Şimdi Ara

YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
394
Cevap
17
Favori
196.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar cactus almak için araştırmalar yapıyorum..i20 Hyundai benzinli olduğu için satıp dizel otomatik araç arayışına girdim,, cactus kullanıp Renault clio ve captur hakkında bilgisi olan varmı, bu arabalarıda araştırıyorum.
    Captur ve cactus arasında siz olsanız hangisini tercih edersiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdote

Arkadaşlar cactus almak için araştırmalar yapıyorum..i20 Hyundai benzinli olduğu için satıp dizel otomatik araç arayışına girdim,, cactus kullanıp Renault clio ve captur hakkında bilgisi olan varmı, bu arabalarıda araştırıyorum.

Cactus bana Q2'yi anımsatıyor :)

Cactus alırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

quote:

Cactus alırdım.

Teşekkürler..
  • quote:

quote:

Cactus alırdım.

adam yerden yere vurmuş cactus'ü:

https://www.driving.co.uk/car-reviews/clarkson/clarkson-review-2016-citroen-c4-cactus/

• Bildiğim bir araç olduğundan, bu adam'ı dikkate bile almadım.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Yabancilarin yorumlarini hic dikkate almiyorum adamlarin gelir duzeyi alimgucu vergilendirmesi ortada iki alternatifli araba arasinda kaldiklarinda ust segmente gecislerinde bile verecekleri para 6 7bin euro oluyor e tabiyki adama koymuyor 2 3 aylik maasi bu adam yerden yere vurur oldurur arabayi manyak misin bu alinir mi der bizde 6 7 bin lira verip ust segmenti birak arabanin dolusunu bile alamiyorsun ust segmente gecislerde verecegin para kafadan bi 30 40binlira fazla e burada kac kisinin geliri aylik 15 bin ki arabayi yerden yere vursun kotulesin

Kisaca yabancilarin yorumlari bile kendi sartlari altinda degerlendirilmeli bence araba fiyat performans arabasi ciddi ciddi bende dusunmeye basladim almayi:)

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

quote:

Cactus alırdım.

adam yerden yere vurmuş cactus'ü:

https://www.driving.co.uk/car-reviews/clarkson/clarkson-review-2016-citroen-c4-cactus/

Topgear ın yada fifthgear ın incelemesi var youtube'da izleyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sucktus

Yabancilarin yorumlarini hic dikkate almiyorum adamlarin gelir duzeyi alimgucu vergilendirmesi ortada iki alternatifli araba arasinda kaldiklarinda ust segmente gecislerinde bile verecekleri para 6 7bin euro oluyor e tabiyki adama koymuyor 2 3 aylik maasi bu adam yerden yere vurur oldurur arabayi manyak misin bu alinir mi der bizde 6 7 bin lira verip ust segmenti birak arabanin dolusunu bile alamiyorsun ust segmente gecislerde verecegin para kafadan bi 30 40binlira fazla e burada kac kisinin geliri aylik 15 bin ki arabayi yerden yere vursun kotulesin

Kisaca yabancilarin yorumlari bile kendi sartlari altinda degerlendirilmeli bence araba fiyat performans arabasi ciddi ciddi bende dusunmeye basladim almayi:)

iyi tamam, yabancıların yorumlarını kale almayalım. bu forumda okuduğum yerli yorumlar:

-komple cam tavanın perdesi de yokmuş ve yazın fena kızışıyormış
    -arka camlar açılamıyormuş. bu gerçekten kötü
    -her yerinden tıkırtı geliyormuş
    -c4 platformunu değil c3 platformunu kullanıyormuş

daha başka şikayetler de okumuştum ama bunlar bence çok rahatsız edici

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

iyi tamam, yabancıların yorumlarını kale almayalım. bu forumda okuduğum yerli yorumlar:

-komple cam tavanın perdesi de yokmuş ve yazın fena kızışıyormış
    -arka camlar açılamıyormuş. bu gerçekten kötü
    -her yerinden tıkırtı geliyormuş
    -c4 platformunu değil c3 platformunu kullanıyormuş

daha başka şikayetler de okumuştum ama bunlar bence çok rahatsız edici

- Tavan perdesi yok ama: "Citroën’e özel yüksek ısı izolasyonlu panoramik cam tavan, aracın içine devamlı filtrelenmiş bir ışığın girmesini sağlar. Filtrelenmiş koruması sayesinde panoramik cam tavan yazın sizleri UV ışınlarından korur ve sıcaklığı minimalize eder. Kışın ise mükemmel termik izolasyonu sayesinde sıcaklığın korunmasını sağlar."

..diyor ve doğrudur. Antalya da rahatsız olmadım ve istenir ise orjinal aksesuar olarak tak çıkart perde var, isteyen alabilir.

- Arka camlar açılıyor, aşağıya doğru değil yana doğru. Açılmadığı ifadesi yanlış. İllaki aşağıya doğru mu açılması lazım?
    Ve kullanıcıları içinde açılamamasını da takan yok(takıyorsa da almasaymış sonradan mı fark etmiş), takan var ise; araba bu almaz olur biter. Alana dert olmadıktan sonra almayana hiç dert olmaması gerek..

- Kullanıcı yorumudur; Kullandığım 2 araçta da tıkırtı yok. Adam dağa taşa çıkıyor yada bozuk satıhlı güzergahı var ise; tıkırtısı bitmez "hangi araç olursa olsun"..

- C4 platformu kullandığını kim söylüyor ki zaten? Araç PSA PF1 platform'u kullanan b-suv(crossover) c3 platformu üzerine inşa edilmiş https://en.wikipedia.org/wiki/PSA_PF1_platform . C4 platformu kullansa c-suv olurdu ve bu boyutta da olmazdı, zaten!.. Adı C4 Cactus diye C-SUV sanan var ise baştan yanılır. Kendisi mini crossover dır(Haa! b sınıfı crossover olmasına rağmen C sınıfı HB ebatlarındadır, herhangi bir c sınıfı HB araç ile yan yana getirin, benzerliği görürsünüz).

Adamlar(PSA) C4 platformu mu demiş dee! C3 platformu olduğu mu ortaya çıkmış??

Başka merek ettiğin(iz) var ise, buralardayım.

edit: ek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 7 Mart 2017; 0:21:52 >

• Cam tavanı perdesiz Cactus aracım da oldu, cam tavan+perdeli yeni 308 de...

308 perdesi çekili haldeyken Cactus'den daha sıcak oluyordu.

Sürgülü sert tavan olmadığı sürece, sırf perde pek işe yaramıyor(o da incecik zaten, sadece gölge yapıyor) -ki sert sürgüsü olan sunroof'lu aracım da vardı, sürgü çekili değilken çok sıcaklık verirdi. Sürgüyü açıp gün ışığını da alamadıktan sonra sunroof olsa ne fayda?

Camda özel koruma olmadıktan sonra zar gibi perde de bir işe yaramaz. O yüzden perdeye takılmayın. Varsa takılan bunu kafaya takan, dediğim gibi; orjinal aksesuar olarak tak çıkart perde var(2 parçalıdır).

Alırsın perden olur...
  • Bugun bende gittim yerinde inceledim içi okadar ferah geldiki çok hoşuma gitti tabi kullnamadım işe geç kalıcam die cumartesi gününe randevu aldım 2016 model ful modelini elinde 2 adet kalmış 85,000 tl kadar bırıkıcak 1,6 dizel modelini bende diyorumki okadar para verecegime şu anda 1.6 e-HDi Feel 2015 modeli 45,000 km rede 62,000 satan var onumu alsam nede olsa bu araçların garantisi 2 yıl degilmi alsam garantiyide uzatsam daha mantıklı olmazmı arkadaşlar sizden öneri bekliyorum saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: oOKuZGuNOo

