Şimdi Ara

yeni civic hb mi yeni golf mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
90
Cevap
0
Favori
12.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 62
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 gün 2 saat 20 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • beyinsis (7 mesaj) yanik033 (5 mesaj) pus@tt (5 mesaj) suwar (3 mesaj) Wolfen1976 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (52 mesaj) Mobil (31 mesaj) Tablet (2 mesaj) Mini (6 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2480 Mesaj
    Golf 3 seridir aynı tasarımla gidiyor, efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir diyordular ama artık şekil de değiştirmiyor adamlar.

MK5 2003 te çıktı dersek bana kalırsa Golf ün tasarımı hala 14 yıl önceki tasarım.

Honda nın motor-şanzuman ikilisi bana Vw den çok daha fazla güven veriyor.

İkisini yanyana koyunca da arada resmen 15-20 yaş fark var gibi, ben her türlü Civic diyorum

• Daha güçlü, daha sağlam, daha iyi yol tutan, daha keyifli, daha geniş, daha büyük bagaja sahip, garantisi daha uzun, tasarımı kat kat daha güzel olan Civic tabii ki de. Kıyaslamak bile hata.

Bu arada comfort golf donanım olarak civicten çok geride. Hız sabitleme bile yok.highline ile kıyaslamak lazım.
  • Yarbay
    3500 Mesaj
    Ben de dahil buradakilerin %90 Golf alır.
  • Yarbay
    11099 Mesaj
    Daha güçlü, daha sağlam, daha iyi yol tutan, daha keyifli, daha geniş, daha büyük bagaja sahip, garantisi daha uzun, tasarımı kat kat daha güzel olan Civic tabii ki de. Kıyaslamak bile hata.

Bu arada comfort golf donanım olarak civicten çok geride. Hız sabitleme bile yok.highline ile kıyaslamak lazım.
    |
    |
  • Yarbay
    2480 Mesaj
    2017 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Comfortline 108.800,00 TL

2017 Yeni Civic Hatchback Sport 182 PS & 1.5L Otomatik Vites 100.900 TL

Çekici tasarımı da düşünürsek Civic tabiki
  • Yarbay
    8056 Mesaj
    o bütçeye çıkabilseydim civic hb alırdım.
    |
    |
  • Binbaşı
    1864 Mesaj
    Nasıl bir kıyas ve nasıl inanarak Golf olur cevap. Comfortline ne biçim bir donanımdır bu kıyasta. Hem de civic'ten pahalı. Kesinlikle civic. Motor-sorunsuz şanzıman-garanti-fiyat-donanım-tasarım aklıma ne gelirse Civic.
    |
    |
  • Yarbay
    3544 Mesaj
    ikisi de değil 102 bine d sınıfı veya premium bir marka araç alınır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 29 Mart 2017; 18:49:33 >
    |
    |
  • Yarbay
    3556 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Ben de dahil buradakilerin %90 Golf alır.

İyi bari %10 luk kısımda olmak sevindirici adıma.
    |
    |
  • Yarbay
    3710 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

150 lik golf şehiriçinde daha performanslı olur. 182 lik civic in üstünlüğü sadece otobanda ortaya cıkabilir.

125 lik golf olsaydı civic derdim ama 150 lik olunca iş değişir

125'lik golf'ün bile son hızı 182'lik civic'den çok.

Sınırlama vardır, yoksa 2 motoru kıyaslamak bile abes

• Çavuş
    48 Mesaj
    civic hb test sürüşü yapana kadar tercihim golftü. şimdi tamamen hb civic. resmen c sınıfında çığır açmış honda. inanılmaz bir yol tutuş, inanılmaz bir sessizlik, geniş arka kısım ve geniş bagaj. ara hızlanmalar mükemmel. geri görüş kamerası, hayalet ekran, direksiyondaki kulakçıklar, koltuk ısıtma, far yıkama, usb, hdmi girişleri, yok yok araçta. keşke deri koltuk ve sunroof seçenekeri de olsaydı ama yok. şu halde elinizde ne zaman kalacağını bilmediğiniz bir şanzımana sahip(dsg), yarı depo doluyken tümseklerde sus sesi gelen, trim sesi esksik olmayan, en üst modelinde geri görüş kamerası dahi olmayan bir araca 120 bin tl vermek akıl karı değil.
  • Çavuş
    48 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pus@tt

civic hb test sürüşü yapana kadar tercihim golftü. şimdi tamamen hb civic. resmen c sınıfında çığır açmış honda. inanılmaz bir yol tutuş, inanılmaz bir sessizlik, geniş arka kısım ve geniş bagaj. ara hızlanmalar mükemmel. geri görüş kamerası, hayalet ekran, direksiyondaki kulakçıklar, koltuk ısıtma, far yıkama, usb, hdmi girişleri, yok yok araçta. keşke deri koltuk ve sunroof seçenekeri de olsaydı ama yok. şu halde elinizde ne zaman kalacağını bilmediğiniz bir şanzımana sahip(dsg), yarı depo doluyken tümseklerde sus sesi gelen, trim sesi esksik olmayan, en üst modelinde geri görüş kamerası dahi olmayan bir araca 120 bin tl vermek akıl karı değil.

depo doluyken ses, trim sesi??? sallaa... civic çığır açmış?

