Şimdi Ara

yeni civic hb mi yeni golf mü?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
15.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • civic hb 100.900 fiyat olarak onun karşılığı sayılabilecek golf 1.4 dsg comfortline ise 102.500 hangisi peki

• Daha güçlü, daha sağlam, daha iyi yol tutan, daha keyifli, daha geniş, daha büyük bagaja sahip, garantisi daha uzun, tasarımı kat kat daha güzel olan Civic tabii ki de. Kıyaslamak bile hata.

Bu arada comfort golf donanım olarak civicten çok geride. Hız sabitleme bile yok.highline ile kıyaslamak lazım.
  • ikisi de değil 102 bine d sınıfı veya premium bir marka araç alınır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 29 Mart 2017; 18:49:33 >
  • o bütçeye çıkabilseydim civic hb alırdım.
  • Motor,donanım civic(golf 125likse eğer)

Kalan her şey golf
  • Ben de dahil buradakilerin %90 Golf alır.
  • 182likse civic değilse golf
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 18 Nisan 2021; 18:24:20 >
  • 2017 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Comfortline 108.800,00 TL

2017 Yeni Civic Hatchback Sport 182 PS & 1.5L Otomatik Vites 100.900 TL

Çekici tasarımı da düşünürsek Civic tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

2017 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Comfortline 108.800,00 TL

2017 Yeni Civic Hatchback Sport 182 PS & 1.5L Otomatik Vites 100.900 TL

Çekici tasarımı da düşünürsek Civic tabiki

150 lik golf şehiriçinde daha performanslı olur. 182 lik civic in üstünlüğü sadece otobanda ortaya cıkabilir.

125 lik golf olsaydı civic derdim ama 150 lik olunca iş değişir
  • Golf 3 seridir aynı tasarımla gidiyor, efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir diyordular ama artık şekil de değiştirmiyor adamlar.

MK5 2003 te çıktı dersek bana kalırsa Golf ün tasarımı hala 14 yıl önceki tasarım.

Honda nın motor-şanzuman ikilisi bana Vw den çok daha fazla güven veriyor.

İkisini yanyana koyunca da arada resmen 15-20 yaş fark var gibi, ben her türlü Civic diyorum

yeni civic hb mi yeni golf mü?

• yakıt önemli değilse honda, önemliyse golf.
  • cıvıc bozulmuş ve tutulmuyor şu anda hele hele hb hiç tutulmuyor 800000 nüfüsu olan bi yerde yaşıyorum ama sadece bir tane yeni cıvıc gördüm şimdiye kadar yani bana kalırsa golf çünkü artık çoğalan bir araç belki sen alırsın satmazsın ancak geniş bi pazarı var aracın buna ek olarak artık bilinmiş bi marka bilinmiş bir model ve her gecen gün kullanıma katkı sağlayan özelliklerle geliyor unutmayınki otomobillerde artık sağlamlik eskisi kadar önemli değil toyotaymış hondaymış bunlar eskide kaldı eskiden millet bi araba alıp 20 yıl binerdi şimdi en babası 5 yıl biner sıfır bir aracında 5 yılda bakım dışında bi masrafı olacağını düşünmüyorum ki yeni cıvıc türkiye şartlarına uyum sağlayamayacak bi model olarak görüyorum ben şu an için en parlak modeller wv de çünkü türkiyede geniş bi pazarı var adamların ar-ge çalışmaları buna göre şekilleniyor ve gözlerine gelmiyor ancak hondaya bi bakarmısınız 2016 yılında kaç adet satmış sen o arabayı alıp memleketimizin güzelim tümsekli bayırlı yollarında tüketeceksin golf türkiye için biçilmiş kaftan olarak görüyorum ki motor performansı sana fazla bile gelecek öyle çok uç noktalarda bi performans bekleseydin daha extrem modeller düşünürdün belli sen çoluğunla çocuğunla bineceksin düzenli bir hayatın var ve cıvıc sana fazlasıyla abez kaçar golfffff

• Tergener kullanıcısına yanıt
    Zevkler renkler tartışılmaz hocam önden neyse de arkadan tasarımı bana göre çok kötü Honda'nın. Birde 1.5 182'lik motorun hızlanması 9.2 saniye. Golfün 8 saniye hatırlıyorum. Şanzıman konusunda ise sorumsuzluk olarak evet hondanın daha iyi fakat çalışmaya motor ile uyuma ve performansa baktığımızda DSG çok daha iyi. He riski almaya değer mi ona bişey diyemem.

Benim tercihim 150'lik manuel seçeneği var ise manuel Golf alırdım.
  • Kesinlikle civic hb 👍
  • İllaki bu iki araçtan birisi olacaksa Golf.
  • bence hr-v
  • Daha güçlü, daha sağlam, daha iyi yol tutan, daha keyifli, daha geniş, daha büyük bagaja sahip, garantisi daha uzun, tasarımı kat kat daha güzel olan Civic tabii ki de. Kıyaslamak bile hata.

Bu arada comfort golf donanım olarak civicten çok geride. Hız sabitleme bile yok.highline ile kıyaslamak lazım.
  • gerek beygir gerek donanım açısından 1.4 comfortline (125bg) ile civic hb aynı değil ama fiyat açısından böyle oldu. 100 bin lira çıkabileceğim en yüksek miktar, aslında bu paralara çok daha iyi arabalar alabilmemiz lazım ama devletin yurttaşını yolma kafası yüzünden alabilmemiz gerekenleri alamıyoruz.

aracı muhtemelen 3-4 yıl sonra satarım o yüzden ikinci el piyasası da önemli olduğundan tasarım olarak honda desem de ekonomik açıdan aklım golf'a kayıyor.
  • Subjektif açıdan Civic Hb.

Kardeşimde manuel Golf 7 1.4 122Hp var, otomatik vitesli bir araç istediğinden ve Honda markasına sempatimizden Civic hb denedik. (aynı aracı bir kez daha riskli Dsg ile almak istemedik)

Civic in direksiyon tepkileri, amortisörleri ve bagaj hacmi sınıfı için çok iddialı, marka algısı ve garanti süresi de güven veriyor üstelik tasarımı da bizim için çok moderndi ama kardeşim biraz da >1.90m olduğundan Civic in direksiyonunda istediği sürüş pozisyonunu alamadı üstelik almak istediği 1.0 129Hp motoru da getirmiyorlar, o yüzden gene çok beğendiği Astra K yı 83.000 Lira ya 0km 2016 model olarak 1.4 150Hp seçeneği ile aldı, Golf ü satılık.
  • Nasıl bir kıyas ve nasıl inanarak Golf olur cevap. Comfortline ne biçim bir donanımdır bu kıyasta. Hem de civic'ten pahalı. Kesinlikle civic. Motor-sorunsuz şanzıman-garanti-fiyat-donanım-tasarım aklıma ne gelirse Civic.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.