Şimdi Ara

YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
394
Cevap
17
Favori
196.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prydzsnare

quote:

Orijinalden alıntı: EuroAsia

Geçmiş olsun güzel kazık yemişsiniz

Hocam siz 50.000 tlye b segmenti pejo 301 almamismiydiniz

54 liste fiyatli araci 47ye almıştık

• Merhabalar,

Aracımı almadan önce burdan edindiğim bilgiler için teşekkür eder, kendi yorumumu paylaşmayı borç bilirim.
    Biliyosunuz araç daha çok yeni, 2-3 aydır piyasada, bu nedenle kullanıcı yorumları altın değerinde, alacak arkadaşlar için.

Ben 1 ay önce 1.2 VTI benzinli otomatik vites ve Shine paketini Edirne Bayisinden 61.700.e aldım.
    Aracı almadan önce 2 yerde test sürüşü yaptım, otohaber gibi sitelerden youtube.tan fln bulabildiğim bütün bilgileri inceledim.
    Aracın şanzımanının özelliklerini ve geçişleri hissettirdiğini bilerek aldım aracı.
    " fd_exelero " nickli arkadaşımızın dediklerine kesin katılıyorum, otomatikleştirilmiş manuel şanzıman için istediği ücret makul geldi bana da,
    ki cictoen kullanıcılarından bu şanzımanın eksilerini,artılarını, problemsizliğini ve bakım/tamir ücretlerinin makul olduğunu öğrenmiştim.
    (" fd_exelero " nickli arkadaşımıza da teşekkür ederim bu arada)
    Aracın en büyük eksisi, şanzımanın eski teknoloji kalması yada diğer bir değişle hem size geçişleri hissettirmesi hem de bazı durumlarda kararsız kalması.
    Misal, geçen gün Gülbağ/Mecidiyeköy gibi biyerde,araçta 3 kişiyiz, yokuşta basıyorum basıyorum gitmiyor, kulakçıktan özellikle 1e almama rağmen şanzıman
    kararsız kalıp daha fazla çıkamadı yokuşu, tamam belki taktik yapıp özellikle yokuşa girmeden 1e alıp ivmeyle girseydim yokuşa, çıkardım ama orda hareketsiz kalmak ve ne yaparsam yapayım daha fazla çıkmaması dumur etti beni.Tabii burda aracın 82beygir gücünün düşüklüğü de etkili.
    Ama düz yolda, otobanda fln, gayet akıcı araç, 1-2ye geçerken titreme ve geçişi hissettirme durumunu kullanıcı gün geçtikçe uzmanlaşarak ayarlıyor,
    biyerden sonra şöförün ustalığına kalıyo bu titreşim sorunu, ama biyerden sonra rahatsız etmiyor sizi.Start&Stop ve Hill-holder özellikleri de gayet güsel çalışıyor.

