Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yeni Civic Hatchback başağrısı yapan vibrasyon sorunu???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gokhannn888 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
22
Cevap
0
Favori
1.468
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Yeni Civic Hatchback başağrısı yapan vibrasyon sorunu???
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      80 Mesaj
      30 Nisan 2018 20:52:44 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar, 2017 model civic hatchback sahibiyim. Aracın içinde kulaklarımda basınç oluşturan bir his var (vibrasyon gibi), hızlı giderken tek camı biraz açtığınızda içerde olan vibrasyon hissi gibi bir şey. Rölantide de normal giderken de oluyor. Yarım saat kullandığımda çok kötü başağrsı yapıyor. Sorun ne olabilir? Bana egzosla ilgiliymiş gibi geldi. Servise göstereceğim ancak yardımınıza ihtiyacım var.

|
      |
      30 Nisan 2018 20:58:33
      Konu hakkında bilgim yok ama vibrasyon tabiri şaseye yansıyan titreşim için kullanılmıyor mu ? basınç ile ne alakası var ?
      |
      |
      30 Nisan 2018 21:39:49 Konu Sahibi
      Vibrasyon derken klasik anlamda arabanın sarsılmasını değil içerdeki hissiyatı kastediyorum, egzostan mı motordan mı anlayamadım. Yalıtım deseniz çok kötü zaten.
      |
      |
      30 Nisan 2018 22:01:29
      Allah yardımcınız olsun hocam. O kadar para verip de böyle şeyler yaşamak çok üzücü cidden. İnşallah çözüm bulursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      30 Nisan 2018 22:56:36
      Yolcu olarak binenlerde de ayni durumu tespit ettiniz mi? Araclarda cok fazla radyasyon vs olabiliyor. Hondalarda bildigim kadariyla sesi azaltmak icin de zit frekansta ses dalgalari vs yayiliyor araca.

Once araciniza binen yolcularda da ayni durumu deneyebilirsiniz. Cevrenizde baska civic hb si olan varsa ona binerek de ayni durumu test edebilirsiniz.

30 Nisan 2018 23:41:06
      Bu civic te ne acayip arabaymış arkadaş. Facebooktan bi civic birde megane 4 sayfasiña üye oldum. Hergün garip garip sorunlar paylaşılıyor. Bu araçlar dökülüyor resmen.

|
      |
      30 Nisan 2018 23:46:08
      İlginç bi sorunmuş, dışardan motor-egzoz sesini dinleyince anormallik var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      01 Mayıs 2018 00:02:48
      Sorunun Civic'teki kaynağını, üretim hatası mı, yoksa tasarım hatası mı tam olarak bilemiyorum fakat bahsettiğiniz şey akustikte "booming effect" olarak iyi bilinir. İçerdeki bütün havanın kütlesi panellerle rezonansa geçerek titrer. Kulağı çok rahatasız etmesinin sebebi budur.

Otomotiv tasarımında ekseriyetle tavan sacı bunu yapar. Zaten ancak böyle büyük yekpare bir panel, küçük bir hava hacminde böyle etki verebilir. Eskiden Renault 12'ler, 131'ler 90-110 arası bir hızda bunu yapardı. Balans titreşimi gibi belirli bir aralıkta olur. Eğer tasarım hatası değilse, tavan paneliyle alakalı sönümleyicilerden biri eksik veya yanlış takılmış olabilir.
    • Çavuş
      80 Mesaj
      01 Mayıs 2018 17:47:30 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Yolcu olarak binenlerde de ayni durumu tespit ettiniz mi? Araclarda cok fazla radyasyon vs olabiliyor. Hondalarda bildigim kadariyla sesi azaltmak icin de zit frekansta ses dalgalari vs yayiliyor araca.

Once araciniza binen yolcularda da ayni durumu deneyebilirsiniz. Cevrenizde baska civic hb si olan varsa ona binerek de ayni durumu test edebilirsiniz.
      Bugün servise götürdüm iki ayrı kişiyle beraber kullandık ben hala o hissi yaşarken biz bir şey hissetmiyoruz dediler. Sonra aynı motora sahip sedan Civic RS'e bindik ve o his tamamen kayboldu. Döndükten sonra arkadaşımı bindirdim ve o da benim gibi kulakta basınç yaptığını söyledi, eve gelince uçak yolculuğu yapmış gibi hissediyorum. Arabada kesinlikle bir sorun var, başka bir ildeki bir yetkili servise göstereceğim.

• Çavuş
      80 Mesaj
      01 Mayıs 2018 17:48:52 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Sorunun Civic'teki kaynağını, üretim hatası mı, yoksa tasarım hatası mı tam olarak bilemiyorum fakat bahsettiğiniz şey akustikte "booming effect" olarak iyi bilinir. İçerdeki bütün havanın kütlesi panellerle rezonansa geçerek titrer. Kulağı çok rahatasız etmesinin sebebi budur.

