Şimdi Ara

Yeni Civic Sedan 2017 almak istiyorum yorumlarınız nelerdir ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
6.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gorod

quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

Benim Sportage ve Tuscon gibi 2 suv'dan sonra satın alınacak listemde 1 numara.

Gökçük muhabbeti benim de içimi bulandırdı ama 5 parmağın 5'i bir değildir diye düşünüyorum.

Ben sürüş yapmadım ama aracı galeride inceledim.

- Bir kere ön kokpit o fiyat segmentinde daha güzeli yok bence. Özellikle orta konsol çok güzel.

- Arka diz mesafesi benim gibi 1.94 m boyunda iki kişinin önlü arkalı oturabileceği kadar geniş.

Bagaj zaten 520 LT, sonu yok :D
    - Donanım olarak çok çok dolu, geri görüş kamerası, ısıtmalı ön koltuklar vs. vs.

Sürüş performansını bilmiyorum ama "eco" ların yakıtları da iyi.

Bence test edin ve sonrasında karar verin derim.

Rakipleri artık opsiyon olarak yarı otonom sürüş sistemleri sunarken, Civic ısıtmalı koltuğuyla mı "Çok çok dolu." oluyor ?

Daha arabada kararan dikiz ayna yok.

Mesela kokpit bundan güzel mi

Yeni Civic Sedan 2017 almak istiyorum yorumlarınız nelerdir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Code140

quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

Benim Sportage ve Tuscon gibi 2 suv'dan sonra satın alınacak listemde 1 numara.

Gökçük muhabbeti benim de içimi bulandırdı ama 5 parmağın 5'i bir değildir diye düşünüyorum.

Ben sürüş yapmadım ama aracı galeride inceledim.

- Bir kere ön kokpit o fiyat segmentinde daha güzeli yok bence. Özellikle orta konsol çok güzel.

- Arka diz mesafesi benim gibi 1.94 m boyunda iki kişinin önlü arkalı oturabileceği kadar geniş.

Bagaj zaten 520 LT, sonu yok :D
    - Donanım olarak çok çok dolu, geri görüş kamerası, ısıtmalı ön koltuklar vs. vs.

Sürüş performansını bilmiyorum ama "eco" ların yakıtları da iyi.

Bence test edin ve sonrasında karar verin derim.

Rakipleri artık opsiyon olarak yarı otonom sürüş sistemleri sunarken, Civic ısıtmalı koltuğuyla mı "Çok çok dolu." oluyor ?

Daha arabada kararan dikiz ayna yok.

Mesela kokpit bundan güzel mi

Aracın kusurları ortada ama kokpiti çok hoş bence de

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    Ikinci el aldiginda vergi odemiyon mu

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: berkenarjen

Tutturmuşlar 30 yıllık motor da bilmem ne de gören de sanır bunlar ne motorlu arabalara biniyorlar...

Bindikleri motor da tsi hani depoda yağ bidonlarıyla dolaştıkları...

1.2 tsiye biniyor veya 1.4 ha şimdi bi de 1.0 tsi çıkarmışlar gaz pedalının altında yumurta varmış gibi bi gözleri benzin ibresinde araba sürüyorlar sonra kırk yılda bi 100 km de 7 lt tüketim yakaladılar mı foto çekip foruma atiyolar😂😂

Zaten biraz araçtan zevk alayım deyip bastı mı da ibre 12 leri görünce ayak gazdan çekiliyor...

Sonra bir ortamda oturup yav yıl olmuş 2017 Sıfır arabaya lpg takıyorlar deyip kendini tatmin ediyor😂😂😂

La sen lpg takmadın da noldu arac gidim fazla yakmasın diye gözün ibreye baka baka şaşı oldun😂😂😂😂

Burası türkiye kardesim yakıt pahallı ve aslan gibi yüzde yüz lpg uyumlu arac veriyorlar sana 6 yılda garanti veriyorlar taş gibi de saglam arac veriyorlar orasi burası her hafta bozulmuyor gözünde öle şaşı şaşı melul melul ibrede kalarak araç sürmüyorsun😂😂😂

Göçükmüş yaw he he 😂😂😂

Hayal aleminde yaşıyorsun. Boğaz trafiğinde bile 9,5 yaktım 1.4 tsi ile. Al bu da kırk yılda bir (!) yakaladığım tüketim.