İlk başta eksilerini yazdım ama ben aracımdan gayet memnunum, hatta oldukça seviyorum bile diyebilirim.
    Misal B-sınıfı olmasına rağmen iç mekan ferahlığı mükemmel, bagaj gayet yeterli, diğer aynı paraya alınabilecek bütün araçları test etmiş,denemiş hatta
    bazılarını kiralamış bir insan olarak, sürerken size hepsinden daha fazla güven verdiğini söyleyebilirim.Misal yüksek hızlarda ve ani yavaşlamalarda
    direksiyonun serteşmesi ve sizin komutlarınıza tepkisi gayet başarılı.
    Yada aracın yenilikleri, teknoloji sevdalısı biri olarak, önümde 7.inçlik ipad vari bir ekran benim hoşuma gidiyor, klima kontrollerinin burdan yapılıyo olması
    beni rahatsız etmedi, 1-2 kere yavaş tepki verdiği oldu klima modundayken ama daha çok sorunsuz çalışmakta.Yada sileceklerdeki magic wash teknolojisi
    dedikleri gibi gayet etkili.Koltukarın rahatlığı 10numara, yada Cam-tavan opsiyonu. Evet bu acılamayan bir tavan ve perdesi de yok, yazın pişermiyiz göreceğiz lakin
    koruyucu filtresi olan bir cammış bu, ama getirdiği ferahlık 10numara.Belki de ilk defa cam-tavanlı bir araca sahip olmamdan mıdır nedir benim çok hoşuma gitti bu durum.Aracın fiyatına göre gayet iyi seviyede bir lüks sunduğunu düşünüyorum.
    Arac biliyosunuz hafif, 975kg, bu bağlamda yakıt tüketimi makul, şu anda 1200km oldu benim ortalamam 6.6lt/100km.
    Otoban kullanımında, az yoğun akıcı trafikte, 5.2lt.leri de gördüm.Bence çok makul değerler. Umarım daha da iner.
    Aracın şeklini zaten biliyosunuz, ben bayıldım ilk görüşte, gerçekten ilgi de çekiyor, tamamen zevk meselesi bu konu.
    Keşke anahtarsız çalıştırma olsaydı, bu bir eksi, cam açılışları tam otomatik olmuyor,sizin basmayı sürdürmeniz gerekiyor,olaydı iyiydi bu özellik,
    arka camlar kelebek ki beni rahatsız etmedi hiç,Aracın multimedia özellikleri bence 10numara-5yıldız.
    Bluetooth gayet güsel,anlaşılır sesle konuşmanızı sağlıyor, telefonunuzdan müzik dinlemek olayları tamamen çözülmüş durumda, navigasyon gayet yeterli,sadece
    gideceğim bölgede cadde/sokak girmeden nasıl şehir merkezi seçeçeğimi bulamadım,onu da yakında bulacağım, bişekilde yapamadım.Belki de böyle bir sıkıntı var navigasyonunda.
    Aklıma gelmişken, belki başka arkadaşlardan öğrenirim, araçta devir saati yok, manuelinden baktım, menülerde gezdim, ne öndeki ekranda ne de
    yandaki ipad.de devri göreceğimiz bir bilgi ekranı yok. İyi güsel hız göstergesi dijital olsun da arkadaş, devri de görmek isterim ben.
    Alırken sormadım bu soruyu, artık heyecandan mıdır nedir, ama sonrasında aradım bulamadım, diğer özellikerinin yanında çok gözüme batmıyor ama
    biraz abesi iştigal, 40yıllık devir göstergesini mi kaldırmışlar??? :)
    Hee bide, araç tamam göz konusunda yeterli ama bardaklık sadece bir tane, yani bardakta 2 kahveyi koyacağınız yer yok, yandaki yerler bardak ölçüsüne göre
    baya bir geniş, suyu dik değil de yatay rahatlıkla koyacağınız cinsten,bu durum biraz enteresan.Yada benzin kapağını içerden açmak için tuş yok, anahtarla açılıyor, bu duruma kıl oldum, yedek anahtarı veriyorum ben, aracı kilitleyip ödememi yapıyorum, ama kafam yine de aracımda kalıyor. :)))
    Bir de Edirne Bayisi.ni de öneririm, benimle gayet güsel ilgilendiler, uygun bir fiyatlandırma sundular diye de düşünüyorum.
    Aracım siyah renk, 17.inç jantlı, cam tavanlı shine paket.Aracı edirne.den aldım ama bayi bana İst.da teslim etme inceliğini gösterdi.
    Bu nedenle benden +puan aldı ki aracı aldığınızda citroen tarafından aranıp soru yağmuruna tutuluyorsunuz, memnuniyetiniz ile ilgili.

Benim yorumlarım bu kadar. Sorusu olan arkadaşların sorularını yanıtlamaya çalışırım.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Bu arada konuyu da hortlatmış olduk :)))

• kempil K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun da bu ülkede 55 bine 1.2 tsi dsg leon var arkadaşım. Leonu kalitesiz mi buldun 65 bine golf 1.2 tsi dsg var. Araba alırken gözünüz mü kararıyor?

• sevgili arkadaşlar,
    şuan C4 Cactus temalı konunun içerisindeyiz.
    Bu aracın sahibi olmak isteyen yada sahibi olan kişilerin birbiriyle yaptığı bilgi paylaşım yeri burası.
    "vetenes" arkadaşımız gibi cevaplar vererek konuyu trollemeyelim.İlginizi çekiyorsa gelir bakar bilgilenirsiniz.
    Ama tartışma açmak amaçlı ve "gözünüz mü kararıyor " gibi hoş olmayan üslüplarla cevap yazmayalım, yapmayalım bunu.