Bugun bende gittim yerinde inceledim içi okadar ferah geldiki çok hoşuma gitti tabi kullnamadım işe geç kalıcam die cumartesi gününe randevu aldım 2016 model ful modelini elinde 2 adet kalmış 85,000 tl kadar bırıkıcak 1,6 dizel modelini bende diyorumki okadar para verecegime şu anda 1.6 e-HDi Feel 2015 modeli 45,000 km rede 62,000 satan var onumu alsam nede olsa bu araçların garantisi 2 yıl degilmi alsam garantiyide uzatsam daha mantıklı olmazmı arkadaşlar sizden öneri bekliyorum saygılarımla

Feel donanım alacağına 2-3 daha verip iyi bir Shine kovalasan çok çok daha iyi olur
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    hocam dün cevaplayacaktım vardiyaya geç kalıyordum yazamadım:)

bizim milletimizde de şu var 70 80 bin lira verip 150 bin liralık araba performansı beklemek... sadece bu araba için değil diğer tüm araçlar için söylüyorum hep yaşadığım şey ulan bu araba güzelmiş diyorum x arabası için donanımı da iyi fiyatı da araştırıyorum yorumlara bakıyorum yok arabadan ses geliyor yok malzemesi kötü moralim bozuluyor aynı sınıfta farklı modele bakıyorum bi bakmışım 10 bin lira artmış onun da yorumlarına bakıyorum ondada kusur bulmuşlar e bunun sonu yok güzel kardeşim yani artık araba bakarken ilk baktığım şey araç cost effective mi bu fiyata bu kadar dolu bu kadar geniş dizel alabileceğim en mantıklı araç bu bence..

bu araca sahip olan kullanıcıların yorumları önemli bizim için

komple cam tavanın olması benim tercih sebebim zaten full cam tavan c3e binmiştim arkadaşın arabası o kadar ferah huzur dolu gelmişti ki anlatamam önemli olan yorum cok ısınır bu ya diyenlerin değil kullanıcıların söylediği yorum bence hangi kullanıcı varsa ''aracın cam tavan yalıtımının harika olduğu ısınmadığı istenilirse ekstra aparat alınabileceği''

heryerinden tıkırtı geliyormuş yorumunu hemen her araca söylüyorlar burada önceki yaptığım yorum geçerli bu arabadan mercedes doluluğunu malzeme kalitesini beklemek yanlış zaten clio için söylerler her yerinden tıkırtı geliyor diye yine bir arkadaşın 2015 cliosu var hiç rahatsız olmadım e 2015 audi a3sedan olan arkadaşım da var elbette buna göre muazzam fark var araçta ama kalkıp kıyaslayamazsın

c3 c4 platformu yorumunu zaten açıklamış arkadaş

ha bir de arka cam konusu var bence o da hiç sorun değil bana göre zaten yazın klimayı açıyoruz kışında kimse camı açayım demiyor yeğenim bindiğinde de camı açıp sarkması endişem olmayacak
    tabi sizin için çok önemliyse kişisel tercih meselesi

benim tek rahatsız olduğum konu ikinci elde rahat çıkaramam bu aracı olur 20 30 bin surerim satmak istediğim zaman sıkıntı yasarım bu dusunduruyor yoksa araç benim bütçeme beklentime göre en cost effective araç..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucktus -- 7 Mart 2017; 19:56:2 >

