Şimdi Ara

>>>

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.787
Cevap
185
Favori
1.112.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 20 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1593
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 79
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 106
  • Favoriye Eklediklerim 184
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ANTHYPATHY (463 mesaj) CsMaNiA (424 mesaj) _RuLazz_ (420 mesaj) hot_sauce (317 mesaj) moondance (309 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6595 mesaj) Mobil (4556 mesaj) Tablet (429 mesaj) (5 mesaj) Mini (648 mesaj) Uygulama (154 mesaj) (9 mesaj) (9 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Giriş
    3662 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: boostr

Selamlar 10.09.2020 trafiğe çıkışlı, 0.9tce touch 2020 model clioyu, kaput koruma ppf ve serviste takılmış cam filmi park sensörlü ekstralı haliyle 37500 km de 138.000 TL’ye sattım. Forumdaki arkadaşlar bir ara fiyat muhabbeti yapmışlardı durum bu.

Hocam 37 bin km boyunca herhangi bi arıza açtı mi?

Neden sattınız? Memnun değil miydiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    3752 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Hocam 37 bin km boyunca herhangi bi arıza açtı mi?

Neden sattınız? Memnun değil miydiniz?

Alıntıları Göster

Valla ben de merak ettim senesi gelmeyen aracı takribi 10 ay gibi sürede 37500 km nasıl sürüldüğünü ve arıza çıkarıp çıkarmadığını  

|
    |
  • Teğmen
    241 Mesaj
    Herkese selamlar,
    Öncelikle Ankara’da kullandım. Şehiriçi ve şehir dışı iş için kullandım. Standart su eksiltme oldu. Onuda gittim eklediler. Sonra bir da bu sorun olmadı. Hiç arıza vermedi. Satmamın sebebi bir sonraki sene arabanın 80bin olmaması içindi. 😀. Bu sürede aldığım tüm yakıtları ve İstasyonları kaydettim. 07.07.2021de Peugeout 208 prime aldım bu araçta şu anda 7000 km’de. Günlük 100 km biniyorum.
    Şu anda bu aracı satıp tekrar bu araçtan yada Clio 5 almayı düşünüyorum. Hiç sorun yaşamadım. Bu sürede son yakıt sarfiyatı grafiğini ekliyorum. Bir de arabanın denge maliyetini ekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boostr -- 19 Ağustos 2021; 18:1:4 >
    |
    |

• Yarbay
    3662 Mesaj

Kazasız belasız sürmeniz dileğiyle.

Bidakine Clio 5 1.0 TCe alın da biz de sizden gözlemleyelim

• Teğmen
    241 Mesaj

Belirtmek isterim ki, acil frende Clio çok iyi ve motor olarakta beğendiğim araç benim işimi çok gördü. Uzun yolda, şehir içinde de hiç zorlanmadım. Herkese güle güle binmesini dilerim.

|
    |
    Alisilin07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    163 Mesaj

Hocam acemiyim clio 4 düşünüyorum 1.5 dizel alacağım dizeller benzinlilere göre daha rahat kullanım sağlıyor en fazla ne kadar vermeliyim araca

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    |
    |
    boostr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    241 Mesaj

Şimdi bu araçta bana sorarsan yeni benzinli almak daha mantıklı araç kartlı ve start stoplu olduğu için stop da etmiyor yokuş kalkış desteği de var. Hem arıza çıkarma ihtimali düşük olur. Dizel olanların fiyatlarını bilmiyorum. Ben dizelde yaşadığım ses sorunu nedeniyle genelde benzinli araç tercih ediyorum. Kendi kullanım dinamiğimde benzin ve dizelde de çok farklı veriler yakalamadım.

|
    |
    furkan398 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    81 Mesaj

herkese iyi günler bende yeni alarak clio ile aranıza katıldım. 1 ay oldu araçtan memnunum fakat bir kaç sorum olacak sizlere dostlar bilenler bildiği kadar yardımcı olursa sevinirim.

2013 model touch

1 - araç ön camından rüzgar girme problemi mevcut internetten silikon önerileri var başka öneri veya yönlendirmeniz varmıdır ?

2 - araç double ekran güncellemesi pc den yaptım sistem 4.1.3 e güncelledi fakat internette 9.1.3 güncellemesi vs var fakat benden bunun için 70 100 tl ücret isteyen oldu  

3 - araç için ufak dokunuşlar çok güzel duruyor araca yakışıyor örnegin kromları turuncu kaplama gibi önerebileceğiniz abartı olmayan aksesuarlar nelerdir ?