Bu arada 30 yıllık tüpçü motorunu savunacam diye daha fazla zorlama. Çok kullandım. Kötü işte. Hem de çok yakıyor

1.2TSI DSG Polo da boyle istedigin gibi kullan sehirici istanbulda 7 litre yakıyor ortalama yogun trafige de giriyorsun Nissan QQ 1.6dci ile ayni yakıyor:)

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

O değilde şu civic in yüksek devirdeki sesini duyup 300 le gittiğini sanan civiccilerin arkasına geçip selektör yapmaya bayılıyorum.

Hocam sende eski hondacilardansin hatirliyorum.

Şu an kullandiginiz arac nedir?,turbo besleme kullaniyorsunuz sanirim

• theimperial T kullanıcısına yanıt
    Gece 11-12de boş E-5de 4.5 lt ortalamaları gördüm. Hala kendilerini avutsunlar boşverin.

• devlet hala yasaklamadı civic üretimi devam etmekte,, ayıp değil mi? bu devlet anca otu çöpü yasaklar,, bağajda kısa pompalı silah taşırsın, ama cam filmine yasak,, bizde kerizdik bizim güvenliğimizi düşünüyorsunuz,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıl 2017 ve siz atmasferik motor benzin/LPG li araca bakiyosunuz?
    1.3 turbo dizel linelar vızır vızır geçecek yanımızdan bunu göze alın..
    Turbo dizel i bir daha düşün.. yada biraz bekle Honda Civic in 1.6 turbo dizeli gelecek diye biliyorum.. atmasferik motor benzin LPG çok eski de kaldı bence..
    Otomatiktede Honda in üzerine yok buda gerçek....
  • Tam şuralar hocam. Nasıl düzeltebiliriz ?

Valla düzelmez bu

Bagaj kapağı da yer değistiriyor devamlı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ArslanF

1.3 linea nereye geçiyor civic i ? Abi oturduğunuz yerden sallayıp durmayın. Kardeşimde şirket arabası olarak vardı, nereye geçiyor o 1.3 linea. Su dizelin torkuna güvenip civic ile didismeyin üzülürsünüz. Ben çok fazla 1.5 dci megane, 1.6 tdi golf üzdüm, hatta tdi tiguan . Torku yuksek arabayı gidiyor sanıyorsunuz.

Hocam dik yokuş 165 i geçiyor A3 ile kapışırken bende inanamadım ama bildiğin düze çıkana kadar hızlanmaya devam etti sonra A3 bıraktı bugün de golf tdi kapıştı kalkışı iyi de 100 den sonra geriye düşüyorlar. Civic 100 den sonra ciğer mi açıyor ne yapıyor bende anlamıyorum. Vtec teknolojisi devir yükselmesi sonrası motorun 1.6 motordan daha fazla güç üretmesini sağlıyor sanırım.

E tabi gidip BMW, Audi kapışmıyorum ama C sınıfı geçemediği araç görmedim.

