Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (790. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.964
Cevap
182
Favori
1.167.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
85. Sırada  bugün en iyi #33
Sayfa: önceki 788789790791792
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tesekkurler sanirim 60AMP EFB Mutlu aku takili. Neden sordunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AcetoBalsamico

Tesekkurler sanirim 60AMP EFB Mutlu aku takili. Neden sordunuz?
    0.9 icon var bende. Agm aküsünü değiştireceğim de pahalı

Efb uyumlu mi değil mi kaynak bulamadım. O yüzden sordum size. Müsait bir zamanda bakabilir misiniz rica etsem hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • digiogi kullanıcısına yanıt
    Ok, detayli bakarim bi ara. Servise danisin isterseniz onlar dogru bilgiyi verir.Motor revizyon model yili vs. degisik olma ihtimali var cunku.
  • Muhendis06 kullanıcısına yanıt
    ben de aynısını düşünüyorum. ayak çok dik kalıyor.

sonradan kolçak takıp memnun olan var mı? hem saklama gözü olarak hem kol dayama olarak. dayanıklı olması, gıcırtı ve sallantı yapmaması önemli. 100 lira civarı ürünler var sitelerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gramatik -- 6 Ekim 2019; 22:13:38 >
  • 3 yıl aradan sonra yarın tekrar aranıza katılıyorum.

2017 1.2 EDC Yoğun Kırmızı+17Jant Opsiyonu ile

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fuji kullanıcısına yanıt
    Bilip bilmedigin her konuda böyle yorum yapıyorsan Allah cevrendekilere sabır versin efsane yaratmayın her turbo benzin motor yağ eksiltir. 7-10 bin km den önce de yağ ekleyin uyarısı gelmiyor. duruma göre 1 litre al ekle yada değişim yap bu kadar konu olacak iş değil.
    Motor da yeni euro 6 emisyon şartlarını taşımadığı için değişti.
    3.5 yıldır 0 aldım kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 5510gokhan

Bilip bilmedigin her konuda böyle yorum yapıyorsan Allah cevrendekilere sabır versin efsane yaratmayın her turbo benzin motor yağ eksiltir. 7-10 bin km den önce de yağ ekleyin uyarısı gelmiyor. duruma göre 1 litre al ekle yada değişim yap bu kadar konu olacak iş değil.
    Motor da yeni euro 6 emisyon şartlarını taşımadığı için değişti.
    3.5 yıldır 0 aldım kullanıyorum.
    0.9 turbo kullanıyorum yağ eksiltme yok 1 milim bile oynamıyor. 1.2 tce enjeksiyon sistemi tasarımı yüzünden yağ eksiltiyordu. 1.3 tce motorda buji ile enjektörlerin yerini değişmişler yağ eksiltmeyi engellemek için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gramatik

ben de aynısını düşünüyorum. ayak çok dik kalıyor.

sonradan kolçak takıp memnun olan var mı? hem saklama gözü olarak hem kol dayama olarak. dayanıklı olması, gıcırtı ve sallantı yapmaması önemli. 100 lira civarı ürünler var sitelerde.
    EDC fren pedali cok yuksek oldugu icin, bilek rahatsizligini ortadan kaldirmak adina, dun yapi marketten 30 mm kalinlikta izolasyon tabakasi aldim 8 tl ye ve surucu paspas geometrisine yakin kesip paspas altina yerlestirdim. Pedal ergonomisi normale dondu. Keske araci alir almaz yapsaymisim. Pedala vs takilacak bir yere denk getirmedim, topuk basma noktasini yukselttim.

• predator93 kullanıcısına yanıt
    doğrudur çok farklı motorlar sonuçta, demek istediğim dramatik bir olay yok katalog değerinin üstünde bir kayıp yok zaten motoru yaparken onlarda biliyor ki yazıyorlar tsi kullanıcıları da forumlarına bak aynı şeyi konuşuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AcetoBalsamico