• oOKuZGuNOo O kullanıcısına yanıt
    Malum sitede 2. El dusuk km olan cactusler 60-65 bin bandında satılıyor. Boşuna o kadar para vermeyin 20bin TL cebinizde kalsın. Araba aynı araba zaten ve 1 yaşında var yok km.leride çok dusuk. Tabi tercih meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi depakin241824 -- 7 Mart 2017; 19:54:8 >
  • quote:

hocam dün cevaplayacaktım vardiyaya geç kalıyordum yazamadım:)

bizim milletimizde de şu var 70 80 bin lira verip 150 bin liralık araba performansı beklemek... sadece bu araba için değil diğer tüm araçlar için söylüyorum hep yaşadığım şey ulan bu araba güzelmiş diyorum x arabası için donanımı da iyi fiyatı da araştırıyorum yorumlara bakıyorum yok arabadan ses geliyor yok malzemesi kötü moralim bozuluyor aynı sınıfta farklı modele bakıyorum bi bakmışım 10 bin lira artmış onun da yorumlarına bakıyorum ondada kusur bulmuşlar e bunun sonu yok güzel kardeşim yani artık araba bakarken ilk baktığım şey araç cost effective mi bu fiyata bu kadar dolu bu kadar geniş dizel alabileceğim en mantıklı araç bu bence..

bu araca sahip olan kullanıcıların yorumları önemli bizim için

komple cam tavanın olması benim tercih sebebim zaten full cam tavan c3e binmiştim arkadaşın arabası o kadar ferah huzur dolu gelmişti ki anlatamam önemli olan yorum cok ısınır bu ya diyenlerin değil kullanıcıların söylediği yorum bence hangi kullanıcı varsa ''aracın cam tavan yalıtımının harika olduğu ısınmadığı istenilirse ekstra aparat alınabileceği''

heryerinden tıkırtı geliyormuş yorumunu hemen her araca söylüyorlar burada önceki yaptığım yorum geçerli bu arabadan mercedes doluluğunu malzeme kalitesini beklemek yanlış zaten clio için söylerler her yerinden tıkırtı geliyor diye yine bir arkadaşın 2015 cliosu var hiç rahatsız olmadım e 2015 audi a3sedan olan arkadaşım da var elbette buna göre muazzam fark var araçta ama kalkıp kıyaslayamazsın

c3 c4 platformu yorumunu zaten açıklamış arkadaş

ha bir de arka cam konusu var bence o da hiç sorun değil bana göre zaten yazın klimayı açıyoruz kışında kimse camı açayım demiyor yeğenim bindiğinde de camı açıp sarkması endişem olmayacak
    tabi sizin için çok önemliyse kişisel tercih meselesi

benim tek rahatsız olduğum konu ikinci elde rahat çıkaramam bu aracı olur 20 30 bin surerim satmak istediğim zaman sıkıntı yasarım bu dusunduruyor yoksa araç benim bütçeme beklentime göre en cost effective araç..

cam tavana ben de hastayım. bu ısınma sorununu kullanıcılardan okumuştum.

arka camın öyle açılması klimanın kullanılmadığı geçiş havalarında sıkıntı bence. diğer camlarda da çocuk kilidi olduğu için yeğenin sarkması endişesi zaten yok.

2. eli c4'e göre nispeten iyidir diye düşünüyorum. zira yollarda çok görüyorum.

• cactus un siyah rengi ile aranızdayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fse80s -- 22 Mart 2017; 18:43:51 >
  • Merhaba;

Ben de 2016 model 1.6 shine aranızdayım. Aracımı çok beğenerek aldım. 2014 yılından beri araştırdığım bir kaç defa da kiralayarak kullandığım aracı 0 km olarak satın almak nasip oldu. Hepimize kazasız belasız sürüşler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalllem -- 24 Mart 2017; 14:6:22 >
  • Selamlar, şoför koltuğunda sigara yanıkları oluştu(5-6tane) bayağı bi can sıkıcı, aynı kumaşından bulup tamir mümkün mü? Yada tavsiyeniz nedir acaba? (Siyah renk) Teşekkürler.

• C4 Cactus'e eat6 gelecek mi??
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalllem

Merhaba;

Ben de 2016 model 1.6 shine aranızdayım. Aracımı çok beğenerek aldım. 2014 yılından beri araştırdığım bir kaç defa da kiralayarak kullandığım aracı 0 km olarak satın almak nasip oldu. Hepimize kazasız belasız sürüşler..

Hayırlı olsun. Kaça aldınız?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.