Şimdi Ara

yeni civic hb mi yeni golf mü? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
15.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yanik033

İkinci eli ne olur hesabı yapmasak , yeniliklere açık olsak.Öyle değil malesef .Mayıs ayı verilerine bakın.Alışkanlıklarımızdan vazgeçemiyoruz.Beğendiğimiz aracı ikinci eli ne olur ve benzin kaygısı ile almaktan vazgeçiyoruz.Beni honda hb den vazgeçiren en önemli neden trafikli şehiriçi 15-16 lt yakıt tüketimi paylaşımları oldu.Cvt yakıtı arttıran bir şanzıman ve sürüş zevkinide törpülüyor.

15-16 lt paylasimlari ya dip gaz yapmistir ya da çok yoğun trafikte saatlerce mahsur kalmıstır baska turlu mumkun değil zaten bu forumda paylasim yapan art niyetli cok kisi var belli ki sen onlara denk gelmissin.

Bende FB7 kasa elegance 2013 model otomatik Civic var yani tork konvertörlü olandan şehirici yakıt tüketimim 8.4 lt / 100 km - şehirdışı ise 5.2 lt / 100 km de araç 1.6 cc daha ne olsun ki.

• Kesinlikle civic hb

• Civic Hb
  • Herkes civic hb der ama golf alir, bunu anlayin artik, civic hb ilanda 2 ay bekler golfse sadece 2 gun

• yanik033 Y kullanıcısına yanıt
    Civicin 15-16 litre yaktığı yerde golf de o kadar yakar. Hadi olsun 1 litre fark olsun. O da o performansa her türlü değer.

Bir diğer konu da cvt. Cvt yakıtı arttırmaz, tam tersi en ekonomik şanzıman türüdür. Araç her zaman en ideal devrinde gider. Güç gerekmediğinde 3bin devirde 160a yakın hızda gidiyor mesela 1.6 atmosferik corolla.

Civic manuel tüketim 7.0, cvt 6.7 verilmiş. Aynı şekilde corolla da 0.2 cvt daha düşük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karti

Herkes civic hb der ama golf alir, bunu anlayin artik, civic hb ilanda 2 ay bekler golfse sadece 2 gun
    Türkiyede 2. Eli güçlü tek hb golftür. En zayıf hb de civictir.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Civicin 15-16 litre yaktığı yerde golf de o kadar yakar. Hadi olsun 1 litre fark olsun. O da o performansa her türlü değer.

Bir diğer konu da cvt. Cvt yakıtı arttırmaz, tam tersi en ekonomik şanzıman türüdür. Araç her zaman en ideal devrinde gider. Güç gerekmediğinde 3bin devirde 160a yakın hızda gidiyor mesela 1.6 atmosferik corolla.

Civic manuel tüketim 7.0, cvt 6.7 verilmiş. Aynı şekilde corolla da 0.2 cvt daha düşük.
    Otomatik civic çok kullandım. Söylediğin değerler mümkün değil. Atmosferik civic çok yakar. Otomatiği daha da çok yakar. Civic hastası arkadaşım bu yüzden satıp dizel civic hb otm aldı

• konuyu ben açmıştım. neyse gidip bir golf aldık hatta 6 ay kadar sonra satmaya kalktım, malum sitede ilan verdim. verdiğim ilan piyasanın üstünde değildi hatta 1 bin kadar altındaydı üstelik bir 2 bin de sonra incektim. neyse araba yaklaşık 2 haftanın sonunda satılacakken (marcedes a serisi arabasını satan bir hanımefendi ile anlaştık) satarsam yenisini alamam diye satmadım. şubat gibi oluyor bu. halen kullanıyorum. daha evvel bir fabia vardı bende aynı sitedeki ilanda 2. günde satılmıştı mesela. özetle ikinci eli şöyle iyi böyle iyi lafları gerçekçi değil. evet 2. eli iyi ama piyasanın koşulları önemli, senin istediğin fiyat önemli birçok başka kriter var sizlerin de bildiği.

yakıt tüketimini de yazayım. araba 1.4 tsi 125bg dsg versiyon. uzun yolda sakin kullanım, klima açık, aile ve bagajlı yolculukta 5,1lt/100km
    şehir içi ise hangi şehir olduğuna göre inanın çok değişiyor. 6'da oluyor, 8'de oluyor resmen. ha ama en son yaklaşık 2700km karma (1000km uzun yol) kullanım değeri 5,7lt/100km

• Civic HB 2018 dizel otomatik executive alsak daha sonra piyasası oluşur mu? Araç Golf'ün güncel modeline göre çok daha dolu.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.