Ok, detayli bakarim bi ara. Servise danisin isterseniz onlar dogru bilgiyi verir.Motor revizyon model yili vs. degisik olma ihtimali var cunku.
    Eyvallah hocam. Servise sordum 1503 tl dediler aküye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5510gokhan

doğrudur çok farklı motorlar sonuçta, demek istediğim dramatik bir olay yok katalog değerinin üstünde bir kayıp yok zaten motoru yaparken onlarda biliyor ki yazıyorlar tsi kullanıcıları da forumlarına bak aynı şeyi konuşuyorlar.
    Hocam yağ eksiltiyorsa yakıyor demektir. Yani emisyona olumsuz katkı dimi?
  • 5510gokhan kullanıcısına yanıt
    Oncelikle sadece kulaktan dolma bilgilerle birseyler yazmiyorum.Her turbo aracin yag eksiltmesi 90 larda kalan bir sorun.Bu motordaki yag eksiltmesi turbodan degil enjeksiyondan.Bunlari nereden biliyorsun dersen aracim yetkili serviste yapilan 1000 km kontrollerinde 1000 km de 2,1 litre yag eksiltti.Servis ne dedi buna.Hicbirsey.İlk zamanlar garanti kapsaminda olan araclardan eklenen yagin bile parasini aldilar.Sonra baktilar is buyuyor parasiz ekleme yaptilar.Sabir diledigin cevremde benden sonra ayni aractan aldi.Onlardada ayni sorun var.Yurt disindaki arkadaslarimin bu sebepten ilk donemde sandik motor degisimi bile yapildi.Sorun devam edince motor revizyonu denediler.Hala sorun devam etti.Bundan sonra Fransa merkezde ust duzeyde calisan firma yetkilisi arkadasim bu sorunu yasayan sadece birkac kisi olmadigini avrupada servislere yollanan yaziyi benimle paylasti.Sorunun ne yapilirsa yapilsin devam edecegi servislerin hicbirsey yapmamasi gerektigini yaziyordu.Bunlari,servis kayitlarini ve sabir diledigin cevremdekilerinde Benim aracimda oldugu gibi dava orneklerini uygun zamanda acacagim konuyla herkesle paylasacagim.Buarada evet normlarla bu motor uretimden kalkti.Ama yuksek meblaglarla ar-ge yapilan motor onceden zamani belli donemlerde yururluge giren normlarla boyle uretimden kalkmasi mi gerekirdi yoksa senin dedigin gibi onemsiz bir sorun olan bu motor revizyonlarla halledilip uretime devam edilip firma icin daha karli olmaz miydi...

• Fuji kullanıcısına yanıt
    Neyse herkes haklı gibi duruyor herkes de uzman olmuş yok ondan yok bundan birisi diyor yağ yakma... diyorum ki katalog yapmış adamlar mühendisler hesaplamış dünya para ARGE yapmış yazmış 1000 km de şu kadar eksiltir diye ama neymiş hataliymis ki olabilir de senin aracında sorun da olmuş olabilir... benim burada fanlik yapacak halim yok ama arabamın piyasasını da gömemezsin yazarken boşa atıp tutmayın ben 3.5 yılda, yılda 10 bin km yaptım şu an 40 binde yaklaşık ben memnunum yoksa çoktan satardım. bu arabadan ülkede satilmadiysa 10 binlerce bu motor satılmıştır ben renaultfunclup sitesinden de konuyu takip ediyorum dediğiniz gibi bir sorun yok 8-10 bin km de 1 litre motor yağı eklemek veya değişim zoruna giden almasın. Daha da bir şey demeyeceğim bilgimin üstünde konuşuyorsunuz

• arkadaşlar merhaba 2019 1.2 joy modelini alarak aranıza katıldım, çözemediğim birşey var, eski aracımda kontağı kapatınca far otomatik sönüyordu, kontağı açınca tekrar açılıyordu, ama clioda bunu yapamadım, kontağı kapatınca farlar açıksa uyarı sesi çıkıyor sadece, manuel kapatmam gerekiyor, acaba çözümü var mıdır?
  • Arkadaşlar 2 sorum var

1.Direksiyon üzerinden radyo kanallarını geçme nasıl oluyor sıradakine yani..

2.Benzin göstergesi hatalı bende mevcut yakıtla gidebileceğim km 300 diyor ben 80 km yapiyorum açıyorum gidebileceğim km 270 diyor bunu çözemedim doğru değil sanki..

• Selamlar

Garantili ilk aracım olduğundan bahsedeyim öncelikle. 2018 model Clio HB joy Aracımızı mayıs ayında aldık 21.000 Km'de. Bakımı 19.000'de yapılmıştı.

