Şimdi Ara

YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
394
Cevap
17
Favori
196.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cam tavan perdesi yok mu ?
    Geri gorus kamerasi var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    2015 ağustosta hiçbir modelde tavan perdesi yoktu, sonradan geldi mi bilmiyorum ama kesinlikle şart.

geri görüş kamerası tüm modellerde standart sanırım, arka cam baya dar olduğu için kamera şart gibi zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Cam tavan perdesi yok mu ?
    Geri gorus kamerasi var mi ?

Tavan perdesi yok. Bende aracı kullanırken "perdesiz olmaz" derdim ama dedikleri gibi özel bir cam. Sıcaklık gelmiyor fakat gelen ışık rahatsız ediyor(du)

SHINE donanım var ise geri görüş kamerası standart. FEEL donanım da mevcut değil.

Servis de şöyle orjinal bir ürün var, fiyatı 250TL ydi.

YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 2 Ağustos 2016; 12:55:24 >

• Arkadaşlar Merhaba;

Bu aracı ilk incelemeye başladığımda malesef çok fazla kullanıcı yorumu bulamamıştım. Bu yüzden özellikle aracın eksi ve artılarını burada yazmak istedim. Öncelikle aracın kullanmadan yada teknik acıdan bilgisi olmadan yorum yapan arkadaşların her araçda olduğu gibi bundada saçmaladıklarını soyleyebilirim. Şunu da belirtmek isterim bir çok farklı marka aracım vardı ve iyi bir kullanıcı olduğumu düşünüyorum. İnsanlar geçmişte kullandıkları araçlar ile bu kıyaslamaları yaparak aslında karşı tarafa bilgi aktarabileceklerini düşünüyorum. Benim sahip olduğum araçlar sırasıysa Fiat Uno, 1997 Honda Civic Hb, 2005 Megan 2 1.6, 2008 Honda Civic ve Son olarak 2005 BMW 1.16 idi. Ayrıca 6 ay gibi bir süre abim arabası olan 2009 ford focus dizel kullandım.

Size aşağıda sıfır olarak aldığım Citroen C4 Cactus 1.6 Dizel Shine marka aracımdan aldığım izlenimleri anlatmaya çalışaçağım. Aracım şuanda 15000 km ve 11 aylık bir araçdır. Kullanmış olduğum bu zaman içerisinde en ufak bir arıza vermemiş olduğunu özellikle belirtmek isterim. Kafamda aracı alırken en büyük soru işaretlerinden bir tanesi dizel motor ile robotize edilmiş şanzımanın uyumu idi. Öncelikle yapmış olduğum mesleğimden dolayı çok iyi bildiğim bir durum olan robotize şanzımanların tam otomatik şanzımanlara göre yakıt tüketimlerinin çok düşük olması benim için büyük bir artı olmuştu bu araçta. Son araçlarımın otomatik olması otomatik bir araçtan beklentilerimi yüksetmiş olmasına rağmen bence citroen şanzımanla ile motor uyumunu gayet iyi yakalamış. Aracı ilk kullanmaya başladığımda eski araclarımın (bmw 1.16 ile honda civic) tam otomatik şanzımanlarına göre konforsuz gelmişti. Fakat bunun yakıta olan yansımasını ve araca alıştıkdan sonra bu irkilmeyi yok edebildiğimi fark edince benim için pozitif bir duruma dönüştü. Aracın motoruna gelecek olursak bu araç zaten ağırlığı ile motor gucu orantılanınca rakiplerine göre çok iyi olduğunu göreceksiniz. Ama siz bir bmw 3.20 performansı beklerseniz bu saçma olur. Araç çok rahat şekilde bağırmadan 160 km hızlara çıkıyor buda benim gibi her gun işine şehirler arası yol kullanan biri için yeterince tatmin edici geldi. Ayrıca arac 6 ileri olmasından dolayı bu hızlarda motor sesi sizi rahatsız etmiyor. Bu kısmı 6 ay kullandığım 110 hp dizel ford focus ile kıyasladığımda ınanmayacaksınız belkide ama aracın kılosundan dolayı hiç bir eksiği var diyemeyeceğim. Bu arada çok sakin bir kullanıcı olmadığımı düşünürseniz yaklaşık yakıt tuketimim 100 km'de 5.1 lt olarak diye bilirim.

