Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (832. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.964
Cevap
182
Favori
1.168.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 830831832833834
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Clio4 1.5 dci ve 1.2 atmosferik uzun dönem kullanmış biri olarak geri vitesle ilgili böyle bir durumu yaşamadım... titreme silkeleme olmadı şimdiye kadar...

* inş. da olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi websosyal -- 12 Mayıs 2021; 18:32:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benimki 0.9 Tce. Duzde geri giderken bisey yok.
    Geri geri rampa çıkarken kavrama esnasinda sanki debriyaj balatasi bitikmis gibi silkeliyor. Debriyajdan tam cekince de sorun yok.

Servise sorarsan hersey normal zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Hocam benimki 0.9 Tce. Duzde geri giderken bisey yok.
    Geri geri rampa çıkarken kavrama esnasinda sanki debriyaj balatasi bitikmis gibi silkeliyor. Debriyajdan tam cekince de sorun yok.

Servise sorarsan hersey normal zaten.

Peki yeni bi araçta bu sorunun sebebi ne olabilir ..?

• quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

Peki yeni bi araçta bu sorunun sebebi ne olabilir ..?

Alıntıları Göster
    Bilmiyorum, ve ogrenmeye calisiyorum. Bilsem inan ki burada sormazdim.

Diger aracim 3.5 kasa Focus. 1 den 2 ye atinca cok hafif tık diye bi ses gelir.
    Bu normalmis hepsinde var ve aciklamasi da bilmemne parcasi hareketli bilmemne soyle boyle diye yapiyorlar. Ve bi degisim ya da ilerde bi ariza teskil etmiyor.

Baska Clio 4 hic kullanmadim onlarda nasil bilmiyorum.

Burada Focus ile ornekledigim amacim şu, eger tum Clio 4 lerin debriyajin yapisi geregi boyle bisey varsa (ki olmamali o ayri konu) bende diyecem ki bunlar boyleymis bosver

Eger kendi aracima has bi durumsa uzerine düşeceğim.

• quote:

Bilmiyorum, ve ogrenmeye calisiyorum. Bilsem inan ki burada sormazdim.

Diger aracim 3.5 kasa Focus. 1 den 2 ye atinca cok hafif tık diye bi ses gelir.
    Bu normalmis hepsinde var ve aciklamasi da bilmemne parcasi hareketli bilmemne soyle boyle diye yapiyorlar. Ve bi degisim ya da ilerde bi ariza teskil etmiyor.

Baska Clio 4 hic kullanmadim onlarda nasil bilmiyorum.

Burada Focus ile ornekledigim amacim şu, eger tum Clio 4 lerin debriyajin yapisi geregi boyle bisey varsa (ki olmamali o ayri konu) bende diyecem ki bunlar boyleymis bosver

Eger kendi aracima has bi durumsa uzerine düşeceğim.

Alıntıları Göster

Ben de ilk aracımı aldım. Araba konularına dair teknik bilgilerden ötürü biraz gerideyim. Sorarak öğreniyorum.

Belki sizin araç sıfır olduğu için ilerleyen zamanlarda kendiliğinden çözülebilecek bir şey veyahut diğer geri kalan Clio 5'lerde de bu durum varsa o zaman üzerine düşülecek bir şey olmadığı kanısına varılabilir.

***Dipnot: Konu dışı ama bi konuda yorumunuzu gördüm. Bakıma gittiğinizde Motrio bakim paketi yapılmış sanırım aracınıza... Benim aracın 2014 model ve servis bana 675 TL fiyat teklif ederek bu Motrio bakım paketini sundu.

Acaba bu bakım nasıl..? Aracınıza kullanılan her yağ ve parçalar bu marka adı altında mı gerçekleşti? Ayrıca verimliliği nasıl oldu..?

Kısacası bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik34 -- 14 Mayıs 2021; 9:55:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam Motrio olan sadece Motor yaginin ismi. O da Renonun Castrole yaptirdigi bi yag. Yani Renonun ucuzculigu diyorum.

Garanti bitince o yagi kullanmam zaten.

Diger filtreler falan orijinal urun,
    Benim garantide oldugundan 1000 TL geçirmişlerdi.

• quote:

Hocam Motrio olan sadece Motor yaginin ismi. O da Renonun Castrole yaptirdigi bi yag. Yani Renonun ucuzculigu diyorum.

Garanti bitince o yagi kullanmam zaten.

Diger filtreler falan orijinal urun,
    Benim garantide oldugundan 1000 TL geçirmişlerdi.

E peki saçmalık değil mi? Yani kaliteli yağlar varken vasat sayılan bir markanın yağını veya parçasını kullanıyorlar..?

Merak ettiğim husus; bunun araca orta veya uzun vadede bir zararı olur mu..?