Bir de size tek cevap yazacağım, üslubunuzdan dolayı diğer mesajlarınızı cevaplamayabilirim.
    Ben aynı fiyat aralığında VW grubundan tutun da ford,psa,reno grubu hepsini gezdim, bu fiyata bu dolulukta " bu özelliklerle" başka araç bulamadım.
    Herkesin istediği, kullandığı özellikler farklıdır, benim istediğim özellikler için en makul fiyat/performans oranı cactus.teydi.

Haydin sağlıcakla kalın sevgili Cactus dostları!!!
    Hocam hayırlı olsun...ben devir saatini geçtim olsaymış iyiymiş ama zaten otomatik nasılsa devrini buldumu vites değiştiriyor da ben cam tavan perdesine takıldım...camın özelliği ne olursa olsun perde konmaz mı hiç..yazın bana sakat olur gibi geldi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Hayırlı olsun da bu ülkede 55 bine 1.2 tsi dsg leon var arkadaşım. Leonu kalitesiz mi buldun 65 bine golf 1.2 tsi dsg var. Araba alırken gözünüz mü kararıyor?

Bu fiyata başka arabalar da var, ne yapalım yani? Araba seçerken senin zevkine mi güvenelim bundan sonra? Sana mı danışalım?

• quote:

Orijinalden alıntı: fd_exelero

quote:

Bu fiyata başka arabalar da var, ne yapalım yani? Araba seçerken senin zevkine mi güvenelim bundan sonra? Sana mı danışalım?

Öncelikle üslubununa dikkat et.

Ben bizli-sizli konuşurken sen bana böyle konuşamazsın.

Bana da sorabilirsin. Ben hayırlı olsun dedim konuyu okuyanlar fikir versin diye o iki modeli yazdım. Herkes kendi bilir.

Bana da sorarsan her zaman yardimci olurum

• quote:

hocam saydığın aracı almamak için sadece dsg denen kronik arızalı şanzumanlı olması bile yeterli bi etken...

evde 2 yaşında polom 2 kez garantiden kavrama değiştiriyor ama 2010 model c4 picassom da daha tık yok..

ayrıca golf manuel olarak tamam gerçek anlamda mükemmel araçta bu leon bildiğin üvey evlat kullanıcıları bile bu denli trim sesinden şikayetçiyken...

neyse siz araç alırken dsg li bi araç alır başınızı vuracak taş ararsızın...
    hayırlı olsun hocam bende 2-3 ayda araç alacağım seçeneklerde cactuste var ama özellikle güvenlik testinde mini gibi 4 yıldız alınca korktum ne yalan söyleyim...

ben aracı test edemedim bi türlü anladığım atmosferik motorlu lpg ye tam uyumlu gibi.... ayrıca bunun dışında aracın plastik kalitesi nasıl trim sesi falan ne düzeyde...
    bir diğer konuda benim için çok önemli bi konu olan aracın yerden yüksekliği nasıl...
  • Merhabalar,
    İlki yakın zamanda ncap (crash testi yapan kuruluş) test prosedürlerini değiştirdi, volvonun önerdiği yandan çarpmaları da içeren test düzeneğine geçtiler.kısacası bundan böyle arabalar öyle kolay kolay 5yıldız alamıyolar öyle.aynı yıllı megane.a bakarsanız 3 yıldızdır.
    2014yılı testlerine bakın. Aynını ben de yaptım.
    Preminium markalar dışında, bmw, merco, öyle 5yıldız alan pek yok.
    Yerden yüksekliği gayet yeterli, trim sesi yok gibi, en azından ben daha duymadım.
    Lpgye uyumlu diye biliyorum ben de 2 yıl sonra bu arabaya lpg bağlarsam herhalde wc.ye bile arabayla gidrrim :)
    Cooper.a bindim, kullandım, bana o araba oyuncak araba gibi geldi, tuşlar fln, tarzları birbirini andırsa da bu ataba daha bir şekil daha bir fonksiyonel duruyor, tabii bu benim yorumum.
    Plastik kalitesi gayet yeterli geldi bana, daha önceki mesajımda dediğim gibi bu fiyatlardaki bütün markaları gezdim sayılır, bence vw.den eksiği yok fazlası var diyebilirim. Siz de deneyin aracı, hak vereceksiniz bana.
    İyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

quote:

hocam saydığın aracı almamak için sadece dsg denen kronik arızalı şanzumanlı olması bile yeterli bi etken...