Başka bir soru işaretim yine bu araçla ilgili cam tavandaki perdenin olmaması idi. Fakat bu sene ve geçen sene uzun sureler guneş altında araç kullandım rahatlıkla sunu soyleyebilir. Eşimle birlikte aracı kullanıyoruz ne onun nede benim guneş ışığı yada ısıyla ilgili bir sorunumuz olmadı. Ama arka koltuğu kullanmadığım için ordaki durumu bilemiyorum. Bu arada bu aractan bır daha alsam yıne cam tavanlı alırım çunku aracın ıcını ınanılmaz ferah gosterıyor ayrıca araca hava katıyor.

Aracın dış görünüşü kişilerin begenilerine göre farklılık gosterebilir ama benim icin ilgi cekici bir arac olması ve ozellıkle aırbump ların normal bir arabaya göre cızılme ıhtımalını azaltması son derece guzel bir olay. Dediğim gibi yaklasık 11 aydır kullanıyorum ınanılmaz titiz biriyimdir en ufak bir çizik dahı olmaması beni cok mutlu ediyor. Aracın ön torpıdosu ınanılmaz kullanışlı ayrıca geri görüş kamerasının ondeki buyuk ekranda olması ınanılmaz kullanışlı.
    Aracın on gogus malzemesi cok kaliteli bende inanılmaz bir takıntıdır. Inanın çoğu firma plastik malzemeler konusunda cok cimri davranıyor bu arabada bunu gormemek beni çok mutlu ediyor.
    Negatif olarak bence bu arabada arka suspansıyonun torsıyon barlı olması bu arcın vırajını ıyleştirirken konforunu duşurmesi. Yolcular sarsılmaya baglı olarak rahatsızlık yaşıyor ise, uzun yolda bu oldukça meydana çıkıyor.

• gokhanyilmaz08 G kullanıcısına yanıt
    golf'ün ön camından vuran sıcaklık bile rahatsız ediyor beni şahsen. perdesiz cam tavanın çok sorun olacağını düşünüyorum. cam tavan kışın hoş ama perdesi yoksa yazın eziyete döner bence. bir de bu aracın arka camları sabitmiş. çok boğucu geliyor bana. sürekli klima açık gitmek zorundasın. yoksa arkadakiler fenalık geçirir. arkada üfleç var mı peki?
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Bu ürün cam tavan için mi daha önce görmemiştim?

Nasıl monte ediliyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

Merhaba

Bu ürün cam tavan için mi daha önce görmemiştim?

Nasıl monte ediliyor?

Evet cam tavan için orjinal ürün. Bod perde tak çıkart şeklinde. Servislerde hazır olmama ihtimali var ama sipariş ile getirirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Herkesin zevki kazancı maddi durumu farklı tabi ancak 70.000 gibi bir rakam o araç için bence çok.

Farklı olsun,hoş olsun,dizel manuel veya otomatik olsun almışkende yerden yüksek olsun e birazda geniş olsun derseniz Fiat 500L bakın. Fiat 500L gibi araç varken captur'a cactus'e 2008 e o paralar yazık yazık yazık. Ülkemizde her araç istenilen parayı etmiyor tabikide ama b sınıfından bozma crossover lardan 500L'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum.

500L en güçlü tercih olabilir ama cactus ün koltukları 500L den çok daha konforlu.
    500L yi bende beğeniyorum ama sanki doblo da oturuyormuşsunuz hissi vermiyor değil.
    zevke göre 2. el bir cactus tercih edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mkardes1903

Satarken değer kaybedecek olma ihtimali en büyük sorun. 70'e aldın 2 yıl sonra kaça satacaksın? Yoksa ben tasarımını çok beğendim.

almadan aracı satmayı düşünmek sadece bizim milletimize has bir durum olsa gerek.
    hangi arabadan zevk alınacksa ona bilir bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: levent_yavuz

quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Herkesin zevki kazancı maddi durumu farklı tabi ancak 70.000 gibi bir rakam o araç için bence çok.

Farklı olsun,hoş olsun,dizel manuel veya otomatik olsun almışkende yerden yüksek olsun e birazda geniş olsun derseniz Fiat 500L bakın. Fiat 500L gibi araç varken captur'a cactus'e 2008 e o paralar yazık yazık yazık. Ülkemizde her araç istenilen parayı etmiyor tabikide ama b sınıfından bozma crossover lardan 500L'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum.

500L en güçlü tercih olabilir ama cactus ün koltukları 500L den çok daha konforlu.
    500L yi bende beğeniyorum ama sanki doblo da oturuyormuşsunuz hissi vermiyor değil.
    zevke göre 2. el bir cactus tercih edilebilir.

