Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.964
Cevap
182
Favori
1.168.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sari renk ve 7 rakamli susleme... severek binerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabamı almadan önce megane a bakmak için renoya uğramıştık. Satış temsilcisi bu aracı öve öve bitiremedi. Cenevre otomobil fuarinda kendi çektiği fotorafları göstermişti. kesinlikle bunu beklemem gerektiğini söyleyip durdu. Fotoğraflar hoştu araç kırmızıydı ama sonuçta clio beklemeye değmez diye düşündüm. Fiyatı tahminen 40 - 45 bin civarı olur demişti adam. Sonuç olarak ben tercihimi reno bi araçtan yana kullanmadım ama yeni clio gerçekten hoş bi araç olmuş. Canlısını yollarda görmek için sabırsızlanıyorum.

Edit : coupe görünümlü olması çok hoş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyrenia -- 6 Eylül 2012; 20:45:46 >
  • bugün b segmenti otomobil baktık fiyatlar uçmuş
    en iyi fiyat ve tsi 105hp motoruyla seat ibiza bence
  • clio 4 rs muhtemel 1.6 (1618cc)motor ve iki şanzımanla gelecek... minimum 190hp olma ihtimali yuksek...

birisi 6 ileri 200hp de kullanıkları şanzıman digeride cvt şanzıman... juke ile birebir aynı olacak gibi gözüküyor...

beklediğim giriş fiyatı 35 bin lira... oda 1.2 motor
  • Bir ay önce Bursa da küçük sanayide işim vardı oradaydım,bir ara sokakta karşı karşıya geldik yeni Clio ile gerçekten gözlerimi alamadım.Kırmızı renkti,o amblem falan çok güzel olmuş bence.Plaka falan yoktu büyük bir ihtimal test aracıydı..
  • 1618 cc motor kesinmi 3-5 cc yüzünden yüksek vergi mi ödenecek şimdi

araç çok güzel rs i mükemmel olur ama cc si böyle ise vazgeçenler olacaktır epey
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

clio 4 rs muhtemel 1.6 (1618cc)motor ve iki şanzımanla gelecek... minimum 190hp olma ihtimali yuksek...

birisi 6 ileri 200hp de kullanıkları şanzıman digeride cvt şanzıman... juke ile birebir aynı olacak gibi gözüküyor...

beklediğim giriş fiyatı 35 bin lira... oda 1.2 motor

giriş fiyatı 1.2 35.000 mi?? yok artık.. bi de authentiqe tir o, boş donanımlı..
  • Şu tasarımı Çinli abilerimiz ablalarımız yapsaydı, Sirocco - julietta çakması derdiniz be

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>>

renault özüne dön

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paganra -- 9 Eylül 2012; 1:10:00 >

• Bu aracı arkadan Audi a1'e..Önden kia rio'ya..Arka çamurluğun dışa çıkık görünüşünüde scirocco'ya benzetiyorum.
  • Bugün renault akbak'ta ahbabımı ziyarete gittim. Bazı bilgileri paylaşmak isterim bu araçla ilgili.

1-) Versiyon isimleri değişmiş: Authentique==Joy, Extreme==Touch, Night & Day==Icon olmuş

2-) Anahtarsız Kart Sistemi (Joy ve Touch) / Eller Serbest Kart sistemi (Icon) donanımda mevcut

3-) Renault Bass Reflex Sistemi ile yüksek ses kalitesi (Joy’dan itibaren)

4-) Güvenlik Ekipmanları: EURO NCAP’ten 5 yıldız, ABS, ESP, sürücü yolcu ve yan hava yastıkları, hız ayar ve sınırlayıcı (Joy’dan itibaren)

5-) R- NAV ile pratik ve kullanışlı dokunmatik ekran navigasyon ve multimedya sistemi (Touch’dan itibaren) ( bu ekran değişik renklerde görüntülenebilecek, örneğin mavi,yeşil mor), 18 cm dokunmatik ekran, ön yüzde USB / jak / ipod bağlantısı, Bluetooth bağlantısı ile telefon rehberi senkronizasyonu, eller serbest telefon görüşmesi, şarkı dinleyebilme,Türkiye Haritası

6-) 2 Yeni Enerji Motoru geliyor

7-) İç dış kişiselleştirme olabilecek aracın rengine göre, örneğin araç kırmızı ise, kırmızı vurgular olacak ön panelde kullanılan malzemelerde ve koltuklarda

Motorlar:

Yeni Energy Tce 90 Benzinli Motor Icon ve touch donanım paketle alınabilecek, bu versiyon ford'un 1000 cc'lik motoruna gönderme anladığım kadarıyla.Ama ford 125 bg bu 90 bg,yanlışsam düzeltin arkadaşlar

3 Silindir
    Turbo şarj
    899 cc
    Stop & Start
    90 bg ve 135Nm tork
    4,5 l/100km
    105g/km CO2 emisyonu

Yeni Energy dCi 90 Dizel Motor
    4 Silindir
    1461cc
    Stop & Start
    90 bg ve 220Nm tork
    3,6 l /100km
    93g/km CO2 emisyonu

Bunların dışında 2013 içerisinde ama tarih net değil: 1.2 turbo edc 120 bg geliyor ki bu şanzıman-motor ikilisini çok tuttum, 1.5 dci motora edc de eklenecek. Ayrıca 1.2 16 v 75 bg, 1.5 dci 90 bg stop start manuellerde geliyor. Neden edc versiyonlarda stop start yok anlayamadım.Burada ki stop start aracı çalıştırma durdurma tuşu değil, bildiğimiz ışıklarda motoru kapatıp geri çalıştırma olayı.