Araç şu an 36.500 km'de ve yaklaşık 3 haftadır bakım lambası yanıyor. Aracı 40.000 km'ye kadar kullanmalı mıyız yoksa bakımını yaptırmalı mıyız ?

Bilgisi olanlar vardır mutlaka dönüş yaparlarsa çok sevinirim.

Ek olarak yakıt tüketimi sizde ne durumda ? 1.5 Dci şehiriçi 5.1 ortalama mevcut Bursa'da.

iyi günler dilerim.
  • .Tolga . kullanıcısına yanıt
    Bakıma daha gitmedim ancak mh'yi aradığımda 20-40-60 diye gider clio bakım aralıkları demişti. Bakım lambası sanıyorum ki sadece bir uyarı yani servis onu sıfırlayıp veriyor hani belki size aralığı 15bin yapmışlardır o sebeple yanıyordur. Yine mh arayıp sorun içiniz rahat etsin. Bende 1.5dci kullanıyorum. Tükeyim değerim 4.9istanbul. Yarısı uzun yol yarısı şehir içi günlük yolculuğum sürekli sabit hızlarda kullanmaya çalışırım fakat 4.7nin altını göremedim. Büyük facebook grupları var orada 4.2 yaktıran falan var nasıl başarıyorlar emin değilim. Ben ki sürekli kasarak kullanırım gaz pedalıyla yakıtı koklatırım motora tabir caizse. Eco dan çıkardım mı ve rahat kullandım mı da 5.3 falan oluyor. Yarım litre için artık kasmaya gerek duymuyorum fakat 4.5 en fazla yakmayı umuyordum.
    Edit: Bir de şu var yıl biterse de olur. Bakım aralığı her yıl ya da 20bin km.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7ADF8CF23 -- 9 Ekim 2019; 13:20:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BèRuTTì kullanıcısına yanıt
    1. Soru için bende icon paket var değişir mi bilmem silecek kolunun altında ses açma azaltma cevap verne tuşları var onun arkasında orta parmakla rahat ulaşılan döner bir tuş daha var onu kullanarak hem radio hem de bluetoothla müzik çalarken değiştirebilirsin.
    2. Soru için de kalan km göstergesi sürekli değişiklik gösterir sen 80 girmiştirsin ama normal kullanım senoryona göre çok rahat gaza dokunmadan kullanmıştırsın. O da ona göre 80 gittiğin normal kullanımında 30a denk geldiği için öyle düşürmüştür. Ben 10 km gidip 300 kalanın 320 olduğunu da gördüm. Gayet normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7ADF8CF23

Bakıma daha gitmedim ancak mh'yi aradığımda 20-40-60 diye gider clio bakım aralıkları demişti. Bakım lambası sanıyorum ki sadece bir uyarı yani servis onu sıfırlayıp veriyor hani belki size aralığı 15bin yapmışlardır o sebeple yanıyordur. Yine mh arayıp sorun içiniz rahat etsin. Bende 1.5dci kullanıyorum. Tükeyim değerim 4.9istanbul. Yarısı uzun yol yarısı şehir içi günlük yolculuğum sürekli sabit hızlarda kullanmaya çalışırım fakat 4.7nin altını göremedim. Büyük facebook grupları var orada 4.2 yaktıran falan var nasıl başarıyorlar emin değilim. Ben ki sürekli kasarak kullanırım gaz pedalıyla yakıtı koklatırım motora tabir caizse. Eco dan çıkardım mı ve rahat kullandım mı da 5.3 falan oluyor. Yarım litre için artık kasmaya gerek duymuyorum fakat 4.5 en fazla yakmayı umuyordum.
    Edit: Bir de şu var yıl biterse de olur. Bakım aralığı her yıl ya da 20bin km.
    Eco ne işe yariyor tam olarak?

• BèRuTTì kullanıcısına yanıt
    Teoride yakıt tüketimini azaltan tuş. Cruise control ve hız regülatörü tuşlarının yanında bulunur vitesin altında. Aracın vites aralıklarını falan düşürüp düşük devirde çekerek yakıt tüketimini azaltıyor. Ama taş çatlasa yarım litre farkediyor. Fakat performansıda çok fazla etkiliyor. Her pakette var mı emin değilim bendeki icon paket.

• 
Sayfa: önceki 788789790791792
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.