Otomotiv tasarımında ekseriyetle tavan sacı bunu yapar. Zaten ancak böyle büyük yekpare bir panel, küçük bir hava hacminde böyle etki verebilir. Eskiden Renault 12'ler, 131'ler 90-110 arası bir hızda bunu yapardı. Balans titreşimi gibi belirli bir aralıkta olur. Eğer tasarım hatası değilse, tavan paneliyle alakalı sönümleyicilerden biri eksik veya yanlış takılmış olabilir.
      Hocam çok teşekkür ederim, kendimi ifade etmek için uygun terminolojiyi bulamıyordum bir türlü. Servistekilere derdimi anlatana kadar canım çıktı.

2000 devirden 1000'e doğru inerken oluyor (1500 civarında).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drak-MD -- 1 Mayıs 2018; 17:51:3 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      540 Mesaj
      01 Mayıs 2018 17:52:17

Servistekiler zaten hiç birşey hissetmiyorlar!

|
      |
      Drak-MD kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      01 Mayıs 2018 17:57:26 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

İlginç bi sorunmuş, dışardan motor-egzoz sesini dinleyince anormallik var mı?
      Motor ve egzos normal. 2000 devirden 1000'e doğru inerken oluşan bir efekt (1500 civarında). Servistekileri inandıramadım bir türlü. Karşılaştırma için sedan civic RS'e bindik o efekt yoktu, biraz daha kullanın geçer belki dediler. Ama arkadaşım da aynı şekilde kulakta basınç yapıyor dedi, birkaç kişide daha deneyeceğim.
      01 Mayıs 2018 18:41:10
      Bulabilirseniz aynı araçtan bi de onu deneyin diyecem de az bulunan bi araç.

|
      |
      01 Mayıs 2018 19:15:42
      Sorun için gidildiğinde, servisler her zaman şaşkın şaşkın bakarlar.

2588 Mesaj
      01 Mayıs 2018 22:03:17
      Birde şunu deneyin. Klimanın dışarıdan hava giriş butonunu açık duruma getirin bir süre kullanın birde kapalı duruma getirin bir süre kullanın bir fark oluyor mu bir değişiklik yok ise arka camı 1 cm den daha az açarak bir süre kullanın bir farklılık oluyor mu. Hangi servise giderseniz gidin hiç bir servis buna teşhis koyamaz koymaz çünkü görünürde bir sorun olmadığı için uğraşmak isteyeceklerini hiç sanmıyorum.
      |
      |
      02 Mayıs 2018 02:55:21
      Sat kurtul, bu bahsettiğin resmiyete nasıl dökeceksin ? EGM personeli olup indirimli honda almışsan evvela ama diğer türlü sorunlardan dem yananları hiç mi görmedin ? Keşke toyota,kia başka markalardan alsaydın yeni civic herkesin ağzında.
      |
      |
      02 Mayıs 2018 12:24:56

2000 devirden 1000e doğru inerken dediğin için egzoz şüphe çekiyor, fakat buna sebep olabilecek çok fazla olası detay var. Şu konu işine yarayabilir,

http://youronlinemechanic.com/body-booming-noise-symptoms-and-malfunction-causes/
      |
      |
      Drak-MD kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mayıs 2018 12:54:19
      Şu Civic'e birde DSG eklendin mi muhteşem olacak.

|
      |
      02 Mayıs 2018 21:49:04 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

2000 devirden 1000e doğru inerken dediğin için egzoz şüphe çekiyor, fakat buna sebep olabilecek çok fazla olası detay var. Şu konu işine yarayabilir,

http://youronlinemechanic.com/body-booming-noise-symptoms-and-malfunction-causes/
      Çok makbule geçti bu link, servistekilerle paylaşacağım olası sorunları ama yetkili servisler hemen hiçbir zaman hata olduğunu kabul etmez.

Bugün pek çok arkadaşımla test ettik hepsi kulak dolgunluğu tarif etti, hatta birinde baş ağrısı dahi oluştu.

Fark ettiğim bir şey daha var D modundan S'ye aldiğimda o hissiyat biraz azaldı. Cuma günü servise götürüyorum bakalım ne diyecekler.

|
      |

• Çavuş
      80 Mesaj
      02 Mayıs 2018 21:52:54 Konu Sahibi
      Cevrenizde tanıdığınız civic hatchback sahipleri varsa sorabilir misiniz benzer şeyler yaşıyorlar mı? (Özellikle 1000 devirden 1500e çıkış esnasında)

|
      |

Reklamlar
sohbet
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.