Joy versiyonu Başlıca Donanımlar:

•Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları (baş/göğüs)
    •ABS, Acil Fren Destek Sistemi (AFU), ESP
    •Hız Regülatörü ve Limitörü
    •Yol bilgisayarı
    •Renault Kart Sistemi
    •Elektrikli ön camlar
    •Elektrikli yan aynalar
    •Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
    •Yükseklik ayarlı 2 arka koltuk başlığı
    •Arka koltuk sırtlığı 1/3-2/3 katlanma özelliği
    •Gövde Rengi aynalar ve kapı kolları
    •Manuel klima
    •Radyo MP3 - Bluetooth - Audio Bağlantı girişi :USB - İpod uyumlu
    •Renault Bass Reflex sistemi
    •15’’ Extreme tipi jant kapakları
    •Parlak Siyah ön panjur çıtası
    •LED gündüz farları

Touch versiyonu Başlıca Donanımlar: Joy +

•R NAV (18 cm dokunmatik ekran entegre navigasyon, Türkiye haritası, multimedya sistemi
    •Sürücü koltuğu yükseklik ayarı
    •Yükseklik ayarlı 3 arka koltuk başlığı
    •Tam boy stepne
    •Lake parlak siyah yan aynalar
    •Korm çerçeveli ön sis farları
    •Lake parlak siyah kapı altı eteği & krom çıtalar
    •Lake parlak siyah arka tampon eteği
    •Bagaj altında krom çıta
    •Çift optikli krom çerçeveli siyah maskeli farlar
    •16'' "Fairway" tipi flexwheel jantlar

Icon versiyonu Başlıca Donanımlar: Touch +
    •Elektronik Klima
    •Otomatik yanan farlar
    •Yağmur Sensörü
    •Deri direksiyon ve deri vites topuzu
    •Eller serbest Renault Kart Sistemi
    •Park Sensörü
    •Ön kol dayama
    •16'' "Passion" tipi alüminyum jantlar
    •Parlak Siyah iç kişiselleştirme paketi (Yan havalandırma çerçevesinde, kapı kolu altında , vites kutusu çerçevesinde çıta, direksiyon simidi dekorasyon)
    •Aktivasyon düğmeli ECO MODE (1.2 16V 75bg hariç)
    •Elektrikli katlanır ısıtmalı dış dikiz aynaları
    •Elektrikli arka camlar

Ayrıca çok şeker bir opsiyon olarak tavan ve kaputun üzerine stickerlar yaptırabiliyorsunuz fabrikada.

Son durumlar bu. Fiyat belli değil.Ama gördüğüm kadarıyla clio 4 çok çok iyi rakamlar yapacak türkiye piyasasında, eğer fiyatları da donanımları kadar güzel olursa

Belki dikkatinizi çekmemiştir.Yıllardır b sınıfı araçların eksiklerindendir en alt pakette bile esp.Clio 4'te artık giriş paketinde bile var.Ben önemsiyorum bu durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepNote -- 12 Eylül 2012; 16:37:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Donanım çok iyiymişte, xenon ve cam tavan olacak mı acaba opsiyon olarak? Özellikle xenon far olur umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Donanım çok iyiymişte, xenon ve cam tavan olacak mı acaba opsiyon olarak? Özellikle xenon far olur umarım.

Üstat ben donanımda göremedim.Sanırım b sınıfında özel olarak koymuyorlar. Üst sınıf araçlarla rekabete girmesinler diye. Ya da başka bir sebep bilmiyorum.Ancak xenon far benim içinde çok özel.Ancak onunla görebiliyorum uzun yolda önümü. Fabrikasyon olacak ama asla kimseyi rahatsız etmek istemem zaten 18 bin km oldu benim megane daha kimsenin uzun yolda bana sellektör yapmışlığı yok kısalar yanarken
  • Bugün İstanbul Levent'te bir araç üzerinde gördüm Clio 4 ü.Kırmızıydı. Herhalde bayiye götürüyorlardır diye düşünüyorum
  • Aveo gibi en azından ESP ve bol havayastığı inşallah standart olur.
  • "Esp yi bosver fonksiyol direksiyon yok mu?" Mantigiyla hateket eden turk tuketicisi icin kotu donanim secenekleri.

• O değilde en üst paket hariç diğer ikisinde arka camlar Manuell açılıyor. Hasta ediyorlar, adam esp,cc koyuyor onun 10 da 1 i bile maliyetine değil arka camlar Manuel oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Closer

Arabayı yapmışlar...

Videoyu izlerken farkettim adamlar clio nun motor kaputunu bile amortisörlü yapmış, ne var bunda demeyin mesela mondeoda 10 sene önceki kasasında olmasına rağmen güncel kasada yok, mazda 6 da yok, accord da yok

• Su otomatik arka camlari orta pakete bari koysalardi Sirf goruntu orta paket

• quote:

Orijinalden alıntı: sscasta

quote:

Orijinalden alıntı: Closer

Arabayı yapmışlar...

Videoyu izlerken farkettim adamlar clio nun motor kaputunu bile amortisörlü yapmış, ne var bunda demeyin mesela mondeoda 10 sene önceki kasasında olmasına rağmen güncel kasada yok, mazda 6 da yok, accord da yok

Alıntıları Göster

Arka diz meseafesi çok dar. Az daha iç mekanı iyi yerleştirselerdi.

• Bunlarda fabrikadan test videoları

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.