• Arkadaşlar 1.5 dCi icon paketle aranıza katılmış bulunmaktayım.

Allah kaza bela vermesin :)

• hayırlı olsn, cümlemize...

• quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

hayırlı olsn, cümlemize...
    Sağolun hocam, bugün devrini aldım. Biraz sürdüm aşık oldum arabaya resmen.

Rabbim isteyen herkese nasip eder inşallah.

• destinati0n kullanıcısına yanıt

Amin hocam hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarrrrr

Debriyaja ya da gaza basma şiddetini artırınca sarsmadan düzeliyor ama bu durum 52bin km boyunca hiç olmamıştı. Soğukta veya sıcakta hiç hissetmedim ama evet motor ısınıca dur kalklarda olmuyor sanırım arabayı hanım kullanıyor sürekli ben h.sonu kullanıyorum. Bu birkaç haftadır farkediyoruz. Hanım da çokca stop etti bu hafta diyor ki yıllardır kullanıyoruz. Biraz daha beklemeye karar verdim sizlerden gelen yorumlar neticesinde. Havalar ısınsın nisan mayıs halen devam ederse bi ustaya göstermeyi düşünüyorum teşekkür ederim bilgiler için

Alıntıları Göster

Ne yaptiniz bu durumu hocam merak ettim. Ben de clio 4 0.9 tcede ayni seyi yasiyorum. Arabayi calistirip ilk kaldirisimda debriyaja biraz daha uzun sure basiyorum ya da daha cok gaz veriyorum. Sonraki kalkislar sorun olmuyor. Ama araç yeni.

Ben bu durumu normal birşey sanmıştım kullandigim ilk araba oldugundan dolayi. Ama anlattiginiza gore sizin sonradan olmuş. Sizin bahsettiginiz durum bizden daha belirgin bir sarsıntı sanirim. Bende hafif oluyor bu durum ama kesinlikle net hissediliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dinoco mavisi

Ne yaptiniz bu durumu hocam merak ettim. Ben de clio 4 0.9 tcede ayni seyi yasiyorum. Arabayi calistirip ilk kaldirisimda debriyaja biraz daha uzun sure basiyorum ya da daha cok gaz veriyorum. Sonraki kalkislar sorun olmuyor. Ama araç yeni.

Ben bu durumu normal birşey sanmıştım kullandigim ilk araba oldugundan dolayi. Ama anlattiginiza gore sizin sonradan olmuş. Sizin bahsettiginiz durum bizden daha belirgin bir sarsıntı sanirim. Bende hafif oluyor bu durum ama kesinlikle net hissediliyor.

Alıntıları Göster

Yukarıda arkadaşlar motor soğukken yapar demişlerdi. Hakkaten öyleymiş. Nisan ayından beri sıkıntı yok hiç bi şekilde şükür. Umarım sizin sorun da düzelir bir şekilde..

• 2016 sportouirer aracım için uygun kaliteli ve hesaplı(nasıl olacak bilmiyorum😉) port bagaj tavsiyeniz var mı? İzmir'de oturuyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: destinati0n

Arkadaşlar 1.5 dCi icon paketle aranıza katılmış bulunmaktayım.

Allah kaza bela vermesin :)

Km ve fiyat bilgisi paylaşır mısınız? Rica etsem.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarrrrr

Yukarıda arkadaşlar motor soğukken yapar demişlerdi. Hakkaten öyleymiş. Nisan ayından beri sıkıntı yok hiç bi şekilde şükür. Umarım sizin sorun da düzelir bir şekilde..

Alıntıları Göster
    Benimki de 0.9 Tce. Ileri viteslerde sorun yok.

Geri viteste hafif de rampa cikarken sarsinti titreme oluyor.

• quote:

Benimki de 0.9 Tce. Ileri viteslerde sorun yok.

Geri viteste hafif de rampa cikarken sarsinti titreme oluyor.

Alıntıları Göster

Hic geri viteste rampa cikmam gerekmedi. Rutin kullanim senaryomda boyle bir yer yok ama denk gelirsem ozellikle deneyim bi ara hocam. Durumu haber ederim size.

• Arkadaşlar mrb
    Belki yeri değil ama malum sitelerde fiyat farkları acayip derecelerde, aracımı satacağım fakat güncel fiyatını belirleyemiyorum.Sizlerden yardım almak istedim mümkünse.

2017 model 1.2 Touchrome Bordo renk (2017 Ağustos çıkışlı)
    Düz manuel
    İlk sahibiyim 29bin km
    Kazası değişeni boyası yok(ufak tefek çizikler var)

Rahatsızlık verdiysem özür dilerim

• pesci87 kullanıcısına yanıt
     <<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>>
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmkara

Teşekkür ederim hocam iyi günler dilerim

• 
Sayfa: önceki 830831832833834
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.