Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (685. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.964
Cevap
182
Favori
1.168.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 683684685686687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lawyer25

arkadaşlar merhaba. 2014 1.5 dci gt line clio aracımın freniyle ilgili sıkıntı yaşıyorum. araç 32 bin km de. 29 bin de balataları da değiştim ama sorun devam ediyor. araçta ki sıkıntı şöyle ki ani frenlerde araç durmuyor; abs devreye giriyor ancak araba kayıyor bildiğin. ufak bi kaza bile geçirdim bu durum yüzünden 2 ay önce. servis sorun yok diyor ama kime gösterdiysem araçta sıkıntı olduğunu söylüyorlar; kimi jantların 17 inç olduğundan kaynaklanabilir diyor kimi diskleri çizdir diyor falan filan işte. 30-40 km hızlarda bile oluyor bu olay. ne yapacağımı bilemedim. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. şimdiden teşekkür ederim...

Lastiklerinizde bir sıkıntı olabilir mi? Onları da bir gösterin isterseniz.
  • duayen2 D kullanıcısına yanıt
    lastikler, araç alındığında üzerinde olan michelin marka lastikler ve en fazla 20 bin km yapıldı. kışlık lastikler de mevcut çünkü. ama ben aracın 2. sahibiyim ve kışlık lastikleri henüz denemedim. onda da aynı şey olmazsa dediğiniz gibi sıkıntı lastiklerde olabilir.
  • Merhabalar..
    2013 clio touch 1.5dci aracım var yaklaşık iki aydır yol bilgisayarı kendi kendini sıfırlıyor... 2 bilemedin 3 km de bir sıfırlanıyor... bundan dolayı servis de tüm arıza kodlarını sildiler bana aracı teslim ettiler ama sorun hala daha devam etmek de... servisi aradım durumu bildirdim tekrar getir bakalım dediler...

bir ikinci problemim ise aracın media nav arayüzünden güncelleme yapmak için parmak izi almaya çalıştığımda donma oluyor ve öyle kalıyor. aracı stop ettirmeme hatta media nav ı kapatmak istememe rağmen kapanmıyor sürekli açık vaziyette kalıyor ya sigortayı sökmek zorunda kalıyorum yada kutup başını sökmek zorunda kalıyorum...

sizce bu sorunlar neden kaynaklanmak da...
  • Eng. kullanıcısına yanıt
    asflerde var ben gördüm sadece joy paketi sergiliyolardı.
  • lawyer25 kullanıcısına yanıt
    Dostum benim arabada da aynı problem var. Frenlerde sıkıntı olduğunu hiç zannetmiyorum. Yüksek hızlardaki frenleme performansı çok iyi ama düşük süratlerde yapılan ani frende ABS devreye giriyor ve kızaklama gibi birşey oluyor. Benim de başıma geldi, çok şaşırmıştım. Ben üzerindeki michelin lastiklere bağlıyorum. Kışlık lastikleri takınca ak koyun kara koyun belli olacak :) Bu arada benim arabada 2014 1.5 dci GT Line, 17" jant, 11 bin km de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: janki

Dostum benim arabada da aynı problem var. Frenlerde sıkıntı olduğunu hiç zannetmiyorum. Yüksek hızlardaki frenleme performansı çok iyi ama düşük süratlerde yapılan ani frende ABS devreye giriyor ve kızaklama gibi birşey oluyor. Benim de başıma geldi, çok şaşırmıştım. Ben üzerindeki michelin lastiklere bağlıyorum. Kışlık lastikleri takınca ak koyun kara koyun belli olacak :) Bu arada benim arabada 2014 1.5 dci GT Line, 17" jant, 11 bin km de.

2013 modelinin orjinali continental - çok şükür memnunum (ihtiyaç yok diye kış lastiği almadığımda 3 yıldır takılılar)
    2014 te işi michelin e mi cevirmişler
    lastikler bitmiş diyecem ama araçtada km yok bea..

• Merhaba 1.5 dci aracım 40000 bakımına girecek yakın zamanda yaptıran fiyat bilgisi olan varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • janki kullanıcısına yanıt
    hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Çok can sıkıcı bi durum ya. Öyle alakasız yerlerde oluyor ki anlatamam! Düz, rampa, viraj farketmiyor.Arabalara yanaşmaya korkar oldum. Benim de umudum Kışlık lastikler. İnşallah onları takınca sorun çözülür...

• quote:

arkadaşlar merhaba. 2014 1.5 dci gt line clio aracımın freniyle ilgili sıkıntı yaşıyorum. araç 32 bin km de. 29 bin de balataları da değiştim ama sorun devam ediyor. araçta ki sıkıntı şöyle ki ani frenlerde araç durmuyor; abs devreye giriyor ancak araba kayıyor bildiğin. ufak bi kaza bile geçirdim bu durum yüzünden 2 ay önce. servis sorun yok diyor ama kime gösterdiysem araçta sıkıntı olduğunu söylüyorlar; kimi jantların 17 inç olduğundan kaynaklanabilir diyor kimi diskleri çizdir diyor falan filan işte. 30-40 km hızlarda bile oluyor bu olay. ne yapacağımı bilemedim. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. şimdiden teşekkür ederim...

düz yolda conti lastikler ile memnunum frenleme mesafesinden ama geçen hafta eğimli bir rampadan aşağıya inerken ani sayılabilecek bir frenleme yaptığımda abs devreye girip fren pedalına yaptığım baskıyı azaltarak aracı durdurdu. haliyle frenleme mesafesi normal şartlara göre arttı. 2 sefer başıma geldi bu olay yerdeki asfaltın çok aşınmış olduğundan düşünmüştüm bende.