evde 2 yaşında polom 2 kez garantiden kavrama değiştiriyor ama 2010 model c4 picassom da daha tık yok..

ayrıca golf manuel olarak tamam gerçek anlamda mükemmel araçta bu leon bildiğin üvey evlat kullanıcıları bile bu denli trim sesinden şikayetçiyken...

Ben diyince kötü oluyorum ama 2013 sonrası sorunlar azaldı ve ben yeni passattan itibaren ciddi bir revizyon olduğunu duydum.

Bayide servis olarak kullandığım caddy dsg 70 binde taş gibi. Daha yeni 160 binde tdi dsg golf geldi kavrama değişmemiş. Ben bunları örnek aldım be piyasanın en iyi ve hızlı çift kavrama li şanzımanıni aldım. Garanti uzatma hediye. Ayrıca baktım sıkıntı olur altın gibi satarım yarım obur gün.

• quote:

quote:

quote:

Ben diyince kötü oluyorum ama 2013 sonrası sorunlar azaldı ve ben yeni passattan itibaren ciddi bir revizyon olduğunu duydum.

Bayide servis olarak kullandığım caddy dsg 70 binde taş gibi. Daha yeni 160 binde tdi dsg golf geldi kavrama değişmemiş. Ben bunları örnek aldım be piyasanın en iyi ve hızlı çift kavrama li şanzımanıni aldım. Garanti uzatma hediye. Ayrıca baktım sıkıntı olur altın gibi satarım yarım obur gün.

Kardeş iyi hoş söylüyosunda sonuçta ww bayisinde çalışıyosun..ne kadar objektif olabilirsin tartışılır..gördüğùm kadarıyla forumda çoğu kimse seni samimiyetsiz buluyor..özünde iyi bir insan olabilirsin bazı şeylerde haklısın(koskoca ww bir dsg sorununu halledemeyecek değil 13 ve sonrası sorunlar azalmış oladabilir)ama bu senin ww'de çalıştığın gerçeğini değiştirmiyor..

• vetenes kullanıcısına yanıt
    bende tam tersi oldu 2010 da yeti aldım 3 kez garantiden işlem gördü 2013 polo 1.6 dsg 2. kez işlem gördü garantiden ama 20 günden az yatmıyor araç ve alalı 10 gün oldu hala arada fazla sıkışık trafikte uyarı veriyyor...

satma konusunda alan adamın az aklı varsa servisten sorgulatır görürse yapılan işlemi aptal değilse asla almaz.. ha dersen sen nası satacaksın abi diye ben bayie verir sıfır araçla değiştiririm o ayrı...

ha dersen cactus çok güzel araçmı yokkk nerde ama muadili kıyaslanacak araç çok az... yoksa gönül ister civic bi dizel otomatik çıkarsın fiyatıda 70 bandında olsun alalım binelim ama yok... yada passat sevenler bu paralara alabilse keşke ama maalesef.. 60-70 bin tl ye otomatik denince araç kalmıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

quote:

quote:

Kardeş iyi hoş söylüyosunda sonuçta ww bayisinde çalışıyosun..ne kadar objektif olabilirsin tartışılır..gördüğùm kadarıyla forumda çoğu kimse seni samimiyetsiz buluyor..özünde iyi bir insan olabilirsin bazı şeylerde haklısın(koskoca ww bir dsg sorununu halledemeyecek değil 13 ve sonrası sorunlar azalmış oladabilir)ama bu senin ww'de çalıştığın gerçeğini değiştirmiyor..

Abi isteyen istediği kadar samimiyetsiz bulsun.