İlk çıktığında incelemiştim ve 500L nin o koltuklarını çok rahatsız bulmuştum, ticari araç havası veren kullanım tarzı da sevimsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 22 Ağustos 2016; 11:24:12 >

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    aracı kullandınızmı bilmiyorum ama cam filmi araç da kullanmamış olabilirsiniz. yorumunuzdan bunu anladım.
    kaliteli cam filmi bile güneşin yakıcı etkisi dicci şekilde azaltıyor ki citroen cam tavan için özel bir yalıtımının olduğunu açıklıyor.
    test etmeden yorum yapmak zor.
    haftasonu detaylı bir teste gideceğim. tam öğlen saatinde güneşin tepemizde olduğunda duruma bakacağım. detayları paylaşırım.

hiç kullanıcı yokmu forumda bir onların deneyimlerini alsak..
  • gokhanyilmaz08 G kullanıcısına yanıt
    yorumlarını için teşekkürler.
    gerçek kullanıcı yorumları benim için çok daha önemli.
    ikici elleri oldukça uygun bu özellikteki bir araç için.
    bende almayı düşünüyorum nasipse.
  • Bu aracın yan tarafları plastik bildiğim kadarıyla ve bu yüzden zamanla o plastik renginde açılmalar olmazmı,eski araçların plastik aksamlarında hep bi beyazlama olur bence bundada olur ,daha önce konuşuldumu bilmiyorum ama yeni alacak kişiler buna dikkat etmeli...

• quote:

Orijinalden alıntı: memo84

Bu aracın yan tarafları plastik bildiğim kadarıyla ve bu yüzden zamanla o plastik renginde açılmalar olmazmı,eski araçların plastik aksamlarında hep bi beyazlama olur bence bundada olur ,daha önce konuşuldumu bilmiyorum ama yeni alacak kişiler buna dikkat etmeli...

Solmaya karşı garantili.
  • quote:

aracı kullandınızmı bilmiyorum ama cam filmi araç da kullanmamış olabilirsiniz. yorumunuzdan bunu anladım.
    kaliteli cam filmi bile güneşin yakıcı etkisi dicci şekilde azaltıyor ki citroen cam tavan için özel bir yalıtımının olduğunu açıklıyor.
    haftasonu detaylı bir teste gideceğim. tam öğlen saatinde güneşin tepemizde olduğunda duruma bakacağım. detayları paylaşırım.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=119162193

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=119162193

güzel bir üsün tak çıkar pek kullanışlı olamayabilir. yine de çok ihtiyaç olursa alınabilir ama 250 çok fazla geldi bana.
    yakında muadilleri de çıkar zaten :D

• levent_yavuz kullanıcısına yanıt
    Bunu yapmak için talep olan ürün olması gerekir. Bu tür üretim yapanların bı gibi bir üründen/ihtiyaçtan haberi bile yoktur -ki bir parti de epey üretmek gerek, maliyet gerektirir.

• Merhaba Arkadaşlar, bende 2015 1,6 dizel Cactus kullanıyorum. Araba gayet hoş ve kullanışlı. sadece bende airbag ve emniyet kemeri hatası veriyor. Bilgisayara bağladığımızda sağ yolcu tarafı diyor. Sağ öne yolcu oturduğunda bu problem baş gösteriyor. koltuğun altındaki soketlerden olduğu söylediler ama bir türlü çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    ben cam tavandan gayet mennunum. Yolda ve sıcakta ve güneşli havada park halinde dururken beni rahatsız eden bir durumla karşılaşmadım. içerinin havası normal bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfonso60 -- 2 Eylül 2016; 15:30:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfonso60

Merhaba Arkadaşlar, bende 2015 1,6 dizel Cactus kullanıyorum. Araba gayet hoş ve kullanışlı. sadece bende airbag ve emniyet kemeri hatası veriyor. Bilgisayara bağladığımızda sağ yolcu tarafı diyor. Sağ öne yolcu oturduğunda bu problem baş gösteriyor. koltuğun altındaki soketlerden olduğu söylediler ama bir türlü çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Niye servis nedenini bildiği halde çözüm bulmamış!

Soketleri değiştirsinler yada başka bir şekilde halletsinler.

*Başka bir marka atacım vardı, aynı sebepten arıza veren tüm araçların soketleri değiştirmişlerdi.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.