4- park sensörü ve otomatik yanan fark cihazı almak istiyorum öneri cihaz varmı acaba  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi move bekir -- 24 Ağustos 2021; 15:0:54 >

• Binbaşı
    1525 Mesaj

Hayırlı olsun.
    1. Silikon yerine sünger kesip doldurabilirsiniz.
    2. Sizin modelin son surumu 4.x bir sey. Gayriresmi guncelleme var 7 sürümü internette bulunuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    move bekir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2355 Mesaj

Arkadaşlar Clio 4 1,5 da yakıt alırken depoyu full lediğimizde, pompa atınca yaklaşık 12 litre daha alabiliyor depo. Bunu yapmak sizce sakıncalı mı?

• Yarbay
    3662 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JAX

Arkadaşlar Clio 4 1,5 da yakıt alırken depoyu full lediğimizde, pompa atınca yaklaşık 12 litre daha alabiliyor depo. Bunu yapmak sizce sakıncalı mı?

Zamanla şamandırayi bozduğu söyleniyor.

Uzun yola çakılacaksa yapılabilir.

Ben her aracımda pompa atınca biraktiririm.

|
    |
  • Yarbay
    3825 Mesaj

12 litre çok fazla. tahliye borusunda falan tıkanıklık varsa pompa erken atıyordur. full dolduktan sonra 12 litre alması normal değil. en fazla 1-2 litre alabiliyor olması lazım.

|
    |
    JAX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2355 Mesaj

Hangi benzinciye sorsam Clio 4 lerde bu hep böyle diyorlar. Pompa attıktan sonra, depo epey yakıt alıyor dediler.

(Bu şekilde dolan depo 1200 km nin üzerinde gidiyor. Uzun yolda.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAX -- 26 Ağustos 2021; 16:17:6 >
  • Teğmen
    241 Mesaj

selamlar bu olayı ben çok nadir yaptırıyordum, okuduğum çoğu yerde zararlı olduğu yazmakta. ek olarak belirtmek isterim ki aracın yakıt hesabını da şaşırtıyor.

|
    |
  • Yarbay
    2248 Mesaj

12 litre imkansız. 1.5dci bende de var en fazla 2 litre fazla alır o da zaten buharlaşma geri dönüş şeysi falan doluyor diye.

|
    |
  • Binbaşı
    1510 Mesaj

Konu clio 4 ama heralde genel clio kullanan ekibin de yeteri kadar bilgisi vardır diye düşünüyorum.

Nakit ihtiyacından ötürü elimdeki Leon'u sattım. O yüzden alacağım araçtan da çok fazla bir beklentim yok.

Epey baktım eledim derken geriye 208 ve clio 5 kaldı.

Clio 5 2020 model 1.0 otomatik touch - 208 ise 2019 1.2 otomatik signature. Km ve fiyatlar birbirine çok yakın. İkisi de ufak zaten birkaç cm fark için de genişliğine falan takılacak değilim.

208'de çok umrumda olmasa da cam tavan vs var. Donanımı daha iyi gibi.

Clio'da güzel duruyor yeni ama donanım olarak az daha geride sanırım. Bildiğim kadarıyla clio'nun bakım masrafları yedek parçası daha uygun.

Çevremde ne peugeot ne de renault kullanan biri var. Görüşüp fikir alabileceğim kimse olmadığından buraya danışayım dedim. Clio olarak başımızı ağrıtacak kronik sıkıntı vs var mıdır veya genel anlamda bir memnun olunmayan kısmı.

• Teğmen
    241 Mesaj

208 2021 model aldım Clio 4 yeni sattım. 208 hem iç kabin hem de bagaj çok küçük diğerine oranla. Yeni Clio da bir klima sıkıntısı var bunu araştırıp ona göre almanizi tavsiye ederim

|
    |
    Thrashbringer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1510 Mesaj

Yazılımla düzeliyor falan demiş servis ama ne kadar doğrudur bilmiyorum tabi. Aracı ztn tek kullanıyorum ufak olması çok dert değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrashbringer -- 29 Ağustos 2021; 12:46:11 >
    |
    |
    boostr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2355 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: liaratsoni

12 litre imkansız. 1.5dci bende de var en fazla 2 litre fazla alır o da zaten buharlaşma geri dönüş şeysi falan doluyor diye.

Haklısınız 12 litre değil max 8 litre daha alabiliyormuş. 45 litre alıyor depo, fakat 53 litreye kadar da çıkabiiyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAX -- 30 Ağustos 2021; 14:40:50 >
    |
    |
  • Yarbay
    3752 Mesaj

valla 12 litre alır mı bilmem de yakıt seviyesi kırmızının dibine doğruyken 47.8lt ile fullendi. (Clio 4)

|
    |
Reklamlar
vp satın al
valorant points
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.