• Konu yine gidiyor gitmiyor benimki seninkinden iyi muhabbetine dönmüş honda bize ne yapsa müstehakız başka bişey değil bi laf onu da demiyeyim yine 1 hafta yerim

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi katıldığım yerler var katılmadığım yerler var, elimizde 2001 Corolla var, araçta trim sesi namına hiçbir şey yok. Göğüs, kapı üstleri yumuşak plastik ile kaplı ve 16 senede en ufak bir deformasyona uğramadı, vites körüğü imitasyon deri-yumuşak plastik arası bir malzeme ve bir deformasyon yok, bu yaştaki araçlarda pullanma, çatlama oldukça yaygın görünen bir sorun. Gel gelelim motor sesi içeri çok girmese de (benzinli motorun da ne kadar sesi olur, tartışılır) kaymak asfalttan zımpara asfalta geçince ya da bozuk yollara girince inanılmaz yol gürültüsü alıyor. Otoban hızlarında pek rüzgar sesi yok ama bunun üzerine çıkınca bir anda çok ciddi ses gelmeye başlıyor. Süspansiyonlar oldukça yumuşak, darbe emişi güzel ancak lokur lokur diye tabir ettiğimiz çalışma sesi var. Direksiyon yumuşak ve inanılmaz hissiz, sanki hidrolik değil de elektrik destekli bir direksiyon koymuşlar gibi, yola dikkatinizi vermezseniz kafadan kaymayı hayatta anlayamazsınız. Süspansiyon yumuşak demiştim buna müteakip araç haliyle çok yatıyor, dediğiniz gibi eğlence arayan bir kişinin alacağı tarzda bir araç değil çünkü limite yaklaşırken korkutuyor. Aracın arkası açılmaktan çok kopma eğiliminde. Ancak 3 yıllık bir sürücü olan benim için şöyle bir artısı var ki, abs haricinde sürüş desteği barındırmadığından düzgün sürmek zorundasınız, tabiri caizse delikanlı aracı.

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    200 u yapana kadar g.tu çıkıyor arabanın. İçeride motor sesinden yanındaki adamın ne dediğini duymuyorsun..

• quote:

1.3 linea nereye geçiyor civic i ? Abi oturduğunuz yerden sallayıp durmayın. Kardeşimde şirket arabası olarak vardı, nereye geçiyor o 1.3 linea. Su dizelin torkuna güvenip civic ile didismeyin üzülürsünüz. Ben çok fazla 1.5 dci megane, 1.6 tdi golf üzdüm, hatta tdi tiguan . Torku yuksek arabayı gidiyor sanıyorsunuz.

Linea yı boşverin. benim punto ile aynı 0-100 değerine sahip. hoş 0-100 önemli değil de ara hızlanmalarda cvt atmosferik lpg li bir civic i çok güzel üzerim. her zamanda denemeye hazırım
  • Vurun abalıya...

Ne olacak bu “ dalgalı kasa ”nın hali!

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

Linea yı boşverin. benim punto ile aynı 0-100 değerine sahip. hoş 0-100 önemli değil de ara hızlanmalarda cvt atmosferik lpg li bir civic i çok güzel üzerim. her zamanda denemeye hazırım

Civic fb7 mle Ankara Çevre yolunda bekliyorum, mesajları kutuma alayım

• O kadar parayi damgali kasa ya vermek entresan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Önceki mesajlarima bakarsan civic e karşı görüşlerimi gorebilirsin. Ama bu konuda sana katılmıyorum. Araç gayette iyi gidiyor. 0-100 değeri cvt şanzıman ile 10.5-11 arası. Standart bir c sınıfı aracın değeri de aşağı yukarı bu. Bu araba gitmiyor diyorsanız 2.0 e90 var galiba sizde. Ya da 1.5 1.7 dizel arabanız var ve torku yuksek olduğu için gittiğini zannediyorsunuz. 100-200 kmh arası civic ile didismeyin üzülürsünüz. Dizel 100 120 ye kadar gider sonrasında atmosferik alır gider. Fd6 manuel ile golf dizel manuel roll videolarını izleyin, manuel fb7 ler 1.4 tsi jetta ile yürüyor. Bu arabanın gitmediği tek yer rampa buna tamamen katılıyorum 180 le girdiğiniz bir rampayi dip gaz yapsaniz bile 165 civarı bir hızla bitiriyorsunuz.

