmeden). Sonra dikkatlice 2 mayınlık yerden geçip tam yol kaçış yerine gidin. İşte bitti..

_HURMACI_ bu kaçış sistemiyle bölümü bitirebilirsin. Ben birkaç sene önce(düşün artık çook acemiyken) o bölümde herkesi filan öldürmüştüm ama hedefleri patlatıp kaçamadım, beceremem filan deyip hile ile 2. bölüme geçmiştim. Yani sen bu taktikle her türlü geçersin. (Denendi ve onaylandı, işe yarar bir taktiktir garanti ederim)

Commandos Serisi [ANA KONU]

• @Jansay

Valla süper strateji rehberi oldu bu çok saol, Emeğine sağlık ama senin gibi oynayamayız sen usta olmuşsun bu rehber sayesinde bende bitiririm herhalde

PM attım sana
  • quote:

Orjinalden alıntı: _HURMACI_

@Jansay

Valla süper strateji rehberi oldu bu çok saol, Emeğine sağlık ama senin gibi oynayamayız sen usta olmuşsun bu rehber sayesinde bende bitiririm herhalde

PM attım sana

Ya ne ustası düşünüp düşünüp kendi çapımızda birşeyler buluyoz nolcak ki yani?

Geçersin ya bu bölümü, olmadı tamamınının tam çözümünü yaparım. Kahrolsun naziler.()

Aldım pm'ni.

• cok guzel anlatim yaw biz hamachiden ne zaman yapacaz bi oyun.

super olur valla.

jansay bana pm at msn ini de yaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gizmo_x

cok guzel anlatim yaw biz hamachiden ne zaman yapacaz bi oyun.

super olur valla.

jansay bana pm at msn ini de yaz.

Valla bilmiyorum yapalım bu ara. Ama oynayamıyorduk biz offtopic isimli arkadaşlan. Hamachi'den bağlansakta birbirimizin açtığı oyunları göremiyorduk. tcp ip(LAN)'da, tcp ip(INTERNET)'te hiç işe yaramadı.

Senle belki yaparız ama düşük bir ihtimal.
  • Beyler commandos: beyond the call of duty'de takıldım çok.

3. bölümde takıldım, onu geçebilirim belki. Ama epey zor. Sonra bi bakayım dedim 4. bölüme, ovv. O daha fena sanırım. Bilmiyorum gelebildiğim yere kadar geleceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SaLVaDo

Arkadaşlar merhaba, bu yazıyı yazsammı yazmasam mı çok düşündüm aslında, belki yazdığım bir yazının tekrarı olabilir ama yinede yazmak istiyorum..

Ya oyunu bitiremediğim her gece uyku sorunu çekiyordum! Geçemediğim bölümle ilgili planlar kuruyordum!.. Zaten sistemim olmadığı için grafik oyunu oynayamıyorum! Ama son dönem grafik oyunlarının beni çekmediğini de biliyorum!

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.