120bin de nerden çıkıyor? paso golf'e saydırmak derdin.

cikletten çıkıyor beyinsis:D azıcık golf şikayetlerini araştır forumdan sonra sallamaya devam edersin.

• Yüzbaşı
    349 Mesaj
    Golf sahibi olarak civic diyorum.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    Herkes Honda der katılıyorum.Bende aynı ikilemde kaldım.Honda daha güçlü motoru, farklı tasarımı ile çok cazip geldi. Sonuç:Golf aldım.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    434 Mesaj
    Kesinlikle civic hb 👍
    |
    |
  • Çavuş
    48 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

depo doluyken ses, trim sesi??? sallaa... civic çığır açmış?

120bin de nerden çıkıyor? paso golf'e saydırmak derdin.

cikletten çıkıyor beyinsis:D azıcık golf şikayetlerini araştır forumdan sonra sallamaya devam edersin.

depo yarım doluyken bizzat ses mi duydun?
    trim sesi mi duydun?
    ben 1 senedir bunların hiçbirini yaşamadım. forumdan duyduklarını satma.

100.000'e high line dsg 1.4 golf alabiliyorsun. abuk sabuk zormala konfigürasyonlarla oluşturulmuş 120binlik konfigürasyonları anlatma bana. kaldı ki comfort gayet yeterli ve fiyatı da o kaliteye göre makul.

bizzat yaşadım. ama diğerleri de yalan söylemiyor heralde değil mi? 100 bin e hb civicle benzer donanımda golf varsa 2 tane alır birini sana hediye ederim. ama yok. klasik high bile 100 değil.
    |
    |

• Yarbay
    3710 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

150 lik golf şehiriçinde daha performanslı olur. 182 lik civic in üstünlüğü sadece otobanda ortaya cıkabilir.

125 lik golf olsaydı civic derdim ama 150 lik olunca iş değişir

125'lik golf'ün bile son hızı 182'lik civic'den çok.

Sınırlama vardır, yoksa 2 motoru kıyaslamak bile abes

ne sınırlaması olacak sanki 500 bg motor da 250 km sınırlaması koymuşlar. kasa ağırdır + aktarma başarısızdır vs.. vs..

Zamanında vasat sayılabilecek 1.6 105 lık dizel jettalara sınırlama koydular bu motora neden koymasınlar. Günümüzde 1.6 atmosferik 120-130 hp araçlar bile uygun yol şartlarında 220-230 km hızları görebiliyor. Kusura bakmayın ama bu motor her anlamda 125 lık tsi üniteden kat kat iyidir, hız, dayanıklılık, uzun ömür vs.
    |
    |

• Binbaşı
    1757 Mesaj
    Kesinlikle civic hb
    |
    |
  • Çavuş
    65 Mesaj
    cıvıc bozulmuş ve tutulmuyor şu anda hele hele hb hiç tutulmuyor 800000 nüfüsu olan bi yerde yaşıyorum ama sadece bir tane yeni cıvıc gördüm şimdiye kadar yani bana kalırsa golf çünkü artık çoğalan bir araç belki sen alırsın satmazsın ancak geniş bi pazarı var aracın buna ek olarak artık bilinmiş bi marka bilinmiş bir model ve her gecen gün kullanıma katkı sağlayan özelliklerle geliyor unutmayınki otomobillerde artık sağlamlik eskisi kadar önemli değil toyotaymış hondaymış bunlar eskide kaldı eskiden millet bi araba alıp 20 yıl binerdi şimdi en babası 5 yıl biner sıfır bir aracında 5 yılda bakım dışında bi masrafı olacağını düşünmüyorum ki yeni cıvıc türkiye şartlarına uyum sağlayamayacak bi model olarak görüyorum ben şu an için en parlak modeller wv de çünkü türkiyede geniş bi pazarı var adamların ar-ge çalışmaları buna göre şekilleniyor ve gözlerine gelmiyor ancak hondaya bi bakarmısınız 2016 yılında kaç adet satmış sen o arabayı alıp memleketimizin güzelim tümsekli bayırlı yollarında tüketeceksin golf türkiye için biçilmiş kaftan olarak görüyorum ki motor performansı sana fazla bile gelecek öyle çok uç noktalarda bi performans bekleseydin daha extrem modeller düşünürdün belli sen çoluğunla çocuğunla bineceksin düzenli bir hayatın var ve cıvıc sana fazlasıyla abez kaçar golfffff
    |
    |

• Onbaşı
    28 Mesaj
    İkisini de kullanmış birisi olarak Civic derim. Yeni Civic in İç tasarımı ve dokusu kesinlikle Golf kadar premium duruyor.Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz. Siz gönlünüze yatanı alın.

Tahminim vw servis ücreti olarak hep bir tık yukarı da olucaktır ekstra maliyet olarak.
    |
    |
  • Er
    2 Mesaj
    Hertürlü Civic HB

Allah nasip ederse yarın plakayı takacaz

Renk Beyaz Fiyatlar mayıs ayında % 3 artacak diye bilgi verildi.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
En ucuz kedi maması fiyatları
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.