Nasıl iyi gidiyor allah aşkına.. 11.6 fabrika verisi var LPG li otomatik versiyonun.. İki defa test ettim.. Aniden gazı kökleyince tepki bile vermiyor..

Eski kasaya göre 100 kilo ağır.. Ama motor, tork aynı..

Bu araba dolu ve klima açık halde yerinden kıpırdamaz.. Asla sollamaya çıkılmaz..

Aç youtube da otopark sitesinin testi var.. Açıkça gitmiyor diyor adamlar.. Onların demesine de gerek yok gerçi.. Gitmiyor işte.

BU MESAJA ATTİGİM CEVAP NEDEN SİLİNDİ???

TEKRAR YAZIYORUM ZORUNA GİDEN ADMİN ADAMSA CEVAP VERSİN.

İyi sallamışsın ; yok sollamaya çıkılmaz , yok yerinden kımıldamaz . Bağcılar'dan Edirne'ye gittim. 5 kişi yetişkin, bagaj full ve klima açıktı . Atmosferik motorun karakteri gereği devirli kullandım ve 205 kmh ı gördüm, sollamalarda tek şeritli yollarda hiç tedirgin olmadım, düz yolda bastikca gidiyor, sadece yokuşta 165 kmh i geçmiyor ort o hızlarda gidiyor ve bu performanslı sürüş ile 25 krş yaktım, yakıtı keşan daki girişte olan bp den 2.78 den aldım .

Şimdi sana soruyorum yeni kasanın 0-100 testleri internette var ve yaklaşık 11 sn. Şimdi bana ortala bir c sınıfı aracın 0-100 değerini soyle. Sonra 0-200 sonra 100-200. Hatta 60-140 . Bakalım civic gidiyor mu gitmiyor mu? Dizelin torku sizi yanıltıyor. Fd6 manuel ile golf 1.6 manuel roll lerini izle. Fd6 manüel ile 1.4 tsi lik vw lerin roll lerini izle . Fd6 ile kapıdan 1.6 cdti astra nın uzun yol maceralarını izle ve şu civic gitmiyor muhabbetinden kurtul. Kaç sn de çıksın abi 7 sn de mi çıkmasını bekliyorsun ? 1.6 turbo c180 bile 9 sn anca 100kmh â ulaşıyor. Bu arabada turbo yok ve 11 sn de ulaşıyor ki cvt nin ilk gaz tepkisinde ki gecikmesi var. Ayrıca 1.6 manüel fb7 nin 0-100 değeri 9.9 sn. 1.4 122 lik jetta lar bile 9 sn zor 100 e ulaşıyor ayrıca 140 tan sonra hepsi eşşek gibi gitmiyor. Sen o ilk kalkistaki torka aldanıp atmosferik gitmiyor diyorsun. Araba sürmeyi bilmiyorsun ya da bu motor dan cok şey bekliyorsun.

Yani sanki sen civic kullanıyorsun. 1 senedir kullanıyorum ben bu arabayı, ne zaman yüklü iken gitmem demiş ? 6-7 kişi binip bagajı full doldurup hatta yanımıza bile eşya alıp gittiğimiz günleri bilirim. Öğrenci idim o zamanlar. O durumlar da bile gitmem demedi. Bu araba beni hiç üzmedi ve beklentilerimi hep karşıladı. Şu direksiyon soyulması yüzünden arabamdan soğudum ama senin bu yalanlarına cevapsız kalamam. Bu arabanın gitmediği tek yer yokuştur o da 165 in üstüne çıkmıyor. Gerisini zırvalamışsın .

gençsin herhalde kardeş, çok ateşli yazıyorsun da sonuç değişmez..

Bin senenin atmosferik motoru.. Yok şöyle yok böyle diye örnekler verme.. Amerikayı yeniden keşfetmiyoruz.. 20 senedir aynı motor..