Benim doğrularım var bu hayatta. Çevremde belki 50 kişiye araba aldırdım yarısı vw değil. Burada yeterki vw iyi de vagcı olup çıkıyorsun.

Ve henüz en ufak sikayet almadım araba alanlardan.

En önemlisi ortaya attığım tüketim olsun, fatura olsun, tavsiye olsun hepsinin arkasındayım. Her mesaja cevap veririm. Yazdıklarımdan şüphem yok.

Ya manuel araba alınacak daha bugün 65 bine dizel manuel comfortline golf sattık. Var mı bundan daha iyisi ? Bunun iyi ve uygun olduğunu söylemek vw de çalıştığım için yanlış mı ? Samimiyetsiz mi ?

• HERKESE YENİDEN MERHABALAR ARKADAŞLAR, UZUN ZAMANDIR AŞIRI YOĞUN OLDUĞUM İÇİN FORUMA GİREMİYORDUM, RESİMLERDEKİ ARACIM ŞUAN TAM 6 BİN KM'DE ZAMANLA KOKU DIŞINDA,
    HERŞEYİ ÇÖZDÜK ( ALIŞTIKTA ) DİYEBİLİRİZ :) BAZI YORUM YAPAN ARKADAŞLARIN DEDİĞİ DOĞRU BİR SÜRE SONRA BU ROBOTİZE ŞANZIMANLARA ALIŞIYOR İNSAN SESİ BİLE DUYMAMAYA BAŞLIYOR.

ARAÇ ŞANZIMANDAN ÖTÜRÜ BİR KAÇ KEZ KARARSIZ KALIP YOKUŞTA BİRAZ UTANDIRDI BENİ AMA FİYATINDAN ÖTÜRÜ OLACAK OKADAR DEDİM, BEN HİÇ ROBOTİZE KULLANMADIĞIM İÇİN BAŞTA BİRAZ YADIRGADIM

BUNCA YORUM OKUDUM KİMSE KOKUDAN BAHSETMEDİ, OKADAR AMATÖRDE BİR SÜRÜCÜ DEĞİLİM MANUELDE ÇOK KULLANDIM AMA EN UFAK BİR ZORLAMADA HİÇ BASKI BALATA KOKUSU ALMAMIŞTIM BÖYLE,
    BEN ARTIK BENİM ŞANSIMA BASKI BALATADA BİR SORUN OLDUĞUNU DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM HALA ÖYLE KOKA KOKA GEZİYORUZ BİTSİNDE YENİSİNİ TAKAYIM DİYE BEKLİYORUM DİYE BİLİRİM.

YİNE DENEYİMLERİMİ AKTARMAYA DEVAM EDECEĞİM ARKADAŞLAR HAYIRLI FORUMLAR.

• Bende C4 var...Cactus u gördüm inceledim...İyi hoş lakin C4 den sonra çok kalitesiz geldi malzeme olarak. Konsol tasarımıda basit göründü...Kapılara baktım 2 kapısı heralde benim tek kapı ağırlığındadır...Anlıyorsunuz açıp kapatınca...

70 bin buna vermek yerine 2. el oto dizel C4 alınabilir 55 bine...Çok daha kaliteli aracınız olur...Tasarımına lafım yok o ayrı konu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu forumda neredeyse herşey değişti ama DSG için ".... yılından sonra sorunlar azaldı" konsepti değişmedi. Halen derdimizi anlatamamışız demek ki, bizleri DSG'nin sorunları ilgilendirmiyor, kul yapısı sonuçta bozulabilir, eyvallah, asıl sorun Doğuş / WV'nin bu sorunlara yaklaşımında. Bu ikili ne zaman sattığı malın arkasında durur, o zaman DSG'li araç düşünürüm.