• Balatalarım şuan berbat olmasına rağmen kısa mesafe frenlerden bende gayet memnunum, 2013 model orjinal continental lastikleri duruyor üstünde. Sorun demek ki sizin lastiklerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

Balatalarım şuan berbat olmasına rağmen kısa mesafe frenlerden bende gayet memnunum, 2013 model orjinal continental lastikleri duruyor üstünde. Sorun demek ki sizin lastiklerde.

peki maximum 20 bin km kullanılmış lastiklere ne olmuş olabilir? mayıs 2015 te trafiğe çıktı bu araç; üstünde dura dura özelliğini kaybetmiş olsa desem yine de geçen süre çok az...
  • quote:

quote:

Balatalarım şuan berbat olmasına rağmen kısa mesafe frenlerden bende gayet memnunum, 2013 model orjinal continental lastikleri duruyor üstünde. Sorun demek ki sizin lastiklerde.

peki maximum 20 bin km kullanılmış lastiklere ne olmuş olabilir? mayıs 2015 te trafiğe çıktı bu araç; üstünde dura dura özelliğini kaybetmiş olsa desem yine de geçen süre çok az...

Dura dura özelliği kaybetmemiştir hocam, genel olarak iyi bir lastik olmayabilir, yapabilecekleri o kadar olabilir.
  • quote:

quote:

quote:

Dura dura özelliği kaybetmemiştir hocam, genel olarak iyi bir lastik olmayabilir, yapabilecekleri o kadar olabilir.

Lastiğin üretim tarihine bakın isterseniz. Rafta çok beklemiştir. belki.

• ilker_3792 İ kullanıcısına yanıt
    Ben geçen cumartesi girdim 40000 bakımına. 526,00 TL tuttu.
  • frenlerle ilgili benzer bir olayı 2006 model megane 2 faz 2 aracımda yaşıyorum.

gevşek zeminde; hafif ıslak, hafif kum veya mıcır gibi yollarda lastik kilitlenme aşamasına geldiğinde abs dereye giriyor ve sanki fren hiç tutmaz oluyor araba kayıp gidiyor. kayıp gidiyor dediğim lastik kızaklamıyor, fren tutmadığı için araç gitmeye devam ediyor, hatta dönmesem çarpmıştım bir seferinde bu sebepten. sağ lastik gevşek zemine geldiği zaman daha çok yapıyor gibi hissettim. 100-120 gibi hızla giderken kuru yolda özellikle test ettim frene tam olarak abanarak, gayet stabil ve dengeli bir şekilde durdu araç, ama biraz gevşek zemin veya yağışlı hava olduğunda sert frende ciddi tedirgin ediyor.

servise gösterme imkanım olmadı henüz ama acaba aynı şeyi mi yaşıyoruz?
  • tam olarak aynı şeyi yaşamıyoruz galiba hocam. kuru zeminde de kayıyor benimki. hafif ıslak ve mıcırlı yolda kayması normal kabul edilebilir zaten.
    hocam bir de lastik havalarını kontrol edin. benimkilerin havaları biraz inikti, normal basınçlarına ayarladıktan sonra sanki biraz düzelme oldu gibi. bir deneyin bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janki -- 6 Ekim 2016; 13:32:22 >
  • Genel olarak cliolarda yokuş aşağı giderken böyle bir sorun oluyor. Bende yaklaşık iki ay önce yokuş aşağı giderken önümdeki aracın aniden durması ( fren lambaları yanmiyordu sonradan farkettim ) sonucu anı frenleme yaptım. Hızım varsa en fazla 80 di. Yokuş aşağı olunca abartmıyorum aracın duracağını düşünüyordum ama araç yaklaşık 50 metre kaydı. Belki lastiklerin eski oluşu fren balatası ve diskinin zayifliginin da etkisi vardı ama bu Araç yokuş aşağı isteğiniz mesafede durmuyor. Yani araç duracak diye o kadar emindim ki hiç panik yapmadım . Ama araç durmayınca sağ tarafta bulunan plastik dubalara girdim. Malum araca çarpmaktan iyidir. Yanımda esimde vardı ve çok korktu. Ne zaman o yoldan geçsek eşim yavaş yavaş diye beni ikaz eder araçta herhangi bir sorun oluşmadı buda olayın iyi tarafıydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: janki

hocam bir de lastik havalarını kontrol edin. benimkilerin havaları biraz inikti, normal basınçlarına ayarladıktan sonra sanki biraz düzelmedi oldu gibi. bir deneyin bakalım...

Lastik havalarına kaç basıyorsun hocam ön arka olarak?

ön sol kapının yanında bir etiket var orada aynen şöyle yazıyor
    205/45 R17 lastik için Ön: 35 psi, Arka: 30 psi
    ben bu şekilde yaptım lastik havalarını ve dünden beri düşük süratte ani frenlemeler yapıyorum deneme amaçlı kesinlikle düzelme oldu. inşallah sizinkide düzelir.
  • 
Sayfa: önceki 683684685686687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.