Ha bi de araba kullanmayı da bilmiyor muşum onu da senden öğrendim sağol, ilk fırsatta gelirim yanına, öğretirsin..

Bu araba için "hah şimdi gitmeye başladı galiba" dediğinde devir saati kesinlikle 5 binin üstüdür..

Onun altı yok..

5 bin, 6 bin devirlerde sürerim, o zaman gidiyor diyorsan, buyur sür.

Yokuşta 165 i geçmiyormuş.. O nasıl bi yokuşmuş 165 le gidilebilen..

Bak kardeşim değil honda, istersen bisikletle çık, eğer kesintisiz gidebildiğin bi yokuş varsa, zaten gider..

Sorun şu ki virajlı bir rampada ya da önüne engel çıkıp, gaz kesmek zorunda kaldığın bir rampada atmosferik arabanın, bıraktığı aynı hıza gelmesi asırlar sürer, kanser eder..

165 le gidilen rampa zaten rampa değildir.. Bi de algı yapıyor, 165 miş.. Hadi bi gaz kes bakayım, o 165 e kaç ayda tekrar geliyorsun..

Ben burda hiçbir araçla, motorla, dizelle falan karşılaştırmadım arabayı..

Sadece olanı söyledim..

152 torklu, atmosferik motora bi de LPG çakarsan, üste bir de cvt varsa, bir de eski kasasına göre ağırlaşmışsa.. Geçmiş olsun..

6 bin devirleri beklersin "gidiyor" diyebilmek için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 22 Ekim 2017; 18:55:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

quote:

quote:

Vutututututu,keçinin olmadığı yerde koyuna abdurrahman çelebi derlermiş.sizinkisi de o hesap.

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

quote:

quote:

Vutututututu,keçinin olmadığı yerde koyuna abdurrahman çelebi derlermiş.sizinkisi de o hesap.

Belli başlı üyeler var, Civic leri yok, geliyor buraya civic düşmanlığı yapıyor. Arkadaş tamam düşüncenizi söylediniz, konu belli 2017 civic almak istiyorum demiş adam tamam. Buradan hala Civic e atıp tutuyorsunuz. Sizin yaptığınız inatçılık ben anlamıyorum. Her Honda, Civic konusu altında bitiyorsunuz, hep aynı kişiler. Ya tamam anladık, belli başlı bişeyler var onlara takmışsınız her yerde yazıyorsunuz. Ben neden önceden bindiğim astra, kısa süreli tanıma imkanı bulduğum corolla ve kardeşimin sahibi olduğu ve kullandığım insignia forumlarında at koşturmuyorum? Onların eksileri artıları yok mu var. Ee neden inatla yazmıyorum. Çünkü adamın sorusuna odaklanıyorum takıntı gibi gidip diğer üyelerin dedikleriyle kafamı bozmuyorum. Adam seviyorsa malını bir bildiği var evet. Ama sizler belli başlı Civic düşmanları, burada civic sevenleri beğenip kullananları küçük düşürme gayreti içinde bulunuyorsunuz. Ooo millette bakıyor birisi civic e laf çakmış, birisine laf takmış hemen artıyı basayım çocukluk yapmayın vutututuuu diye burada kimse gelip civic vtec cart curt yapmıyor. Doğruları konuşuyor. Az ötede oynayın lütfen, ben olanları söylüyorum gördüğüm bildiğim bu. Fanatiklik yapmıyorum ama siz kendinizin dediği şeyleri demediğimiz için fanatik diyorsunuz. 2017 göçüyor Hatchback kasa al diyoruz. Konfor derdin yoksa ikinci el alırım diyorsan Fb7 bir önceki kasayı al diyoruz. Daha ne diyelim. Benim performans derdim yok. Arabanın dilinden iyi anlıyorum. Hele yüksek devirde gelen o motor sesi var ya çıldırtır civic düşmanlarını.. Türk F16 sı gibi düşmana korku dosta güven verir

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.