Konumuza dönersek; Citroen yine yapmış yapacağını. Juke gibi tasarım özürlü (pelikan gagası diyorum bunlara) araçların kapış kapış gittiği bir piyasaya sağlam bir tasarım sunmuşlar. E zaten motor sınıfının en iyilerinden (ki Ford bile almış kendi araçlarında kullanıyor), vites geçişlerini sevmeyenler olsa da işletme maliyetleri ve yakıt ekonomisi bakımından ülkemiz koşulları için son derece uygun bir robotize vitesi de var. Donanım ve fiyat da uygun, e daha ne olsun? Bence bu araçların tek sıkıntısı elektronikleri biraz hassas, ufağından bile olsa müdahalaye gelmiyor, fazladan küçük bir araç içi aydınlatma bile bağlamak risk.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

quote:

quote:

Abi isteyen istediği kadar samimiyetsiz bulsun.

Benim doğrularım var bu hayatta. Çevremde belki 50 kişiye araba aldırdım yarısı vw değil. Burada yeterki vw iyi de vagcı olup çıkıyorsun.

Ve henüz en ufak sikayet almadım araba alanlardan.

En önemlisi ortaya attığım tüketim olsun, fatura olsun, tavsiye olsun hepsinin arkasındayım. Her mesaja cevap veririm. Yazdıklarımdan şüphem yok.

Ya manuel araba alınacak daha bugün 65 bine dizel manuel comfortline golf sattık. Var mı bundan daha iyisi ? Bunun iyi ve uygun olduğunu söylemek vw de çalıştığım için yanlış mı ? Samimiyetsiz mi ?

bak beni yanlış anlama ama sana bir abi tavsiyesinde bulunayım..her doğru heryerde söylenmez...sana göre doğru olan şey bir başkasına yanlıştır..bu ne demek karşındakilerin tercihlerine saygı göster demek..adam gitmiş araştırmış kendi zevkine ve kriterlerine hitap eden bir araç almış..buna karşın senin araç alırken gözünüz mü kararıyor demen hiç doğru ve etik bir davranış değil..biriside çıkar sana dsg"li 1,2 tsi leon al derken ne içtin der konu uzar gider...sana hitap eden bir araç bana hitap etmiyor olabilir..mesela beni kesseler ww ve türevlerini aldıramazlar..sevmiyorum yıllardır aynı olan ve bütün modellerinde kullandıkları tanıdık bildik iç mekanı..80 bin lira civarı para verdiğim aracımın dsg yüzünden yolda kalacak olma ve bu sebeple günlerce serviste bekle ona buna laf anlatma ihtimali bile beni ww almamam için yeterli bir sebep..bana fransız araçları daha cazip geliyor ve göze daha çok hitap ediyor..bir başkasına japon..bu tamamen tercih ve bir araçtan beklentilerimiz ne o meselesi..yani bu yazdıklarım sadece sana özel değil..bir peugeot çalışanıda çıkıp foruma üye olsa her mesajın altına alakalı alakasız çıkıp pug modellerini övse japonlar çok yakıyor dünyanın en pahalı yakıtının satıldığı bir ülkede bu neyin kafası,dsg"ler alanın elinde patlıyor servisler bile garantisi bitmeden satın kurtulun diyor tarzı yorum yapıp dursa da tepkim aynı olurdu..sonuç olarak bir ww çalışanı olarak bu tarz yorumları sana özel soru soranlara fikirlerini merak edenlere yaparsan daha doğru olur..

• tttnet.net kullanıcısına yanıt
    Yorumun ve tavsiyen için teşekkür ederim.

Herkesin fikrine ve zevkine saygım var alana hiçbir şey demedim cactusü forumda ilk ben inceledim. Ama konu artık değişmiş alan bir-iki kişi farklı konuşmaya tasarımı geçip farklı konuşmaya başlayınca bende böyle bir yorumda bulundum. Ayrıca ben peugeotta da çalıştım vw den önce.

Şu an çalıştığım hiçbir yer yok yani fikirlerim bağımsız. Hatta takip ettiysen ötv meselesi çıkınca ciddi ciddi 308 düşündük. Ama sağolsunlar çok araba satıyormus gibi bana sadece 2 bin lira indirim yapınca vazgeçtim. Ayrıca bir ay sıra var dediler.

Bu kadar laf atılan vw den tam 5 bin lira indirim aldım hemde yeni passatta bir hafta sonra teslimat dediler. Aldık.

Ayrica sen dsg den korkarsın bende motor uyarısı verip beni yolda bırakan hdı den korkuyorum.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.